Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 11 Ara 2018, 23:05

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 05 May 2011, 00:26 
gencyönetici

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
HİSSE : YAZIC

İMKB HİSSE SENEDİ KÜNYESİ

Şirket Adı: Yazıcılar Holding A.Ş.
Faaliyet Alanı : Yatırım Ve İştirak Şirketi
Sektör : Holding ve Yatırım Şirketleri
Pazar: Ulusal
Kuruluş Tarihi : 30/12/1976
Halka Aç. Tarihi : 10.02.2000
İlk İşlem Tarihi : 17.02.2000

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 May 2013, 18:25 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
YAZICILAR HOLDİNG A.Ş. / YAZIC, 2013 [] 23.05.2013 19:21:20

Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Adres İçerenköy Mahallesi, Umut Sokak No:12 Ataşehir/İstanbul
Telefon 216 - 5788500
Faks 216 - 5735802
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 216 - 5788559
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 216 - 5735802
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır
Özet Bilgi 2012 YILINA AİT OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI SONUCU

Genel Kurul Türü Olağan
Tarihi ve Saati 23.05.2013 14:00
Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012
Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012
Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
Alınan Kararlar Alınan kararları içeren Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı, Hazır Bulunanlar Listesi ve Kar Dağıtım Tablosu ilişikte sunulmuştur.
Alınan Kararlar Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
Alınan Kararlar Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
Alınan Kararlar Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem maddeleri arasında yer alan süreçlere ilişkin bilgi

Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Evet

Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net (TL)
A Grubu,YAZIC(Eski),TRAYAZIC91Q6 0,2500000 0,2125000
B Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREYAZI00017 0,2500000 0,2125000
C Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREYAZI00025 0,2500000 0,2125000
D Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREYAZI00033 0,2500000 0,2125000

Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi
31.05.2013

Pay Biçiminde Kar Payı Dağıtılacak mı? Hayır

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2013, 20:33 
ZALİM

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 61
Merhaba arkadaşlar,
Yazıc gerçekten dikkate alınması gereken bekletileri oldukça yüksek bir hisse olarak dikkat çekmekte.
Bedelsiz meraklıları için şuan itibariyle %1700 civarı potansiyel taşımakta ve Haziran sonrasında
Alternatif Bank'ın satışından beklenen yaklaşık 600-700 milyon civarı satış geliri ayrıca grup firmalarından
Asuz un arsa satışından gelecek olan arsa satış geliri ile bu potansiyelin % 2500 geçmesi beklemekte.
Bilançosunda oldukça dikkat çeken iç kaynak verimliliği ve yüksek kar hissede dikkat çekmektedir.
Anadolu grubunun Türkiye'nin her alanda yükselen bir yıldız olduğunu, son zamanlarda alınan kararlarla
Grubun enerji sektöründen iyi bir pay alacağına inanıyorum.Yazıcılar holdingin şuan olması gereken değerinin oldukça iskontolu oluşu hissenin cazibesini artırmaktadır.Beklentileri özetlemek gerekirse
1) Yüksek bedelsiz potansiyeli
2) Banka satış geliri
3) Arsa satış geliri
4) Yüksek karlılık
4) Anadolu Endüstri Holdingle olası bir birleşme
5) Almanlarla imzalanması beklenen 2 milyar Euroluk enerji anlaşması
6) Vs.vs.
Son zamanlarda artan işlem hacmiyle dikkat çeken hisse hala oldukça iskontolu oluşuyla yatırımcıların
yeni yeni dikkatini çekmekte.Mercek altına alınması gereken bir hisse olarak düşünüyorum.Gidecek daha çok yolu olduğunu düşündüğüm bu hisseyi dikkatlerimize sunuyorum.
Asla yatırım tavsiyesi olarak algılamayın,sadece kendi görebildiğim durumunu sizlerle paylaşmak istedim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2013, 20:46 
engelse

osmanlı yazdı:
Sayin Moderator,

Yazic i yaklasik 10 gün önce VIP sanal listeye yazdiginizda 24 den alim yapmistim. Ben Pazartesi 29 gibi sattim. Biraz daha asagi dogru gelme ihtimali varmi acaba. Tekrar alis yapmak istiyorum. Birde bu hissedeki beklentileriniz nedir?

VIP de Yazic basligi olmadigindan buraya yazdim.

Tesekkürler

Vip'te basligi var sn.uye..
viewtopic.php?f=168&t=1251

Detayli bilgileri "ortak" da da paylasiyoruz..
Dikkatinizden kacmistir...
Onumuzdeki donemin en onemli hissesi olma potansiyeli ile listemize dahil ettik biliyorsunuz...
Detaylar VIP te...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2013, 21:04 
ZALİM

Hisseyle ilgili genel durumuda sizlerle paylaşmak istedim,

PD:1.26
F/K:4.60 f/k olması gereken =10 cok ıyı durumda
Ayrıca
Özsermaye karlılıgı:21.38 f/k nın nerdeyse 5 katı cok İyi

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Haz 2013, 14:14 
ZALİM

Mehabalar,
Bedelsiz potansiyeli oldukça yüksek olan hisselerin bir okadarda pirimli oldukları malumunuzdur. Bu tür hisselerde bedelsiz beklentisi
çok önceden satın alınmış, devamlı sağılmak suretiylede akresif hareketler etmektedirler.Bu hisselerin bedelsiz verdiğini farzedelim;
Oldukça pirimli oldukları ve yeterince yol aldıkları için çok fazla gidecek yollarıda olmayacağından müşteri bulmaları zor. Bu tür
hisselerde netaş ve brisa benzeri facialara uğramakta olası bir durum olarak karşımızda yer almaktadır.

Yaklaşık üç ay önce dikkatimi çeken yazıc bakir bir hisse olarak 01 Nisan 2013 tarihinde Bist 100 de işlem görmeye başladı.
160 milyon ödenmiş sermayeye sahip olup % 28 i halka açık işlem görmektedir.Halka açık hisselerin yaklaşık % 70 i yabancıların
elindedir.Borsamızın oldukça pirimli olduğu bu günlerde değerinin oldukça altında işlem gören yazıc hem yabancıların hemde küçük yatırımcıların
dikkatini yeni yeni çekmektedir. Şuanki mevcut özsermaye karlılığı ve bilanço verilerine göre hesaplamalarımda yanılmıyorsam olması gereken
değerin 48- tl civarları olduğunu, alternatif bankın satışından gelecek olan ve 2.çeyrek bilançolarına yansıması beklenen gelir ile bu fiyatın
55-58 -tl aralığında olacağını düşünüyorum. Şuan hissenin cuma kapanış fiyatının 27,10 olduğunu dikkate alırsak,ederinin oldukca altında
iskontolu işlem gördüğünü söyleyebilirim.Oldukça yüksek bedelsiz potansiyeli taşıması, yıl sonu itibariyle 1 miyar tl nin üzerinde kar beklentisi
grup firmalarının yüksek karlılığı daha sonra ayrıntılı değineceğim tüm bu beklentilerle önümüzdeki günlerde hissenin bist100 de kendinden
çok bahsettireceğini düşünmektyim.Ben bu hisseye inandığım için buradayım ve bilgi ve paylaşımlarıma devam edeceğim.Hisseyle ilgili
düşünce ve kanaatlerim asla yatırım tavsiyesi al-sat önerisi değildir...paylaşmış olduğum bilgiler hissenin sayfasında bilgi paylaşımıdır.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Haz 2013, 14:51 

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 2
Sayin Moderator,

VIP sanal Listenizde olan YAZIC bu endeks düsüsünde suan TAVAN a gidiyor. Öncelikle tesekkür ederiz. Bende Listeye uyup Yazic almistim. Bu durumda Yazic icin de bir yol cizermisiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Haz 2013, 15:13 
MReha

Ettiği teşekkür: 314
Aldığı teşekkür: 1788
kaplan yazdı:
Sayin Moderator,

VIP sanal Listenizde olan YAZIC bu endeks düsüsünde suan TAVAN a gidiyor. Öncelikle tesekkür ederiz. Bende Listeye uyup Yazic almistim. Bu durumda Yazic icin de bir yol cizermisiniz.

Borsanın bu fırtınalı gününde yazıcı dahil aslında hiç bir hisse için özel bir yorum yapmak gerçekten çok zor. Bazı hisseler maliyetlenmeler ve hissenin sığlık durumuna göre taban ve tavan görebiliyor. Yazıcı bu fırtınaya şimdilik buralarda direniyor, fırtına yavaşlar ya da dinerse tekrar eski haline kolay gelir. Örneğin AKİŞ de aynı durumda taban gördü, şimdi 2.78 civarında ve tavan için sadece 10.000 lota bakıyor. Ama fırtına sürerse ve yazıcıya ek satışlar gelirse yine aşağı salınabilir. Ben fırtına sonrası hissenin yeniden düşüşe başladığı yere geleceğini düşünüyorum.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Haz 2013, 16:24 
ZALİM

Merhabalar,
Mreha üstadın dediği gibi bu ortamda herşey mümkündür. Önemli olan genel resmi görmek ve bu doğrultuda hareket etmek.
Borsada düşmeyecek hisse olmadığı gibi çıkmayacak hissede yoktur.Bir kaç adım ötesini görebilmek sağlam demir atmak en doğru
yoldur diye düşünüyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Haz 2013, 21:42 
engelse

YAZIC ı günlük (19.06) işlemler :

Eklentiler:
yazıcı.png
yazıcı.png [ 135.89 KiB | 1459 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 19 Haz 2013, 21:44 
engelse

sn.rhealı,

bugün bir aşağı bir yukarı ciddi hareket yaptı... Kürene bir baksan da, şekilli birşeyler yollasan hissemize..

saygılar

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Haz 2013, 11:05 

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 1006
YAZICILAR HOLDİNG 2013 1. ÇEYREK DEĞERLENDİRMESİ

Yazıcılar Holding’in 1Ç13’te net karı 741 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Bu karlılıkta, Şirket’in %27.7 oranında iştiraki olan Anadolu Efes’in 31 Aralık 2012 tarihine kadar oransal konsolidasyon metoduyla konsolide ettiği fakat 2013 yılından itibaren güncellenen muhasebe standartları ile birlikte tam konsolide etmeye başladığı %50.3 iştiraki Coca Cola İçecek’teki öz kaynak payının, birleşme tarihindeki gerçeğe uygun değeri ile yeniden değerlenmesi sonucu kaydedilen, bir defaya mahsus ve nakit olmayan 769 milyon TL gelirin Yazıcılar Holding’in finansalları içerisinde yansıtılması rol oynamıştır.

Yazıcılar Holding Enerji İşleri:

Şirket Anadolu Endüstri Holding’in %68’ine doğrudan sahip olması bakımından Anadolu Grubunun da enerji alanındaki faaliyetlerinden etkilenmektedir. Bu kapsamda Yazıcılar Holding enerji şirketlerine Anadolu Grubu’ndaki sahip olduğu hisse ile dolaylı olarak ortaklığı bulunmaktadır.

Sirketin su anda yürüyen projeleri Giresun’da 120 MW kurulu güce sahip olması beklenen Aslancık HES, iki üniteden kurulu 1200 MW kurulu güce sahip olacak Gerze Termik Santrali ve Gürcistan’da 85.8 MW kurulu güce sahip olacak Paravani HES’dir. Doğus ve Doğan gruplarıyla eşit paydaşlık esasıyla kurulan Aslancık HES’in 2014 yılının ikinci yarısında faaliyete başlaması beklenmektedir. Paravani HES 2014 yılı basında faaliyete alınması beklenmektedir. 1 milyar EUR yatırımla Sinop’ta yapılan Gerze Termik santrali 1200 MW olacak ve Türkiye talebinin %3’ünü karşılayacak. Ayrıca AES Toptan Elektrik firması 2009 yılında EPDK’dan 10 yıllık toptan ticaret lisansı almıştır. Rüzgar alanında Barbaros RES (10 MW), Anadolu RES (30 MW) ve Kepsut RES (46 MW) olmak üzere 86 MW toplam kurulu güce ilişkin TEĐAS ve EPDK çalışma sonuçları beklenmektedir. Enerji tesislerinin devreye girmesiyle grup cirosunun %25’i enerji gelirlerinden olması bekleniyor.

Şirket’in 400-500 MW kurulu güce ulaşma hedefi bulunuyor. Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Özilhan’ın 2010 yılı Şubat ayında orta vadede 2 bin MW kurulu güç hedeflerinin olduğundan söz etmiştir. Dün Türk Alman CEO forumunda Ekonomi Bakanı Çağlayan Anadolu Grubu’nun bir Alman firmasıyla enerji alanında 2 milyar USD’lik anlaşma yapmasının beklendiğini açıkladı. Şirketin Gürcistan’daki yatırımlarının devam edebileceği yönünde açıklamalar bulunmaktadır. Gerze için daha önceden de yürüyen ortaklık görüşmelerinin nihayete erdiği söylenebilir. Şirketin faaliyete geçmesi beklenen projeleri sonrasında orta vadeli hedefi için yaklaşık 500 MW kurulu güç yatırımı yapması beklenebilir.

Önemli gelişmeler:
• 2012 yılı Haziran ayında AEFES’in rüçhan haklarının kısıtlanması yolu ile gerçekleştirilen sermaye artırımı esnasında ihraç edilen paylar, 23.08 TL üzerinden SABMiller 'a tahsisli olarak satılmıştır. Bu satış işlemi ile AEFES’in SABMiller ile ortak olduğu Rusya ve Ukrayna’daki tüm bira operasyonları doğrudan AEFES’e devrolurken, SAB Miller da AEFES’e %24 oranında ortak olarak katılmıştır. Söz konusu birleşme sonrasında, bölgede etkinliğini daha da üst seviyelere çıkaran AEFES, 2012 sonu itibariyle Rusya pazarında %16 payla ikinci en büyük bira şirketi haline gelmiştir. Söz konusu satış işlemi sonucunda AEH’nin Anadolu Efes’teki nihai pay oranı %36,39’dan %27,66’ya düşmüştür. Bununla birlikte, SABMiller’a primli sermaye artısından YAZIC’ın yeni pay oranına isabet eden 706.7 mn TL 3Ç12 konsolide gelir tablosunda “Diğer faaliyet gelirleri” hesabı içinde muhasebeleştirilmiştir. Gerçekte bir alım‐satım işlemi olmamakla birlikte, UFRS Standartları gereğince gelir kaydedilen bu tek seferlik tutar olmasaydı, YAZIC’ın dönem karı 317.2 mn TL olacaktı.

Öte yandan Holding’in en önemli iştiraki olan AEFES’in faaliyetlerine yönelik yapılan perakende satışlardaki saat, reklam ve sponsorluk hizmetleri alanlarına getirilen yeni düzenlemelerin şirket üzerinde baskı unsuru olarak görülebilir.

• 2013 yılı Mart ayında Grubun finans sektöründeki kurulusu olan ALNTF bankasında AEH’in sahip olduğu hisselerin çoğunluğunun Commercial Bank of Qatar’a satısı ile ilgili olarak anlaşma imzalanmıştır. Gerekli izinlerin alınmasını takiben Anadolu Grubu Abank’ta %25 pay ile ortak olarak kalmaya devam edecektir.

Şirketin %900 oranında TEORİK bedelsiz dağıtma potansiyeli mevcuttur.

Şirketin NAD değer tablosuna göre ıskontosunu gösteren tablo aşağıdadır:

Eklentiler:
yazıcı.PNG
yazıcı.PNG [ 12.72 KiB | 1426 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Haz 2013, 14:24 

YAZIC: SON FİYAT: 21.00

%50 fibo desteğine geri çekilen hissenin kısa vadeli göstergelerinin aşırı satım (destek) seviyelerinde olması 19,75 desteğinin üzerinde tutunma potansiyelinin güçlendiriyor.

Hissenin bu seviyenin üzerinde tutunduğu sürece kısa vadeli tepki alımları denenebilir.

Hissede tepki alımlarının güçlenmedi halinde ise son düşüş hareketinin düşüş kanal direnci olan 23 seviyesi ilk direnç olarak takip edilebilir.

Tepki hareketlerinin güçlenmesi için ise ilk etapta 23 direnci geçilmeli.

19.75 desteğinin kırılması durumunda ise mevcut pozisyonlar azaltılmalı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Haz 2013, 11:12 

Moderator yazdı:
YAZIC: SON FİYAT: 21.00

%50 fibo desteğine geri çekilen hissenin kısa vadeli göstergelerinin aşırı satım (destek) seviyelerinde olması 19,75 desteğinin üzerinde tutunma potansiyelinin güçlendiriyor.

Hissenin bu seviyenin üzerinde tutunduğu sürece kısa vadeli tepki alımları denenebilir.

Hissede tepki alımlarının güçlenmedi halinde ise son düşüş hareketinin düşüş kanal direnci olan 23 seviyesi ilk direnç olarak takip edilebilir.

Tepki hareketlerinin güçlenmesi için ise ilk etapta 23 direnci geçilmeli.

19.75 desteğinin kırılması durumunda ise mevcut pozisyonlar azaltılmalı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Tem 2013, 09:15 

KAP : YAZICILAR HOLDING A.S. / YAZIC [ALNTF] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GUNCELLEME) 03.07.2013 09:39:43

---------------------------------------------------------------------------------------------
OZET BILGI : ALTERNATIFBANK HISSE SATIS SURECINDE SPK ONAYI HAKKINDA
---------------------------------------------------------------------------------------------
ACIKLANACAK OZEL DURUM/DURUMLAR:

18.03.2013 TARIHINDE YAPMIS OLDUGUMUZ OZEL DURUM ACIKLAMASI CERCEVESINDE, BAGLI ORTAKLIKLARIMIZ ANADOLU ENDUSTRI HOLDING A.S. (AEH), CELIK MOTOR TICARET A.S. , ANADOLU MOTOR URETIM VE PAZARLAMA A.S. ILE DOLAYLI ISTIRAKIMIZ EFES PAZARLAMA VE DAGITIM TICARET A.S. VE AYRICA AEH'NIN ORTAKLARINDAN OZILHAN SINAI YATIRIM VE TICARET A.S. ILE COMMERCIAL BANK OF QATAR (CBQ) ARASINDA, BU BES SIRKETIN TOPLAMDA SAHIP OLDUGU ALTERNATIFBANK A.S. (ABANK) HISSELERINDEN, ABANK SERMAYESININ %70,84'UNE KARSILIK GELEN KISMININ, KATAR VE TURKIYE'DEKI YETKILI MERCILERDEN GEREKLI IZINLERIN ALINMASI KAYDIYLA, CBQ'YA SATISI KONUSUNDA HISSE SATIS SOZLESMESI IMZALANDIGI DUYURULMUSTU. KONUYA ILISKIN OLARAK BANKACILIK DUZENLEME VE DENETLEME KURUMU'NUN 28.06.2013 TARIH VE 5404 SAYILI KARARI ILE ONAYININ ALINMIS OLDUGU 02.07.2013 TARIHLI OZEL DURUM ACIKLAMAMIZLA DUYURULMUS OLUP, AYRICA ABANK'IN BAGLI ORTAKLIKLARI OLAN ALTERNATIF YATIRIM A.S., ALTERNATIF YATIRIM ORTAKLIGI A.S. VE ALTERNATIF PORTFOY YONETIMI A.S.'DEKI DOLAYLI SAHIPLIGININ CBQ'YA GECISINE ILISKIN SERMAYE PIYASASI KURULU (SPK) ONAYI DA, SPK'NIN 02.07.2013 TARIH 32992422.299-1002 VE YINE 02.07.2013 TARIH 12233903-320.99/335-06-694 SAYILI YAZILARI ILE ALINMISTIR. BOYLELIKLE, HISSE DEVRINE ILISKIN TUM YASAL IZINLER ALINMIS OLUP, BUNDAN SONRA HISSE DEVIR ISLEMLERI YASAL PROSEDUR IZLENMEK SURETIYLE VE TARAFLAR ARASINDA IMZALANMIS OLAN HISSE SATIS SOZLESMESI HUKUMLERI DOGRULTUSUNDA GERCEKLESTIRILECEK VE KAMUOYU SOZKONUSU ISLEMLERIN SONUCUNDAN USULUNE UYGUN OLARAK BILGILENDIRILECEKTIR.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.