Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 27 Oca 2020, 11:09

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2773 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 185  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 10 Eyl 2012, 23:06 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 14
Sayın üyelerimiz,
VIP Bölümü bütün hisse Analizleri ve yorumların yapılacağı başlığımız kullanıma açılmıştır. Üyeler hisseler hakkında sormak ve paylaşmak istedikleri bilgileri bu topiğe yazacaklar. Hisselerin temel ve teknik analizleri de bu sayfada yapılacaktır. Üstadlar ayrıca yazdıklarını kendi sayfalarına kopyalayıp daha kolay ulaşılmasını sağlayacaklardır. Burası hep beraber yazışacağımız ana topiktir. Lütfen hisseler hakkındaki sorularınızı bu topikte sorunuz. Bol kazançlar dileriz. Lütfen burada sadece Hisse analizi ve yorumu yapiniz. Hisse hakkindaki sorular icin diger basligi kullaniniz.
Yönetim
Yönetim

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: HİSSE ANALİZ ve YORUMLARI
Gönderilme zamanı: 28 Eyl 2012, 13:14 
MReha

Ettiği teşekkür: 327
Aldığı teşekkür: 1792
Rheag 30 milyonluk satışı için SPK ya resmen başvurdu.
Tahvil satışı yolu ile nakit 30 milyon arayışı uzun süredir gündemdeydi. Bazı soruların yanıtı gerekiyor:
1- Tahvilleri alacak bir ana yatırımcı buldu mu? Yoksa bütününü mü piyasada satmaya çalışacak? Böyle ise hepsini satabilecek mi?
2- Bu parayı ne yapacak? Bir ciddi ve büyük yatırım ya da Netaş la ilgili bir operasyon değlse ne?
İkinci sorudaki yanıtlar da, hissenin kaderini belirler. EĞER ciddi , büyük bir yatırım ya da Netaş da ciddi bir ortaklık operasyonu ise yürü ya hissem olur.
Yok EĞER farklı bir şey ise ne olur bilemem, beklemeye devam deriz o zaman diye düşünüyorum.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 09:32 
MReha

Düzcelinin analizler doğrultusunda 1.12-1.13 ALYAGY alındı. Kısa vade , hisselerin birleşmesi hedefleniyor. Detaylar Düzcelide.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 09:43 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Sn.Mreha'nın detaylı analiz ve öngörüleri doğrultusunda, kademeli olarak 2,33 ; 2,34 ve 2,35 1000 er lot AKALTE aldım...

Teşekkürler..Bol şans...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 10:41 
MReha

bigbass yazdı:
Sn Rheali,

netasdaki yazinizi okudum cok tesekkür ederim. Daha önceleri cok yazmazdim ama bu bölüm acilinca yazmak istiyor insan. Netasda al- sat yapmak istiyorum. Rica etsem bana kademeler konusunda bilgi verirmisiniz. Size sabah özel mesaj attim ama cevap gelmedi.

Tesekkür ederim

Sayın bigbass,
Rhealı size gerekli yanıtı verecektir. Ben al-sat konusundaki düşüncelerimi yazmak istedim. Günlük al-sat larla kademe kazancı elde etmeye çalışmak borsa oyuncularının genel karakteridir. Ancak bu konuda ciddi bir teknik analiz bilgisi, genel borsa deneyimi ve ilgili hissenin tahta hareketleri konusunda bilgi sahibi olmak gereklidir. Al-sat la kısmi ve günlük getiriler elde edilebilir, - ki bir çok kişi bu sayede günlük kazanç elde etmektedir- ancak bir o kadar da kayıplara hazırlıklı olmak gerekir. Tavsiyem , deneyiminiz yoksa al-sat lara çok da umut bağlamamanız. Yapacaksanız da kaybetmeyi göze aldığınız kadar ve portföyünüzün küçük bir kısmı ile yapmalısınız. Bol kazançlar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 10:54 

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 0
MReha yazdı:
bigbass yazdı:
Sn Rheali,

netasdaki yazinizi okudum cok tesekkür ederim. Daha önceleri cok yazmazdim ama bu bölüm acilinca yazmak istiyor insan. Netasda al- sat yapmak istiyorum. Rica etsem bana kademeler konusunda bilgi verirmisiniz. Size sabah özel mesaj attim ama cevap gelmedi.

Tesekkür ederim

Sayın bigbass,
Rhealı size gerekli yanıtı verecektir. Ben al-sat konusundaki düşüncelerimi yazmak istedim. Günlük al-sat larla kademe kazancı elde etmeye çalışmak borsa oyuncularının genel karakteridir. Ancak bu konuda ciddi bir teknik analiz bilgisi, genel borsa deneyimi ve ilgili hissenin tahta hareketleri konusunda bilgi sahibi olmak gereklidir. Al-sat la kısmi ve günlük getiriler elde edilebilir, - ki bir çok kişi bu sayede günlük kazanç elde etmektedir- ancak bir o kadar da kayıplara hazırlıklı olmak gerekir. Tavsiyem , deneyiminiz yoksa al-sat lara çok da umut bağlamamanız. Yapacaksanız da kaybetmeyi göze aldığınız kadar ve portföyünüzün küçük bir kısmı ile yapmalısınız. Bol kazançlar.

tesekkür ederim Sizinde yanit vermenize cok sevindim. Beklemekten SIKILDIM biraz hazir param var onunla yapmak istiyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Eki 2012, 11:28 
MReha

Akalt beklemesine devam ediyor. Ekim ayı içerinde şirketten gelecek birleşme açıklamaları ile belirsizlikler netleşecek ve hisse ilk hedef olan 2.80-3.0 arasına hareketlenecektir diye düşünüyorum. Tabii nereye kadar gidebileceği , birleşme aşamalarına göre tahta sahibinin nasıl bir strateji izleyeceğine bağlı , her aşamada ve her yeni durumda yeni verilerle karar verilmeli.
Saygılar bol kazançlar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 10:41 

MReha yazdı:
melmes yazdı:
Sayin Mreha ve Sayin Düzceli,

elimde 10 gün önce 0.75 maliyetli aldigim EGCYO var. Rica etsem bunun hakkinda bir analiz ve yorum yapabilirmisiniz. Hissedeki beklenti ve gelebilecegi nokta. Yoksa buradan elimizden cikarsakmi?

tesekkür ederim

EGCYO , uzun süredir beklemede olan bir hisse. Geçtiğimiz aylarda 2 yeni yatırım açıklamasına rağmen ciddi bir atılım yapamamıştı. Ancak Holding in hareketleri ile çok paralel hareket ettiği de görülüyor. YH de EGLYO daki GSYO dönüşümüne ve YKBYO nun satış sürecine kitlenmiş durumda. Eğer kısa vade 0.1 lira kâr bana yeter diyorsanız , şu aşamada kardasınız satabilirsiniz. Yok eğer ben 1-2 ay daha bekleyebilirim diyorsanız 1 lira gibi bir hedefe çıkması da olası. karar sizin. >saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 10:42 

furkand yazdı:
MReha yazdı:
Sayın Furkand,
TYYAO hakkında çok ayrıntılı bilgim yok. Ancak uzun süredir özelleştirme kapsamında olduğu ve sürekli filo yatırımlarına devam ederek büyümesini sürdürdüğü için artış trendini de sürdürüyor. 4 ün altına gelmesinin nedenini endeksteki düşüşe bağlamak mantıklı görünüyor. Ancak bu seviyelerde alınır mı? sorusuna Düzceli ya da Rhealı yanıt verebilir bence. Pazartesiye daha 2 günümüz var. Sanırım bu arada okuyup yanıtlayacaklardır.

cevap icin tesekkür ederim sayi mreha
sayin düzceli yazimi herhalde göremedi
ben bugüm 3.75 den biraz aldim.insallah umdugum yerlere gelir.

THYAO: Basına düşen ikincil arz haberi ile 4 liranın altına sarktı ve bu haberlerin OIB tarafından yalanlanması ile 3,71 seviyelerinde tutunarak dün yukarı yönlü tepkisini verdi. (OIB her ne kadar bugünlere için yalanlasa da orta vadede bütçe açıklarının kapatılması ve özelleştirme hedeflerinin tutturulması için gündeme gelecektir.) Bazı büyük yatırımcılar da portföylere al tavsiyesini düşürdüler. Defter değeri 3.75 olması sebebiyle bu seviyelerin nirengi noktası kabul edilmesi, 4 seviyelerine doğru satış baskısı yaşayacağı gözden kaçırılmamalıdır.

Dün itibariyle kısa vadeli göstergeler al konumuna gelmiş, 3.92 seviyelerde bolinger üst band direnci, 4.03'de de P.SAR dirençlerine dikkat.
DÜZCELİ

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 10:43 

Düzceli yazdı:
furkand yazdı:
MReha yazdı:
Sayın Furkand,
TYYAO hakkında çok ayrıntılı bilgim yok. Ancak uzun süredir özelleştirme kapsamında olduğu ve sürekli filo yatırımlarına devam ederek büyümesini sürdürdüğü için artış trendini de sürdürüyor. 4 ün altına gelmesinin nedenini endeksteki düşüşe bağlamak mantıklı görünüyor. Ancak bu seviyelerde alınır mı? sorusuna Düzceli ya da Rhealı yanıt verebilir bence. Pazartesiye daha 2 günümüz var. Sanırım bu arada okuyup yanıtlayacaklardır.

cevap icin tesekkür ederim sayi mreha
sayin düzceli yazimi herhalde göremedi
ben bugüm 3.75 den biraz aldim.insallah umdugum yerlere gelir.

Düzceli Mesaji : THYAO: Basına düşen ikincil arz haberi ile 4 liranın altına sarktı ve bu haberlerin OIB tarafından yalanlanması ile 3,71 seviyelerinde tutunarak dün yukarı yönlü tepkisini verdi. (OIB her ne kadar bugünlere için yalanlasa da orta vadede bütçe açıklarının kapatılması ve özelleştirme hedeflerinin tutturulması için gündeme gelecektir.) Bazı büyük yatırımcılar da portföylere al tavsiyesini düşürdüler. Defter değeri 3.75 olması sebebiyle bu seviyelerin nirengi noktası kabul edilmesi, 4 seviyelerine doğru satış baskısı yaşayacağı gözden kaçırılmamalıdır.

Dün itibariyle kısa vadeli göstergeler al konumuna gelmiş, 3.92 seviyelerde bolinger üst band direnci, 4.03'de de P.SAR dirençlerine dikkat.
DÜZCELİ

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 10:43 
Düzceli

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 61
engelse yazdı:
sn.ustalar,

EGGUB sermaye artırım müracaatı SPK tarafından olumlu karşılanmış. İlk seansı %1,29 luk kayıpla kapattığını ve işlem adedinin 8217 adet olduğunu düşündüğümüzde, 2.seans bu haberin etkisi ile bir yukarı hareket beklemek yalnış olur mu sizce?.. Var mı tekniğine bakacak müsait bir arkadaş ?

tşk...Aşağıda ilgili KAP haberi.. :

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : NEMRUT SANAYİ BÖLGESİ 25.CADDE NO:2 ÇAKMAKLI ALİAĞA / İZMİR
Telefon ve Faks No. : 0232 6251250 - 0232 6251245
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0232 6251250 - 0232 6251245
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : SERMAYE ARTIRIMI MÜRACAATI

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin 10.000.000,00 TL'lik kayıtlı sermaye tavanı içerisinde çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 2.008.800,00 TL'den 10.000.000,00 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç ve halka arz edilecek 7.991.200,00 TL nominal değerli paylar için Sermaye Piyasası Kuruluna yapmış olduğumuz başvuru, 28.09.2012 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun görülerek 28.09.2012 tarihli
SPK haftalık bülteninde yayınlanmıştır.

EGGUB: %397,8 Bedelli sermaye artırımına gidecek olan hisse; borsamızdaki bedelli sermaye artışına karşı antipati nedeniyle bir miktar satış baskısıyla karşılaşmış durumda ve 95 seviyesinde destek bulmaya çalışıyor. Kısa ve orta vadeli göstergelerin aşırı satım bölgesinde olması, hemen tüm göstergelerin düşüşte olması da bunun göstergesi. Genel itibariyle de bu bedelli etkisi düşük fiyatlı hisselerde yıkım yaparken yüksek fiyatlı hisselerde olumsuz etkisi çabuk geçmekte ve yerini olumlu gelişmelere daha çabuk bırakmaktadır. Bu durumların dikkate alınırak takas dökümleri ve teknik analiz ışığında hareket etmek yerinde olacaktır.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 10:44 

RHEALI yazdı:
fzcan yazdı:
sn rhealı ...... sağolun....sizi takipteyiz...birde hocam maktk ın son hali teknik olarak nasıl şu an ....1.44 üzeri kalışları ve 1.63 direnci sizce hala önemli mi...

1.63 teknik olarak gördüğüm bir direnç bugün 1.60'a değdi geri geldi ve buralarda oyalanıyor şimdilik. 1.44 de önemli bir desteği.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 10:44 

engelse yazdı:
MReha yazdı:
engelse yazdı:
Sn.Mreha'nın detaylı analiz ve öngörüleri doğrultusunda, kademeli olarak 2,33 ; 2,34 ve 2,35 1000 er lot AKALTE aldım...

Teşekkürler..Bol şans...

Sayın Engelse,
Akalt ın hikayesini ayrıntılı olarak , kendi sayfasında yazmıştık. Şu aşamada AKALT bekleme döneminde. Yıl sonuna kadar AKİŞ le birleşmenin tamamlanmasını bekliyoruz. Birleşme sürecinin her adımında hisse hareketli olacaktır.
Saygılar bol kazançlar.

Detaylı bir şekilde inceleme fırsatım olmuştu Sn.Mreha... Siz ve Sn.Dzüceli'nin gerek temel gerek teknik analiz ve öngörüleri ve şirketi sağdan soldan soruşturduktan sonra bir miktar pozisyon açma gereği duydum...

Teşkkürler tekrar..

saygılar..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 10:46 

MReha yazdı:
engelse yazdı:

Teşekkürler..Bol şans...

Sayın Engelse,
Akalt ın hikayesini ayrıntılı olarak , kendi sayfasında yazmıştık. Şu aşamada AKALT bekleme döneminde. Yıl sonuna kadar AKİŞ le birleşmenin tamamlanmasını bekliyoruz. Birleşme sürecinin her adımında hisse hareketli olacaktır.
Saygılar bol kazançlar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Eki 2012, 10:46 

endi yazdı:
Arkadaşlar, merhaba.

Kolay gelsin hepinize. Bol ve hayırlı kazançlarınız olsun.

ALYAGY, 1,12'den aldım ben de biraz. 1,11'e de alım yazdım.

Hayırlısı bakalım.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2773 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 185  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.