Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 03 Haz 2020, 20:44

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2773 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 185  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 25 Mar 2016, 15:14 

Ettiği teşekkür: 66
Aldığı teşekkür: 2
KORDS İLE İLGİLİ BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Mar 2016, 21:57 
ahmetguven10

Ettiği teşekkür: 234
Aldığı teşekkür: 2335
aytunç yazdı:
KORDS İLE İLGİLİ BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Şirket karlılığıyla ve temettü verimliliğiyle örnek bir kurum. 4 nisan da beher hisse karşılığı 0.26 kuruş temettü ödemesi yapacak. Kazancının yarısından fazlasını yatırımcılarına veren bir şirket candır. 5.10 da ciddi bir direnç var. üzerinde kapanış yapmadan temettü öncesi hisseye girmek pek akıllıca olmayabilir. Bu sebeple hisse de bu kademe gözlenip karar verilmeli. Piyasa beklediğim gibi yukarı yönde devam ederse bundan destek alabilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Mar 2016, 22:20 

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 69
Iyi aksamlar geçen hafta hisselerden çıkarken tatgd satamadim. Şu anki pozisyonda çıkmalı miyim yoksa daha yolu var mı tesekkurler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Mar 2016, 22:25 
ahmetguven10

telsiz21 yazdı:
Iyi aksamlar geçen hafta hisselerden çıkarken tatgd satamadim. Şu anki pozisyonda çıkmalı miyim yoksa daha yolu var mı tesekkurler

Yok hayır sıkıca sarılın.. Ben azar azar piyasa da çekilme beklerken birden gerçekleştiği için düşüşü değerlendiremedim. Ve hisseleri çok çeşitlendirmemek adına 2 ye böldüm. TATGD şuan gayet iyi durumda. Endekste izin verirse analizimde gördüğüm gibi, tatgd henüz başlamadı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Mar 2016, 10:06 

Ettiği teşekkür: 110
Aldığı teşekkür: 18
PARSN elde tutulacak mı halen Sayın MReha

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Mar 2016, 10:11 

Ettiği teşekkür: 134
Aldığı teşekkür: 22
Prkme net 0.31 kurus kar payı ödemesi yapma kararı almis. 20.06.2016 da. Bu da suan ki değere gore %12 dolayinda nakit temettu verimliliği demek.

Ahmet hocam yabancılar temettünün kokusunu almışlar sanki :) Bundan sonraki süreç ile ilgili düşünceniz nedir? Temettü tarihine kadar eski seviyelerine ulaşır mı Teşekkür ederim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Mar 2016, 11:19 
Analizci

Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
kayra_6 yazdı:
PARSN elde tutulacak mı halen Sayın MReha

Evet tutulmaya devam edilecek. Yakında üretim haberini bekliyoruz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Mar 2016, 09:44 

Ettiği teşekkür: 110
Aldığı teşekkür: 18
Değerli arkadaşlar, elimde TAVHL hissesi var biraz. temettü verdi, bu gün de yükseldi. Acaba artık elimden çıkarsam mı, öneriniz ne yönde olur rica etsem beni aydınlatırmısınız.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Mar 2016, 12:03 
ahmetguven10

kayra_6 yazdı:
Değerli arkadaşlar, elimde TAVHL hissesi var biraz. temettü verdi, bu gün de yükseldi. Acaba artık elimden çıkarsam mı, öneriniz ne yönde olur rica etsem beni aydınlatırmısınız.

Endeks yukseldigi surece tutulabilir bence

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Mar 2016, 16:11 

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 69
SASA ile ilgili bilgisi/düşüncesi olan var mı 2.45 çıkış için uygun mu? Beklentisi var mı? Şimdiden Teşekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Nis 2016, 13:46 

Ettiği teşekkür: 153
Aldığı teşekkür: 0
Sayın ahmetguven,

Ben aselsan alımını kaçırdım ama siz Aselsan için "Sermaye arttırımından sonra girmeyi yeğlerdim hisseye" demiştiniz. Sizce beklemeli miyim sermaye arttırımını, ne zaman girmeliyim hisseye ?

Prkme de beklenti devam ediyor mu hala, ekleme yapılabilir mi ?
Şu an hangisini önerebilirsiniz?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Nis 2016, 14:04 
ahmetguven10

Hisseyi endeksinde yükseleceği beklentisi ile almistim listeye. 2 gun olmadan sermaye arttırımı kararı alındı. Hisseye baskı yapıp yerinde tutarlar mi acaba düşüncemden dolayı oyle söyledim. Ancak suan hem yukseliyor hemde para girisi suruyor. Ama zayıf bi giris var. hisse daha cok sermaye arttirimindan sonra yukseldigi icin orta vade beklentiyse alım daha mantıklı. Prkme ye gelince; hisse 2.43 maliyetimiz var. Hisse 2.90 a dayandığı icin burdan alım pek önermiyorum. Olasi piyasayı etkileyecek durumda zarar edebilirsiniz. Yabancı alımı sürdüğü icin listede tutmaya devam edecegim. Eğer yeni bir hisse eklersem bunun icin nakit tutabilirsiniz. Olasi her kademeden satabileceğimizden riski alacaksanız ek alım yapılabilir Prkme de

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Nis 2016, 14:19 

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 5
Sn ahmet güven goody için yorum alabşrmiyiz?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Nis 2016, 09:03 
ahmetguven10

Dostlar goody emsal niteliğinde sermaye arttırımına gidiyor. Ve asıl konu uzun zamandır yatırımcıların bedelsiz furyası üzerinde yapılan spekülasyonları aniden hatırlamış olması. Ancak eskisi gibi at koşturduğumuz zamanlar geri de kaldı. Bistte bu hareketler için bir çok sınırlamalar getirildi. Eskiden spekülasyon yapana 6 ay işlem yasağı veriyorlardı, artık 6 aydan 3 yıla kadar hapis verildiği için çekimserler. goody şuan defter değerinin 3 katından hafif yukarıda işlem görmekte ancak son 2 işlem gününde senet ortakları satış yapıyor. Bunu pek hoş karşıladığım söylenemez. Hisse hakkında yeni süreçte yorumda bulunmak çok güç. TTK bu konular üzerinde ağır yaptırımları olabiliyor. Şahsi görüşüm derken bunun ne teknik ne de başka bir analizle bir ilgisi olmadan hisse 140 seviyesinde iken riske edilebilecek bir tutarla sanal listelerde yer bulabilir. Ancak dediğim gibi bir hisse ile ilgili pozisyon bilgisi veriyorsak ve sadece vesile olduğumuz için sanal listenize ekliyorsanız asla belirtilen limitlerin dışına çıkmayın.

Ben **. com sitesinde yorum yaparken netaşı ilk listeye aldığım gün hisse TABANDI. Haberi gelmiş ve biz spk yasalarından bir haber herkese donunuza kadar alın diyoruz. Sayın mreha da var o sıra hissede. Hisse için cetvel bir yön istediler. Kafama göre bir analiz olmayan ancak teknikle birleştirilmesi ve anlamlaştırılması zor bi analiz yayınladım. Ve o zaman dahi hisse 70-80 tl ye kadar tüm portföyünüzle alabilirsiniz ancak 90 ve üzerinde her 10-20 tl lik kademe farkında portföy derinliğini azaltılması gerektiği ve 150 tl sonrası kimsenin almasını önermediğimden bahsettim. Ama hisse bana yapıştığı ve süreci önsezilerim gibi ilerlediği için 200 den alan oldu 250 den alıp hisse sert geri geldiğinde suçlandığım oldu. Bu sebeple almadığım bir riski asla kimseye de aldırmamaya gayret ediyorum. Netaşdan aslında o zamanlar bende 310 seviyesinden satmış değildim. 265 TL den ödeme yapma zamanım geldiği için çıkmak zorunda kaldım. Ama kafamdaki rakam daha fazla kazanmak olduğundan hisseden ayrıldığımı takipçilere söylemedim. Keza ihtiyacım olmasa hisseden ayrılmayacaktım. Kafamdaki düşünce kendim kalanını kazanamasam da takipçisi olup destek olduğum kişilere bunu kazandırmak için çabalayacaktım. Hisse 310 seviyesine yükseldi . Ama bu süreçte halen ahmet hoca satmıyorsa bizde burdan alırız düşüncesinde elindeki tüm parayla 250 ve üzerinden alanlar vardı biliyordum.. Sitede tanıdığım biriyle gerçek hayatta da görüşüyordum. Ona satmak zorunda kaldığımdan bahsetmiştim. Hisse düşmeye başlayınca bunu sitede biriyle paylaşmış. Tabi ahmet hoca kendi sattı bize pazarladı oldu. Bu sebeple kendime çok ders çıkarttım. Sonuçta bir şekilde yüksekten alanları engelleyemedim. Diğer riskleri iyi ölçemedim. Hisseye benle girenler bir şekilde 2-3 kat en az kazanç sağlasa da, sonradan girenler şuan belkide hala %50 zararda.

Sevdiğim bu işte daha iyi olabilmek ve yazılarıma devam etmek için üzerine koymaya çalıştım. Şuan SPK İleri Düzey ve Türev araçlar lisansı sahibiyim. Rahatlıkla bir banka ve aracı kurumda çalışabilecek kapasiteye ulaştım. Yıl sonunda 10 yıllık zorunlu meslek hayatımın sonuna geliyorum. Eğer batıya tayinim çıkmazsa yıl sonuna istifa edeceğim. Merakla başladığım iş yeni hayatım olacak.

Bunları neden anlattığıma gelince; Asla nefsinizin kurbanı olmayın. Paranın sizi yönetmesine asla izin vermeyin. Finans piyasalarının kuruluş amacı tamamen nefis arsızlığıdır. Bunu yönetemeyenlerin parası üzerinde yüzer zenginlerin gemileri. Bizler sanal listelerle sizlere sadece portföy yönetmeyi ve ufak tefek hataların nelere sebebiyet verebileceğini gösteriyoruz. Kendinize feyz almak zorunda olmadığınız gibi farklı hisselerde de işlem yapabilirsiniz. Ama oranlar çok önemli. Pahalı hisse yüklü alınmaz. Riskli bir tahta yönetimi olan hisseye yüklü girilmez. Aynı şekilde goody da gördüğüm para çıkışı sebebiyle sanal listesine yine de eklemek isteyen varsa şayet %30 portföy derinliğini aşmamalılar. Bu rakamda 140-145 seviyeleri içerisinde riske edilebilecek orandır. Ben şahsi sanal listeme %10 oranında 131.7 den ekledim. Ama ters bir durumda kademe gözetmeksizin elimden çıkartsam da bana dokunmaz. Bu sebeple alınabilecek maksimum risk %30 olabilir. Dikkatli olursanız iyi olur. Sizler için alım satımları da takip edemeyeceğim göreve gidiyorum. Yön tayin etmemiz zor olur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Nis 2016, 10:50 

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 5
Tesekkurler sn.Ahmet Guven iş değişikliği buradan ayrılmanıza sebep olmaz umarım:)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2773 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 185  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.