Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Eyl 2019, 03:27

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4557 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 304  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 23 Mar 2018, 08:54 
Analizci

Ettiği teşekkür: 482
Aldığı teşekkür: 8069
Global piyasalar biz kapandıktan sonra toz duman oldu, USD karşısında en çok değer kaybedenler arasında TL var. Bu nedenle;

Gözde ve Netaş'ı listeden nakit yaratma adına çıkartıyoruz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Mar 2018, 09:07 
Analizci

Listeden çıkılan GOZDE (5.08'den) ve NETAŞ'ların (14.80) yerine;

Kademeli olarak PAGYO ve AKSGY maliyet düşürme amaçlı kullanılmaktadır.

AKSGY: 3.26 Altından 5.000 lot eklenmiş, 3.25 altından olası düşüşlerde 25.000 lota kademeli olarak eklenecektir.

PAGYO 4.93 altından 25.000 lot kademeli olarak listeye eklenmektedir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Mar 2018, 09:26 
Analizci

*** Başlangıç Tarihi : 04.01.2016 - Başlangıç Bütçesi: 250.000.-TL ***

VİP SANAL DENEME LİSTESİ : "Analizci - Mreha"

1) SANAL LİSTEMİZ, YATIRIM STRATEJİLERİ AÇISINDAN, ÜYELERİMİZİ AYDINLATMAK ADINA TAKİP EDİLMEKTE OLUP, KESİNLİKLE AL-SAT TAVSİYESİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMEMELİ. BU LİSTEYE GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDECEĞİNİZİ ÖNCELİKLE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUNUZ.

2) SANAL/HAYALİ LİSTE'DE HİSSE ALIM VE MİKTAR VE YÜZDELERİNE DİKKAT EDİLMELİDİR. KISA-ORTA-UZUN VADELİ BİRLEŞTİRİLMİŞ LİSTEDİR.

3) ÖNEMLİ NOT: LİSTEYİ İZLERKEN, EKLENEN HİSSELERİN LİSTE TOPLAM BÜTÇESİNE GÖRE HANGİ ORANDA EKLENDİĞİNE (TAKİP YÜZDESİ ) VE FIRSATLAR İÇİN NAKİT BULUNDURULDUĞUNA ÖNEMLE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR.
LİSTE ORANLARI , RİSK ANALİZLERİ YAPILARAK BELİRLENMEKTEDİR.
----------------------------------------------------------------------------------------

2016 YILI SANAL PORTFÖY GETİRİSİ : %161, BIST-100 2016 GETİRİSİ %10'dur.

2017 YILI SANAL PORTFÖY GETİRİSİ : %105, BIST-100 2017 GETİRİSİ %47 'dir.

1 : YÜKSELİŞ TRENDİNDE ....... 5 : YÜKSELİŞ TRENDİ BAŞLANGICI, YENİ AL KONUMUNA GELMİŞ
-1: DÜŞÜŞ TRENDİNDE ......... -5 : DÜŞÜŞ TRENDİ BAŞLANGICI, YENİ SAT KONUMUNA GELMİŞ

Eklentiler:
23 Mart.PNG
23 Mart.PNG [ 249.41 KiB | 326 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 23 Mar 2018, 09:31 
Analizci

Sanal Listenin %59.28'i PAGYO'da, %13.82'si AKSGY, %26.785'i de 190.542 TL de nakittedir. Bu havada doğru hissede olmanın avantajlarını yaşamaktayız.

Bir önceki ana hissemiz ECBYO'nun performansı da ortadadır. AKSGY BIST'ın en elit GYO'larından biridir, PAGYO'nun hemen ardından ona ağırlık vereceğiz. Yarın PAGYO'nun Genel Kurulu var ve ardından da temettünün ne zaman dağıtılacağı. Pagyo'da ICBC Yatırım toplam 1.193.675 lot mal almıştır ve alış ortalaması 4.763 TL'dir. Bu miktar ortakların satış yaptığı lotların ICBC tarafından karşılandığını göstermektedir. Bu aslında satıştan ziyade kontrollü bir mal değişimiydi. Bakalım sonuçları ne olacak bekleyip göreceğiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Mar 2018, 14:14 

Ettiği teşekkür: 8889
Aldığı teşekkür: 355
Analizci yazdı:
Sanal Listenin %59.28'i PAGYO'da, %13.82'si AKSGY, %26.785'i de 190.542 TL de nakittedir. Bu havada doğru hissede olmanın avantajlarını yaşamaktayız.

Bir önceki ana hissemiz ECBYO'nun performansı da ortadadır. AKSGY BIST'ın en elit GYO'larından biridir, PAGYO'nun hemen ardından ona ağırlık vereceğiz. Yarın PAGYO'nun Genel Kurulu var ve ardından da temettünün ne zaman dağıtılacağı. Pagyo'da ICBC Yatırım toplam 1.193.675 lot mal almıştır ve alış ortalaması 4.763 TL'dir. Bu miktar ortakların satış yaptığı lotların ICBC tarafından karşılandığını göstermektedir. Bu aslında satıştan ziyade kontrollü bir mal değişimiydi. Bakalım sonuçları ne olacak bekleyip göreceğiz.

Sevgili/sayın Analizci,
Tüm paylaşımlarınız ve emeğiniz için teşekkür ederim öncelikle.

Dünkü tavan hareketinde listeden PAGYO satışı yapmadınız.
Normalde bir miktar da olsa trade etmenize alıştığım için dikkatimi çekti.
Sebebi nedir acaba?
1. Genel kurulun bu kadar yakın olması sebebiyle her an satış-ortak haberi beklentisi,
2. Yüksek temettü açıklanması ve bu durumun getirisinden yararlanmak (hisse primi-temettü alımı),
3. Temettü, satış-ortak gibi sebeplerle daha büyük marjlı hareketlerin eli kulağında görülmesi.

CRFSA'nın listede şu an değerlendirilmemesi hisse kaynaklı olumsuzluklar, piyasalardaki genel olumsuz-belirsiz hava ve PAGYO ile AKSGY'nin hem getiri potansiyelleri, hem harekete her an başlayabileceği beklentileri hem de temel ve teknik anlamda daha güvenli görülmeleri midir?
Yoksa ilave bir olumsuz durum mu sezdiniz? Bir ara son maliyetlenmelerini de paylaşabilir misiniz takibinizdeyse hâlâ?

Selam, sevgi ve dua ile kalın.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Mar 2018, 14:53 
Analizci

kutlu yazdı:
Analizci yazdı:

Sevgili/sayın Analizci,
Tüm paylaşımlarınız ve emeğiniz için teşekkür ederim öncelikle.

Dünkü tavan hareketinde listeden PAGYO satışı yapmadınız.
Normalde bir miktar da olsa trade etmenize alıştığım için dikkatimi çekti.
Sebebi nedir acaba?
1. Genel kurulun bu kadar yakın olması sebebiyle her an satış-ortak haberi beklentisi,
2. Yüksek temettü açıklanması ve bu durumun getirisinden yararlanmak (hisse primi-temettü alımı),
3. Temettü, satış-ortak gibi sebeplerle daha büyük marjlı hareketlerin eli kulağında görülmesi.

CRFSA'nın listede şu an değerlendirilmemesi hisse kaynaklı olumsuzluklar, piyasalardaki genel olumsuz-belirsiz hava ve PAGYO ile AKSGY'nin hem getiri potansiyelleri, hem harekete her an başlayabileceği beklentileri hem de temel ve teknik anlamda daha güvenli görülmeleri midir?
Yoksa ilave bir olumsuz durum mu sezdiniz? Bir ara son maliyetlenmelerini de paylaşabilir misiniz takibinizdeyse hâlâ?

Selam, sevgi ve dua ile kalın.

Sayın kutlu;
Öncelikle tebrik ederim, bir soru ancak bu kadar güzel sorulabilirdi. Olayı o kadar güzel özetlemişsiniz ki ne desem azdır.
Dediğiniz gibi mutlaka trade ederdim ancak daha önceden yaşadığımız gibi ve en son ecbyo'da olduğu gibi bazen sabırlı olmak daha fazla kazanç sağlıyor. Ecbyo'dan sonra açıkcası biraz kendime serzenişte de bulundum biraz daha sabırlı olsaydım pastanın kekini değil kremasını da yiyecektik. En az 25-30 bin tl ekstra kar etmek aslında emeğin karşılığını almak olacaktı. Rekabet onayıyla kafamdaki rakam en az 2.50 - 3.00 aralığıydı. Haber pazartesi düşmesine rağmen tahta sahibi bilerek 2 gün bekleterek bundan bir halt olmaza getirip resmen KY Yatırımcı Psikolojisine oynadı.

Pagyo'da aynen, 5.53 zaten ilk hedefti, hatta sabah açılmadan önce açılış seansı için 5.53 provası da yapan bendim tahtada ama ecbyo'dan dolayı son anda trade yapmaktan vazgeçtim ancak sonra da pişman olmadım diyemem, neticede en az %10'luk bir trade her zaman kar realize edilmesi gereken bir durumdur. Bunu da es geçmiş oldum.

Şimdi bu bağlamda, AKSGY ile PAGYO kıyası yaptığımda, AKSGY sugötürmez bir şekilde PAGYO'ya fark atar temel anlamda. Ancak şu var, PAGYO'da ciddi bir mal değişimi oldu, resmen tahta hazırlandı, bu tahtanın bu hazırlanışa göre 6-7 aralığını görmesi gerekir diye de düşünüyorum. Hem temettü tarihi ve büyüklüğü de AKSGY den tarih olarak önce olması da PAGYO'da ağırlığımı tutmama sebep oldu. Yoksa AKSGY'yi PAGYO'ya tercih ederdim. Sonuç olarak hani denir ya, yorduk yorduk aslan payını kaptırdık, bu sefer öyle olmasın diyorum ama kısmetten de ötesi yok.

Geleim CRFSA'ya;
CRFSA'dan uzaklaşmamın sebebi, hisseyi taşıyanlardan bir grubun kar realizasyonuna gitmesiydi. Resimdeki sağ bölüme bakarsanız, takaslardaki ilk 4 kurumun direk satışta olduğunu görürsünüz. ICBC hala elinde mal tutmakta ancak o mallar İŞYATIRIM GLOBAL ve HALK'dan virmanla gelen mallar. Sonuçta hala içerde birileri var ve bu durumda bir yükseliş yaptırmaları olasılığı yüksek. Sadece o da değil, CRFSA'nın portföyün ciddi arsa portföyü var ancak hissenin tekrar yükseliş için yeniden güç kazanması gerekecek ve miktar talep görmeye ihtiyacı var.

Tüm alış ve satışların maliyetlenmesine baktığımızda 5.56 alış maliyetlenmesi ile %5 civarı sadece maliyetlenme iskontosu yani yükseliş potansiyeli taşıyor diyebiliriz. Hissenin kısa vadede 5.56 seviyelerine gelmesi sürpriz sayılmaz.

Eklentiler:
crfsa.PNG
crfsa.PNG [ 94.67 KiB | 272 kere görüntülendi ]

Mesaj Başlığı: V.İ.P. SANAL TAKİP LİSTESİ
Gönderilme zamanı: 23 Mar 2018, 19:31 

Ettiği teşekkür: 8889
Aldığı teşekkür: 355
Sevgili Analizci,
Ne sorarsam sorayım hassasiyetle, tüm yönleriyle ve en ince ayrıntılara da değinerek samimiyetinizle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, sağolun, varolun... Allah emeklerinizin karşılığını almayı da tüm bereketiyle nasip etsin.

Ayrıca, bu paylaşımlarınızı PAGYO, ECBYO, VANGD gibi sığ, toplu hareket etmenin de bazı sıkıntılar doğurduğu hisselerde de yaparak bir bakıma ayağınıza da sıktığınızı düşünüyorum. Ve ona rağmen tabloda olduğu gibi kendi hesabınızdan da çıktığınızı tam olarak bilememekle birlikte çoğunlukla öyle olduğunu düşünüyorum. Böyle davranmak zorunda olmamanıza rağmen.

Ben VANGD ile ilgili beklentilerinizi hissederek, listeden ayrı olarak birkaç kez daha al-sat yaptım. Tabii çok az miktarda. Sonra dikkat dağınıklığından esas hareketi kaçırdım.

Ordan hareketle de ECBYO listeden çıktıktan sonra bir süre daha devam etmeye (bir miktarı ile) niyetliydim, hatta ilk başlarda 2,7 hedefliyorken, 3 üstü olabilir mi diye bakmaya başladım. (VANGD gitti ya. Bu da gider diye. Canımız da öyle istiyor tabii :)) 2.85'ten dönüp (sizin de tabirinizle) çatır çatır trade etmeye başlayınca sattım. Bereket versin. Kalanlar da bizden daha fazla kazansın.

Ama okuyarak, çalışıp, çabalayarak ama bizzat tecrübe ederek edinilen bilgi sorumluluk duygusuyla birleşince temkinlik hareket etmeye zorlayabiliyor insanı. Sizler de tüm liste takipçilerinin sorumluluğunu hissederek hareket ediyorsunuz gibime geliyor. Hele ordan bakınca kayıp olmaması güzel, kazanmak çok daha güzel, başkalarını mutsuz etmeden faiz-fon gibi enstrümanlardan da hallice kazanç ise şahane bence.
Fazlasına tabii ki kimse hayır demez.
Olmuşta hayır vardır.
Bunca emekle hem sizler hem de bizler de inşallah listenin ekmeğini yemeye devam ederiz.
İyi akşamlar, selamlar ve sevgiler.

Not: Teşekkürlerimiz Analizci ile birlikte katkı sunan tüm değerli üyelere, iyi niyet dileklerimiz ise tüm hayırlı iş yolunda olanlara...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Mar 2018, 12:32 
Analizci

kutlu yazdı:
Sevgili Analizci,
Ne sorarsam sorayım hassasiyetle, tüm yönleriyle ve en ince ayrıntılara da değinerek samimiyetinizle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, sağolun, varolun... Allah emeklerinizin karşılığını almayı da tüm bereketiyle nasip etsin.

Ayrıca, bu paylaşımlarınızı PAGYO, ECBYO, VANGD gibi sığ, toplu hareket etmenin de bazı sıkıntılar doğurduğu hisselerde de yaparak bir bakıma ayağınıza da sıktığınızı düşünüyorum. Ve ona rağmen tabloda olduğu gibi kendi hesabınızdan da çıktığınızı tam olarak bilememekle birlikte çoğunlukla öyle olduğunu düşünüyorum. Böyle davranmak zorunda olmamanıza rağmen.

Ben VANGD ile ilgili beklentilerinizi hissederek, listeden ayrı olarak birkaç kez daha al-sat yaptım. Tabii çok az miktarda. Sonra dikkat dağınıklığından esas hareketi kaçırdım.

Ordan hareketle de ECBYO listeden çıktıktan sonra bir süre daha devam etmeye (bir miktarı ile) niyetliydim, hatta ilk başlarda 2,7 hedefliyorken, 3 üstü olabilir mi diye bakmaya başladım. (VANGD gitti ya. Bu da gider diye. Canımız da öyle istiyor tabii :)) 2.85'ten dönüp (sizin de tabirinizle) çatır çatır trade etmeye başlayınca sattım. Bereket versin. Kalanlar da bizden daha fazla kazansın.

Ama okuyarak, çalışıp, çabalayarak ama bizzat tecrübe ederek edinilen bilgi sorumluluk duygusuyla birleşince temkinlik hareket etmeye zorlayabiliyor insanı. Sizler de tüm liste takipçilerinin sorumluluğunu hissederek hareket ediyorsunuz gibime geliyor. Hele ordan bakınca kayıp olmaması güzel, kazanmak çok daha güzel, başkalarını mutsuz etmeden faiz-fon gibi enstrümanlardan da hallice kazanç ise şahane bence.
Fazlasına tabii ki kimse hayır demez.
Olmuşta hayır vardır.
Bunca emekle hem sizler hem de bizler de inşallah listenin ekmeğini yemeye devam ederiz.
İyi akşamlar, selamlar ve sevgiler.

Not: Teşekkürlerimiz Analizci ile birlikte katkı sunan tüm değerli üyelere, iyi niyet dileklerimiz ise tüm hayırlı iş yolunda olanlara...

Sayın kutlu;
Yorum analiziniz fazlasıyla teşekkürü hak ediyor. Yaptığımız hareketlerden ders çıkarmak hatalarımızı azaltır, tecrübemizi artırır. Emin olun ve de tam dediğiniz gibi hesabımızdan da çıkıyoruz. Neticede bu işin vebali olduğunu düşünüyorum. Tabi bizim de sabırsızlıktan mı desem, yoksa zarar etme riskini göze alamamaktan mı desem (burasını kendimde hala çözemedim-belki geçmişin de travmalarındandır) erken hareket ettiklerim oluyor. Aslında bir hisseyi listeye veya portföye alırken birçok kriteri düşünerek hareket ediyorum, öncelikle hissenin temel analizine bakarak sektör ortalamalarına göre ne kadar iskontolou ona bakıyor, PD/DD oranı ve mal varlıklarından değerlemeye alınmamış olması gibi birçok faktörü birleştiriyorum. Örneğin PARSN ve ASELSAN bunlara en güzel örnektir. 6 TL'lerden nerdeyse 3'e katladı, Aselsan 9-10 arasında 4'e katladı. Parsan üzerinde çok emek harcadığım bir hisseydi ama tam yararlanamadık demeyeceğim kaymağı yine başkalarına bıraktık. Neticede örnekler çok. Ama nacizane borsanın girdabından asıl hedefi tutturamadığım ve asıl kazancı kaçırdığımız örnekler maalesef daha çok. Aslında proje proje ilerlesek çok daha güzel ve mantıklı olacağı da açıkta. Mesela listemize girip çıkan TUKAS ve ISFIN de bunlardan biri.

2017 ve 2018 SANAL PORTFÖY DEĞERLENDİRMESİ :

2017 SANAL LİSTEDE 3 TANE AĞIRLIKLI HİSSE VAR, BANVT - NETAŞ - ASELS, biz bu üçünde birçok alsat yaptıktan sonra BIST %47 kazandırırken, bizim sanal %105 kazandırmış ancak bu 3 hissede uğraşı için karşılığı yetersiz kalmıştır. Nedeni aşağıda :

Banvt 20.000 lot ile 10.00 TL'den den ocak 2017'de listemize girmiş : Sonuç : 28 Ağustos 2017 de 28.60 TL görmüş ve sanal liste giriş fiyatına göre % 186 kazanç
Netaş 10.000 lot ile 9.85 TL'den ocak 2017'de listemize girmiş : Sonuç : 17 Kasım 2017 de 18.99 TL görmüş ve sanal liste giriş fiyatına göre %92 kazanç
Aselsan 22.500 lot ile Şubat 2017'de 12.93 TL'den listemize girmiş : Sonuç: 14 Kasım 2017 de 45.58 TL görmüş ve sanal liste giriş fiyatına göre %92 kazanç %252

Bu 3 hissenin kaçan ortalaması % 176

Yani biz 2017 yılında ağırlıklı olarak bu 3 hisse ile uğraşmışız, defalarca al-sat yapıp %105 kazanmışız. ŞİMDİ 2017 YILI SANAL PORTFÖY HAREKETLERİNİ ANALİZ EDELİM;

BANVİT :
Niye aldık bu hisseyi? 18 temmuz 2016'da 1.97 tl'lerden gelen bu hisseyi %410 primli fiyattan, yani 1.97'den 10 tl'ye 6 ayda gelmişken aldık. Sebebi şuydu, yabancılar bu hisseyi satın almış, çağrı yapılacaktı. Daha önemlisi satın alan firmanın kendi hissedarlarına yaptığı ingilizce sunumu okuduğumda büyük potansiyel görmüştüm. Daha satın alma gerçekleşmemişti. Adamların BANVT'te hedefleri çok büyüktü ve şirkete katacaklarını düşündüğümda bu potansiyeli görmüştüm. Bilançoya baktığımızda 2016 yıl sonunda 342 milyon ozkaynak ve 62 milyon karla kapamış bir şirket, 2017'yi 613 milyon özkaynak ve 254 milyon karla kapadı. Sadece bu 2 rakam herşeyi ortaya koyuyor. Ben 2016 bilançosuna, satın almaya ve satın alanların sektöründe ne olduğuna ve TR'de ne yaptıklarına baktığımda bunu net gördüm ve hiç unutmuyorum buna biçtiğim fiyat o zaman 20-23 TL arasıydı. Borsa etkisiyle trende binen hisse 28.68 TL'leri gördü ve ardından gelen kar realizasyonu ile 17.01 TL ile o tarihten bu yana cuma günü en düşük fiyata indi. Bu yatırımcı sunumunu sizlerle paylaşacağım müsait zamanda ki ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

ASELS: Anlatmaya gerek var mı, üyelerimizden biri çok iyi biliyor, 9'dan 10'a hareket ederken skype'den Sayın mmacit67 arkadaşımızla defalarca yazıştık ve portöfyüne aldı. TR'nin değil dünyanın sayılı SSanayi şirketlerinden. TR'de tek ve tekel, siparişleri, projeleri ile müthiş bir potansiyeldi. Sonuç BANVT'den daha büyük potansiyel taşıdığı ortadaydı ve sonuç %252. Bizi bu hisseden koparan neydi, tradele birlikte yabancılar satıyorsa acaba aşağıdan alıp daha iyi kar eder miyiz düşüncesi. Halbuki burda çok nadir olan şey oldu, yerliler pes etmedi, bizim gibi hedefi görenler geldikçe, yabancının satışları hiç birşey ifade etmedi ve borsa istisnası meydana geldi hisse katladıkça katladı. Bugün hissenin önündeki tek engel ikincil halka arz.

NETAŞ: Eski aşk ve alışkanlık, bizi BANVT ve ASELS gerçeğinden uzaklaştırdı. Duygusallık borsada kötü bir alışkanlıktır ancak yine de kötü bir performans değildi. Bunu yeni yaşadığımız için fazla anlatmaya gerek yok. Bundan sonrası için baktığımızda, ZTE daha şirkete temel anlamda, sektör içinde henüz hiç birşey kazandırmadı ama mutlaka kazandıracaktır. ZTE hiç bir şirketini borsada başıboş bırakmamış, büyük bir ihtimalle sahip çıkacak ve herşey daha farklı bir mecraya girecektir.

Özet olarak 2017 de bunları yaşadık. Topu topu 3 hissede ne olduğunu beraber yaşadık. Sanal portföy excel kayıtlarım arşivimde duruyor. Aslında ders alınacak verilerle dolu.

ŞİMDİ 2018'E BAKALIM;

Yoğun alsatlı bir süreç yaşamışız. EDİP'le başlamışız, NETAŞ-ASUZU-ECBYO-ODAS-VANGD ile devam etmişiz. Ağırlıklı olarak ECBYO görünüyor. ECBYO tradeler ile iyi kazandırdı ancak defalarca REKABET KURULU ilk beklenti durağımız dedik, mutlaka bir hareket yapacaktır dedik, 125 bin lotlarda 2.09 maliyetle dolaşırken, 3 gün sabredebilseydim, 2.60-70 aralığını bekleyip (ki beklentimizdi) portöy asıl kaymak olan 75 bin TL'lik asıl kazancı yakalayacak, 3 aylık süreci taçlandırmış olacaktı. Halbuki 125.000 * 2.09 =261.250 TL idi. Portföyğn yarısı bile değildi. Tam bir derslik olay aslında.

VANGD: Ağırlık ortalamaları ve maliyetlenmesinin çok altında olduğu için 2.1613 ortalama ile ilk almışız ve 19 ocakta ilk trade işlemi olmuş 5 Martta 4.15 TL, bu kısa süre içerisinde %89 yükselmiş. Sığ olduğu ve bizi kaldırmaz diye uzaklaşmıştık. Emin olun listeden çıkarttığımda ben de 1 lot kalmamıştı.

Sayın kutlu'nun güzel sorularıyla geçmişe şöyle bir bakmış ve değerlendirmiş olduk.
İlk 1989 yılında girdim borsaya, teknikti, temeldi borsada yaşanacak ne varsa yaşadım. Tüm bu emeklerin karşılığı olarak kendime özgü kurallar ve sistemler oluşturmaya çalıştım. Geçen yıl Sayın ORCA ile tekrar depreşen teknik analiz çalışması yaptık. Sihirli formülü geliştirmeye çalıştık, gerçekten çok değerli çalışmalar yaptık, programcı olması sebebiyle ORCA arkadaşımızla binlerce formül ve çalışma yapıp bunları denedik. Müthiş bir çalışmaydı ve bu eğitimin karşılığında çok zaman, emek ve para harcandı. Tekrar gördüğüm şey ise sihirli formülün olmadığı, TEKNİK analizin değil TEMEL ANALİZİN her zaman önde olduğuydu. Teknik analiz, TEMEL analizin geçmişini gösteren bir gösterge/veri veya indikatörlerden oluştuğuydu. Sonuçta 2017 benim için bambaşka bir tecrübeydi. Sayın ORCA'ya bu emekleri ve desteği için ayrıca teşekkür ederim. Eminim ORCA arkadaşımız bu edindiği tecrübe deneyimlerle kendi portföyünde güzel noktalara gelir.

Sanal portföyü, site yönetiminin desteğiyle tek başıma yürütmeye çalışıyorum,

ALTINI ÇİZEREK SÖYLEYEYİM, MADDİ HİÇ KAZANCIM YOKTUR. PAYLAŞMAK VE DUA ALMAK ŞU ANA KADARKİ EN BÜYÜK KAZANCIM.

Sayın MREHA ile de sık sık istişarelerde bulunuruz onun pozitif katkısı beni çalışma azmi açısından çok iyi destek sunar. Eskiden daha iyi bir güç birliğimiz vardı, ENDİ, Ahmetgüven, Engelse, Kocakurt ilk aklıma gelenler. Ama çeşitli vesilerle özel durumları nedeniyle aklıma gelmeyen diğer arkadaşlar da siteye çok emek harcadılar.

Sonuçta site sahibi arkadaşımız da server ve sitenin varolması için hem kendi zamanını harcıyor, hem de maddi olarak kendi cebinden para harcıyor. VIP sponsor katkısı bu açıdan, varolmamız açısından çok önemli. Emin olun herhangi bir kar amacı gütmeden yapılıyor bu iş. VIP üye sayımız henüz WEB SİTE MASRAFLARINI KARŞILAYACAK sayıda olmamasına rağmen web sitesi sahibi arkadaşımıza TEŞEKKÜR EDERİM.

Site sahibi arkadaşımız, site başlıklarını yeniden düzenlemiştir. Daha sade başlıklarımızla, aradığımızı daha hızlı bulacağız. Bu konuda istekleri olanlar varsa yine değişiklik yapabiliriz.

YORUM VE İSTEKLERİNİZLE DAHA GÜZEL SONUÇLAR ÜRETECEĞİMİZ UNUTMAYINIZ.

HİSSE KONUSUNDA SİZİN DE DUYUMLARINIZ, ÖNERİLERİNİZ VARSA BU DA BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ, AKLINIZA GELEN HİSSEYİ İNCELER, OLASI POTANSİYELLERİ KEŞFETMİŞ OLURUZ. LÜTFEN HER TÜRLÜ BİLGİYİ ÖNEMSEYİN VE buradan bana yazınız. Sonuçta inceleriz, potansiyel varsa değerlendiririz. Kayda değer olmasa da, Kaybımız değil kazancımız olur o hisseyi de tanımış oluruz. Hisseler de insanlar gibidir, tanımak çok önemlidir.

Sayın kutlu, vesile olduğunuz için ayrıca tekrar teşekkür eder, selam ve saygılar sunarım.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: VIP SANAL TAKİP LİSTESİ
Gönderilme zamanı: 24 Mar 2018, 12:34 
Analizci

Sayın kutlu;

CRFSA'nın en son takas ve maliyetlenme bilgileri ektedir. Burda dikkatimi çeken, IS YATIRIM ile CİTİ YABANCI sürekli aralarında hisse virmanları yapmalarıdır. Son kapanış itibariyle Maliyetlenmelerin %4.84 altında olması, 5.55-5.60 arası bir hedef potansiyeli taşımaya devam etmektedir. %5 civarı olası bir potansiyeli hedeflemek yanlış olmaz ancak tabi GLOBAL şartlar dahilinde, endeksin ve USD kurunun etkilerini de unutmayalım.
Teknik analiz baktığımzıda, seanslık bazda dip çalışması yaptığı, al konumuna ve yükselişe geçmek için güç topladığı görülmekle beraber henüz al teyidi gelmemiştir. Saatlikte ise Al konumuna geçmiştir.

Eklentiler:
crfsa.PNG
crfsa.PNG [ 133.83 KiB | 185 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 24 Mar 2018, 13:28 
Analizci

1) SANAL LİSTEMİZ, YATIRIM STRATEJİLERİ AÇISINDAN, ÜYELERİMİZİ AYDINLATMAK ADINA TAKİP EDİLMEKTE OLUP, KESİNLİKLE AL-SAT TAVSİYESİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMEMELİ. BU LİSTEYE GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDECEĞİNİZİ ÖNCELİKLE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUNUZ.

2) SANAL/HAYALİ LİSTE'DE HİSSE ALIM VE MİKTAR VE YÜZDELERİNE DİKKAT EDİLMELİDİR. KISA-ORTA-UZUN VADELİ BİRLEŞTİRİLMİŞ LİSTEDİR.

3) ÖNEMLİ NOT: LİSTEYİ İZLERKEN, EKLENEN HİSSELERİN LİSTE TOPLAM BÜTÇESİNE GÖRE HANGİ ORANDA EKLENDİĞİNE (TAKİP YÜZDESİ ) VE FIRSATLAR İÇİN NAKİT BULUNDURULDUĞUNA ÖNEMLE DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR.
----------------------------------------------------------------------------------------

1 : YÜKSELİŞ TRENDİNDE ....... 5 : YÜKSELİŞ TRENDİ BAŞLANGICI, YENİ AL KONUMUNA GELMİŞ
-1: DÜŞÜŞ TRENDİNDE ......... -5 : DÜŞÜŞ TRENDİ BAŞLANGICI, YENİ SAT KONUMUNA GELMİŞ

Eklentiler:
23 Mart.PNG
23 Mart.PNG [ 247.68 KiB | 174 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 24 Mar 2018, 23:31 
Analizci

PAGYO Genel Kurul yapıldı.
Yapılan Genel Kurul Toplantısında; Yönetim Kurulu tarafından teklif edilen Kar Payı Dağıtım Önerisi, kar dağıtımına ilişkin tarih, tutar ve taksit sayısı hususunda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi suretiyle oybirliği ile kabul edilmiştir. Yönetim Kurulu ödeme yapacağı tarih , tutar ve taksit sayısı hakkında ayrıca açıklama yapacaktır.

Üç Deniz Danışmanlık A.Ş. ile PAGYO arasında bir anlaşma yapıldığı, bu çerçevede her türlü satış, satın alma, birleşme ve yeni gayrimenkul yatırımları gibi tüm opsiyonların değerlendirildiği, henüz açıklama gerektirecek bir gelişmenin olmadığı genel kurulda ifade edilmiştir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Mar 2018, 09:57 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 121
Temettünün 39.45 Krş'u yarın verilecek 29 martta hesaplarda olacak, kalan 9.26 Krş da sanırım Mayıs ayı ortasına kadar ödenmesi muhtemeldir.

Eklenti:
pagyooooo.jpg
pagyooooo.jpg [ 160.45 KiB | 130 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2018, 08:20 
Analizci

Eklentiler:
27 Mart.PNG
27 Mart.PNG [ 246.63 KiB | 35 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2018, 08:21 
Analizci

Bugün PAGYO'lar temettü alınmış haliyle, açılıştan itibaren listeden çıkılmaya başlanacak, Yerine AKSGY'ye ağırlık verilecektir. BİLGİ

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2018, 08:23 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 121
Pagyo temettuden sonra teorik olarak acilis fiyati 4.64 tl.

Eklenti:
ppp.jpg
ppp.jpg [ 41.71 KiB | 30 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4557 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 304  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: fanalist ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.