Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 25 Mar 2019, 22:44

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: VERUS - VERUSA HOLDİNG
Gönderilme zamanı: 21 Eyl 2018, 23:44 
Analizci

Ettiği teşekkür: 472
Aldığı teşekkür: 7390
​Verusa Holding'in yüzde 100 oranında bağlı ortaklığı Standard Enerji Üretim, Antalya Akseki'de bulunan 3 adet boksit madeninin ihalesini kazandı

Enerji ve maden başta olmak yaptığı dev yatırımlarla sık sık gündeme gelen Verusa Holding, yeni bir stratejik hamleye imza attı. Holding, dünyada üretim sıkıntısı yaşanan ve Türkiye'deki sahalarının önemi gün geçtikçe artan boksit madeni yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Söz konusu yatırımla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamaya göre, Verusa Holding'in yüzde 100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Enerji Üretim A.Ş, sahip olduğu 3 maden ruhsatına ek olarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açılan ihaleden 3 boksit madeninin daha ihalesini kazandı. Açıklamada ayrıca, Antalya'nın Akseki bölgesinde bulunan ve ihalesi kazanılan 3 boksit madeninin bedeli peşin ödenmek suretiyle satın alma işleminin tamamlandığı kaydedildi.

HOLDİNGİN MADEN RUHSATLARI 6'YA ULAŞTI

Hali hazırda 3 ayrı maden ruhsatına sahip olan Verusa Holding'in yüzde 100 bağlı ortaklığı Standard Enerji, son yatırımıyla maden ruhsatlarının sayısını 6'ya çıkartmış oldu.

ÜRETİM SIKINTISININ FİYATLARI YÜKSELTMESİ BEKLENİYOR

Alüminyum üretiminde kullanılan boksitin üretimi konusunda dünyada büyük sıkıntılar yaşanırken Türkiye’de maden sahalarının önemi arttı. Üretimde yaşanan düşüşün boksit fiyatlarını yukarı çekmesi bekleniyor.

Sertliği 1-3, yoğunluğu 2,5-3,5 gr/cm3 arasında değişen, alüminyum oksit ve hidroksitlerin bir karışımı olan boksit, alüminyum metali üretiminde kulanılan başlıca cevher olması bakımından dünya ticaretinde önemli bir yer almakta. Dünya boksit üretiminin % 90’ı açık işletme ile gerçekleştirilmekte olup, boksit tüketiminin % 85-90'ı alümina ve alüminyum üretimine yönelik. Boksit ayrıca, kimya ve refakter sanayiinde, çimento ve aşındırıcı yapımında kullanılmakta.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Eyl 2018, 10:19 

Ettiği teşekkür: 8484
Aldığı teşekkür: 348
PARSAN gibi yeni büyük potansiyel barındıran proje VERUS olacak sanırım.
Hayırlı olsun.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Eki 2018, 08:47 

Verusa Holding (VERUS): Şirketin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Enerji Üretim A.Ş.'nin boksit (alüminyum ana cevheri) zenginleştirme tesisi kurulumu için Adana İli, Tufanbeyli İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, L36.c.01.b. Pafta, 157 Ada, 345 Parsel numaralı 2.997 m2'lik arsa satın alınmıştır.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Eki 2018, 08:52 

Verusa Holding (VERUS): Şirket'in %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Enerji Üretim A.Ş.'nin boksit (alüminyum ana cevheri) zenginleştirme tesisi kurulumu için Adana'da toplam 6,5bin m2'lik arsa satın alınmıştır. Daha önce yapmış olduğu 22,2bin m2'lik arsa alımları ile birlikte Standard Enerji Üretim A.Ş.'ye ait arsaların toplamı 28,8bin m2 olmuştur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Eki 2018, 09:50 

Verusa Holding (VERUS); Acıselsan Acıpayam (ACSEL): Verusa Holding Yönetim Kurulu'nun 19.10.2018 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda, Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sermayesinin %47,3'üne tekabül eden 2.036.291,845 adet borsada işlem görmeyen statüde, 3.034.856,808 adet borsada işlem gören statüde olmak üzere toplam 5.071.148,653 adet payın tamamının Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş'den satın alınmasına ilişkin işleme yönelik olarak yetkili aracı kurum tarafından 23.10.2018 tarihinde Borsa İstanbul'a gerekli başvuru yapılmış olup, söz konusu toptan alış satış işlemi Borsa İstanbul Toptan Satışlar Pazarı'nda 24/10/2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Alım bedelinin 3.000.000-TL'si işlem gününde, kalan tutar ise en geç 31 Mayıs 2019 tarihine kadar ödenecek olup, alım tarihinden ödeme tarihine kadar geçecek süre için ilgili dönemde Merkez Bankası tarafındaan "Avans İşlemlerinde Uygulanan Faiz Oranı" üzerinden faiz işletilecektir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Eki 2018, 09:21 

VERUS - %100 bağlı ortaklığı Standard Enerji'nin Adana Tufanbeyli'de kurulacak boksit üretim tesisi için 7.178 m²'lik daha arsa alınırken, toplam arsa büyüklüğü 35.934 m²'ye yükkseldi.

VERTU & VERUS - VERUS tarafından 3,09 - 3,11 TL fiyat aralığından 223.405 adet VERTU payı alınırken, şirket sermayesindeki payı %63,02'ye yükseldi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Şub 2019, 15:30 

Ettiği teşekkür: 148
Aldığı teşekkür: 1079
Alintidir. Borsagundem

Eklentiler:
7B4290F3-F517-45E1-BE40-E922307B0D90.jpeg
7B4290F3-F517-45E1-BE40-E922307B0D90.jpeg [ 190.26 KiB | 39 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.