Borsa Yorumlari Hisse Yorumlari Endeks Analizleri Hisse Grafik Varant Analizleri Yatirim Borsa Haberleri

Zaman: 28 Kas 2014, 14:50

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 01 Kas 2012, 17:11 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2
s.a genç yöneticim uyum kıpırdanmaya başladı.saygılar.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Kas 2012, 10:37 

s.a sayın yöneticim UYUM sizce devam edebilecek mi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Kas 2012, 12:24 

3,20 ÜZERİ KAPANIŞ YAPAR İNŞ.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2012, 18:15 
chemıst

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Syn , champıx, UYUM sızle konuştuğumuzda beri tam gaz devam edıyor , hayırlı kazançlar. 3,05 salınmadığı muddetçe sorun yoktu, sorunsuz trende devam etmekte. yıne de stopsuz hareket etmeyın , sahiplı hıssedir :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2012, 20:44 

Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
Kipa, Uyum Gıda yı satın almak üzere görüşmeler başladı.

AÇIKLAMA:

Merkezi, Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:23 Kat 4 Beylikdüzü/İstanbul adresinde bulunan, Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin (Uyum Gıda) çoğunluk hisselerine sahip hissedarlar ile hisselerin, şirketimize satış yoluyla devir edilmesine yönelik ön görüşmelere başlanmıştır. Söz konusu durumun anlaşmayla sonuçlanıp sonuçlanmadığına yönelik gelişmeler kamuya duyurulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Kas 2012, 10:32 
Düzceli

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 75
UYUM-Uyum Gıda Kipa'ya satış süreci nasıl gidiyor?
Tesco, ‘Uyum Market’i satın alacakları yönünde kamuoyunda oluşan algıyı doğrulamadı

Tesco Kipa CEO’su Jeff Adams, “Uyum ile bir temasımız oldu ama görüşmeler onun ötesine geçmedi. Fiyatı bile konuşmadık. Ara sıra Türk zincirlerden onlarla ilgilenmemiz yönünde telipler geliyor. Görüşüp, konuşuyoruz” dedi.

GİDİCİ DEĞİL KALICIYIZ

Şu ana kadar Türkiye’de 224 milyon TL yatırım yaptıklarını ve 185 mağazaya ulaştıkarını söyleyen Tesco Kipa’nın yeni CEO’su Jeff Adams, “Türkiye Tesco’nun öncelik verdiği bir pazar. Bazı perakendecilerin Türkiye’den çıkacağı konuşuluyor. Biz kesinlikle kalıcıyız” dedi. Adams, özellikle İstanbul’un öncelikli büyümek istedikleri yer olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Biz dev hipermarketlerin yanı sıra küçük süpermarketler de açıyoruz. Organik büyümemiz sürecek ama bu elbette vakit alan, yavaş bir süre olur. İnorganik büyümeye soğuk bakmıyoruz. Yerli, orta büyüklükteki zincir marketleri satın alabiliriz ama şartlar ekonomik olmalı.”

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Kas 2012, 17:38 
engelse

Ettiği teşekkür: 101
Aldığı teşekkür: 92
UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / UYUM [] 30.11.2012 15:29:21

Özel Durum Açıklaması (Güncelleme)

Ortaklığın Adresi : Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:23 Kat 4 Beylikdüzü/İstanbul
Telefon ve Faks No. : Telefon: 444 32 22 - Faks: 212 856 10 36
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Telefon: 444 32 22 - Faks: 212 856 10 36
Orjinal Açıklamanın Tarihi : 29.11.2012
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Şirket Ortaklarımızın Hisse Devirleri Hakkında Bilgilendirme (Güncelleme)

AÇIKLAMA:
29.11.2012 tarihli ;

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 29.11.2012 tarihli 301 numaralı kararıyla;

Şirketimiz ortakları İskender Keleş, Mehmet Akyüz, Ali Akyüz, Ahmet Akyüz, Fimar Holding A.Ş. ve Makro Market A.Ş. arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Şirketi temsil eden 4.536.000 adet A grubu (imtiyazlı) ve 23.856.000 adet halka açık olmayan B grubu (hamiline) hissenin 2,88 TL birim fiyat ile Makro Market A.Ş'ye devri için taraflar arasında gerekli sözleşmeler imzalanmıştır.Devir sözleşmelerinin ayrıntılarına eklerde yer verilmiştir.

Özel durum açıklamasına istinaden;
Devir işleminde birim fiyata, sektörel kriterler de göz önünde bulundurularak, hisse senedimizin 180 iş günü süresince oluşan ağırlıklı ortalamalarının ortalamaları alınarak ulaşılmıştır. Yapılan devir işlemi sonrasında oluşan yeni pay sahipleri oranları ekli dosyada yer almaktadır. Dosyada Ali Akyüz, Mehmet Akyüz ve Ahmet Akyüz 'ün sahip oldukları B Grubu halka açık paylar ayrı ayrı gösterilerek toplam halka açık orandan düşülmüştür.

Şirketimizin yürürlükte olan Esas sözleşmesi Madde.7 uyarınca;" Şirketin işleri ve idaresi Genel Kurul tarafından Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri dairesinde pay sahipleri arasından seçilecek 5 (beş) üyeden oluşan Yönetim Kurulu tarafından yürütülür. Yönetim Kurulu Üyeleri'nin 4 ( dördü) (A) grubu pay sahiplerinin göstereceği adaylar arasından seçilir. Yönetim Kurulu'nun Sermaye Piyasası Kurulu'nca belirlenen oranda veya adette üyesi, bağımsız üye niteliğine haiz adaylar arasından seçilir. Bağımsız Yönetim Kurulu üye adaylarının belirlenmesinde, aday gösterilmesinde, sayısı ve niteliklerinde, seçilmesinde, azil ve/veya görevden ayrılmalarında Sermaye Piyasası Kanunu, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri ve yürürlükte bulunan ilgili sair mevzuat hükümlerine uyulur."

Esas Sözleşme Madde.7'ye ek olarak, yapılan devir işlemi sonunda ortaklığın sermayesinin veya oy haklarının %50 ve daha fazlasına tek başına veya birlikte hareket ettikleri kişilerle beraber, doğrudan veya dolaylı olarak sahip olunamadığı ve yönetim kurulu üye sayısının salt çoğunluğunu seçme veya genel kurulda söz konusu sayıdaki üyelikler için aday gösterme hakkını veren imtiyazlı payların çoğunluğu elde edilemediği için SPK Seri:IV No:44 Çağrı Yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliği hükümlerince, Çağrı Zorunluluğunun bulunmadığını ve yapılan devir işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylanmasının ardından tamamlanacağını yatırımcılarımıza ve kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Ara 2012, 00:07 
Big_Boss

Aldığı teşekkür: 57
UYUM– Makro Market AŞ, yönetim imtiyazına sahip 18,1 Mn A grubu paydan 4,53 Mn adetini; imtiyazsız 41,9 Mn adet B grubu paydan 23,85 Mn adetini, 2,88 TL birim fiyattan satın aldı. Çağrı zorunluluğu doğurmayan satış işleminde hisse devri rekabet kurulunun izni ardından gerçekleşecek. İmtiyazsız payların 6 Mn adetini satan Fimar Holding söz konusu payları Haziran ayında birim fiyatı 3,34 TL den satın almıştı. Makro Market ağırlıklı olarak iç anadolu bölgesinde, 14 ilde 167 mağaza ile 163.770m² alanda hizmet veren bir market zinciridir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ara 2012, 11:34 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 29
YONETIM KURULU'MUZ, MAKRO MARKET A.S.'NIN REKABET KURUMU'NA YAPILAN BASVURUSU
ICIN GEREKLI BELGELERDEN BIRI OLMASI VE ICINDE BULUNULAN SURECIN
HIZLANDIRILMASINA KATKI SAGLAYABILMESI AMACIYLA, EKTE YER ALAN 302 NUMARALI
KARARI ALMISTIR. KARARA GORE, SIRKETIMIZ YONETIM KURULU UYESI ALI AKYUZ 'UN,
29.11.2012 TARIHINDE GERCEKLESEN PAY DEVRINE ISTINADEN, 20.06.2012 TARIHINDE
SECILMIS OLDUGU B GRUBU PAYDAS TEMSILCILIGI GOREVININ SON BULMASINA VE
BOSALAN ILGILI YONETIM KURULU UYELIGINE MAKRO MARKET A.S'YI TEMSILEN SEREF
SONGOR'UN ATANMASINA KARAR VERILMISTIR. BILINDIGI UZERE, ONUMUZDEKI
GUNLERDE, DEVIR ISLEMININ REKABET KURUMU GUNDEMINDE YER ALMASI VE SONUCLANMASI
UMIT EDILMEKTEDIR. ORTAYA CIKACAK SONUCA ISTINADEN GEREKLI ACIKLAMALAR KAMUOYU
ILE PAYLASILMAYA DEVAM EDECEKTIR. YUKARIDAKI ACIKLAMALARIMIZIN, SERMAYE
PIYASASI KURULU'NUN SERI: VIII, NO:54 SAYILI TEBLIGINDE YERALAN ESASLARA UYGUN
OLDUGUNU, BU KONUDA/KONULARDA TARAFIMIZA ULASAN BILGILERI TAM OLARAK
YANSITTIGINI, BILGILERIN DEFTER, KAYIT VE BELGELERIMIZE UYGUN OLDUGUNU, KONUYLA
ILGILI BILGILERI TAM VE DOGRU OLARAK ELDE ETMEK ICIN GEREKLI TUM CABALARI
GOSTERDIGIMIZI VE YAPILAN BU ACIKLAMALARDAN SORUMLU OLDUGUMUZU BEYAN EDERIZ.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Ara 2012, 00:04 
Big_Boss

Aldığı teşekkür: 57
UYUM– Makro Marketler AŞ’nin UYUM’un %47 hissesini devralmasına Rekabet Kurulu izin verdi.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.