Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 29 May 2020, 16:15


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


118 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 16:32 

8.54 den tekrar listeme aldim. 8.72 direncini gecebilirse hizli bir sekilde cikabilir yukari. 2 defa denedi kiramadi. Bakalim 3 de ne olacak. 8.24 stoploss. YTD

süre azaldimi acaba. Kiyametten önce bir sessizlikmi var. :). SAKA SAKA

biri ne demis yaf. HAYRET, koptu hisse :)

SAKA BIR YANA, ADESE VIP SANAL LISTEDE IDI. BENDE ORDAN TAKIBE ALDIM. BENIM EMEGIM DEGIL YANI. VIP SANAL LISTEYE EMEGI GECENLERE TEKRAR TESEKKÜRLER. VIP IN FAYDASINI YINE ISPATLADILAR. THANK YOU VERY MUCH :)

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 18 Şub 2016, 15:54 

Bu forumu okuma yetkiniz yok. VIP üyelik detaylari www.hissetuyolari.com/viewtopic.php?f=145&t=1103

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2014, 10:43 

Egcyh in prim yapacagini varsaydim AMA yapmadi

haber egcyh degil egcyo icindi. EGCYO bence daha önce harekete baslar. Tabi baslarsa. EGCYH de bununla azbirsey pirimlenir. EGCYO defter degeri 2 oldu. Haber düserse 1.5 lere cok cabuk ilerliyebilir diye tahmin ediyorum, 2 lerde cok uzak görünmüyor. Bakalim ne olacak. Tabi bu Egeli dikkat etmekte lazim. YTD

EGCYO Tavanmi, Yaf ben yazinca bu hisseler tavan oluyor. HAY MASAALLAH. YTD :)

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 27 Ara 2015, 21:06 

Varant konusunda yarın açılış öncesi Future'leri görmek gerekir, yani FDAX ve FDJI'nin görüntüsü önemli, göremeden karar vermek yerinde olmaz.

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 12 Oca 2016, 16:58 

Sn. MReha.

EKGYO için tebrikler.

Her ne kadar EKGYO varantı için seçim yapmasam da ve sizin seçtiğiniz varantı aşırı riskli bulsam da bol kazançlar.

Farklı sepetlerde farklı yumurtalar olması yönünden EREGL yi takip ediyorum.

Sanal varant işlemleri için anlık bazen günde 2-3 sefer sanal aktif emir vermek gerekiyor. Sürekli ekran başında olamayan insanların uzak durmasında fayda var aslında.

Sadece takip amaçlı yapılan paylaşımlar sanal işlemlerdir ve gerçek değildir. Sadece eğitim ve bilgi aktarımı amaçlıdır. Umarım fayda yerine zarar vermiyoruzdur site üyelerine.

Saygı ve sevgi.

Sayın Endi;
Kesinlikle haklısınız, sürekli takip edemeyecekler için, acemiler için, varant konusunu bilmeyenler için çok tehlikeli ve sakıncalı. Parayı sıfırlamamak içten bile değil. Özellikle belirttiğiniz için teşekkür ediyorum. Hırs yapmamak da çok önemli, kaçanların bir önemi yok, önemli olan zarar etmemek, zarar etmeyince bir şekilde damlıyor. Karı yeterli görmek çok önemli.

İnşallah faydası oluyordur, herkese saygı, sevgi ve selamlar.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 29 Oca 2016, 17:54 

Sayın ve sevgili MReha,

1. EKGYO hisse geri alımı ve EKGYO alım varantı konusu aklınızın bir köşesinde mi yoksa tamamen çıkardınız mı?

2. Kuyas'ı göz ucuyla takip edip, duruma göre mi hareket etmek niyetindesiniz? Yoksa bundan sonra uzak durmak gerek mi diyorsunuz?

3. Parsan ile ilgili buralardan da pozisyon artırımını mı yoksa olası geri çekilmeleri değerlendirmeyi mi daha çok planlıyorsunuz?

Hakikatten ocak hareketli ve verimli geçti.

Tüm çabalarınız ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

Selamlar, sevgiler...

1. Varantı olup da hisse geri alımı yapmasını beklediğimiz 2 hissemiz vardı biliyorsunuz. Biri SAHOL, diğeri EKGYO, bazen şans da yanınızda olması gerekiyor. Biz tercihimizi EKGYO'dan yana kullandık yani devlettir 296 milyon lot geri alacak diye. Sonuç SAHOL 40 milyon lotun 23 milyon lot geri alımını gerçekleştirdi. SADEAV 0.06 satışa bile düşmüştü SAHOL 7.85'lerdeyken, bugün SAHOL 8.55 ve SADEAV 0.25, yani 4 kat primli SADEAV. Bu durumda EKGYO ilk geri alımını başlatana kadar, yani yalancı çobanlığı bırakana kadar girmem zira hem DAX, hem endeks varantları hem de TUPRS-GARAN-SAHOL varken vakit kaybı.

2. KUYAŞ hakikaten içimde derin yara, bir ara epey almıştık ama tutamadık, 2.2 TL'lerden nerelere geldik, olası düşüşler dedik, varantlardan onları da kaçırdık, inşallah yeni fırsatlar verir de o an işim olmazsa yine girmeyi düşünüyorum.

3. PARSAN şubat-mart gibi D.PRES hattının net birşekilde bitip üretime başlanması öncesinde girildiğinde sevindireceğini düşünüyorum. Ben sabırsız olduğum için şimdilik ek alım yapmıyorum çünkü bıkıp satmaktan korkuyorum. Sabırlı insanlar orta ve uzun vade için biriktirebilirler. Herşey kaçıp giderken beklemedeki tek hissem aslında. Haftaya ufaktan başlamayı düşünüyorum.

Teknik ve temel çalışmalarımla yeni birşeyler bulursam paylaşmayı ümit ediyorum.

Selamlarla.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 07 Şub 2016, 15:36 

Bu forumu okuma yetkiniz yok. VIP üyelik detaylari www.hissetuyolari.com/viewtopic.php?f=145&t=1103

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 08 Şub 2016, 12:14 

Türkiye petrokok ihracatçısı oldu


Ham petrolün rafinasyonu sırasında oluşan yan ürünlerden petrokokta, bugüne kadar ithalatçı konumda bulunan Türkiye, bu ürünün ihracatına başladı. Özersoylar Grubu, Tüpraş'ın fuel oil dönüşümü yatırımını tamamlamasının ardından buradan temin ettiği petrol kokunu, 35'ten fazla ülkeye satıyor. Kükürt ve petrol rafinerisi ürünleri ticaretiyle uğraşan Özersoylar Grubu, Tüpraş rafinerilerinden yan ürün olarak çıkmaya başlayan petrokoku yurtdışına ihraç etmeye başladı. Şirket, aylık 50 bin tona ulaşan sekıyatı ileride daha da artırmayı hedefliyor.

Özersoylar Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kürşat Ersoy, DÜNYA'ya yaptığı açıklamada,1986 yılından bu yana faaliyet gösteren grubun halen 35'ten fazla ülkeye kükürt ve petrol yan ürünleri ihracatı yaptığını söyledi. Nevşehir merkezli bir firma olan Özersoylar'ın Kocaeli ve İzmir'deki tesislerinin yanı sıra İstanbul'da bir ofisi bulunduğunu anlatan Ersoy, "Hollanda ve Rusya'da da bu ürünlerin lojistiğine yönelik faaliyetler yürütmek üzere kurduğumuz şirketlerimiz var" dedi.

Yeni ihracat kapısı

Ersoy, 1986 yılından itibaren ağırlıklı olarak kükürt ticareti yapan grubun, ürün yelpazesini giderek genişlettiğini, diğer petrol yan ürünlerinin yanına petrokokun da eklendiğini kaydetti. Son zamanlarda yaptıkları petrokok ticaretinin hızla büyüdüğünü kaydeden Ersoy, bunun Tüpraş'ın fuel dönüşüm projesini tamamladıktan sonra yan ürün olarak petrokok üretimine de başlamasından kaynaklandığını ifade etti.

Daha önce Türkiye'de üretilmeyen bu ürünün hep ithal edildiğini kaydeden Ersoy, "Şimdi Türkiye'de üretilen petrokok, içindeki yüksek kükürt oranı nedeniyle Türkiye'de kullanılmıyor ama yurtdışına ihraç edilen değerli bir yan ürün. Biz bu petrokoka yurtdışından müşteriler bulduk, satmaya başladık. Türkiye'de petrokok kullanımı 5 milyon ton civarında. Bu konuda ciddi bir ithalatçı. Yeni dönemde ise aynı zamanda ihracatçı oldu" dedi.

Rakamlar büyüyecek

Şimdilik küçük rakamlar olmakla birlikte bu petrokok ihracatının cari açığın azaltılmasınna ciddi bir katkısı olacağını vurgulayan Kürşat Ersoy şöyle dedi:

"İlk denemeleri Eylül 2015'te yaptık. Asıl sevkıyat programını Aralık 2015 sonunda başlattık. Bugüne kadar 50 bin tona yakın petrokok sevkıyatı yaptık. Bundan sonra her ay 50 bin tonluk düzenli sevkıyat yapmayı planlıyoruz."

Petrokok sevkıyatını ileride daha da artırmayı hedeflediklerini kaydeden Ersoy şöyle devam etti: "Amacımız Türkiye'deki rafinerilerden çıkan petrokoku ülke ekonomisi için bir gelir kapısı haline getirmekti ve bunu başardık. Bu faaliyet bizim şirketimizin zaten yapmakta olduğu ticaretin bir parçası. Dolayısıyla Tüpraş gibi bir devin ülke ekonomisine de etkileri olan yenileme yatırımının sonuçlarını bu petrokok ihracatı çok iyi bir şekilde ortaya koyuyor. Tüpraş bir yandan daha fazla ve yüksek kaliteli beyaz ürün çıkararak kendi rekabet gücünü artırırken, yan ürünleriyle de ülke ekonomisine ciddi ilave katkı sağlıyor."

DEĞERLİ BİR EMTİA PAZAR SORUNU YOK

Kürşat Ersoy, petrokokun dünyada çok kullanıllan bir emtia olduğunu belirterek şunları söyledi: "Özellikle çimento fabrikaları için ucuz ve kalorisi yüksek bir enerji kaynağı. Satışında problem yaşanmaz. Aslında yurtiçinde kullanımı mümkün ama halen sahip olduğu kriterler Türkiye şartlarına uygun değil. Bu yüzden Türkiye kendi kriterlerine uygun petrokok ithalatına devam ediyor. Uluslararası piyasalarda petrokok fiyatları ton başına 20-60 dolar arasında. Bizim bu ürünle ilgili ihracat gelirimiz uluslararası piyasalardaki fiyatlara endeksli."

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 09 Şub 2016, 11:55 

Gerçi yukarı döndü ama. Mreha hocam hedefler hale gecerlimi bilanço fiyatları satin alindiginda hedef nedir aciklayabilir misiniz.

Bakın o gün hesap yaptık,

12 Şubat CUMA'ya göre

5 şubattaki değeri olan 72.00 TL olursa : 0.21
3 şubattaki değeri olan 73.80 TL olursa : 0.31
29 ocaktaki değeri olan 75.30 TL olursa : 0.41

fiyatlarına çıkma ihtimali mevcut.

Biz alırken bu hisseyi rastgele almadık, yatırım sonrası bankalarla rekabet edecek karlılığa ulaşan bir şirketten bahsediyoruz, yatırımını sayfasında uzun uzadıya anlattık, bilanço beklentisi nedeniyle aldık varant değil de hisse olsaydı hiç korkmadan beklenebilirdi. Ama bu varant kısa vade düşünmek gerekiyor, ve OLMAZSA OLMAZ OLAN portöyün feda edilecek kısmıyla o da tek seferde değil kademli olarak girmek gerekiyor.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 15 Şub 2016, 16:53 

18.9 maliyet i nasıl yorumlarsiniz hocam tudfc için. Tekrar görebilir mi bu rakamı

Her koyun kendi bacağından asilir. Kesinlikle Yatırım tavsiyesi değildir

Sayın telsiz21;
0.17 alışa geldi, sabah bile 0.07'den işlem gördü, az takviye yapaydınız 18.9 ortalamanız 10'lara doğru inerdi. Tüm parayı varanta asla yatırmayınız. Mutlaka nakitiniz olmalı.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 23 Şub 2016, 15:36 

Sayın Endi hocam
DAX 9500 lerde oyalanıyor. yorumunuz nedir acaba.
Kusura bakmayın başınızıda çok ağrıtıyorum.

özür dileyerek....
9500 altına sarkma gelebilir mi hocam. Sizin değerli yorumlarınıza ihtiyacımız var...

Sn. Telsiz21,

Kusura bakmayın.. Her 1-2 saatte bir DAX ne olmuş, nereye inmiş diye bakamıyoruz sürekli. Baksak da hemen anında analiz yazıp ve grafiğini paylaşma fırsatımız olmuyor... İnanın lütfen..

Bizim de reel işlerimiz var ve tamamen gönüllülük esasına göre burada analiz ve yorum yapmaya gayret ediyoruz.

Onun için soru sorarken biraz daha bizlere esneklik göstermenizi rica ediyoruz.

Anında cevap vermeyi tabii ki biz de isteriz ama mümkün olmuyor.

Ayrıca paylaştığım DAX analiz ve grafikleri dakikalık veya saatlik grafikler değil. En az seanslık ve günlük grafikler. Ve üzerlerinde de oluşabilecek fiyat hareketleri biraz daha orta vadeye yakın tarihler.

Şayet dakikalık ve saatlik grafiklere göre işlem yapmak isterseniz sürekli ekran başında olmak gerekli ve teknik analiz bilgisine haiz olmalısınız ve analize uygun programlardan birsine hakim olmalısınız (Matriks, realtrade, metatrader vs. gibi).

Saygı ve sevgi.
1. sayfa (Toplam 8 sayfa) [ 118 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.