Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 29 Şub 2020, 04:29


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


54 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 22 Eyl 2013, 23:07 

Üstadım BİMEKS le ilgili düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim teşekürler...


BMEKS

SENET 1.82 SAT VERMİŞ GÖRÜNÜYOR. VE SONRASI SENET 1.72 BÖLGESİNE KADAR ÇEKİLME YAŞAMIŞ. AŞAĞIDAN DÖNÜŞ VAR FAKAT GÜÇLÜ DEĞİL. 1.82 ÜZERİNE YENİDEN ATAMAZSA ERİME SÜRECEK. 1.64 ALTINA GELİRSE DE DÜŞÜŞ HIZLANABİLİR. BU NOKTADA DESTEĞİ VAR. AMA GENEL ANLAMDA SENET GÜÇ KAYBEDİYOR DİYEBİLİRİZ.

Altın (Altın yıldız kumaş) hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşırmısınız hocam.

ALTIN

NEFRET ETTİĞİM VE GÜVENMEDİĞİM BİR ŞİRKETTİ FAKAT İÇİ ÇOK DOLU ÇIKTI. 2 MİLYARI BULAN CİRO VE SON 6 AYLIKTA AÇIKLANAN 541 MİLYON GİBİ BÖYLESİNE YÜKSEK KAR ŞİRKETİN HİSSELERİNDE ÇOK BÜYÜK ETKİ YARATTI YA DA ÇOK ÖNCE SATIN ALINDI. ANCAK SERMAYESİ KOMİK DERECEDE DÜŞÜK OLDUĞU İÇİN BU NAKTİ VARLIKLAR BİR BEDELSİZ İHTİMALİNİ ÇOK DOĞURUYOR. ŞİRKET TAHVİL İHRACI İÇİN ŞARTLI ONAY ALDI. BÜYÜMEDE CİDDİ ATILIMLAR PEŞİNDELER. AYRINTILI İNCELEDİĞİM BİR ŞİRKET DEĞİL. ŞUAN DEFTER DEĞERİNE GÖRE ÇOK PAHALI ANCAK NAKTİ GÜÇ DE ÇOK YÜKSEK. SENEDİN ŞURDA 3 SENE ÖNCE 5-6 TL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK 50 TL ÇOK YÜKSEK BİR DEĞERDİR. RİSKİ DE BU YÖNDE. ŞİMDİ TEKNK OLARAK NE OLABİLİR ONA BAKARSAK SENET 53 ÜZERİNDE TUTUNMAYA ÇALIŞMALI YOKSA EN YAKIN 45 TL YE KADAR ERİYEBİLİR. OLASI OLUMSUZ KAP HABERLERYLE TUTUNAMAZSA 38 BÖLGESİNE KADAR İNEBİLİR. ŞUAN İÇİN GÜNLÜKLER DE OLUMSUZ BİR DURUM VAR DİYEMEM AMA 53 ÜZERİNE ÇIKMAZSA SATIŞ BASKISI OLUŞABİLECEĞİ AÇIK.

SAYIN nts:

ENDEKS KONUSUNDA DAHA ÖNCE 77500 BÖLGESİ NERDEYSE İMKANSIZ GÖZÜYLE BAKILDI VE AŞAMAYARAK GERİ DÖNE ENDEKS 63BİN DE SOLUĞU ALMIŞTI. SONRASINDA FED İN AZALTIM YAPMAYACAĞINI BİLENLER ENDEKS DE BU KADAR DA OLMAZ DENEN BİR DURUMA İMZA ATILAR. BİR BANKA TAVAN OLABİLECEK KADAR İYİ KARŞILANDI BU DURUM. SANKİ FED İN BİR AY SONRAKİ TOPLANTI DA BU OLAYI TEKRARLAMAYACAĞI GİBİ. BU PARA BASMA GERÇEĞİNİN BİR SONU OLMAYACAĞI GERÇEĞİ GİBİ. ABD DE OYNANAN BU OYUNUN ELBET BİR SONU GELECEK VE BUNU HEPİMİZ ÇOK AĞIR ÖDEYECEĞİZ. 2-3 SENEDİR TÜRKİYE DE VAR OLMAYAN BİR PARA VAR. KÖRFEZDEN GELDİĞİNE İNANDIĞIM BİR PARA. TÜRKİYE CARİ AÇIĞINI YÜKSEK ÇIKMASINA RAMAK KALA 5 MİLYAR DOLARLIK BİR PARA GİRİŞİ OLUYOR VE BU PARA 20 YILDIR TÜRKİYEYE BİR AYDA GİREN EN BÜYÜK NAKİT. ESKİŞEHİR DE MUĞLA DA ARAÇLARININ ARKASINA DOLDURDUKLARI MİLYONLARLA KÖY KÖY GEZEN KİM OLDUĞU BİLİNMEYEN İNSANLAR BÜTÜN ARSALARI TOPLUYORLAR. PAZARLIK YAPMAYAN NE İSTERSE VEREN BU TİPLERİN KİM OLDUĞU KONUSUNDA KÖYLÜLERİN BİR FİKRİ YOK. BİR YERLERDE SÜREKLİ BİR PARA AKLAMA VAR. AMA HERKESİN HUZURU YERİNDE. TÜRKİYENİN DURUMU O KADAR DA İYİ DEĞİL. YAZI ÇİZİ ZERİNDE BİRŞEYLER FARKLI GÖRÜNÜYOR OLABİLİR ANCAK ŞUANDA DOLAR KURUYLA OYNAYARAK MERKEZ BANKASINI REZERVLERİ SÜREKLİ ERİTİLİYOR. KIRILGANLIKLARIN ARTMASI DA İÇ PİYASANIN DENGESİNİN ZAYIFLAMASINA NEDEN OLACAK. BENCE BAŞÇININ DOLAR 2.06 ÇIKARKEN Kİ 1.92 HEDEFİ VE BUNU O KADAR RAHAT SÖYLEMESİ, FAİZ SİLAHI İÇİN HİÇ ACELE ETMEYENLERİN, KISA SÜRE SONRA 1.94 DÜŞEN DOLAR ÜZERİNDE HAKLILIK PAYLARI KARŞISINDA ŞAPKA ÇIKARTTAN FED İ DÜŞÜNÜNCE ACABA DÜNYAYI TÜRKİYE Mİ DÖNDÜRÜYOR SORUSUNU AKLIMA GETİRİYOR. ABD SÜREKLİ PARA BASAMAZ. BU BİR YERDE BİTTİĞİNDE DÜNYA DA DOLAŞAN PARA AZALACAK. FAİZ KONUSUNDA BİR KAÇ PUAN FARK OLAN ABD BİR ÇOK FONU KENDİNE ÇEKECEK. PARA BOLLUĞUNUN AZALDIĞI YERDE TÜRKİYE BORSASINDAN ÇIKIŞLAR BİR KAÇ MİLYARIN ÇOK ÜZERİNDE OLACAK. BU NEDENLE EKİM KASIM ARALIK AYLARINDA FED İN YAPACAĞI AÇIKLAMALARDA AZALTIM KESİN BİLE DİYEMİYORUM. BU KADAR KIVIRGAN BİR FED BAŞKANI OLDUKTAN SNRA KESİN DİYE BİR ŞEY YOK. AMA GERÇEK OLAN FED AZALTIMA BAŞLADIĞINDA BU İŞ BİTECEK. SİZE ENDEKS 90 BİNDE İKEN YAPTIĞIM YORUMU OKUMANIZI İSTİYORUM YENİDEN. NE YAZIYORDU? FED AZALTIMA BAŞLARSA BU PİYASA İÇİN FELAKET OLACAK. AMA BUNU ERTELERSE BU DURUM EN FAZLA 3-6 AY KADAR SÜREBİLİR. B SÜREÇ NERDEYSE BİTTİ ŞUANDA. BİR KAÇ SAYFA ÖNCESİNE FED İN BU AÇIKLAMARA BAŞLAMADAN ÖNCEKİ YAZIMIZ. KISACA FED BAŞKANININ PARA BASMAYI DURDURMA İŞİNİN KENDİ DÖNEMİNDE BAŞLAMASINDA VE OLUŞACAK FELAKETİN SORUMLUSU TUTULACAĞI KORKUSUYLA ERTELEDİĞİ BU DURUM MUTLAK SON BULACAK. YA DA ABD NİN EKONOMİSİ KÖTÜYE GİTMELİ Kİ PARA BASMAYA DEVAM EDEBİLSİN.

Ahmet hocam VARANT larla ilgili bişiler yazarmısınız sanal takibinizde olan varmı. SELAMLAR...


ŞUAN DA SATIM VARANTLARINDA POZİSYON AÇTIM SİZE GÖRE VADESİ EN AZ 2 AY OLAN 0.30 ÜZERİNDEKİ KONTRATLARA GÖZ ATABİLİRSİNİZ. %5 İ AŞMAMAYA ÇALIŞIN. EKİM TOPLANTISINA KADAR ÇOK SU AKAR NASILSA.

Ahmet bey ;

Aselsan hisse alımı için 2. halka arz sonrası mı alım yapmak gerekir yoksa halka arz öncesi mi hissede bulunmak daha doğru olur. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Teşekürler.


ASELSN KONUSUNDA ÖNÜMÜZDE DERİN BİR SÜREÇ VAR. FED KARŞISINDA BİR ÇOK SENEDİN PEK FAZLA ŞANSI OLMAYABİLİR. BU NEDENLE ARZINDA GECİKMESİ OLASI. ALICI OLMAZSA ARZ DA OLMAZ. ASELSN MÜŞTERİ KONUSUNDA SIKINTI YAŞAMAZ TABİ AMA FED SÜRECİ SENETTE KIRILGANLIKLARA NEDEN OLACAKTIR. UZUN VADE DÜŞÜNDÜKTEN SONRA BİR SENE BOYUNCA DÜŞSE BİLE BU SÜREÇTE DE ALIM YAPABİLECEĞİNİZ DÜŞÜNÜLÜRSE BİR KAÇ SENE SONRA YENİDEN ÇOK DAHA FAZLASINI ALACAĞINIZDAN BU SÜREÇDE SADECE BİRİKİME ODAKLANMAK EN İYİSİ. ARANIZDA MADEM DÜŞECEK NEDEN SATIP ALTTAN ALMIYORUZ DİYENLERİNİZ MUHAKKAK VARDIR. FAKAT BORSADA BİRİKİM YAPMA İŞİ ZORDUR. İRADE GEREKTİRİR. EĞER BUNU BİR KERE AL/SAT A ÇEVİRİRSENİZ BU İŞİN DEVAMINI GETİRMEK ZORLAŞIR. YANLIŞ KARARLAR VEREREK İLERLEYEN YILLAR İÇİN DAHA GEREKSİZ HAREKETLERE YÖNELMENİZ ÇOK MUHTEMEL. BİRİKİM DEMEK BANKA HESABINIZA GİRDİĞİNİZDE BİR ADET ASELSN ALIM EMRİ VEREBİLME YETENEĞİNİZDİR. ASELSN I 3 SENEDİR BİRİKTİRİYORUM. HİÇ BİR MEVDUATIN VEREMEYECEĞİ KADAR KAR IM OLDU VE BLİYORUM Kİ İLERLEYEN YILLARDA DÜŞSE BİLE GÜNÜ GELDİĞİNDE PARAMI KATLAYACAĞINDAN HİÇ ŞÜPHEM YOK. DEDİĞİM GİBİ YUKARIDAN RİSK GÖRÜP SATILABİLİR FAKAT BİR GÜN O PARAYI BAŞKA BİR HİSSEYE KAYDIRIP ÇARÇUR OLMA İHTİMALİ OLDUĞUNDAN ALIŞKANLIKLARINIZI BOZMAYIP DAİMA YOK GÖRECEĞİNİZ BİR BAKİYE OLARAK KALIRSA BOZMAYA HER ZAMAN KORKARSINIZ. VE CİDDİ KAZANÇLAR ELDE EDEBİLİRSİNİZ. BU DURUM SİZE KARMAŞIK GELMESİN DEMEK İSTEDİĞİM TEK ŞEY BORSA KURNAZDIR BİR GÜN DÖNDÜĞÜMDE DAHA FAZLA ASELSN ALIRIM DEYİP SATILAN ASELSN LAR I YERİNE KOYAMAZSANIZ HİÇBİRŞEYİN KIYMETİ KALMAZ. BU NEDENLE ASELSN ALDIĞINIZ ARACI KURUM İÇİN BAŞKA BANKA SEÇİNİZ. BORSADA İŞLEM YAPTIĞINIZ PARA BAŞKA ARACI KURUMDA OLSUN Kİ ASELSN DA DURAN PARANIZ SİZİ CEZBETMESİN. İRADENİZİN ZAYIF OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ EŞİNİZİN ÜZERİNE AÇILAN BİR HESAP ÜZERİNDEN ALIM YAPIN. ÇOK İŞE YARAYACAKTIR. UNUTMAYIN 1 LOT ASLA HAFİF ALINACAK BİR PAY DEĞİLDİR. ŞİRKETE ORTAK OLMAKTIR.


Ahmet bey
FROTO ile ilgili de bir değerlendirmenizi alabilir miyiz? Teşekkürler.


SENET ENDEKSLE BİR COŞKU YAŞADI FAKAT VERİLER ÇOK ŞİŞKİN OLDUĞU VE FED DEN GELEN AÇIKLAMALARA GÖRE ENDEKSİN YÖNÜ KESİNLEŞENE KADAR BİZE YALANCI ŞAHİTLİK EDECEK DERECEDE GRAFİK VERİLERİ VAR. BİR BALON VARDI VE BU BALONUN ETKİSİ FAZLA UZUN SÜRMEYEBİLİR. BU ANLIK YÜKSELMELER PARA ÇIKIŞLARI İÇİN BULUNMAZ BİR FIRSATTIR. YABANCILAR SATIŞ İÇİN HAZIRLANIRKEN YERLİ YATIRIMCILAR SON YÜKSELİŞLE SERSEMLEDİ VE YÜKSELİŞE İKNA OLUP ALIMA YÖNELDİ. ONLARDA SATMAYA YERLİLERDE ALMAYA DEVAM EDECEKLER. ELLERİNDE KALACAK. FED EKİM AYINDA YENİDEN PARA BASIMINI AZALTABİLİRİM DİYECEK VE YENİDEN AŞAĞI DÖNECEK BORSALAR. BELKİDE ŞAKA YAPTIM DİYECEK GARANTİ BANKASI TAVAN OLACAK. PARA BASMA İŞİ YAPABİLİRİM EDEBİLİRİMLERLE FAZLA SÜRMEYECEK ELBETTE. AMA ŞUANDA ORTA VADE İÇİN POZİSYON ALINMAMALI.

ahmet hocam vkbyo hakkında bi yorum yapabilirmisiniz,teşekkürler.

VKBYO:

SENET GÜNLÜKLERİ ŞUAN ALIMDA SAT VERMEMİŞ FAKAT 1 TL Nİ ALTINA GELİRSE 0.85 E KADAR YOLUVAR. 1 TL ÜZERİNDE GÜÇLENMESİ GEREKİYOR. STOPLOSS KULLANIMALI 1 TL ALTINDA. SENET ARASI AÇIK BİR DİK ÇIKIŞ YAPTIĞI İÇİN TABAN ARAYIŞI SÜRÜYOR.
VKGYO:

100 MİLYON SERMAYELİ BİR ŞİRKET 2 MİLYON KAR VE EDERİNİN 5 KATI BİR SENETTEN BAHSEDERKEN TAHTA SAHİBİ NE KAZANDIK BE DEDİĞİNİ DUYUYORUM. DURMAK BİLMEYEN BİR ALIM GÜDÜSÜ, SANKİ ŞİRKETİN ASLINDA 2 MİLYON DEĞİL DE 2 MİLYAR KAR ETTİĞİNİ SÖYLÜYOR. GRAFİK VERİLERİ BALONUN TAM UCUNDA. DÜĞÜM ÇÖZÜLMEK ÜZERE. ÇÖZÜLDÜĞÜNDE 1 TL OLMUŞ BİR VKGYO VE BU YAZIYI YAZANI HATIRLAYACAKSINIZ. FAZLA DEĞİL BENCE BİR KAÇ AY İÇİNDE.


SAĞLICAKLA KALIN DOSTLAR...

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 08 May 2014, 19:10 

Merhaba Hocam uzun zamandır foruma uğramadınız özlettiniz kendinizi.
Sizi yakalamışken hemen soralım o zaman :)
AKSGY için görüşleriniz nedir, sizin kafanızda oluşan bir senaryo var mı?
Ayrıca takip ettiğiniz yeni şirketler var mı?


Selamlar olsun.. Matriks konusunda sıkıntım vardı hallettim. AKSGY tahta sahibi çoğu gyo şirketinden daha oturaklı her ne kadar tahta hacimsizlikten kıvransa da piyasa şoklarına rağmen yatırımcısını yıpratmadı. değerini korudu. teknik anlamda aşağıda grafikle birlikte yorum mevcut. ilerleyen zamanlarda tekrar gözden geçirmekte fayda var. iyi akşamlar..

TEKNİK YORUM:
SENET 3.29 DAN SARKTIĞI GÜN TEKNİĞİNİ BOZDU. DAHA ÖNCEKİ YORUMUMUZDA BİR AN ÖNCE 3.47 ÜZERİNDEKİ YENİ KANALA GİRMESİ GEREKTİĞİNDEN BAHSETMİŞTİK. PEK OLUMLU BİR TEKNİK GÖRÜNTÜ YOK. SENEDİN HAFTALIKLARINA BAKTIM BİRAZ. ORDA DA 3.47 ALTINDAKİ RİSK ÇOK NET. ANCAK SENET BU SARKMANIN ALTINDAN KALKABİLECEK BİR GÜCE SAHİP. TEKRAR BAHSETTİĞİM SEVİYENİN ÜZERİNE ÇIKARSA YENİ BİR TREND OLUŞMUŞ OLACAK VE SENET İÇİN 4 TL ÜZERİ RAKAMLARI TELAFFUZ EDİYOR OLABİLİRİZ. ANCAK ŞUAN İÇİN TEKNİK GÖRÜNTÜ HACİMSİZLİĞİNDE VERMİŞ OLDUĞU BİR SAT POZİSYONUNDA.

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Re: KOMHL Kombassan Holding
Gönderilme zamanı: 27 Eki 2014, 11:23 

KOMBASSSAN HOLDİNG,

Tekstil, gıda, inşaat, tıbbi cihaz, giyim gibi çok dalda ortaklığı olan bir hoding. Borsaya girişi uzun bir süre ertelenmiş ve eskiden çok insanı borsada mağduriyete uğratmış bir şirket kombassan.

Şu an son açıkladıkları bilançolarına göre defter değerinin çok altında bulunuyor. pd/dd oranı 0.36 yani hissenin defter değeri 6.92 gözüküyor. Kasım 2012 de borsaya tekrar girdiğinde de 2 li fiyatlardan 6.80 li fiyatlara 15 işgünü içinde çıkarak volatil bir hareket sergilemiş bir hisse. Zaten bir daha da 6 lı rakamları bırakın 5 li rakamları bile görmemiş ki şu anda fiyatı 2.50

Bilançolarında kar açıklıyor ve hisselerin %90.66 sı BİZİM MENKUL'de yani hisse toplu durumda. Takibimde olan bir hisse değil o yüzden şu aralar herhangi bir beklentisi var mı bilmiyorum.

Teknik olarak 20 ağustos 2014 de, en yüksek 3.06 yı gördükten sonra başlayan düşüş trendi halen devam ediyor. Düşüş trendinin bant aralığı 2.45- 2.60 yani 2.60 kırılmadan düşüş trendi bitti yeni bir yükseliş trendi başladı denemez. 2.45 altında ilk önemli desteği 2.32 de. 2.60 üstünde ilk önemli direnci ise 2.70 de. Teknik olarak oluşan ve teyid alan bir formasyon gözükmüyor. 2.45 altına gelirse kısa vade için stoploss yapmak mantıklı.

VIp den alintidir. Ekli Analiz dosyasi vardi ama atamadim.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 16 Kas 2014, 14:29 

Sayın Ahmet Güven yada diğer moderatorler KOMHL hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirmisiniz.


senet 2.55 üzerinde olumlu uyarıda bulunmuş ve 3.06 da ciddi bir direnci var ve burası 3 defa test edilmiş. burası tekrar test edilecek olursa kırılması gerekiyor yoksa satıcılar yeniden hakim olacaktır senette. hacim ikna edici değil ve kararsızlık senette baskı yaratıyor. bana güven vermedi açıkcası. tahta sahibi at koşturuyor gibi şuan. haftalıklarında ise görüntü dönüşü onaylıyor fakat güçlü olmadığı için yanıltıcı olabilir. 3 tl üzerinde tutunabilirse yeniden 3.75 e gidecektir.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2014, 12:42 

Faiz indirimi gelirse tl degerlenir. Piyasa coşar. Faiz -2 ye ulaşmış. Tahvil Faizini düşürüp doları zayıflattılar. Dolar suan kırılgan kararsız pozisyonda. Herhalde kendilerince mb baskı altında tutuyorlar. Bakalım şaşırtıp faizi çekecekler mi aşağı. 0.50 baz bile çekseler piyasa bunu bahane edip 82600 kirabilir. Bizim mb kararlari tahmini cok kolay değil. Adamlar piyasada denenmemiş öngörüler denedi ve başardılar. Herkes alıştığı kararların tersi çıktığında yeni seyler öğreniyor artık.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 30 Kas 2014, 11:27 

frtkose yazdı:
Sayın Ahmet güven
Bilindiği üzere garanti bankası satıldı. Sizin bu konudaki fikriniz nedir? Acaba çağrı yapacaklar mı? yaparlarsa sonuç ne olur?


çağrı yapılabilmesi icin %50 uzerinde bir paya sahip olmaları gerekiyordu. Bu sebeple çağrı yapılma zorunluluğu bulunmuyor.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 17 Mar 2015, 00:00 

Endeks 76600 den 2. defa dönerek 2 li dip yaptı. buradan gelen tepki alımlarıyla 78 bin üzerinde kapatmayı başaran endeksin bu hafta belirttiğim veriler ışığında yön çizmesi bekleniyor. bu nedenle teknik bilgilerden çok bu verilerin etkilerini konuşacağız. ancak endeks teknik olarak çok dip bir seviyeden geri döndü. açıkçası endeksi yukarı götürmek için ellerinde de yeterince mal var.. bu hafta endeks için pek tedirgin değilim.İyi Akşamlar Ahmet Hocam,
Sizi Netaş döneminden beri öteki köyden de takip ediyorum.
Elimde Komhl var ve zararım %20 yi aştı. Komhl için kısa birdeğerlendirme yapsanız. Birde takibinizdeki orta vade hisse varmı? Kısaca sebepleri ve beklentileriyle paylaşabilirmisiniz?
Her şey için şimdiden teşekkürler.

%20 zararla hisseden ayrılmak istemezdim açıkçası ama hisse hakkında bilgim olmadan takaslarından anladığım kadarıyla %90 bizim menkulün elinde. yani kottan ayrılmak için gün sayıyor gibi. kottan çıkma başvurusu var mı hissenin? ben takip etmediğim için bilemiyorum. teknik olarak hisse çok düşük bir seviye de. haftalıkları çok ucuz. onun dışında son bilanço kötü gelmiş olsa da, piyasaya arz olan bir şirketin sürekli düşerek bu hale getirilmesinin altında başka nedenler olmalı. sizi tanıyorum üzüldüm. böyle hatalara mahal vermeyin lütfen.

elimde genellikle aselsn oluyor. sermaye arttırır diye çok ümitliyim bu sene . bu sebeple elimde halen tutuyorum. onun dışında paylaşımları siteye katkısı olan dostlara vip kısımda yapıyorum. vip kısımda paraya vuruyor değiliz elbette ama zarar etmiyor ve en azından akşam yastığa yattığımızda ne olacak bu işin sonu demiyoruz. galiba en güzel tarafı da bu. görüşmek üzere.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 17 Mar 2015, 19:09 

Tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi'mizin 100. yılını kutluyor, bu uğurda üzerinde yaşadığı toprağı vatan yapma ve bağımsızlığımız uğruna tek yürek olarak vatanımızı düşmana teslim etmemek için ölümü göze alan aziz şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum----------------------------------------------------------ENDEKS YORUMU.

merhabalar ahmet bey cvp yazınız için teşekkürler sngyo çok güvendiğim bir hisseydi bir zamanlar ama dediğiniz gibi artık eski performansı çok zor ben elimdeki sngyo larla goody ve aselsan almayı düşünüyorum bugün alım için uygundur herhalde ne dersiniz.

Yazınıza cevap verme imkanım gündüz pek mümkün değil. Aselsn goody nazaran daha karakterli bir şirket. belki zaman zaman goody daha iyi kazançlar sağlayabilir ama olası kayıplarda aselsn ın dayanıklılığını ne yazık ki gösteremez. Bu sebeple her ay 1 tane bile olsa düzenli olarak alınabilecek tek hisse benim için. mesela bu ay ben 43 adet aldım. bazen banka hesabı üzerinden faturamı öderken bir iki tane alım emri girerim. tavsiye ederim.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 05 Nis 2015, 18:48 

ENDEKS ANALİZİ

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 17 Nis 2015, 11:25 

Dolar 2.73 den dun gece 2.69 lara kadar ilk kez aksam düşüş yaşadı. Piyasalar bu gun artı başladı ve ara ara doların 2.71 üzerine çıkması baskısıyla geri geldi. Su dakikalarda dolar yeniden yönünü aşağı çevirdi. Bu gun 82500 üzeri zor görünmüyor. Bankalarda %2-3 dolayında prim bekliyorum açıkcası. Kapanışa kadar. Cok dar bi banddayiz. Çıkmak zorundayız. Yoksa isler cok kötüye gidecek.


Bütün piyasalar, son donemde düşük gelen ABD verilerinin keyfini sürüyor. Biz dolardaki spekülasyondan dolayı bu keyifden mahrum kaldık. Endeks dolardaki zayıflıktan güç kazanıyor. Öğleden sonra ABD enflasyon verisi açıklanacak. Enflasyon verisi kötü gelirse 83800 bölgesini test edicez ve muhtemel kirabiliriz. Ama tersinde yeniden sıkışık bandımız 81300-82000 bölgesine realizasyonu olacak. Ama bir cok verisi yatay ya da düşük gelen ABD nin bu günde zayıf bir veri açıklaması %51 ihtimal. Ama bankalardaki citinin alımları bu gun gelecek düşük veriye hazırlık gibiydi. Umarım beklediğimiz hacimli 83800 kırılır ve uzerinde kapanış yaparız. Iste o zaman yolumuz açık olsun.


Hayirli cumalar.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 21 Nis 2015, 20:53 

endeks analizi

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 27 Nis 2015, 19:05 

ENDEKS ANALİZİ


------------------------------------------------

SAYIN frtkose: ANALİZLER İÇİN UYGUN Bİ ZAMAN BULAMAYABİLİRİM. AMA OLURSA DA YAZARIM BURAYA MUHAKKAK. BU HAFTA ÇARŞAMBADAN İTİBAREN KISA SÜRELİĞİNE OLMAYACAĞIM. SİTE DE BAŞLIKLARINDA KOCAKURT YA DA RHEALIYA SORARSANIZ DAHA ERKEN CEVAP ALABİLİRSİNİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 28 Nis 2015, 19:43 

ENDEKS ANALİZİ:

Ahmet Hocam
Uygun oldugunuzda ttrak,mndrs, garan ve aselsan hakkindaki kisa goruslerinizi alabilimiyim.
Simdiden teşekkürler.


TTRAK:

Teknik olarak trend güçlü değil. 85 bölgesi 2 defa test edildiği için arkasına piyasanın gücünü de almadan denemekten korkuyor gibi. eğer geçemezse bu sefer satış trendi başlayacaktır. 75 lere doğru. citinin satışlarını d.bank karşılamış. yatay seyir 85 bölgesine ulaşana kadar devam edecektir. ama sanıyorum endeks 88 bini aşarsa burayı kırabilir. onun dışında şirketi favori yapacak bir haber olmazsa geçemez.

MNDRS:

hisse kasım 2014 de 1.17 yi gördükten sonra başlayan satış dalgası haftalıklarda hisseyi 0.60 üzerinde dengelemeyi başarmış. hisse de orta vade de pozisyon açılabilir görünüyor. haftalıklar yukarı kesmeyi henüz başaramasa da potansiyel taşıyor. daha aşağıya düşmeyecektir.

GARAN:

para girişlerini sürekli yayınlıyorum biliyorsunuz. endeks demek garan demek bistte. haftalıkları henüz yukarı dönmedi ama güç kazanmaya devam ediyor. ve 8.72 maliyetle 40 milyon tl den fazla para var. bu kademe üzerinde tutunacağı kesin gibi. ara ara sarkmalar olsa da bu sıkışmasını yukarı yönde kıracak diye düşünüyorum ben.

ASELSN:

aselsn kötü bir şirket değil kesinlikle ama kısa vade için artık pek bir kazanç sağlamayacak düşüncesindeyim. bu sebeple daha iyi alım fırsatları doğuracaktır. ve şuan için alım konusunda ısrarcı olmamak faydalı olabilir.
1. sayfa (Toplam 4 sayfa) [ 54 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.