Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 13 Kas 2018, 02:49


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


520 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 30 Ara 2012, 15:55 

sayın düzceli
Alyağ hakkındaki geleceğe ilişkin düşüncelerinizi yazarmısınız rica etsem

Sayın ÜRÜS;
Bugün itibariyle YENİ SPK KANUNU yürürlüğe girdi. Artık borsamızda da herşey daha farklı olacak, ben de kanunun imkb ve küçük yatırımcı açısından bundan sonraki sürecin daha iyi olacağını umuyorum.

Alyag dahil ilgilendiğim tüm hisseler hakkında sadece resmi kap haberlerini, ilgili şirketin bulunduğu sektörle ilgili bilgileri ve yalın grafiklerini paylaşmayı düşünüyorum. Bu kapsamda ALYAG ile ilgili bilgileri paylaştım.
Şu olacak, bu olacak demek zaten yasal sorumluluk gerektiriyor ancak Alyag'ı yakından takip ediyor, gelişmelere, teknik-temel analiz durumuna göre hareket ediyorum.

Sizler de hangi hisse olursa olsun, hissenin geçmişten bugüne kap haberlerini şöyle bir tarayın ve şirket hakkında bilgi sahibi olun, şirketin bilanço ve bilanço dipnotlarını iyi okuyun, özsermaye gelişimini ve şirketin gelişimini etüt edin. Borsa konusunda eksikliklerinizi borsa kaynak kitaplarını araştırıp okuyarak giderirseniz eminim daha sağlıklı adımlar atan bilinçli bir yatırımcı olursunuz.

Selamlarla.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 23 Oca 2013, 19:22 

hisse birleşme sonucu borsaya girdiğinden yatırımcıların yeni şirket hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları görünüyor.Hisse hakkında geçen hafta komşu bir köyde yapmış olduğum analizi burada da paylaşıyorum;

şirketin akalt ile birleşmesi sayesinde 2 şirketinde zayıf ve güçlü yönleri birbirini kapatmış oldu.Ak-iş in birleşme öncesi borçlu bir yapısı vardı , akalt ten gelen 90 milyon tl civarı nakit varlık ile borçluluk düştü.Akalt ın 85 milyon tl geçmiş yıllar zararı kalemi vardı , bu nedenle uzun bir dönem temettü veremeyecek konumda idi şimdi yeni şirketin geçmiş yıllar karları kalemiyle beraber 5-6 adet bedelsiz potansiyeli oluştu.Akalt in gyo yapısı olmadığından varlıklarını her yıl yeniden değerlemeye sokmuyordu , birleşme nedeniyle yeniden değerlemeye giren varlıklar dolayısıyla buradan ilave bir kar rakamı da gündeme gelmiş durumda.Birleşme sonrası oluşan şirketin 2012-6 aylık bilançoya göre 760 milyon tl civarı bir özsermayesi var.Ak-iş in 2012-6 bilançoda 72 milyon tl net kar , akalt ın 2012-9 aylık bilançoda 15 milyon tl civarı bir karı var.Yeni oluşan şirketin 2012-12 bilançoda 100-150 milyon arası bir kar rakamına ulaşacağını tahmin etmekteyim.Şirketin şu anki piyasa değerinin 350 milyon tl olduğunu düşününce önemli bir potansiyele işaret ediyor bu durum.Şirketin elinde önemli bir arsa stoğu var , bu arsalar için önümüzdeki dönemlerde gündeme gelebilecek projeler , dikkatleri şirketin üzerine çekecektir.Örneğin Bakırköy deki 55 dönüm arsaya çok önemli projeler gündeme gelebilir.Bu arsanın bilançoda 12 milyon tl olarak gösterilmesi de ayrı bir konu.Şirket şu anda bitmiş projelerinden daire satışlarına devam etmekte olup , kirada olan yerlerinden yıllık 60 milyon tl düzeyinde kira geliri elde etmektedir.Ak-iş gyo , Türkiye nin en büyük gyo larından saf gyo nun da % 6.75 oranında hissedarı konumundadır.
---------------------------------------------------------
akalt in varlıklarının yeniden değerlemesi sonucu oluşan 113 milyon tl lik bir fark söz konusudur.Bu fark kar hanesine yazılırsa o zaman 200-250 milyon tl arası bir net kar rakamınada ulaşabilir fakat bu konuda kesin bir şeyde söyliyemiyorum.Yeni oluşan şirketin proje satışlarından gelecek kar rakamı haricinde yıllık 60 milyon tl düzeyinde bir kira geliri var.

Bu benim degilde Yesil inci diye bir arkadasin yazisindan alintidir....

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 04 Şub 2013, 10:40 

YKBYO 'nun Göker mineral ile Onur Takmak'a hisse satışının ne olduğu konusunda 24 ocak ta KAP a açıklama yapılmış ve satışın %20 sine denk gelen Onur Takmak'ın alacağı pay devri için 23.10.2012 de SPK ya başvurulmuş ve SPK dan izin bekleniyormuş. acaba patron niçln YKBYO yu almak istiyor. B tipi yatırım ortaklığı neiş yapar ? Acaba RHEAG a bir etkisi olurmu veya rheaga devri gibi bir şey olabilirmi ? Yorum yapabilecek veya bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. TŞK.
YKBYO yu aldı zaten. Büyük olasılıkla bunu da bir girişim sermayesi haline getirecek. Rheag ye olumsuz bir etkisi olmaz ama ne gibi bir olumlu katkısı olur bilemem. Orayı da bir GSYO yaparsa paraya, yatırımcıya ihtiyacı olacak, Rheag de son 1 yılı ile kötü bir örnek, belki bu nedenle Rheaag yi toplamayı düşünebilir. Ama bunlar havada kalan şeyler.

Rehag ı toplamayı düşünebilir mi güldürmeyin beni adam 1.500.000 lot sattı 1,60 lı fiyatlardan hissenin canına okudu ... siz hala burda umut tacirliği yapıyorsunuz. 2.5 yıldır o kadar ah aldı ki bu kağıdı bu hallere getirenler elbet bir yerden çıkacaktır. o yüzden herkes yorum yaparken bunun bilinciyle yorum yapsın. 1.60 dan 1 milyon 130 bin lot satan adamdan ne beklersin.netaştan geçen yıl 12.5 trilyon kaynak geldi ne yaptı bu parayı ne oldu bu para elle tutulur bir yatırım mı var üstüne birde zarar yazıyor her üç ayda bir konsolide bütçelerde ... birde boy boy ropörtaj veriyor.ben güvenmiyorum kardeşim ama çaresizim işte görünen köy kılavız istemiyor şimdi o soruyorum ben 2.5 yıldır bir lot satmadan bekleyen yatırımcıyım kendi alıp satıp 1.54 lere geldi kağıt başka birşey demiyorum.... ytd değildir.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 06 Şub 2013, 15:45 

kral çıplak hikayesini bilenler vardır gerçekten ibretlik bir hikaye değil mi... benim son mesajım bende kayıtlı ne bir sataşma ne bir iddia ne bir polemik yaratacak söylem sprkülasyon iner çıkar tahmin hiçbirşey yoktu sadece hep beraber yaşadığımız gerçekleri yazdım ama sanırım birilerinin zoruna gitti yaşanan gerçekleri yazmamız.... yazımı %100 le beğenen arkadaşlarıma sonsuz saygı ve selamlar... iyi günler

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 07 Şub 2013, 20:18 

Heri merhaba, benim portföyümün %30 civarı goody. arada bir iki ufak al satta yaptım. Ama potföyü bozmuyorum. Hedefim yüksek. Ana trent içinde ufak dalgalanmalar olsada yola devam ediyor. 4 Ocakta yorumu yapmıştım. 72,5 önemli bir nokta. Aştığı zaman 80 leri görmesini bekliyorum. 80 den sonra ise çok farklı şeyler olabilir. Ama önce buraları geçmesini görmek gerek. Bu yazdıklarım buradan dönmeyeceği anlamına gelmiyor. Sadece kişisel fikrimdir. Her zaman ki gibi..
KYTD...

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 08 Mar 2013, 18:59 

http://c1303.hizliresim.com/17/8/kvch5.jpg
http://c1303.hizliresim.com/17/8/kvchu.jpg
http://c1303.hizliresim.com/17/8/kvcrj.jpg

2 günlük takaslar
http://c1303.hizliresim.com/17/8/kvcm0.jpg
http://c1303.hizliresim.com/17/8/kvcnt.jpg

Günlük takaslar
http://d1303.hizliresim.com/17/8/kvc8l.jpg
http://d1303.hizliresim.com/17/8/kvcf7.jpg

Herkese iyi tatiller.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 06 Mar 2013, 23:10 

sn geduld gudi için görünüm nasıl uzun zamandır sayfaya uğramıyorsunuz...saygılarımla....
Dostum slm. Goody enteresan bir şekilde 62-69 aralığına sıkıştı kaldı. Bir türlü 70-72 aralığını aşamadı gitti. Son kap haberlerine göre temettü ödemesi bilgisi yer alıyor. Goody nin geçmiş tarihine baktığımızda 2000 den sonra temettü verdiği yıllarda bedelsiz olmadığı görülüyor. Toplantı maddelerine baktığımızda ise genel kuruldan herşeyin çıkabileceğini düşünüyorum.
Şu an 66 desteği var. kağıdı 62 nin altına da pek vermek istemiyorlar. genel kurul yaklaştıkça 72 yi aşıp aşmayacağını göreceğiz. Peki ne yapılmalı derseniz.
Elinde kağıt olmayan, nakiti olan portföyünden bir parça goddy e ayrıabilir. Elinde kağıt olan ise kağıttraki riskine göre kendi karar verecek. Yüklü miktarda kağıdı olup, olası br düşüşte riski yüksekse ve maliyeti bu seviyelerin çok altındaysa kısmen karını realize edip, olası düşüşleri alım fırsatı olarak da değerlendirebilir.
2. seansın sonlarına doğru kağıt 67 leri gördüğünde birileri kağıda fena bastı gibi geldi bana. 5.dk lık verileri incelemedim ama kağıdın erkenden yol alması pek istenmiyor gibi. Takaslarda takip edilerek kağıt sıkı takip edilmeli. Önümüzdeki 1 hafta 10 günlük süre içinde kağıt kendini belli edecektir. KYTD.Saygılar.

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 14:54 

cok ısteksız bır halk bankası ızlıyoruz
eger bu banda tutunmazsa aşağıda 15 ve 14,80 rakamlar bızı bekler durumda
dıger bankalar arasında en ısteksız en yukarı gıtmek ıstemeyen banka havası estırıyor
ytd

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 04 Şub 2015, 14:37 

GARAN TOPLANMA ıstedıgı ıcınde
eger su 24 dakıka ıcınde bır 9,63 uzerı kapatma başarırsa uste atak yapıp ılerı gıtmek ıstegı ıcınde
eger bararamazsa bu sefer 9,55 63 bandı arasına sıkıştırırlar
9,55 altı pek de tekın degıl ytd

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 09 May 2013, 09:38 

Yaklaşık 5 senedir altına inmediği 6.00 nın üzerine atabilirse spor hisseleri içerisindeki en cazip hisse olarak gözüküyor. 26 temmuzda temettü dağıtacak olması ve kupa finalinde kupayı alamasa bile avrupaya gidecek olması hissede beklenti oluşturabilir..Haftalık indikatörlerinde aşırı satım bölgesinde olması hissenin artık tepki verebileceğini işaret ediyor...ytd

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 20 May 2013, 09:36 

AKSGY : AKİŞ GYO BİLANÇO YORUMU:

AKIS GYO'NUN VERGI DAIRESINE SUNULAN 2013 YILI 3 AYLIK KARI 95.114.399 TL iken, Borsaya Gönderilen UFRS Bilançoya göre: 4.126.701 TL zarar gerçekleşti.
UFRS = Uluslar arası Finansal Raporlama Standarları.

Gelen iki ayrı kar ve zarar rakamları tamamen teknik ayrıntı ve mevzuattan kaynaklanıyor.
UFRS'ye göre zarar açıklanmasının en büyük sebebi iştirakler elde edilen gelirlerde maliyet-satış durumuna göre kar/zarar hesabı yapılmasıdır ki bilanço dipnotlarına baktığımızda: Diğer faaliyet giderleri kaleminde;

Müşterek yönetime tabi ortalık satış zararlarının 13.960.151 tl olduğu görülmektedir. Garanti Koza Adi ortaklığının net yatırım tutarı 31.9 milyon tl iken bunun Akfil Holdinge 18 milyon TL'ye satılması sebebiyle 13.960.151 tl zarar edilmiş gözükmektedir. Dolayısıyla bu zararın da etksiyle Faaliyet giderleri geçen yıl 4.05 milyon iken bu yıl 21.4 milyon tl'ye çıkarak Dönem karının zararlar sonuçlanmasına yol açmıştır. Bilançodaki diğer giderler tamamen normal seyrinde olup olağan dışılık arz etmemektedir.

İştirak satışlarındaki bir kereye mahsus olan bu zarar etkisi yaratan gelişmeyle beraber bu durumun elzem bir gereklilik olduğu, Akişin karmaşık yapıdan kurtularak daha rasyonel bir yapıya kavuştuğu görülmektedir.

Asıl önemli durum ise; bugüne kadar AKSGY'nin ne özsermayesi, ne de defter değeri, ne de varlıkları ile ilgili net bir şey söylemek mümkündü. Hiç bir aracı kurum, birleştirilmiş bir bilanço olmadığı için yatırımcılarına yorum yapamamaktaydı. Gelinen noktada;

Sermaye: 128.200.841 TL.
Özsermaye: 708.911.511 TL.
Defter Değeri: 5.53 TL
PiyDğ/DefDğ: 0.60
%25 İskontolu Değeri: 4.15 TL.
17.05.2013 Kapanış Değeri: 3.33 TL.
Son fiyatının iskontolu oranı: %39.8 dir.

3 Aylık bilançoda SNGYO: 3.5 milyon zarar açıklamıştı. 1 milyar özsermayeli, 0.84 PD/DD oranına sahip SNGYO ile kıyasladığımızda, %28.5 fiyatının düşük olduğunu görmekteyiz.

AKİŞ'in bilançosundaki Yatırım amaçlı gayrimenkulleri toplamı 750.5 milyon tl içerisindeki en dikkat çekici varlığı AKBATI AVM olup 556 milyon tl'lik bir değer taşımaktadır. Akişin yapılan sözleşmelere göre önümüzdeki yıllar içerisinde 624.6 milyon tl'lik bir geliri kazanması sözkonusudur. Kıza-Uzun vadeli yükümlülükler içerisindeki finansal borçların içerisinde yer alan AKBATI AVM'inin finansmanı için Akbank'tan alınan kredinin geri ödemesi için Akbatı Avm kira gelirlerinin %90'ı Akbank'a temlik edilmiştir. Dolayısıyla kira gelirleri ile bu borç alacak-borç vadesi kapsamında ödenmeye devam edecektir.

*Akbatı Residences&Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi Esenyurt’ta yer almakta olup, alışveriş merkezi ve rezidanslarıyla kalite ve konfor anlayışını en üst seviyelere taşıyacak bir yaşam merkezi olarak tasarlanmıştır. 242.000 m2 inşaat alanına sahip olan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 65.542 m2 net kiralanabilir alan içerisinde; 200’e yakın mağaza, 9 sinema salonu, dünya mutfaklarını buluşturan restoranlar, çocuk oyun, eğitim alanları ve ayrıca 5.000 kişi kapasiteli bir Festival Park yer almaktadır. AVYM içinde yer alan mağazalar kiralanmaktadır. Akbatı AVYM’nin en önemli geçiş noktalarından biri olan Restaurantlar Meydanı ise üst düzey markalar arasından seçilmiş şık cafe ve restaurantlarıyla önemli bir buluşma noktasıdır. Akiş’in %100 hisseye sahip olduğu projede, 4 katlı Alışveriş ve Yaşam Merkezi üzerinde bulunan 21 katlı Mavi Kule ve 11 katlı Yeşil Kule’de 1+1 den 4,5+1 kadar uzanan düz dairelerin yanı sıra loft, teraslı, penthouse ve dubleks daire seçenekleri de mevcuttur. Proje kapsamında yaklaşık 220 milyon dolar civarında yatırım yapılmıştır. Akbatı Residences’ta yaşam 2012’de başlamıştır. 2012 yılında Akbatı Residences, "Türkiye'nin En Başarılı Emlak Yatırımları Yarışması"nda "Akıllı Ev" kategorisinde hem halkın hem de jürinin beğenisiyle iki ödüle birden layık görülmüştür. Yine 2012 yılında Akbatı AVYM; web sitesi ile uluslararası “Horizon Interactive Awards”ta “Tüketici Bilgilendirme” (Consumer Information) kategorisinde Bronz, gayrimenkul sektöründe mükemmeliyeti yakalamak ve uluslararası bir standart elde etmek amacıyla düzenlenen “European Property Awards 2012”de, "En İyi Alışveriş Merkezi Geliştirme Projesi" (Best Retail Development) ile "Karma Kullanım Projesi Üstün Başarı" (Highly Commended Mixed Use Development) ödüllerini almıştır.

Akalt-Akiş birleşmesi ve iştirak satışıyla AKİŞ'in finansal yapısında dikkate değer bir iyileşme meydana gelmiş olup içindeki nakit varlıkların da bulunduğu Duran Varlıklar kalemi 84.5 milyondan 208.0 milyona ulaşmış, 131.5 milyonluk nakit varlıkla ilk alım, Kentsel donusum kapsamında proje gelıstırılmesı amacıyla ıstanbul ılı kadıkoy ılcesı bostancı mahallesı,bagdat caddesınde gerçekleştirilmiştir.

AKKOK SIRKETLER GRUBU'NUN 2012 YILI DEGERLENDIRME TOPLANTISI'nda yapılan açıklamada:
"YILIN UCUNCU CEYREGINDE ACILACAK AKASYA AVM VE EDUTAINMENT KONSEPTLI COCUK CUMHURIYETI KIDZANIA'NIN ARDINDAN AKIS GYO YENI PROJELERI ILE SEKTORDEKI IDDIASINI SURDURMEYE DEVAM EDECEK" denmektedir.

* Akiş’in %6,56 oranında hissedarı olduğu SAF GYO tarafından geliştirilen Akasya projesi, Acıbadem’de, 182.000 m2’lik bir arazi üzerinde gerçekleştirilmektedir. Toplamda 1.345 konuttan oluşan proje Koru, Göl ve Kent olmak üzere 3 etaptan oluşmaktadır. 1. Etap olan Koru Ekim 2011’de, 2. Etap Göl Aralık 2011’de sahiplerine teslim edilmiş olup, son etap Kent Eylül 2013’te teslim edilecektir. Proje içerisindeki, 80.000 m2 kiralanabilir alana sahip olan alışveriş ve yaşam merkezi ise, 2013 senesinde faaliyete geçecektir.

*Meksika'dan dünyaya yayılan çocuk eğlence merkezi Kidzania, 20 milyon dolar yatırımla, Akkök Grubu, Yıldız Holding, Sinpaş ve Doğu-Batı Grubu ortaklığı ile İstanbul Acıbadem'de yapılan Akasya Alışveriş merkezinde eylül ayında açılacak. Dubai'de bir basın toplantısı ile tanıtılan çocuk eğlence merkezi 8 bin metrekarelik alana sahip olacak, 450 kişilik istihdam sağlayacak.

Bu açıklamadan çıkarılabilecek en önemli varsayımlar;
1- Eylül ayından itibaren hareketli bir döneme girilebileceği, projelerden satış ve kira gelirlerinin artabileceği.
2- Çamlıca'daki gündemde olan cami yapımında mesafe alınmasıyla hemen bitişiğinde İstanbul'un en güzel yerlerinden birinde bulunan bu arsa ile ilgili somut gelişme/projenin ortaya çıkabileceği.
3- Bağdat Caddesinde satın alınan ve ortaklardan alınmaya devam eden payların bitimi ile burada da gelir getirebilecek bir proje gerçekleştirilebileceği.
4- Nakit kaynak ile olası imkanların değerlendirilebileceği.

Gelelim mevcut bilançonun borsadaki yansıma ihtimallerine:

1. Şirket ortakları ve hisseyi buralara taşıyan ACAR'ın başını çektiği 1 milyon lotluk alışların ortalama maliyeti 3.30 seviyesinde idi. 95 milyonluk vergi dairesi karı, arkasından gelen UFRS bilanço zararı aslında büyük ortaklarca öngörülebilir bir durum olsa gerek. Bunu öngören büyükler bu sığ tahtada küçüklerden gelebilecek satışları bekleyip tahtada alıcı kademelerini boş bırakıp aşağıdan mal toplamak isteyebilirler.

2. İlk defa net ortaya çıkan bilanço kriterleri ile orta-uzun vadeli yatırımcılar panik satışlardan faydalanarak yeni maliyetlerle hisseye girmek isteyebilirler.

3. Çok kısa vadeli düşündüğümüzde hissede satış baskısının olabileceği ve ilk anda bilançoyu olumsuz yorumlayanların panik satışlar yapabileceği düşünülebilirse de geçen seferde olduğu gibi 3.00 seviyelerinde yeni alıcılar veya büyük yatırımcıların alışları gelebilir.

Aslında iyi ve kötü yönde olasılıkları artırmak mümkündür. Tahta yapıcının bile merakla beklediği şey, küçük yatırımcıların buna nasıl tepki vereceğidir. Hissenin fiyat performansını mevcut yatırımcıların tavrı belirleyecektir. Vergi dairesine bildirilen 95 milyonluk kar gelince de söylediğim gibi bekleyip, duruma göre bir strateji belirlemek gerekecektir.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 20 May 2013, 10:52 

Akişte beklediğimiz gibi 3.25'e kadar küçük çaplı bir satış hareketi oldu ve 30.000 lot hisse 3.28 A.O. ile el değiştirdi. Bu da çok olağan bir durum. Şimdi hissenin ilk defa gelen net rakamları/verileri ile birlikte kişi ve kurumlar tarafından analizleri yapılacak ve yeni stratejileri oluşturulacak. Ancak şirket ortaklarının mevcut tahta yapısı ile ilgili mutlaka önlem almaları, tahtanın sığ durumdan çıkartılması, mevcut finans müdürü, yatırımcı ilişkileri uzmanına bir çeki düzen verip, şirketin borsa ayağı sağlıklı bir yapıya kavuşturulmalı yoksa mevcut durumda orta ve büyük ölçekli yatırımcıların hisseye girmesi çok zor görünüyor.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 24 May 2013, 13:47 

İpek. stratejik gelişmelere bakmadan sadece teknik yorum yapacağım. Şu an haftalıkta 18 HO, 9 ve 4 HO ları kesti. Trend aşağı yönlü. Eğer çok önemli stratejik bir haber yada kaynak yok ise teknik anlamda ilk alım kademesi, 4,20 altında görünüyor. Orayı da aşağıya kırsa durak 3,20
Benim özel çalıştığım stok parametleriine göre de, yön hala aşağıya haftalıkta. 4,00-4,20 aralığından nispeten tepki alımları gelecekmiş gibi duruyor. Bu aralıktan kısa vadeli alım yapılabilir.Bu durumda hedef maksimum 4,80 olmalı.
4,20 - 3,20 aralığından kademe kademe azar azar alınabilir. Yüklü alım yapılmamalı bence. portföyün %3-5 aralığı uygun olabilir. Ama dediğim gibi. Özel bir gelişme yok ise sadece teknik analizim bu benim. Buna göre değerlendirilmesi gerekir yorumlarımın.
$ bazında yaptığım değerlendirmede ise 2008 deki zirvenin altına düşmüş. Daha önceki dirençlerin destek olduğu mantığına göre bakarsak orayı aşağıya kırmış demektir. Bu gidişle 2-2,20 $ aralığı sanki soluklanacağı bölge gibi duruyor. Bu da 3,60-4,00 TL aralığına denk düşüyor. Yani TL analizini kısmen teyit ediyor. 4,00 TL düşerse bence alınmalı. Ama dediğim gibi azar azar.
Her zaman belirtiyorum. Gene ifade edeyim. hiç bir analiz sonucu ve tahmin %100 değildir. her zaman yanılma ihtimali olduğunu lütfen gözetin ve stoploss uygulaması yapmayı unutmayınız.
Kesinlike yatırım tavsiyesi değldir. Tamamen kişisel görüş ve analizlerimdir.
1. sayfa (Toplam 35 sayfa) [ 520 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.