Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 29 Eki 2020, 19:22


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


29 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 10 Oca 2013, 08:44 

Günaydın Aselsan sahibi ortaklara. :)

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2012, 13:30 

*THY/KOTİL: (LUFTHANSA İŞBİRLİĞİ) 2013'ÜN İLK ÇEYREĞİNDE BİR AÇIKLAMA YAPILABİLİR-CNBCE

(04/12/2012 - 13:26:20)

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2012, 11:50 

Dostlar için gelsin o zaman.. Ha gayret, 7 üstüne az kaldı :)

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 11 Oca 2013, 09:33 

CİNER GRUBU İLE ÇİNLİ TİANCHEN CORPORATİON ÜRETİM TESİSİ ANLAŞMASI İMZALAYACAK

Ciner Grubu ile Çinli Tianchen Corporation Ankara Kazan’da soda
külü tesisi ve elektrik üretim tesisi yapımına ilişkin bir anlaşma
imzalıyor.
Enerji Günlüğü'nün haberine göre, bugün İstanbul’da yapılacak imza
törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ciner Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner ve Tianchen Corporation Yönetim
Kurulu Başkanı Wang Zhiyuan da katılacak. Kazan’taki yatırım
tamamlandığında dünyanın en büyük soda külü üreticisi ortaya çıkacak.
Kurulması planlanan yaklaşık 600 MW’lık santral soda külünden çıkacak
atık ısı ve doğalgaz ile çalışacak.

http://enerjigunlugu.net/2013/01/10/cinerten-cinlilerle-1-35-milyar-dolarlik-enerji-anlasmasi/

Foreks Haber Merkezi

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 10 Oca 2013, 09:02 

Bir günaydın bile insanın güne iyi başlamasına sebep olabiliyor. Herkese günaydın arkadaşlar

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 14:17 

Valla ben neme lazım deyip bir miktar aldım 8 e düşerse biraz daha alırım kısmetse

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 27 Oca 2013, 14:34 

http://www.aselsan.com.tr adresinde, sayfanın sağ alt köşesinde Dergiler diye bir başlık var. Oradan bugünden geçmişe tüm ASELSAN dergilerini (PDF) okuyabilirsiniz. Ben sonuncusunu okudum. ASELS'cileri tatmin edecek bilgiler veriyor, üst seviye bir dergi. Hem şirketle ilgili finansal bilgiler var, hem sözleşme-anlaşma bilgileri var hem de her türlü faaliyetlerle ilgili (sosyal faaliyetler dahil) bilgiler var. Okumanızı öneririm. Yenisi ne zaman yayınlanacak diye sabırsızlıkla bekliyorum :)

Sevgi ve saygı.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 27 Oca 2013, 20:05 

http://www.aselsan.com.tr adresinde, sayfanın sağ alt köşesinde Dergiler diye bir başlık var. Oradan bugünden geçmişe tüm ASELSAN dergilerini (PDF) okuyabilirsiniz. Ben sonuncusunu okudum. ASELS'cileri tatmin edecek bilgiler veriyor, üst seviye bir dergi. Hem şirketle ilgili finansal bilgiler var, hem sözleşme-anlaşma bilgileri var hem de her türlü faaliyetlerle ilgili (sosyal faaliyetler dahil) bilgiler var. Okumanızı öneririm. Yenisi ne zaman yayınlanacak diye sabırsızlıkla bekliyorum :)

Sevgi ve saygı.

Arkadaşlar dergi çok zevkli zaten derginin yarısı Aselsanın aldığı ödüllerden oluşuyor :) Çok güzel bir paylaşım olmuş sayın 9 düşün 1 oyna

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 28 Oca 2013, 13:11 

Özet Bilgi : Stratejik iş kollarından biri olan büyük çaplı hat boruları üretim tesisleri hakkında
AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz stratejik iş kollarından biri olan büyük çaplı hat borularının üretimi ile ilgili olarak

- Gemlik tesislerinde yatırımına başlamış olduğumuz 250.000 ton / yıl kapasiteli spiral kaynaklı boru üretim tesisi 2012 yılı içerisinde devreye alınarak deneme üretimlerini başarıyla tamamlamış ve halihazırda ticari faaliyetine başlamıştır. Toplam 110 milyon ABD doları yatırım maliyeti ile tamamlanmış olan tesis kullanılan teknoloji, üretim kapasitesi, yerleşim düzeni, üretim elastikiyeti ve deniz kenarındaki stratejik yeri açısından petrol ve doğalgaz hatlarında kullanılacak büyük çaplı hat boruları pazarında şirketimize önemli bir rekabet avantajı sağlamıştır.

- Şirketimizin Yenidoğan Mah. Seka Devlet Hastanesi Yanı İzmit/ Kocaeli adresinde kurulu bulunan spiral kaynaklı boru tesisindeki üretim faaliyeti, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü Sekapark ve Kentsel Dönüşüm Projelerinin bir sonucu olarak Ocak 2013 itibarı ile durdurulmuştur. Bu kapsamda, tesisimizde görev alan 145 çalışanımızın iş akitleri ile ilgili olarak Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesi ile mutabakata varılmıştır. Bu mutabakata göre çalışanlarımıza, Gemlik tesisimizde iş imkanı veya yasal hakları yanında ek olarak sosyal paket içeren iki alternatif sunulmuştur.

Türkiye'nin ilk özel çelik boru üretim tesisi yaklaşık 60 yıllık tarihi boyunca gerek sektör gerekse ülkemiz için kritik öneme sahip olan bir çok önemli projeye hizmet etmiş olup misyonunu tamamlamıştır. Bu doğrultuda çok daha modern üretim imkanlarına sahip olan Gemlik tesislerinin devreye girmiş olmasıyla, Şirketimiz stratejik önem verdiği büyük çaplı hat boruları pazarındaki yerini daha da sağlamlaştırmıştır.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.


IMKB

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 29 Oca 2013, 14:36 

nöron yazdı:
bende aselsan manyaklıgı oluştu galiba dayanamadım sabahtan azda olsa gene alım yaptım .O manyaklık sepici galiba bende aldım çok az bişey boşta para görünce dayanamayıp Asels alıyom

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 08 Şub 2013, 03:02 

Netaş hareketini yapmış bir hissedir. Artık bir şey beklemeyin zaten endeksteki volatilite her hisseyi etkiliyor
Tam 2 yıl taşıdım 4 ay önce sattım.Bu adamların ruhunu ciğerini öğrendim ama en sonunda fark ettimki fiyat 40 lardan 300 lere giderken hep manüplasyonla gitmiş.En büyük ihaleye tek başlarına girecekmiş imajı yansıttılar teklif bile vermediler.Ülker bile exper'den kaçarak kurtuldu.Hani anlaşma imzalamışlardı ne oldu?Her laf fiyatı daha yukarı taşımak ve oradan boşaltmak içindi.Sermaye artırımı bile bu sebeple yapıldı.Daha ne haberler neler neler.Yok efendim akıllı telefon üretilebilirmiş.Yahu apple bile İphone satışlarının çakılmasından perişan oldu yarı tedarik siparişlerini durdurdular sen kaç sene sonra nasıl bişey yapacanda satacada herkes onu alacak para kazanacan.4G olayına girmicem bile.Herşey mükemmel olacak ama patron hisselerini satıyor hemde %50 altına düşme pahasına.Allah allah bak şu işe.Şirketin sermaye artırımına falanda ihtiyacı yoktu ve bunu geçen seneki G.kuruldu yönetim kurulundan söylediler.(Bkz.tutanaklar).Arazi parasını bile millete dağıtmamak için yırtınıyorlar.
Netaş Türk milletinin çok eskiden beri bildiği ve milletin teveccühünü kazanmış ve gönül kredileri sonuna kadar açık bir şirketti ve ortakları bunu bildiklerinden bunu kötüye kullandılar.Netaş gibi bir dev maalesef bunların oyuncağı olmuştur.
Lafın özü bu yönetim varken bence netaşın kalıcı çıkışı imkansızdır ve bu kadar beddua almış şirketten kimseye fayda gelmez.Bu kadar yüksekten düşen kağıdın bacakları kırıldığı içinde tekrar yükselmesi bana göre yakın zaman için imkansızdır.Yazdıklarımın tersinin çıkması tüm dileğimdir.Kusura bakmayın arkadaşlar kağıdı satalı aylar oldu ama bu adamlara kinim bitmedi(zarar etmediğim halde).
Yukarıdaki yazı yatırım tavsiyesi olmayıp benim fikirlerimdir.Saygılar

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Re: NETAS- Hisse Senedi Yorumlari
Gönderilme zamanı: 12 Şub 2013, 15:48 

12.4 ü çok güçlü bi direnç geçmeden hiçbişey olmaz. 10.3 ü aşağı kırarsada o zaman 9.5 var önemli bi destek orayıda aşağı yönlü kırarsa 7 ve 6 ya kadar doğru düzgün destek yok. ayrıca netaş grafiği incelenirse spekülatif bi kağıt olduğuda açıkca görülür. kağıtta grafik bile oluşmamış doğru düzgün. yani netaş operasyon geçirdi ve uzun süre bişey beklenmemeli bence bu yönüyle afyona çok benzio. oda gitti 1000 lere kadar bölündü 200 leri gördü şimdi 75 civarı

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 23 Şub 2013, 22:07 

arkadaşlar spk sermaye ile onay geldi nasıl bir yol haritası bizi bekliyor 9 düşün 1 oyna ,endi ,norön, matemse neler dersiniz.


Dostum özsermaye olarak %200 bedelsiz verme potansiyelimiz var şimdi SPK nın onayıylada fiili olarak sermayeyi bedelsiz olarak %100 artırma imkanı doğmuş oldu. Geçen seneki yolu izler ise mart ayında temettü açıklanır ve doyuruculuğu ile 10 barajını aşarız ( beklentiler %30 bedelsiz ki senet başı yaklaşık 0,26-TL bedelsiz yapar). Yabancı yatırımcının düşündüğü (ki bizim senedimizin büyük kısmı yabancıda) biz Türkler gibi bedelsiz i değil temettü verirmliliğini sever ve bu bizim senedimizin cazipliğini dahada artırıyor. Son zamanlarda sığ senetlerin gözaltı pazarına gitmesi ve Netaş fiyaskosundan sonra bizde de artık bu temettü verimliliği kısa yoldan çabuk para kazanmak yerine temkinli ve istikrarlı kar sağlama fikri oturmaya başladı ki bizim borsada Asels gibi 10 yatırım yapılabilecekte yaklaşık 20 senet var ve bu nokta yine bizi daha tercih edilebilir hale getiriyor. Daha sonrasında bedelsiz verme imkanı ve buna bağlı primlenme var. Geçen sene mayıs sonunda çıkmış bu haber ve 9 lardan 13 lere kadar gitti senet ki bu senede en az bu kadar bi daha primlenir ve bölünme sonrası 6 lara çekilir. Muhtemel senaryolardan biri bu. Bir diğeri bedelsiz bu sene değil bir sonraki seneye bıraklır ve kağıt 20 lere kadar gider ve sermaye tavanı tekrar yükseltilerek şirketin öngördüğü seviyelere çekilir ki meçmişinde %300 bedelsizide var (2008 )

Yanlız kısa vadeli dalgalanmalara dikkat etmek lazım malum ingiltereninde notunu düşürmüşler bu belki cuma günün kü düşüşün sebebi idi yada daha düşüş yeni başlıyor.

Mart ayında Savunma Sanayi icra kurulu topantısı ve yeni ihaleler bizi bekliyor. Bilanço da açıklanması ile 1X lu rakamlarada kendimizi bulmamız muhtemel. Daha ileri vadede 4G varki sadece bunun potansiyeli ile (20 milyar dolarlık bir piyasa ) Asels dünya klasmanındaki ki yerini daha yükseklere taşıyacaktır. 4G nin bir diğer artısı Asles'in askeri alan yanı sıra sivil alanada hizmet sunarak ürün yelpazesini geliştirmesi olacaktır.Asıl bundan sonra senedi ve bizi daha iyi günler bekliyor.YTD

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 22:21 

Konya 37 milyon kar aciklis arkadaslar
Hisse basida 16.42 tl kar dagitacakmis
Net 13,96 tl

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 27 Şub 2013, 13:58 

Arkadaşlar gelin bi beyin fırtınası yapalım;şimdi hepimiz zarardayız şirket vaatlerini gerçekleştiremedi.Gelin biraz eskiye dönelim hisse düşüşte iken 0,90-1 tl arasından tan egeli bir milyon lota yakın alım yaptı hadi bunu geçelim tan egelinin maliyeti düşük diyelim daha sonra egeli girişim sermayesi yatırım ortaklığı 0,80-0,90 fiyat aralığından 1.500.000 lot dan fazla alım yaptı hem egcyo dan hem egcyh den ve bunlar bizden daha çok zarar da ve bunların alım sebebinin boşuna olduğunu düşünmüyorum bence kararlarınızı kendiniz verin UNUTMAYIN Kİ sabır en büyük pehlivandır ve her şeyi yener ben be hala ümidimi yitirmedim çünkü patronda zarar da ve o karad uzun süre bekleyeceklerini zannetmiyorum ALLAH yardımcımız olsun
1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 29 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.