Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 23 Şub 2019, 23:29


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


16 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 06 May 2015, 09:09 

Alıştıra alıştıra vermeye başladılar gibi... ky kaçırmadan...

ne görüyor arkadaşlar başka?
Sayın esazak,
Bu yorumunuzu destekleyen bir veri göremiyorum açıkçası. EGCYO daki işlemlerin %80 den fazlasının aynı bir kaç yatırımcı tarafından gerçekleştirildiği yönünde ciddi bir kanı var. Son dönem hisse el değiştirme maliyetleri açısından bakıldığında ise 1.40 ın altta önemli bir rakam olduğu da hesaplanabilir. Hisse 1.20-30 aralığından 1.40-50 aralığına geldi. Her bir iki ayda bu aralığı artırarak yukarı hareketine devam ediyor. Günlük ya da kısa vade 3-5 günlük dönemlerde tepe noktalarından sonra düşüşleri kastediyorsanız bu da çok normal. Her hissenin dalga hareketinde tepeden sonra geri çekilme olur , bence bu da o tür bir salınım. Ayrıca hacimler açısından ciddiye alınacak bir yüklü hisse satışı da görünmüyor. Kısacası ben bu hareketleri doğal görüyorum.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 31 May 2015, 23:47 

Bu forumu okuma yetkiniz yok. VIP üyelik detaylari www.hissetuyolari.com/viewtopic.php?f=145&t=1103

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 10 Tem 2015, 09:32 

Asagidaki yaziyi 29 Haziran 2015 de, Hissetuyolari VIP Ortak bölümünde yazmistim. Umarim faydalanan VIP'ci arkadaslar olmustur.
insan bir tesekkür eder yahu :).

melmes yazdı:
0.81 ile Sanal olarak RHEAG aldim. Sanal liste icin düsünülebilirmi Sayin Moderator arkadaslar. Biraz inceleseniz. YTD

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 22 Tem 2015, 10:22 

Sayın kazdağlı,
Beni kastettiğinizi düşünerek yazıyorum. Rheag'nin geçmişte çok kişiye iyi kazandırdığı kadar özellikle tahsisliler döneminde bir çok kişiye de kaybettirdiği bir gerçek. O dönemde hepimiz tam tabiri ile ters köşe olup sıkıntılar çektik. Rheag nin bu döneminde portföyündeki Netaş nedeni ile tekrar gündemde olması normal. Bu dönemi de iki ayrı aşamada incelemek gerekir. Birincisi , Netaş'ın satılacağı açıklaması ile Netaş'a çok bağımlı hareketlerin olduğu aşama ki şu an o aşamadayız. İkincisi ise, Netaş'ın kime? kaça? satıldığının açıklanması ile başlayacak aşama.
İlk aşamada Netaş paralelinde hareketlerle 1.40 seviyeleri görüldü ve son bir kaç gündür de Netaş'tan kısmen koparak 1.20- 1.35 bandında oynamaya başladı. Bu aşamada Rhrag nin beklentisi Netaş'ın satılarak kasasına girecek paranın belli olması. Netaş satışı gerçekleştiğinde Rheag Netaş tahtasından, fiyatından ve hareketlerinden tamamen koparak bağımsızlaşacaktır. Bu durumun ilk etapta ( Netaş'ın satış fiyatına da bağlı olarak Netaş tahtasının hareketi ile de orantılı olarak) bir aşağı çekilme beklenebilir. Olacak diye bir koşul yok ama en azından piyasa mantığı böyle olabilir diyor.
Rheag için bence asıl düşünülmesi gereken durum ikinci aşama ile ortaya çıkıyor. Olası satış fiyatlarına göre ( VIP Forumundaki mesajlarımda ve Netaş sayfasında da paylaşmıştım) Rheag nin kasasına girecek olan para miktarı Rheag yi farklı bir konuma taşıyor. 1.80 - 2.20 arasında bir yerlerde yeni bir defter değeri oluşuyor. DD neredeyse 2 kat artıyor. Paranın kasada durması bir şirket için zarardır. Bu paranın nasıl kullanılacağı da Rheag yi etkiliyor. Bir kısmı ile yeni yatırımlar yapılabilir, bunların hisseye olumlu etkisi olacağı beklenir. Kalan kısmı sermayeye eklenebilir. Sermaye artışının hisseye olumlu yansıması beklenir.
Bütün bunlar önümüzdeki dönem için Rheag nin bilinmezleri. Ancak bu bilinmezler açıklığa kavuştukça daha net yorumlar yapılabilir.
Sonuç olarak Rheag, Netaş satışının gerçekleşip kasaya para gireceği ve ne kadar olacağına, bu para ile ne yapılacağına bağlı olarak beklentili durumda. Tabii bütün bu faktörlerin yanında tahtayı kontrol edenler ve patronlar ne isterse de o olur gerçeğini unutmamak gerekir. Önümüzdeki günler açısından yukarıda açıkladığım bilinmezlerle birlikte Rheag ciddi bir potansiyel olarak duruyor.
Bence herkesin bu veriler ışığında düşünüp kendi kararlarını vermesi gerekir.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 25 Ara 2015, 10:49 

Bu forumu okuma yetkiniz yok. VIP üyelik detaylari www.hissetuyolari.com/viewtopic.php?f=145&t=1103

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 18 Oca 2016, 16:53 

Bu forumu okuma yetkiniz yok. VIP üyelik detaylari www.hissetuyolari.com/viewtopic.php?f=145&t=1103

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 13 Mar 2016, 10:57 

Bu forumu okuma yetkiniz yok. VIP üyelik detaylari www.hissetuyolari.com/viewtopic.php?f=145&t=1103

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 16 Şub 2017, 17:34 

Kolay gelsin öncelikle, KRGYO ve VERTU yu incelerseniz sevinirim.syg

KRGYO:

Hisse günlük veriler de 1.97 zirvesi sonrası düzeltme yaşamakta. Gücünü korumakla birlikte 1.75 aşırı derecede önem teşkil ediyor. Altında nerelere kadar gidebileceğini kestirmek zor. Keza hisse de şuan olmaması gereken bi biyatlama olabilir. Defter değeri 1.19 olan şirketin her ne kadar da 3. çeyrek karı yüksek de olsa bulunduğu sektörde çok önde olmasını sağlamıyor. Teknik olarak devam edersek şayet; Hisse 1.75 altına sarkmazsa tekrar 1.97 bölgesine sıçrayacaktır. Bu sefer aşacaktır da. Günlük verilerdeki sıkışma kırılmanın yaklaştığıdır. %51 yükseliş yönünde olur diye düşünüyorum ancak dediğim gibi çok destekli bir hisse olmayışı 1.75 seviyesinde oynanan oyunu da açıkca gösteriyor. Kasıtlı olarak bu seviyede tutulduğundan eminim.

VERTU:

Hisse yeni arz oluşu ve teknik verilerindeki görüntünün hacimsiz ve sıkıcı olması albenisini altüst ediyor. Defter değeri üzerinde işlem gören hisseyi açıkçası pek beğenmedim. Teknik olarak düşüş trendine girmiş. ağır ağır aşağıya çekecekler gibi bir görüntüsü var şuan.
1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 16 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.