Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Eyl 2019, 22:12

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


4 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Re: VIP SANAL TAKİP LİSTESİ
Gönderilme zamanı: 17 Nis 2018, 10:18 

Gören de sanır ülkeyi BAHÇELİ yönetiyor ve seçimde tek söz sahibi o. REİS erken seçim yok diyor, BAHÇELİ başka tel. Acaba söyleyene değil söyletene mi bakacağız.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 18 Nis 2018, 09:10 

Günaydın.

Zor bir güne başlıyacak gibi görünüyoruz.Erken seçim ile ilgili tartışmalar bu gün netleşecek gibi duruyor.

Diğer yandan Trump’ın sabah saatlerinde attığı bir tweet var.Türkiyede tutuklu bulunan rahip Brunson ile ilgili.konuyla ilgili diğer açıklama ve gelişmeleri yakından takip etmekte fayda var.

KİŞİSEL GÖRÜŞÜRLERİMDİR.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Herkese Günaydın;

Bu havalarda mümkün olduğunca riskten uzak durup, nakitte kalmakta fayda var. Borsada fırsatlar bitmez ancak risk alındığı anda cebe yansımaya başlar ve bu havada sonuçlarını öngörmek mümkün olmaz. Hava durulsun, bir şekilde fırsatlar karşımıza çıkar.

Ekonomik gidişat hiç iyi değil. Üretmedikçe tüketmek bir yere kadar. Köprü, tünel, otoyol ve konut yapmakla sadece altyapımız düzelir, güzelleşir ancak üretime ve ekonomide yapısal düzelmeye gidilmedikçe günü kurtarmış olmaktan öteye gitmeyiz. 2018 için güzel olan tek şey TURİZM gelirlerinin iyi olacak olması. Tarım ve hayvancılığın durumu içler acısı. Güzelim ovaları yapılaşmaya ve termik santrallere açıyoruz. Almanlar da termik santralleri kapatıyor. Termik santrale karşı değilim ancak yer seçimine karşıyım. Yatağan gibi güzelim tarım ovasını yok ettik, bundan ders almamak olur mu? Gelişmiş ülkelerin hiç birisinde bunu göremezsiniz. Sanayide, tarım ve hayvancılıkta radikal değişiklik ve çözümler ortaya koyamazsak en fazla 10 yıl daha borçlanarak işi götürebiliriz sonrası tufan olur.

Geçende açıklanan teşviğin hemen arkasından borsada satışlar oldu ve nedeni ise teşviğin miktarı büyük ama yararlanan sayı çok sınırlı idi, topu topu 19 firma. Ülkemizde çok güzel şeyler yapıldığı aşikar; savunma sanayiinde, bayındırlıkta yapılanları görmezden gelemeyiz ancak tarım ve hayvancılıkta bitişe doğru gidiyoruz. Sanayi de ise ithalata dayalı bir üretimle günü kurtarmaya çalışıyoruz. Avrupa'nın çevre kirliliği nedeniyle terkettiği alanlarda o da ithalata dayalı işi götürmeye çalışıyoruz. Savunma sanayiinde yaptığımız atılımı yapmamız gerekiyor. Eminim Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimiz de bunları görüyordur ancak hala yeterli çözüm ve önlemler alınmadığı için durum ortada.

Üretmeden tükettiğimiz ve dışa dayalı borçlanmayla büyüdüğümüz için Döviz ve faizler aşağı çekilemiyor, hayvancılık içler acısı ve fiyatlar ne yapıldıysa inmeyi bırakın artış devam ediyor, sebze ve meyvede durum ortada, organiği bırakın normal ürünlerde bile fiyatlar almış başını gidiyor. Bu kadar fiyat artışını rağmen plansız üretim, üretici ile tüketici arasındaki zincirin sağlıksız olması olması yüzünden 50 krş'a üreticinin sattığı ürünü 10 katına tüketiciye sunuyorsak, malı aradaki simsarlar ve sağlıksız taşımacılık yüzünden ürünün fire vermesi söz konusu iken buna önlem alamamayı neyle izah edeceğiz? üretici ağlıyor ürün para etmiyor diye, halk ağlıyor pazara para yetmiyor diye, o zaman sorun ne? Hal yasası bir türlü çıkmıyor. Üreticiden tüketiciye giden zinciri düzeltmek bu kadar zor mu?

Sanayiye gelirsek, ithalata dayalı üretim yerine katma değeri yüksek ürünleri üretmedikçe, sanayide kalıcı çözümler bulamadıkça, bir Çin, Kore gibi çözümler bulamadıktan sonra ülkemiz ithalat cenneti olarak kalmaya devam edildiği müddetçe sonumuz korkarım Yunanistan gibi olur, Yunanistan'ı dinsel ve etnik sebeplerle kurtaranı çok olur ancak bizi bizden başka kim düşünür?

Sonuç olarak içimizdeki hainlerle çok zaman ve milli servet kaybettik, gereksiz seçimlerle kaybedilecek zamanımız yok. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi olur da, seçimler zamanında yapılırsa, kanımca daha iyi olur ancak son 1 senedir partilerin koşturmacasına bakıldığında zaten erken seçimi hep hisseder olduk. Bu sefer farklı olan şu, belirsizlik hakim, önceki seçimlerde iktidarın değişme durumu ve ekonomik durumumuz ile bölgemizde bu kadar karmaşa yoktu. Bir yandan Suriye'nin bize maliyeti, bir yandan doğumuzdaki başta Afganlar olmak üzere göç dalgası, bir yandan ülkemize karşı büyük devletlerin oyunları ve ülkemiz üzerindeki baskı, müslüman aleminin zenginlerinin malüm güçlerin uşaklığını yapması bölgemizde mezhep çatışmalarının tezgahlanması bizim ne kadar uyanık olmamızın sebeplerinden bazıları sadece. Bizim silkinmemiz ve uyanmamız şartken kaybettiğimiz zaman en önemli sermayemizin yitip gitmesi olacaktır.

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Re: VIP SANAL TAKİP LİSTESİ
Gönderilme zamanı: 23 May 2018, 14:43 

23.05.2018 15:22:38 ZEYBEKÇİ: İLGİLİ KURUMLAR CUMHURBAŞKANIMIZ VEYA BAŞBAKANIMIZI BU KONUYA DAHİL ETMEDEN SORUMLULUKLARININ GEREĞİNİ YAPMALI- NTV

Şu cümleye bakar mısınız, İnsanlarla ALAY ediyorlar, Cumhurbaşkanımız her yerde versin veriştirsin MB ve İlgili yerlere, şimdi dolar almış başını gitmişi, konuya dahil edilmeden gereğini yapmalılarmış. Ya ne günlere kaldık, bu nasıl ciddiyettir.

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Re: VIP SANAL TAKİP LİSTESİ
Gönderilme zamanı: 24 May 2018, 16:59 

Ortam belirsizliği nedeniyle, SANAL LİSTEMİZİ tamamen beklentili hisselere ayırdık.

Portföyümüzün %43.09'u yani 513.996 TL'si de NAKİT, yarınki olası HURGZ düşüşünü bekleyerek ALIM İÇİN 100*150 bin lot arası hazırız.

1. Her dönemin hissesi ASELSAN

2. Çağrı garantisi olan DGZTE

3. Çağrı muafiyeti BAŞVURUSU olmasına rağmen, SPK TEBLİĞİNE, YASALARA GÜVENEREK HURGZ

4. Yedek Hissemiz DOHOL, TURGG ve ECILC
1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [ 4 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.