Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 24 Şub 2019, 00:07


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


26 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 31 Eki 2013, 10:09 

Çamlıca tepesi ile ilgili gelişmeler:
Akiş'in Çamlıca tepesinde geniş bir arazisi var. Arazinin tam ortasında TV vericileri bulunuyor. Hemen yanında da Çamlıca cami projesi bulunuyor. İstanbul belediyesinin Çamlıca TV vericileri ile ilgili hepsinin bir kule de toplanmasını sağlayacak bir projesi vardı. Ancak Başbakanın " Çamlıca da cami ön plana çıkmalı , TV kulesinin yeri değiştirilsin" demesi ile belediye kulenin yerini Küçük Çamlıca tepesine aldı. Böylece arazinin tam ortasındaki TV kulesi ortadan kalktı. Bu değişikliğin mevcut arazide proje geliştirilmesini kolaylaştırdığını ve araziyi daha da değerli hale getirdiğini düşünüyorum.
Umarım kısa sürede AKİŞ Çamlıca tepesi ile ilgili güzel bir proje ortaya koyar. Böyle olursa da aylardır beklemenin sonucunu alma şansına kavuşuruz.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 31 Eki 2013, 16:09 

Aksgy nin bugünki hareketine makul bir açıklama getirmek çok zor. Tahta sahibi yaptı desek, neden 3.21 ortalama ile alıp 3.19 ortalama ile yüzbinlerce lot hareket ettirdiğini? , hadi hareket ettirdi, neden 3.38 le tavan bile yapıp sonra da 3 altına kadar mal basıldığını? açıklayamayız.
Başkası girdi desek, aynı sorular onlar için de geçerli.
Birileri gaza geldi , hisse çıkıyor diye daldı yüklüce aldı, sonra da kurtulmaya çalışıp nereden geldiyse sattı desek, bu da yukarıdaki soruları ve ilk seansın tavanını açıklamıyor.
Hisse bugünlerde hareketlenecek, tahta sahibi " durum nedir bir göreyim" dedi, kaldırdı desek, bu da 3 altını açıklamıyor.
Anlayan beri gelsin ?????

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 31 Eki 2013, 11:52 

Sabah çamlıca ile ilgili yazı yazdık şimdi tavan:).. Beklemenin getirisini alırız umarım.
Hareketin devamlı olması sağlıklı bir artış getirir. İzleyeceğiz. Şimdilik hayırlı olsun :)

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2013, 09:42 

Mreha kardeş cevap alabilmek için VIP te mi olmak gerekiyor. :((( aksgy sirketi ile görusup yorumkarinizi burada esirgemesseniz cok srviniriz :))) cevap versenizde vermesenizde tesekkurler.sizin varlıgınız yeter
Sayın sabırtaşı,
Keşke adınız gibi biraz sabırlı olabilseniz :) . Herhangi bir bilgiye ulaşırsam herkesle paylaşırım merak etmeyin.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 10 Eki 2013, 13:59 

AKİŞ in AKASYA projesi Eylül ayında bitecek demişlerdi. Ekim ortası oldu henüz bir haber yok. Araya bayram da giriyor. Şirket bu konuda bir açıklama yapsa iyi olacak. En azından ne kadar daha bekleyeceğimizi biliriz. Endeks ne olursa olsun hisseyi 3 üzerinde tutuyorlar. Hatta tutmak ne kelime kilitliyorlar. Her gün tahta sahiplerinin sırf işlem olsun diye kendin sat, kendin al cinsinden işlemleri dışında neredeyse hissede yaprak kımıldamıyor. Bu sessizlik umarım hayra alamettir.

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Cvp: Cvp: ENDEKS YORUMLARI
Gönderilme zamanı: 05 Oca 2014, 21:23 

FINANCIAL TIMES'ın PİYASALAR VE TÜRKİYE HAKKINDAKİ YORUMLARI

Financial Times gazetesinde yer alan makalesinde David Stevenson Çin ve İskandinavya için al tavsiyesi verirken, Türkiye ve Fransa için sat tavsiyesinde bulundu. Stevenson altın fiyatlarının ise ons başına 1000 doların altına gerileyeceğini öngördü. Stevenson'un makalesinde şu ifadeler yer aldı:
"Neredeyse diğer herkes gibi ben de 2014 için temkinli bir iyimserlik içindeyim. Görece olarak daha güçlü bir hisse senedi piyasaları boğa eğiliminin erken aşamalarında olduğumuzu düşünüyorum ve bu yılın büyük hikayesi ise gelişmekte olan hisse senedi piyasalarına ilginin canlanması ve emtiaya dayalı hisse senetlerindeki muhtemel yeninden yükseliş olacaktır.

Bence özellikle çinli yatırımcılar yerel hisse senetlerine yönelik olarak sonunda ilgilerini artıracaklardır. Buna yönelik eğilim değişimine dair pek çok işaret alınmaya başladı bile. Çin'de borsada işlem gören fonlar bir iki ay içinde 1.2 milyar dolarlık fon girişi yaşadılar. Batılı yatırımcılar Çin'de yeni yönetimin ekonomik reformlar yolunda ilerlemesi için dua etmeye devam ediyorlar. "

Stvenson İskandinavya piyasalarına ilişkin olarak ise şu değerlendirmelerde bulundu: "Gelişmekte olan piyasaların hisse senetleri fazla mı riskli ? Eğer öyleyse burda daha serbest bazı şetler var: İskandinavya bölgesi hisse senetlerini almak daha neşe verici olabilir. Kuzey bölgesi şirketleri daha mantıklı daha güçlü ve faydalı olabilir. Avrupa'nın merkezindeki şirketler yatırım yapmak hastalıklı bankaların etkilerine nmarız kalmak ve tekil para biriminin etkisine girmek demek olacak. İngiltere'de ise bu alımlar daha hastalıklı bankalar ve enerji ve diğer gruplardaki benzer risklerle karşılaşmak demek olacak.

Kuzey bölgesi endekslerini almak size 50 ila 70 şirkete ortak olmayı getiriyor. Bu şirketlerin ağırlığı İsveç merkezli ve üç sektörün ağırlığı var. Bunlar finans, sanayi ve sağlık bakım sektörü hisseleri olacak. Bunların ortalama temettüsü yüzde 3.5 seviyesinde" Stevenson Fransa hisse senetlerine yatırım yapılmamasını önererek, hisse senedi piyasalarının zayıf olduğunu ve Hollande yönetiminin buna yardımcı olacak politikalar izlemediğini belirtti.

Stevnson Türkiye piyasalarına ilişkin olarak ise şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye'de her tür yatırım aracında bu yıl mümkün olduğunca açıkta olmak isterim. Siyasi türbülans ve zayıf ulusal denge ters bir rüzgar oluşturuyor. Bununla birlikte Türkiye'nin uzun vadede büyük bir hikaye olacağına inanıyor. Önümüzdeki aylarda yaşanacak gelişmeler bu açıdan iyi bir alım fırsatı sunabilir. Ancak ben yine de Ankara ve İstanbul'da taşlar yerine oturuncaya kadar beklemeyi tercih ederim." Stenson altın fiyatlarının ise yılın ortalarında 1000 doların altıne gerileyeceğini öngördü.

YORUM: Önce hisse fiyatları bir güzel düşsün, sudan ucuz alınacak kıvama gelsin. Yakında yine dünya finans sistemine yön veren merkez ve yorumculardan açıklamalar gelmeye başlar. Yangına körük de dışardan ve içerden fazlasıyla gelir. Akbabalar Türkiye'nin geleceğini düşünüyoruz, demokrasi için uğraşıyoruz deyip global sömürüye devam edeceklerini umarlar nasıl olsa. Her istenen olmasa dahi, yükselen kurdan dövizler bozdurulur ve ucuzdan hisseler kapılır, yüksek faizden de hazine bonoları. Zaten yorumun içinde böyle olacağı da açık açık belirtilmiş. Görmesini bilmeyen gözler bunu görmez veya unutur gider. Ni diyor yazının ayrıntısında: "Önümüzdeki aylarda yaşanacak gelişmeler bu açıdan iyi bir alım fırsatı sunabilir." Haklılar seçimlerden sonra yani tıpkı onların dediği gibi önümüzdeki aylarda taşlar yerine oturur, biz yağma sofrasına otururuzu da açık etmişler yazılarında. Göstere göstere yağma denmez de ne denir?

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Cvp: Cvp: 9düşün1oyna Portföy
Gönderilme zamanı: 02 Mar 2014, 23:10 

9dusun1oyna kardesim bi ara kitap kampanyan vardi.tekrardan kampanya yapmayi disunmuyor musun?

Merhaba sabırtaşı42 . Bir dönem siteye kitap sponsoru oldum ve belli sayıda da kitabı sponsor üyelere gönderdim, sponsorluğum bitti ve bu kitap için tekrarlamayı düşünmüyorum.
Dilersen http://www.kitapyurdu.com 'da yada http://www.idefix.com 'da bulabilirsin.

Sevgi ve saygı.

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 17 Şub 2014, 18:37 

Moderator kardesim trade amacli cikilan hisseler kisa vadede bir umut kalmadigi icin mi yoksa dahada alttan alma firsatlari verir diyemi .hisseye karsi olan guven kirilmaya badlafi sanirim

Her hissenin hikayesi, beklentileri ve tahta hareketleri farklı olmakla birlikte; AKSGY'de bilanço'da zarar beklentisi nedeniyle, daha da alttan alma amaçlı, ASUZU'da ise 203 milyonluk kar rakamının görülmesinin ardından gelecek kar satışları düşünülerek çıkış yapılmış olup, uygun noktadan giriş yapılması umut edilmektediür

Selamlarla.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 18 Şub 2014, 14:15 

sabırtaşı42 yazdı:
ahmetguven10 kardeşim aksgy için 3-4 ay bekleme vadesi için yorumunuzu alabilir miyim....teşekkürler


AKSGY

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 22 Şub 2014, 20:21 

17/02/2014 15:12:26 *AKİŞ GAYRİMENKUL'ÜN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2013 YILI NET DÖNEM KARI 67.720.486 TL

Sayın Student;
AKSGY 9 aylıkta 79.907.975 kar bildirmiş, bilançoda ise 27.982.456 zarar açıklamıştı. Buna orantılarsak yıllıkta 40 milyon bilanço zararı tahmini yapsak çok da yanlış olmayacak gibi duruyor. Bakalım bu tahminimiz tutacak mı? Özellikle döviz kredilerinin kur zararı bu zarar rakamının artışında etkili olacaktır diye düşünüyorum.

Bunlar neyaptida 28 milyon zarardan
son 3 ayda 25 milyon kar acikladilar
Biz burada zarar beklerken

Sayin moderator sizden bir degerleme alsak
bilancoyu incelediyseniz

Sayın furkand;
Bilançoda aşağıdaki ayrıntılar dikkat çekici. Soruya gelince;
Yatırım amaçlı gayrimenkul gerçeğe uygun değer artışları 71.692.983 tl ve Müşterek yönetime tabi ortaklık satış karları 15.781.791 tl başta olmak üzere 88.902.339 TL'lik bir gelir elde edilmiş.
GYO'larda istendiğinde değer artışları güncellenerek bilanço düzeltmeleri gerçekleşmektedir. Bunun zamanlamasında insiyatif yöneticilerde olduğu için biz zarar beklerken kar ortaya çıkabilmektedir.

2- PROJELER
Cadde Mağazacılığı
Sektördeki gelişim ve trendleri yakından takip edip, yatırım kararlarını sektörde öngörülen talepler
doğrultusunda alan Şirketimiz, ticari gayrimenkul portföyünü genişletmek amacıyla İstanbul’un en
gözde caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi üzerinde Caddebostan, Erenköy ve Bostancı semtlerinde
5 farklı parselde gayrimenkul yatırımı yapmıştır. Alışveriş merkezi yatırımlarının ve kişibaşına düşen
kiralanabilir alanın İstanbul genelinde yüksek seviyelere ulaşmış olması, ve portföy çeşitliliği gibi
stratejik nedenlerle Akiş GYO cadde mağazacığı alanında aktif olarak yer almayı planlamaktadır. Söz
konusu parsellerde geliştirilecek ticari ünitelerden düzenli kira geliri ve sınırlı sayıdaki konutlardan
satış geliri elde etmeyi hedeflemektedir.

1435 Ada / 39 parsel 2.202 m2 arsa alanlı gayrimenkulün tamamı,
3206 Ada / 14 parsel 1.604 m2 arsanın arsa payı olarak %100’ünü,
320 Ada / 21 parsel 504 m2 arsanın arsa payı olarak %83,13’ü portföye eklenmiştir.
315 Ada / 3 parsel 957,75 m2 arsanın arsa payı olarak %78,9’unu,
378 Ada / 25 parsel 2.833 m2 arsanın arsa payı %68,4’ü,

3- STOKLAR
a) Tekstilkent
İstanbul İli, Esenler İlçesi Tekstilkent Ticaret Merkezi bünyesindeki A-3 Blok’un 1.katında yer alan 31 nolu tripleks dükkandır
b) Akkoza Konutlar
Akkoza projesi kapsamında kalan 7 daireden oluşmaktadır.
c) Akbatı Konutlar
Akbatı projesi kapsamında kalan 30 daireden oluşmaktadır.
d) Akbatı Beyaz Kule
Esenyurt’ta Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne çok yakın bir konumda, yaklaşık üç dönüm arazi üzerinde gerçekleştirilmekte olan ve 100 rezidanstan oluşan Akbatı Beyaz Kule’de 1+0 ile 4+1
arasında farklı daire tipleri bulunmaktadır. Projenin teslimleri 2014 yılında yapılması planlanmaktadır.


6- YATIRIM AMAÇLI GAYRİMENKULLERE İLİŞKİN BİLGİLER
Yatırım amaçlı gayrimenkullerimizin 31 Aralık 2013 tarihi itibarıyla özet bilgileri aşağıdaki gibidir:
31 Aralık 2013
Akbatı AVM 603.970.966,00
Çerkezköy bina ve arsaları 81.700.000,00
Üsküdar Kısıklı arsası 51.311.138,00
Yalova bina ve arsaları 53.440.000,00
Bozüyük bina ve arsaları 9.625.000,00
Bulgaristan bina ve arsaları 6.145.000,00
Diğer Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 290.000,00
TOPLAM 806.482.104,00


01.01.2013-31.12.2013 Dönemi Sonrası Şirkette Meydana Gelen Değişiklikler
Akiş GYO Caddebostan Projeleri kapsamında 4 Kasım 2013 tarihinde alınan Yönetim Kurulu Kararı uyarınca,

Bağdat Caddesi, 106 Pafta 378 Ada 25 Parsel No: 319-321 Erenköy apartmanında yer alan 13 No’lu Bağımsız Bölüm 15.01.2014 tarihinde,
Bağdat Caddesi, 67 Pafta 3206 Ada 14 Parsel No: 481 Uşaklıgil apartmanında yer alan 2 No’lu Bağımsız Bölüm 08.01.2014 Tarihinde şirketimiz portföyüne alınmışlardır.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 07 Mar 2014, 15:20 

*** 17.03.2014 TARIHINDE YAPILMASI PLANLANAN OLAGANUSTU GENEL KURUL TOPLANTISI İLERİ TARİHE ERTELENMİŞTİR.

*** BUNUNLA BIRLIKTE SIRKETIMIZIN HAKIM ORTAGI OLAN TUMER TARIM HAYVANCILIK IC VE DIS TICARET A.S.'NIN, PAY ALIM FIYATI 2.94 TL OLAN ZORUNLU PAY ALIM TEKLIFI SURECI PAYDASLARIMIZIN BILGISINE SUNULDUGU SEKILDE AYNEN DEVAM ETMEKTEDIR.

*** 20.02.2014 TARIHINDE A1 CAPITAL MENKUL DEGERLER ANONIM SIRKETI ILE PAY ALIMINA ARACILIK SOZLESMESI IMZALANMISTIR.

Sonuç olarak; 2.94 zorunlu çağrı durumu SPK'na başvurulduğu şekilde devam etmektedir. Faaliyet alanının değişikliği ve ayrılma hakkı ise geçerliliğini korumakla beraber zaman olarak ötelenmiş bulunmaktadır.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 16 Mar 2014, 12:41 

son bir haftada acar yine ne varsa toplamis.274.859 tane

Resim

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 01 Nis 2014, 10:44 

Resim

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2014, 17:35 

Akiş GYO'da hisse satış kaydı
Akiş GYO hisse senetleriyle ilgili olarak 940.000 lot hissenin borsada satılabilir dönüşümü için başvuru yapıldı

Mehmet Emin Çiftçi ve Melis Gürsoy, 470'er bin TL nominal tutarlı Akiş GYO payının kaydı için Merkezi Kayıt Kuruluşuna başvurdu.
Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 say l “Pay Teblii”’nin 15’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan, ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin, Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurular KAP'ta yayınlandı.

borsagundem.com
1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 26 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.