Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 29 Şub 2020, 05:11


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


16 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 26 Oca 2014, 21:25 

Sn.Moderator,
AFM geçtiğimiz Kasım ayında aldığı kararla Mars sinema ile birleşme kararı almış.Karar gereğince birleşme Mars sinema bünyesinde olacakmış.AFM film tüzel kişiliği sona erip,Mars sinema ismi ile devam edilecekmiş.Her iki şirketin birleşmesi 2013 yılı dokuz aylık bilançoları baz alınarak yapılacakmış.Birleşmenin gerçekleşebilmesi için herseyden önce SPK nın izin vermesi gerekiyor.SPK bu karar önemli bir karar olduğu için şirketten yatırımcılarına ayrılma hakkı tanımasını isteyecek.Şirket ise konuyla ilgili olarak ayrılma akçesi ödeneceğini duyurdu.Bu tutar 1 adet hisse için yaklaşık 14.32 TL.Bu rakam kesinleşmemiş.Dosya henüz SPK da ve verilmiş bir karar bulunmuyor.SPK kararından sonra şirket genel kurulunda karar alınması gerekiyor.Bu aşamada işlemlerin ne zaman tamamlanacağına dair bir tarih verilemiyor.Bu yazıyı bir ekonomi dergisinde bugün okudum.Afmas hisse fiyatı 24.01.2014 kapanış fiyatı 12.60 TL.Tahmini fiyat 14.32 TL e göre yüzde 14 yükselme potansiyeli mevcut.Afmas 2013 yılı net dönem karı 770220 TL görünüyor.Bu konuda görüşlerinizi alabilir miyiz?Teşekkürler.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 27 Oca 2014, 22:35 

Sn.Moderator,
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 0.93 kuruş seviyesinden birleşen daha sonra üst üste gelen ortak satışlarıyla 0.40 kuruşun altına gerileyen Kervansaray Yatırım Holding'de birleşme sonrası çağrı için yapılan muafiyet talebini olumsuz karşıladı.

SPK Kervansaray Holding ile ilgili çağrı zorunluluğu getirdi.SPK'dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.’nin (Şirket) S.İ.S. Sayılgan İplik Tekstil Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile devralma suretiyle birleşmesi neticesinde Şirket sermayesini temsil eden payların %72,87’sine sahip hale gelerek Şirket’in yönetim kontrolünü elde eden Zeynep TÜMER’in;
a) Şirket’in diğer ortaklarının payları için pay alım teklifinde bulunulması yükümlülüğünden muafiyet talebinin olumsuz karşılanmasına,
b) Kurulun muafiyet başvurusunu uygun görmeme kararından itibaren altı iş günü içerisinde pay alım teklifinde bulunmak üzere Kurula başvurması ve bu durumda fiili pay alım teklifine başlama süresinin Kurulun muafiyet başvurusunu uygun görmeme kararından itibaren otuz iş günü olarak uygulanacağı,
c) Kurulun muafiyet başvurusunu uygun görmeme kararından itibaren;
i) Pay alım teklifinde bulunmak üzere altı işgünü içerisinde Kurulumuza başvurulmaması,
ii) Otuz işgünü içerisinde fiili olarak pay alım teklifine başlanmaması ya da,
iii) Pay Alım Teklifi Bilgi Formunun Kurulca onaylanmasından itibaren en çok altı işgünü içerisinde fiili olarak pay alım teklifine başlanmaması,
durumlarının, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 26/6 maddesi hükmü uyarınca pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünün yerine getirilmemiş olması olarak değerlendirilmesi ve pay alım teklifinde bulunma zorunluğu doğan Zeynep TÜMER’in sahip olduğu oy haklarının söz konusu ihlalin gerçekleştiği tarih itibarıyla Kurulca başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmaksızın kendiliğinden donacağı, söz konusu payların genel kurul toplantı nisabında dikkate alınmayacağı, donmuş olan oy haklarının, donmaya sebep olan yukarıdaki durumlara bağlı olmaksızın Kurulun aksi yönde vereceği kararlar saklı kalmak üzere, zorunlu pay alım teklifi işleminin tamamlanmasını takip eden ilk gün Kurulca başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmaksızın kendiliğinden çözüleceği,
hususlarında bilgilendirilmesine karar verilmiştir. (Karar 27.01.2014-21:05 itibariyle açıklandı.)
Sonuç olarak Kervansaray Yatırım Holding 04.02.2014 gününe kadar çağrı için SPK 'a başvuracak.Muhtemel çağrı fiyatı da yanlış anlamadıysam 0,93 TL gibi olacak.% 100'ün üstünde bir kar yakalama şansı var gibi.En geç 04.02.2014'te başvursalar ,SPK 45-50 gün içinde cevap verse herhalde Nisan 2014'e kadar belli bir yükseliş olacaktır diye düşünüyorum.Bugün kapanış fiyatı 0,36 TL.Bu konuda görüşlerinizi alabilir miyiz?
Yukarıda yaptığım yorumlar kendimce yaptığım acemi yorumları olup,yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 31 Mar 2014, 09:20 

Sn.Moderator,
Günaydın.Hafta sonu bir borsa dergisinde haber okudum.Sabancı Holding SASA'daki payını satacakmış.Ve muhtemelen bu hafta içinde satış haberi açıklanabilir şeklinde yazı tamamlanmıştı.Satış haberlerinin hisseleri nerelere taşıdığı malum.Doğrudur veya değildir,ama bilgi paylaşımında bulunmak istedim.Siz de inceleyebilir misiniz?
Yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler sadece okuduğum bir yazı ve duyum olup,kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 18 Nis 2014, 15:24 

Sn.Moderator,Sn.Rhealı,Sn.AhmetGüven
Merhaba.Genelde daha önceki tarihlerde haberlere odaklı hisse senetleri sorularım oluyor ve sizden cevaplar alıyorduk.
1 haftadır takip ettiğim ve endeks yükselişine yeterli olarak tepki vermediğini düşündüğüm üç hisse var.
PKART(Plastik kart),SARKY(Sarkuysan),YKGYO .Teknik olarak haftalık bazda fiyatları düşmeden çok az da olsa artış şeklinde günlük kapanışlar yaptığını gördüm.Şahsi fikrimde bu hisseler gibi takip edip,girmediğim hisse senetlerinin güzel getiriler sağlamış olması.(Flap,Orge gibi..)Sizlerden mümkünse teknik olarak bu hisseleri değerlendirmenizi rica ediyorum.Her durumda teşekkürlerimi sunarım.Saygılar.
Acemi bir borsacı olarak yazılanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 12 Ağu 2014, 16:15 

Sn.moderator,
MUTGG ek alım için 20'li rakamları beklemek mi doğru olur?Bugün anlık 20,45 görmüş.Tahta hareketleri konusunda ne düşünüyorsunuz?YTD.

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Re: VIP Danisma ve Sohbet Basligi
Gönderilme zamanı: 03 Eki 2014, 10:29 

Sn.Moderator,Sn.Mreha,Sn.Kocakurt,Sn.Endi,Sn.Melmes,Sn.Telsiz21,Sn.Orca,Sn.AhmetGüven ve şu an rumuzunu yazamadığım tüm dostlar Kurban bayramınız mübarek olsun.Önce sağlık ve sonra bereketini görebileceğimiz güzel kazançlar nasip olsun..
Selamlar,saygılar......

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 05 Oca 2015, 16:17 

Sn.Kocakurt,
İşin doğrusu ben de Avod'a güvenmediğim için henüz maliyetlenmedim.
Garfa'da ise 2,09 maliyetle bekliyorum.Belirttiğiniz boşluğu kapatmak için 1,98-2,03 aralığına anlık gelirse biraz daha alım yapabilirim.
Sekuro ise bir tanıdığım yatırım uzmanının 6-7 aylık süreçte tekrar 2,5 lara gelebileceğini belirttiği bir hisse.Dolayısıyla küçük bir miktar ile takip ediyorum.Önceki paylaşımlarda belirttiğim beklentili hisseleri genelde tercih ediyorum.Önceki paylaşımlarımda belirttiğim Aviva hissesinde %35'lik bir kar marjı yakaladım ve çıktım.Bu sefer girdiğim kağıtların ise anlık tepkilerini beklemeyi düşünüyorum.Bu sebepten dolayı sizin gibi üstadların değerlendirmeleri bize yol gösteriyor.Emeğiniz için çok teşekkür ederim.Yukarıdaki yorumlar şahsi görüşlerim olup,yaptığım yorumlar yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 25 Ara 2014, 00:24 

AVIVA***AVİVA SİGORTA A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Küçük Çamlıca Mahallesi, Gülhan Sokak No:1/1 - 1/2 Aviva Binası 34662 Üsküdar/İSTANBUL
Telefon ve Faks Numarası : 0216 547 75 75 / 0216 326 94 33
E-posta adresi : avivasigorta@avivasigorta.com.tr
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0216 547 75 75 / 0216 326 94 33
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği hakkında


AÇIKLAMA:
18.12.2014 tarihinde KIBELE B.V. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na ("KAP") iletilen özel durum açıklamasında
Aviva International Limited Holdings'in Şirket'imizde sahip olduğu toplam 147.987.418,524 TL nominal değerli payın KIBELE B.V. tarafından satın alındığı, payların devri sonrası KIBELE B.V.'nin Şirket'imizdeki ortaklık payının % 98,66 olduğu açıklanmıştı.
Yapılan pay alımı sonucunda Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 Sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği ("Tebliğ") çerçevesinde hakim ortak olan KIBELE B.V.'nin diğer ortakları ortaklıktan çıkarma hakkı ve diğer ortakların paylarını hakim ortak KIBELE B.V.'ye satma hakkı kullanılabilir hale gelmiştir.
Pay alım tarihi olan 18.12.2014 tarihinden itibaren 3 aylık hak düşürücü süre içerisinde (18.12.2014 - 18.03.2015 döneminde), hakim ortak dışındaki diğer ortakların, Şirket'imizde sahip oldukları paylarını hakim ortak KIBELE B.V.'ye satma hakkı doğmuştur.
Hakim ortak KIBELE B.V. diğer ortakların satma hakkının kullanımına ilişkin 3 aylık hak düşürücü sürenin sona ermesini takiben satma hakkını kullanmayan diğer ortakları için ortaklıktan çıkarma hakkını kullanmayacağını Şirket'imize bildirmiştir.
Şirket'imiz ortakları tarafından ilk satma hakkı kullanım talebinin kendisine ulaşmasını takiben bir ay içinde pay değerlerinin tespiti amacıyla Kurul'un ilgili düzenlemeleri uyarınca değerleme raporu hazırlatacak ve değerleme raporu sonucu Tebliğ hükümleri çerçevesinde KAP'ta açıklanacaktır.
Tebliğ'e göre, Şirketimizin beher payı için satma hakkı fiyatı aşağıdaki fiyatların en yükseği olarak belirlenecektir:
1) KIBELE B.V. tarafından pay alındığının kamuya açıklandığı tarih olan 18 Aralık 2014 tarihinden önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması
2) 18 Aralık 2014 tarihten önceki son altı ay içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması
3) 18 Aralık 2014 tarihten önceki son bir yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması ve
4) 18 Aralık 2014 tarihten önceki son beş yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması
5) Hazırlanacak Değerleme Raporunda belirlenen fiyat,

Değerleme raporu hazırlanmadan önce satma hakkını kullanmak üzere başvuran ortaklarımıza ödemeler, değerleme raporunun hazırlanarak KAP'ta açıklanmasını takiben Şirket'imizce 3 iş günlük süre içinde taleplerin KIBELE B.V.'ye iletilmesini izleyen en geç 2 iş günü içinde yapılacaktır.
Satma hakkı fiyatı belirlendikten sonra başvuran ortaklarımıza ise bedel ödemeleri KIBELE B.V. tarafından 3 iş günü içinde yapılacak ödemeler çerçevesinde 5 iş günü içinde yapılacaktır.

24.12.2014 tarihi itibariyle, ilgili Tebliğ çerçevesinde ortaklığımıza satma hakkını kullanmak isteyen bir yatırımcı başvuruda bulunmuş olup ilgili başvuru, adil satma bedelin tespiti sonrasında işleme alınacaktır.

Şirket'imiz ilgili Tebliğ çerçevesinde satma hakkı kullanımlarının nasıl yürütüleceği ve hazırlatılacak değerleme raporu sonrasında oluşacak adil kullanım bedeli hakkında ek açıklamaları ilgili mevzuat gereği ayrıca yapacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 25 Ara 2014, 00:32 

Aviva'nın son yaptığı açıklamaya göre ayrılma hakkı en geç 18 Mart 2015 tarihine kadar uygulanacak.Açıklamda belirtilen esaslara göre hesaplama yapılacak.Hesaplamalarda ağırlıklı ortalamalar esas alınacak.Ben ağırlıklı ortalama fiyatları bulamadım,ama kapanış fiyatlarına göre hesaplamalar yaptım.
Buna göre;18 Aralık 2014 öncesi ,
1) 1 aylık dönem için ortalama fiyat=3,62 TL,
2)son altı aylık ortalama fiyat=3,455 TL,
3)son 1 yıllık ortalama fiyat=3,4987 TL,
4)son 5 yıllık ortalama fiyat=4,729 TL.
Açıklamada ayrıca değerleme fiyatının hesaplanacağıda belirtilmiş.Pay alım teklifi için en yüksek fiyat teklfi edileceği belirtildiği için 3 ay içinde(18 Mart 2015 tarihine kadar inişli,çıkışlı 4,72 TL fiyatlara ulaşabilirz diye düşünüyorum.Yaptığım yorum ve hesaplamalar tamamen tamin olup,kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 31 Ara 2014, 16:57 

Sn.Kocakut,
Tepki hareketi beklediğim garfa, avod, sekuro için takas paylaşımı yapabilir misiniz?.Tüm hisse tüyolari ailesinin yeni yılı kutlu olsun.Selamlar, saygılar. YTd.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 16 Kas 2015, 12:22 

Sn.Ahmetguven, sn.mreha
Merhaba. Heyecanla sizi takip ediyorum.

02.10.2015 tarihinde doğan gazetecilik ile Hürriyet gazetesi birleşmesi için başvuru yapılmış.16.04.2015 tarihinde yapılan ilk başvuru haziran ayında SPK tarafından reddedilmiş.
Sonra eylül 2015 de spk tekrar başvuru yapabilirsiniz demiş.
Bu arada birleşme gereği hurriyet gazetesinde 0,66 Tl ayrilma hakki belirlenmis.
Ayrica birlesme neticesinde 1 dgzte icin 3 ,85hurgz alınacak. 0.66 TL ayrilma hakki×3 85 TL =2,54 TL Dgzte fiyati çıkıyor.

Bugün 16.11.2015 dgzte fiyati 2,07 TL. Yani %22 kar marjinal var.Sizlerinde bu konuda fikirlerinizi alabilir miyiz?

Ayrıca teknik acidan dgzte ne kadar dusebilir,bilgi verebilir misiniz?

Simdiden teşekkür ederim.YTD.

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 28 Eyl 2016, 21:33 

Sn Ahmet bey
Şişecam 2,23 TL maliyetim var.Biraz takip edeceğim.Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 01 Kas 2016, 15:35 

Sn Analizci
Merhaba.Anelt hissesi düşünür musunuz?1.50-1.70 TL aralığında bir satış sözkonusu. Ben 1.39 dan maliyetli yim. 1.40 altına geldiğinde fulleyecegim.18 Kasım tarihinde surec sonuçlanacak. Pürüz kalmadı. Selamlar saygılar.

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Cvp: GÜNCEL HABERLER
Gönderilme zamanı: 20 Eyl 2018, 16:53 

Sn Moderator ,
Merhaba. 1 yıllık üyelik ücretini yatırdım .Scooter nick name tekrar aktive edebilir misiniz?Selamlar Endonezya dan.
1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [ 16 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.