Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 03 Haz 2020, 21:34


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


739 uygun sonuç bulundu

Yazar Mesaj

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 23 Eki 2012, 11:18 

Akalt Aralık ayında olağanüstü Genel Kurul yapacak bilgisi KAP ta yayınlandı. Henüz tarihi belli değil ama Aralık içinde yapılacak. Bu da tahminlerimizi doğrulayan bir haber. Yıl sonuna kadar bütün işleri bitirmeyi istemelerinin mantıklı olacağından bahsetmiştik.OGK yapılması demek o tarihe kadar bütün işlemlerin bitirilmesi demek olacaktır. Bu da hissenin bayram sonrasından başlamak üzere oldukça hareketli 1-2 ay geçireceğinin göstergesidir.

 Global başlık   Konuya git

Gönderilme zamanı:  

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 01 Kas 2012, 16:18 

orgeye bak. o da yeni halka arz oldu. krsan gibi aynı şartlarda. yüzde 40 mı ne bedelsiz açıkladı. 5 tl. den 9 tl.ye çıktı. ayyıldız buna ne cevap vereceksin. demek ki oluyormuş. 860 bedelsiz ile yarıya iniyor karsusan. orge yüzde 40 bedelsiz ile yüzde 50 prim yapıyor. ve aynı şekilde halka arz edilmişler. sonradan almış allah yardım etmiş maliyeti düşük.gelmiş burada işkembeden gazel okuyor..ikimiz arasındaki tek fark senin daha şanslı olman..burada bir de ukalalık yapmayın. bu kağıttaki küçük yatırımcının yüzde 80 i belkide 100 üzeri maliyetli ve zararda..
Sayın erdem2008,
Daha önce de yazdım, görünen nedenlerle mağdursunuz ve kızgınsınız. Ancak bu size , suçu olmayanlara " ukalalık yapmayın " deme hakkını vermez.
Bir hissede kazanan ya da kaybedenler olabilir. Bizler bir hisse için yorum yapıyorsak, o hissenin geçmişini ve hikayesini de göz önüne alarak yapıyoruz. Önemli olan hissenin geçmişte ne kaybettirdiği değil, gelecekte ne olacağıdır. Geçmişte çok kaybettiren bir hisse , daha sonra da çok kazandırabilir, ya da tersi olabilir. İlk defa halka arz edilen bu tip küçük patron hisselerinin hepsinde benzer bir tablo vardır. Bu nedenle kızgınlığınızı, buradaki arkadaşlardan çıkartmaya çaılşmamanız gerekir. Bu hissede de bundan sonra kazananlar olacaktır. Hepimizin görevi , geçmişi için dövünmek değil, bundan sonra "ne yapabilirim? " sorusuna cevap aramaktır.
Saygılar, bol kazançlar

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 05 Kas 2012, 14:03 

FITHCH in not artışı ya da durum düzeltmesi zaten bekleniyordu ve satın alınarak fiyatlanmıştı. Genelde olumlu ancak bu durum fiyatlandığı için 30 hisseleri ve bankalarda realizasyon yaşanabilir. Önce bir yükseliş sonra da realizasyonlar gelebilir. Ancak genel durum olumlu seyrini sürdürebilir. Sırada diğer not kuruluşlarının raporları olacak.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 08 Kas 2012, 12:00 

AKALT son hareketleri ile birlikte , önceki değerlendirmelerimizde belittiğimiz defter değerine ulaştı ve hatta geçti. Bu aşamadan sonra en önemli faktör, yine daha önce yazdığımız gibi birleşme değerleri yani AKİŞ in bilançosu ve defter değeri olacak. AKİŞ in defter değerine göre bir Akiş hisse adedi ve fiyatı belirlenecek ve o fiyattan elimizdeki Akalt lar Akiş olacak. O fiyatın ne olabileceği konusunda spekülasyonlar var ancak kesin bir şey söylemek mümkün değil. Artık sırada AKİŞ bilançosu ve değerleri var belirleyici olan da bu değerler.Akiş in daha büyük ve değerli olduğu varsayımı ile birleşilen hissenin en azından daha üst bir rakamda olabileceğini söylemek pek de yanlış olmaz. AKİŞ in bilançosunun ve birleşme değerlerinin açıklanmasını bekliyoruz. Herkese bol kazançlar.
sayın MReha, daha üst bir rakam derken, hangi rakamlar olabilir tamininize göre? Saygılar.
Verilecek her rakam afaki olur. Hiç bir rasyonel hesaba dayanmaz. Hisse 3.5 da da kalabilir, 4-4.5 da olabilir ya da daha da yukarılar.Ancak bu rakamların hiç bir geçerliliği yok. SAKIN ola ki Mreha xx rakamlar demişti demeyin.Ayrıca 3.5 dedim diye olacak demek de değil. Geçmişte çok başım ağrıdı bu konuda. Burada önemli olan hissenin hareketindeki kilometre taşlarıdır. İlk hedef defter değeriydi , geldik. Sonraki adım AKİŞ in değeri, her şey ona ve tahta sahiplerinin hedeflerine bağlı. Bu değer yüksek ise ve tahta sahiplerinin hedefleri yüksek ise gideceğimiz yer de yüksek olur. Yok değilse 1.90 dan başladık, şu rakamlarla iyi kardayız deriz.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 08 Kas 2012, 12:09 

Sonuçta AKALT ta 100 günde %50 nin üzerinde getirimiz var. Önümüzdeki 50 günde ya burada kalırız ya da daha da artırırız. Bunu birleşme değerleri ve spek belirler. Sonuç kâr.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 09 Kas 2012, 11:11 

Sayın düzceli teşekkürler, aydınlatıcı bir bilgilendirme:) .
Akiş in bilanço değerleri açıklandığında önümüzü çok daha net görebileceğiz .

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 09 Kas 2012, 11:20 

Sayın düzceli teşekkürler, aydınlatıcı bir bilgilendirme:) .
Akiş in bilanço değerleri açıklandığında önümüzü çok daha net görebileceğiz .

Sayın Mreha ,

Akalt bilgileri için çok teşekkürler. Dün beklediğim rakamlara yakın olan 2,87'den sattım. Allah bereket versin.

Saygılar.
Hayırlı olsun :),
Benim hedef ve risk yapım biraz farklı olduğundan 3.5 sonrası olur mu? diye bekliyorum.

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 15 Kas 2012, 17:11 

Sayın ay_yıldız_80,
Her ne kadar tahrik altında olsanız da üslubunuz nedeniyle uyarmak durumundayız. Mesajlarınızı daha serin kanlı yazınız. Aksi halde haklı konumunuzda haksız duruma düşerek siz de yaptırımla karşılaşabilirsiniz.
Saygılar
Yönetim

Hocam adam 2 dir çakma profille gelip edepsiz edepsiz konuşuyor, küfür ediyor, size karşı bu şekilde küfür edilse terbiyesizce konuşulsa dayanabilirmisiniz?, gerekirse ip den engelleme yapılsın, ben küfür edersem benide ip den engellesinler, her çakma profille gelip herkesin okudugu, kamuya açık yerde bu adam ikide bir gelip çakma isim alıp sayıp sövüp gidecekmi? zaten vip salonlar dışında yazmıyacagım artık.
Adam yasaklandı zaten, lütfen sakin olun, yönetim gerçekten adil ve doğru uyarılarda bulunmuş. Sakin, sakin

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 15 Kas 2012, 11:32 

Heril yazdı :
Sayın Mreha;
Halk bankası arzına talepde bulundum...sizce halkbankası satıştan sonra çıkış yapar mı? teşekkurler..

Sayın heril,
Halkbank için çok ciddi bir pazarlama yapıldı. Hatta İMKB de pozisyonu az olan ya da henüz olmayan yabancılar için pozisyon açma fırsatı olarak değerlendiriliyor.
Halkbank için uzun vade hedefi 20-22 lira, ancak bu tip halka arzlarda ilk 3 gün etkisi denilen bir formasyon oluşma olasılığı yüksek. Yani ilk günlerde yükseliş beklentisi mevcut. Ayrıca halka arz öncesi zaten hisse epey düşmüştü. Normalde ilk günlerde yükseliş beklemek çok normal. Saygılar.

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Re: VIP Danisma ve Sohbet Basligi
Gönderilme zamanı: 16 Kas 2012, 12:41 

gozde yazdı:
Merhaba sanal listedeki mlyt altindaki rakam neyi ifadr ediyor cevaplarsamiz sevimirim
MLYT -o hisseye ait birim lot maliyeti , T:MLYT - o hissenin toplam maliyeti (alış fiyatlarına göre ortalama maliyet) göstermekte

 Foruma git   Konuya git

 Mesaj Başlığı: Re: VIP Danisma ve Sohbet Basligi
Gönderilme zamanı: 16 Kas 2012, 12:49 

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 19 Kas 2012, 12:13 

DUYURULAR bölümünde Göbeklitepe ile ilgili ilginç bir video var izlemenizi tavsiye ederim

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2012, 11:49 

VIP ortak sanal listeye aldığımız Pimaş hisseleri halen kazandırmaya devam ediyor. Bakalım nereye kadar .

 Foruma git   Konuya git

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2012, 14:37 

Sayın MReha,
İşgirişim özelinden yola çıkarak, grişim sermayeleri analizi rica etmiştim sizden. Özel msj kapanmadan özelden de yazmıştım hatırlarsanız. Tekrar hatırlatsam...
Konuyu fazlasıyla ciddiye alıp, iyice bir araştırıp tam bir çalışma ortaya koyayım diyince böyle oluyor. En az yarım günümü alacak bir çalışma olacak. Ha bu gün ha yarın derken bugüne geldik. Ama gerçekten söz en geç hafta sonu yapacağım bu çalışmayı ve pazartesiye veririm.
Saygılar
1. sayfa (Toplam 50 sayfa) [ 739 uygun sonuç bulundu ]


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.