Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 12 Ara 2017, 02:42

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 53 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 26 Tem 2012, 11:30 

Ettiği teşekkür: 423
Aldığı teşekkür: 174
TUPRS - Tüpraş Hisse Senedi Yorumları

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Ağu 2012, 02:00 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Hayırlı olsun tüpo sayfası. K,mse yazmıyor galiba..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Eki 2012, 11:10 

Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
AÇIKLAMA:

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 10 Ekim 2012 tarihinde, Tüpraş'ın "BBB-" olan Uzun Vadeli Yabancı Para Cinsinden ve Yerel Para Cinsinden notunu teyid etmiş olup, ayrıca her iki para cinsinden görünümü de "durağan" olarak teyit etmiştir.
Fitch Rating tarafından yapılan açıklamanın orjinal ingilizce metnini ekte bulabilirsiniz.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=240286

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Kas 2012, 17:54 
Endi

Ettiği teşekkür: 1339
Aldığı teşekkür: 2083
*FİTCH, TÜPRAŞ'IN ULUSAL KREDİ NOTUNU AAA(TUR)'DAN AA+(TUR) SEVİYESİNE REVİZE ETTİ, GÖRÜNÜM 'DURAĞAN'

(16/11/2012 - 17:52:10)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Kas 2012, 22:55 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
endi yazdı:
*FİTCH, TÜPRAŞ'IN ULUSAL KREDİ NOTUNU AAA(TUR)'DAN AA+(TUR) SEVİYESİNE REVİZE ETTİ, GÖRÜNÜM 'DURAĞAN'

torun portföyunuze tüpraşıda ilave ediniz 2014 sonrası çok yuksek karlar bekliyor hısseyi .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Kas 2012, 23:35 

Ettiği teşekkür: 28
Aldığı teşekkür: 10
nöron yazdı:
endi yazdı:

torun portföyunuze tüpraşıda ilave ediniz 2014 sonrası çok yuksek karlar bekliyor hısseyi .

yıl 1995 üniversite 1. sınıftayım tüpraş 17 tl, milliyet gazetesi vardı o da tam 17 tl.
telefonu açtım 10 lot tupras alıcam, kuzen gel sen milliyet al dedi, yaşı büyük filan dedim belki daha iyi bilir onu dinliyim kırmakta istemedim. milliyet o günlerde tavan taban gidiyor.
10 lot milliyet aldım tam 170 tl. 5 yıl bekledim 50 tl satıp çıktım bir daha da borsada işim yok demiştim, tekrar borsaya girmem, 8 yıl sonra oldu eğitimler aldıktan sonra.
tupraş almış olsaydım hesaplamadım hala galiba küçük bir servet sahibiydim. bir anda birisinin araya girmesi ile kader değişti.
tupraşa gönül borcum olduğu için borsaya geri döndüğümde 10 lot aldım 3 yıl önce yıllarca tutmak üzere...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Kas 2012, 09:42 
Endi

Ettiği teşekkür: 1339
Aldığı teşekkür: 2083
Sayın Nöron, Sayın Sentez76.

Öncelikle günaydınlar ve iyi hafta sonları. Mesajınızı yeni okuyabildim. İlgi ve takip için teşekkürler tekrar.

Torun portföyüne 4 sene oldu başlayalı. Tüpraş mı Petkim mi diye arada kalıp Petkim tercih etmiştim. Ama Tüpraşı da sürekli takip ederim bir taraftan.

Petkim şu ana kadar beklediğim performansı gösteremedi. Yüklü miktarlarda ve çok büyük yatırımlar yapıyor. Geri dönüşü zaman alacak.

Tüpraşla ilgili belki yeni bir değerlendirme yapabilirim ama şu anda rakamları yükseldi. 30'lu rakamlara indiğinde güzel alım fırsatları vermişti ama kısmet olmuyor bazen.

Saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Kas 2012, 12:12 
Big_Boss

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 58
sentez76 yazdı:
nöron yazdı:
endi yazdı:

yıl 1995 üniversite 1. sınıftayım tüpraş 17 tl, milliyet gazetesi vardı o da tam 17 tl.
telefonu açtım 10 lot tupras alıcam, kuzen gel sen milliyet al dedi, yaşı büyük filan dedim belki daha iyi bilir onu dinliyim kırmakta istemedim. milliyet o günlerde tavan taban gidiyor.
10 lot milliyet aldım tam 170 tl. 5 yıl bekledim 50 tl satıp çıktım bir daha da borsada işim yok demiştim, tekrar borsaya girmem, 8 yıl sonra oldu eğitimler aldıktan sonra.
tupraş almış olsaydım hesaplamadım hala galiba küçük bir servet sahibiydim. bir anda birisinin araya girmesi ile kader değişti.
tupraşa gönül borcum olduğu için borsaya geri döndüğümde 10 lot aldım 3 yıl önce yıllarca tutmak üzere...

temettüler hariç yaklaşık 76.500 TL sahibi oluyordun dostum :) sağlık olsun..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Kas 2012, 21:35 

thy yatırımlarını uçak filolarını buyuturken bayagı bir dönem zarar acıklamıştı hoş o dönem arkadaşımla tartışmış gelecek yıllarının çok iyi olacagını söylemiştim ama yeteri kadar thy toplayamadım şimdi aynısı tüpraş için geçerli 2014 yılında nerdeyse bir tüpraşa karlılıgını ikiye katlayacagı buyuk yatırmı bitecek bende thy hatama düşmeyip tupraşdaki torun portföyumu artırma kararı aldım .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Ara 2012, 10:34 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 29
BNP PARIBAS, TUPRAS ICIN HEDEF FIYATINI 52.47 TL'DEN 56.70 TL'YE YUKSELTTI, TAVSIYE AL

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Ara 2012, 23:07 

TÜPRAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Bayraktar, 2014 yılı kasım ayında tamamlanacak olan ve yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayacak 2.5 milyar dolarlık yatırımla, şu an 7.5 milyon ton kapasiteyle çalışan tesisin 14.3 milyon tonluk kapasiteye ulaşacağını ve Avrupa’nın en büyüğü konunuma geleceğini söyledi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 20:13 

HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-TERA MENKUL, TÜPRAŞ HEDEF FİYATINI 49.9TL'DEN 58TL'YE YÜKSELTTİ
Tera Menkul Değerler, Tüpraş hedef fiyatını 49.9TL'den 58TL'ye yükseltti Tera Menkul Değerler ( www.teramenkul.com ) konu ile ilgili raporunda, Tüpraş hedef fiyatını 49.9TL'den 58TL'ye yükseltirken, 'NÖTR' tavsiyesini sürdürdü. Raporda şu değerlendirme yapıldı: "Tüpraş’ın 2013 itibariyle Ortak Girişimler’in (JV) konsolidasyon methoduna değişiklikler getiren UFRS11 muhasebe standartlarını kullanmaya başlayacak olması nedeniyle 2013 ve sonrası için tahminlerimizi revize ettik. TUPRS akaryakıt dağıtım faaliyetinde bulununan %40 iştiraki Opet için oransal konsolidasyon yöntemi kullanıyor ancak Mar’13 finansal sonuçları ile birlikte özkaynak yöntemi kullanılmaya başlanacak. 2012/09 itibariyle Opet konsolide cironun %13’ünü, brüt karın %15’ini, FAVÖK’ün %12’sini ve net karın %8’ini oluşturuyor. Konsolide finansallardan Opet’i çıkardık (konsolide olmayan tahminler için bölümlere göre raporlama kısmı kullanıldı). Net kar etkisi sıfıra yakın olacaktır. Opet’i Doğu Avrupa ve Orta Doğu ve Afrika’nın benzer F/K çarpanlarını kullanarak (sırasıyla 13.9x ve 17.2x) TL3.5mr’dan değerliyoruz ve böylece TL1.4mr’ı (Tüpraş Hisse) gerçeğe uygun değer tahminlerimize ekliyoruz. Diğer yandan, TUPRS’ın 2015 ve sonrası için hak kazanmış olduğu vergi indirimini 2012’den itibaren kullanma olasılığı bulunuyor. Firma RUP projesinin stratejik yatırım olarak kabul edilmesi için yeni stratejik yatırım kapsamında Hazine’ye başvurdu. Eğer onaylanırsa, TUPRS 2012 yılı için yaklaşık 15mn TL ve 2013’den itibaren senelik yaklaşık $30mn vergi indirimini kullanmaya başlayacak. Biz modelimizde hala 2015’den itibaren vergi indiriminin kullanılacağını varsayıyoruz. Bu sebeple, vergi indiriminin öne çekilmesi bir yukarı risk olarak değerlendirilebilir. Biz 2013 sonu hedef fiyatımızı 58 TL/hisse olarak belirliyoruz (daha önce 49.9 TL/hisse). Son raporumuzdan itibaren (Nisan 3, 2012 ve Nötr) TUPRS hisse senetleri %23 değer kazandı (İMKB 100 aynı dönemde %26 değer kazandı). Bu yıl için ise temettü verimi tahminimiz %8.2." Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Oca 2013, 22:03 

TÜPRAŞ FUEL OİL DÖNÜŞÜM PROJESİNİN 14 KASIM 2014’TE TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Koç Holding CEO’su Turgay Durak ve Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, Petrol İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman ve işyeri temsilciliği katılımıyla Tüpraş Genel Müdürlüğü’nde yapılan coşkulu törende, değeri yüksek akaryakıt ürünlerinin satışa sunulacağı tanklara gideceği 690’ncu günden 14 Kasım 2014 tarihine geri sayım başlatıldı.

Genel Müdürlük, İzmit Rafinerisi ve projede görev yapan Tüpraşlılar ile başta İspanyol Tecnicas Reunidas olmak üzere tüm müteahhit firma temsilcilerinin de hazır bulunduğu seremonide çalışanlara hitap eden Genel Müdür Yavuz Erkut, “Tüpraş tarihinde tek kalemde yapılan bu en büyük yatırımının tamamlanacağı hedef tarihini yönetimimizin değerli desteği, çalışanlarımıza duyduğum başladığı 14 Kasım 2011’den bugüne kadar tam 391 çalışma gününü gururla geride bırakırken, ilerlemede % 48, sahada %25, mühendislik olarak da % 87 seviyesinde işleri tamamladık.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, “Tüpraş ailesi bu projeyi de belirlenen hedefler doğrultusunda başarıyla gerçekleştirecektir. 2013’ün ülkemize, topluluğumuza, Tüpraş’a başarı, sizlere de talama 7 bin, azami 10 bin işçinin çalışacağı, ülkemizin dış ticaret dengesine yıllık 1 milyar dolara yakın olumlu katkıda bulunarak aynı oranda katma değer üretecek olan yatırım tamamlandığında bölgemiz için yeni bir istihdam alanı daha oluşturacak.

Tüm çalışanlarımızın gözünün üstünde olacağı geri sayım sayacı D 100 Karayolu Kocaeli Körfez

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Oca 2013, 23:44 

EPDK Kasım 2012 raporu

• Rafinerici lisansı sahiplerinin toplam benzin ve motorin üretimi geçen aya göre % 8,5
azalarak 1.064.927 ton olurken, toplam petrol ürünleri üretimi % 14,8 azalarak 1.838.332 ton
olarak gerçekleşmiştir.
• Rafinerici lisansı sahiplerinin 2011 yılının ilk on bir aylık dönemine göre 2012 yılının ilk on
bir ayında toplam üretimi % 5,6 artarak 20.373.884 ton olmuştur.
İTHALAT
• Ham petrol ithalatı, geçen aya göre % 3 azalarak 1.705.879 ton olarak gerçekleşmiştir.
• Motorin ithalatı, bir önceki aya göre % 6,5 artarak 735.798 ton1 olarak gerçekleşmiştir.
• 2012 yılının ilk on bir aylık döneminde ham petrol ithalatı, geçen yılın aynı dönemine göre % 6
artarak 17.954.379 ton olmuştur.
• 2011 yılının ilk on bir aylık dönemine göre 2012 yılının ilk on bir ayında motorin ithalatı % 5,7
artarak 7.907.533 ton olarak gerçekleşmiştir.
İHRACAT
• Benzin ihracatı bir önceki aya göre % 15 azalarak 231.132 ton olarak gerçekleşmiştir.
• Rafinerici, dağıtıcı ve ihrakiye teslimi lisansı sahiplerinin havacılık yakıtları ihracatı geçen aya göre
% 9,5 azalış göstererek 257.646 ton2 olurken, bu oran Denizcilik yakıtlarında % 21,5 artarak ile
150.011 ton olmuştur.
• 2012 yılının ilk on bir aylık döneminde benzin ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre % 7,4
artarak 2.430.037 ton olmuştur.
• Havacılık yakıtları ihracatı, 2011 yılının ilk on bir aylık dönemine göre 2012 yılının ilk on bir ayında
% 18,3 artarak 2.423.725 ton olurken bu durum denizcilik yakıtlarında % 50,5 artarak 1.936.480
ton olmuştur.
1 Motorin ve Motorin (Biodizel ihtiva eden) ithalatını ifade eder
2 Jet Yakıtı ve Uçak Benzini ihracatını ifade eder.
YURTİÇİ SATIŞLAR3
• Dağıtıcı lisansı sahiplerinin yurtiçi benzin satışları geçen aya göre % 8,8 azalarak 142.137 ton
olarak gerçekleşmiş, motorin satışları ise % 2,5 artarak 1.389.801 ton olmuştur.
• 2011 yılının ilk on bir aylık dönemine göre 2012 yılının ilk on bir ayında yurtiçi benzin türleri
satışları % 6 azalarak 1.702.635 ton olarak gerçekleşmiş, motorin türleri satışları ise % 6
artarak 14.344.544 ton olmuştur.
BAYİLER ARACILIĞI İLE YAPILAN AKARYAKIT SATIŞLARI
• 2012 yılı Kasım ayında bayilik lisansı sahipleri; motorin türlerinin %71,83’ünü, benzin
türlerini %99,02’sini ve gazyağının da %33,97’sini pompa aracılığı ile satmıştır.
• Kasım 2012 döneminde Fuel Oil türlerine ilişkin satışlar, söz konusu ürünlerin istasyonlu ve
istasyonsuz bayilerin tankına giriş olmadan yapılmıştır.
• 2012 yılı Kasım döneminde istasyonlu bayiler aracılığıyla yapılan satışların %98,61’lik
kısmını beyaz ürün (benzin ve motorin türleri) satışları oluşturmaktadır.
• Kasım 2012 döneminde istasyonsuz bayiler tarafından yapılan siyah ürün satışlarının
%67,05’lik kısmını kalorifer yakıtı satışları oluşturmaktadır.
• Kasım 2012 döneminde ülkemiz genelinde kredi kartı ve banka kartı ile yapılan işlemlerin
sırasıyla %11,02’lik ve %7,42’lik kısımları akaryakıt bayileri tarafından gerçekleştirilmiştir.
• Kasım 2012 döneminde ülkemiz genelinde kredi kartı ve banka kartı ile yapılan işlem
tutarlarının sırasıyla %12,18’lik ve %11,33’lük kısımları akaryakıt bayileri tarafından
gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda, aynı dönemde bayiler tarafından kredi ve banka kartları
ile yaklaşık 3,7 milyar TL’lik akaryakıt satışı yapılmıştır.
FİYAT HAREKETLERİ
• Kasım 2012 döneminde benzin ortalama satış fiyatı Ekim 2012 dönemine göre % 4 azalarak 4,59
TL/l olmuştur.
• Kasım 2012 döneminde motorin ortalama satış fiyatı Ekim 2012 dönemine göre %3 azalarak 4,15
TL/l olmuştur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Oca 2013, 10:11 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 29
ULUSLARARASI YATIRIM KURULUSU BNP PARIBAS’NIN RAPORUNDA TUPRAS HISSE SENETLERI ICIN
YATIRIM TAVSIYESI DEGISMEZKEN FIYAT HEDEFI ISE ARTIRILDI.
BNP’NIN DEGERLENDIRMESINDE TUPRAS HISSE SENETLERI ICIN FIYAT HEDEFI 59.20 TL SEVIYESINE
CIKARILDI. RAPOR ONCESINDE HEDEF 56.70 TL SEVIYESINDEYDI. KARAR HEDEFIN
YUZDE 4 ARTIRILMASI ANLAMINA GELIYOR.
DEGERLENDIRMEYE GORE TUPRAS HISSELERI YUZDE 16.1 ARTIS POTANSIYELI TASIYOR. HISSELER
ICIN AL OLAN YATIRIM TAVSIYESI ISE DEGISMEDI.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 53 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.