Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 12 Ara 2017, 02:23

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 25 Mar 2013, 11:13 

Ettiği teşekkür: 141
Aldığı teşekkür: 943
Sayın zengin;
Temettü de bir beklentidir benklentiler satın alınıp, gerçekleşince satılır. Geçen yıl temettü öncesi ve sonrası ne olduysa bugün de o oluyor. Yine geçen yıl temettü sonrası 2-3 hafta geri çekilme ve düzeltme yaşamış. O noktaları inceleyip maliyetlenmelere göre olası geri çekilmeleri ve risklerinizi hesaplayın. Geçen yıl bu düzeltmeden sonra muazzam bir yükseliş yaşadı.

Bedelsiz konusuna gelince, şirket genelde spekülasyonlardan oldukça uzak ve güvenini ispat etmiş durumda. Sakarya'daki yatırımlarla birlikte şirket gerekli görürse sermaye artırabilir ve en kuvvetli ihtimal bu yatırımın bitmesiyle sermaye artırımı gelebilir ama buna ihtiyaç duyarlar mı duymazlar mı orası ayrı bir konu.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Mar 2013, 11:27 

Konum: AKILDENEN FENERE İMAN FİTİLİ GEREK YAŞANMAZKİ ALEMDE ALLAHI BİLMEYEREK
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Moderator yazdı:
Sayın zengin;
Temettü de bir beklentidir benklentiler satın alınıp, gerçekleşince satılır. Geçen yıl temettü öncesi ve sonrası ne olduysa bugün de o oluyor. Yine geçen yıl temettü sonrası 2-3 hafta geri çekilme ve düzeltme yaşamış. O noktaları inceleyip maliyetlenmelere göre olası geri çekilmeleri ve risklerinizi hesaplayın. Geçen yıl bu düzeltmeden sonra muazzam bir yükseliş yaşadı.

Bedelsiz konusuna gelince, şirket genelde spekülasyonlardan oldukça uzak ve güvenini ispat etmiş durumda. Sakarya'daki yatırımlarla birlikte şirket gerekli görürse sermaye artırabilir ve en kuvvetli ihtimal bu yatırımın bitmesiyle sermaye artırımı gelebilir ama buna ihtiyaç duyarlar mı duymazlar mı orası ayrı bir konu.

teşekkürler ben zaten bu hissede bu yıl daha güzel şeyler olacağına inananlardanım geri çekilme olsada çabuk toparlayacağını düşünüyorum zira şirket oldukça güçlu ve bedelsiz potansiyeli var olan bir yapısı itibariyle bu yıl çok fazla geri çekilme ihtmalini pek düşünmüyorum sular çabuk durulur çünkü hikayesi oldukça sağlam düştükçe maliyet düşürüyorum ve hedefi koydum beklemeye devam diyorum

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2013, 14:37 

yürü aslanım kim tutar seni senin için gidecek çok yol var daha... biraz hızlanarak mesela günde %5 %6 gibi devam etmek gerekir enazından 120lere kadar böyle gitmeli yani netaş böyle yapmıştı bakalım traktörde bu nasıl olacak mayısta onu tahta oturmuş padişah olarak görmek istiyorum hayırlısıyla inşallah

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Mar 2013, 15:30 

temettülerde akşama hesaba geçecek yarın alım yaparız lotlarımızı birazdaha artırmış oluruz hisseye bayağı güç katar bu bence birde adapazarındaki fabrikanın açılışı inşallah daha güzel haberlerle iyi yerlere doğru kaptan yelkenleri aç türktraktörüm göster kendini ytd..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Mar 2013, 15:08 

haydi aslanım tavana yapışmanlazım artık zaman senin zamanın senden 150 leri bekliyorum inşallah birgün haydi 150 yi geç deriz

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Nis 2013, 11:20 

hisse dinlenme sürecini atlatmak üzere harekete başlaması lazım gibi sabırla bekliyorum bakalım traktör marşa basacakmı ilbahırın güzelliği başladı şimdi tarla sürme zamanı haydi koçum kır şu direncleri 70 üzeri olmanı bekliyor yatırımcı en azından ben

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 09:16 

tüpraş da türk trktör gibi güzel temettü verdi traktörde fiyat düzelmesini yaptı ve hızla 55lerden 63e kadar yükseldi şimdi tüpraşta aynı düzeltmeyi yaptı açıkçası oda hızla 52-54 cıvarına yükselir diye tahmin ediyorum 2013-2014 ün adını duyacağınız en iyi hisselerden olacaklar ben iki hisseyi takibime aldım bu ara en iyi getiriyi bu hisselerde bekliyorum birde mayıs sonrası torunlar gurubunda da pozisyon açmayı düşünüyorum tabiki benim tahminlerim bu yönde arkadaşların fikirlerinide alamak endoğrusu fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız daha doğru kararlar alabiliriz

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Nis 2013, 23:53 

Moderator yazdı:
Sayın zengin;

bu yazınıza en iyi zaman bu hafta gibi geliyor temettü ve düzeltmesi tamamlandı sanırım yolculuk başlar bu yıl geçen seneye göre daha verimli olur diye temenni ediyorum çünkü fabrikanın temeli atıldı yeni iş anlaşmaları ve bilanço genel kurul gibi önemli faktörler ve bedelsizde bir köşede duruyor buda ilerleyen zamanda bu hissenin yolunun oldukça iyi bir yerlere taşıması anlamına geliyor ve mayıs haziran bana göre verimli aylar tahta yapıcımızda bunları hesap ediyordur diye düşününce sanırım artık düğmeye önümüzdeki günlerde basabilir gibi geliyor en azıdan ben hissenin 80 üzeri bir atak yapmasını daha cezbedici bir hisse yapacağı kanısındayım ve potansiyeli yüksek bir hisse için bu kadar dinlenmenin yeterli olacağı kanısındayım takibe devam aynı zamanda trende olan yada takibimizdeki dostlarında fikirlerini sayfada paylaşmasını olabilecek durumları değerlendirip bu yolculuğun keyfini birlikte çıkarmamızı ümit ediyorum sayın rehali m reha Ahmet güven hocalarımız dan da hissenin teknik yönden neler olabilir gibi bize bu yolculukta ışık tutmalarını samimi duygularımla temenni ediyorum

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Nis 2013, 14:39 

yahu arkadaşlar bu hisse bukadar sağlam ama bu sayfa neden bukadar sesiz bakın türk traktör yavaş yavaş zıplamaya başladı sanırım motoru ısıtıyor

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Nis 2013, 14:43 

birde bugün 62 gibi yada üzeri kapatabilirse haftaya müthiş olur gibi inşallah kapanışı çok iyi olur haydi traktör mayısa dayandık son 15 günü heycanlı olmalı adranalin lazım sana

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Nis 2013, 09:36 
Endi

Ettiği teşekkür: 1339
Aldığı teşekkür: 2083
TÜRK TRAKTÖR VE ZİRAAT MAKİNELERİ A.Ş. / TTRAK [] 12.04.2013 17:31:58

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Güvercin Yolu No:111-112 Gazi / Ankara
Telefon ve Faks No. : 312 2333333 - 312 2333373
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 312 2332502 - 312 2333373
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Yatırım Teşvik Belgesi

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Ankara'daki mevcut tesislerde yapılacak Ar-Ge, motor ve aktarma grubu modernizasyon yatırımlarına yönelik projenin Yatırım Teşvik Belgesi'ne bağlanması amacıyla yapılan Yatırım Teşvik Belgesi başvurusu onaylanmıştır. Teşvik Belgesine bağlanan yatırımın tutarı 88.120.940 TL'dir.

"Büyük Ölçekli Yatırım" olarak değerlendirilmiş olan yatırım için sağlanan destek unsurları şunlardır:
* KDV İstisnası
* Gümrük Vergisi Muafiyeti
* Büyük ölçekli yatırımlar için uygulanan Kurumlar Vergisi İndirimi
* Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği (2 Yıl)

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 May 2013, 16:21 

sabırla bekliyoruz mayıs bizim için gayet iyi olacak ama hisseyi hala bekletmelerini anlamıyorum bedelsiz olayı daha satın alınmadı bile yoksa süprizmi olacak bir bakmışsınız onuda verirler ve ozaman bu durgunluğun nedenini anlamış olacağız yoksa benim tahminim hissenin şuan itibariyle 80lerin üzeri olması gerekliydi gerçi 2 harehete bakar ama bu durağanlık bana netaşın bedelsiz verdiği dönemi hatırlatıyor hisseyi 140-146 arasına kitlemişlerdi şimdide traktör aynı seneryo gibi geliyor acaba mayısta bir bedelsiz olmaz mı? dostlar hocalar birer yorum yapın hissedeki olayı anlamak lazım ben 53 lerden beri bu hissedeyim daha eski olan arkadaşlar var bu hisse bedelsiz verecek dediler araştırdım bu potansiyeli gördüm ve hissenin sağlamlığına kanaat getirip uzun süreli bir yatırım yaptım bekliyeceğim illaki bedelsiz olayı olur ha olmasada sağlam ilerledeiği için ciddi bir getiri sağlar borsada böyle kağıtlar az bulunuyor benim tahminim bu yönde farklı düşünceler varsa fikir paylaşımı yapalım herkese bol kazançlar

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 May 2013, 09:55 

65 i aşağı kırmadıkça sorun yok alım için uygun kısa zamanda 70 bandına çıkar ama aşağı kırarsa ki pek sanmam ozaman 62lere kadar salınır işlem hacmi oldukça düşük ani bir şekilde yükseleceğe benzer birde iyi haber geldimi 6 lı rakamlara elveda diyebiliriz haydi hayırlısı

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 May 2013, 17:05 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
zengin yazdı:
65 i aşağı kırmadıkça sorun yok alım için uygun kısa zamanda 70 bandına çıkar ama aşağı kırarsa ki pek sanmam ozaman 62lere kadar salınır işlem hacmi oldukça düşük ani bir şekilde yükseleceğe benzer birde iyi haber geldimi 6 lı rakamlara elveda diyebiliriz haydi hayırlısı

sayın zengin yıllar sonra ögrendiğimiz bir gerçek varki saglam hisselerde sabırla beklemek oldugu bence ttrak gayet saglam ve düzgün yönetilen bir şirket keylere kalanda sabır bence .yıllarca dal dan dala atladıkta ne kazandık sanki :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 May 2013, 19:03 
62 sankı cepte gıbı duruyor bunun altı 58 kı burdan sonra ıplerın kopcagı yerdır
temkınlı olunur gıbı gelıyor bana ytd

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.