Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Şub 2018, 17:36

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 09:05 
MReha

Ettiği teşekkür: 306
Aldığı teşekkür: 1790
Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hakkındaki yorumları buradan izleyebilirsiniz.

-------------------------------------------------------------------------
SON DÖNEM GELİŞMELERİ :
-------------------------------------------------------------------------

1. HABER :

Kod - Şirket : ULKER - Ülker Bisküvi
Açıklama Tarihi : 23/06/2015 00:00:00
Referans Tarihi : 23/06/2015
Konular : İŞTİRAK SATIŞI VE ALIŞI
Kaynak : MİLLİYET
Haber Özeti :
Ülker, SAF GYO’yu Akkök’e devrediyor Ülker grubu, Acıbadem Akasya projesiyle öne çıkan SAF GYO’nun yüzde 26’sını Akkök’e satıyor.

Ülker grubu, Acıbadem Akasya projesiyle öne çıkan SAF GYO’nun yüzde 26’sını Akkök’e satıyor.
Fortune, Ülker grubunun bu devir işlemi için Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunulduğunu yazdı. Yıldız Holding, Murat Ülker ile Ahsen Özokur’un payları Akkök Grup’a geçecek.
United Biscuits alımının ardından Ülker Grubu’nun üst düzey yöneticileri bazı varlıklarını elden çıkartabileceklerini bildirmişti. Saf GYO’da, Dinçkök grubunun yanı sıra, Sinpaş’ın
da hisseleri bulunuyor. Saf GYO’nun yüzde 33.06 hissesi borsada işlem görüyor.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. HABER :

REKABET KURULU, SAF GYO'NUN %26,15'ININ AKIS GYO VE VE ALI RAIF DINCKOK TARAFINDAN DEVRALINMASINA IZIN VERDI

AKIS GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. 'NIN KAMUOYU AYDINLATMA PLATFORMU'NDA (KAP) YAYINLANAN ACIKLAMASI ASAGIDA BULUNUYOR:

05.06.2015 VE 19.06.2015 TARIHLI KAP ACIKLAMALARIMIZA KONU OLAN SAF GYO A.S. ("SAF GYO") SERMAYESININ YAKLASIK %26,15'INI TEMSIL EDEN YILDIZ HOLDING A.S, MURAT ULKER, AHSEN OZOKUR, GOZDE GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGI A.S, ULKER CIKOLATA SANAYI A.S.'NE AIT PAYLARIN SIRKETIMIZ VE ALI RAIF DINCKOK TARAFINDAN DEVRALINMASINA ILISKIN 19.06.2015 TARIHLI REKABET KURUMU BASVURUMUZA ISTINADEN REKABET KURULU'NUN 14.07.2015 TARIH VE 15-30/447-134 SAYILI KARARI ILE IZIN VERILMISTIR.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eklentiler:
SAFGY Şirket Kartı.PNG
SAFGY Şirket Kartı.PNG [ 42.58 KiB | 1315 kere görüntülendi ]

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.
Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Tem 2015, 09:13 
MReha

SAFGY 'nin Ülker gurubuna ait %26.15 hissesinin AKKÖK GRUBU-AKSGT-Ali Raif DİNÇKÖK'lere satışı, yukarıda KAP Resmi haberinde olduğu gibi Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

Böylece imtiyazlı hisseleri elinde bulunduran ve yönetim kurulunda 3 üye ile temsil edilen Ülker gurubu hisselerini şirkette 4 yönetim kurulu üyesi ile temsil edilen diğer ortak Akiş-Dinçkök gurubu satın alıyor. Bu durumda 12 kişilik yönetim kurulunda imtiyazlı hisseleri de alan Akiş-Dinçkökler 7 kişi ile çoğunluğa geçiyorlar ve yönetimin değişmesi nedeni ile Safgy de çağrı zorunluluğu söz konusu olabilecektir.

SAFGY nin satış fiyatı ile çağrı zorunluluğu oluşması, ve NET AKTİF Değerinin son bilanço değerinden 2.05 TL'lerde olması, SAFGY'nin mevcut piyasa fiyatını düşündüğümüzde, potansiyel taşıyan bir hisse konumuna ulaştırmaktadır. Mevcut beklentiler nedeniyle takibimize aldık ve izliyoruz.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 10:34 
MReha

SAFGY / Seanslık grafik görünüm : Bayram öncesi haftada 1.10'larda olan hisse, Rekabet Kurulu haberi ile hareketlenerek 1.25 alışa kadar yükseldikten sonra gelen satışlarla 1.11 seviyelerine kadar gevşedi, aldığı tüm primi neredeyse geri verdikten sonra bugün 1.16 seviyesine kadar alış geldi, şu anda 1.14-1.15 seviyesinde denge buldu.

Kısa vadeli göstergeler fiyat hareketlerine paralel olarak 1.12 seviyelerinden bulduğu destekle kuvvetlenme, toparlanma eğilimi içerisindedir. Hisseye para girişi devam etmekte olup, KY'den ziyade büyüklerde mal birikmesi devam etmektedir. Ülker Grubu ile AKKÖK Grubu arasındaki satış görüşmelerinin nihayete ermesi beklenmekte, bu da grafik görünüme yansımaktadır.

Eklentiler:
SAFGY grafik görünüm seanslık.png
SAFGY grafik görünüm seanslık.png [ 60.02 KiB | 1308 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Tem 2015, 14:51 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Sayın Mreha Netaş için bir yorum alabilirmiyim? Mümkünse

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Tem 2015, 18:14 

Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 593
satis haberi geldi. Hadi hayirli olsun. INSAALLAH hayirli olur

Eklentiler:
safgy.PNG
safgy.PNG [ 52.75 KiB | 1087 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 28 Tem 2015, 08:28 
MReha

Açıklamaya göre hisseler 1.5 lira civarından satılmış oldu. Yönetim değişikliği nedeniyle çağrı olması gerekir. İzleyeceğiz. :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Tem 2015, 15:47 

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 1
sayın mReha bu satış ilemi gözdeyi nasıl etkiler olumlu yada olumsuz

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Tem 2015, 10:23 
MReha

gurels yazdı:
sayın mReha bu satış ilemi gözdeyi nasıl etkiler olumlu yada olumsuz

Gözde yi izlemiyorum bu nedenle tam bir yorum yapamam ama görünüşte pek etkilemez gibi duruyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Tem 2015, 10:28 

murat bey teşekkür ederim . 4 yıl önce netaş ve egeli co da sizle sizin yoruumlarınız ışığında paralele hareket etmiş biri olarak safgy de pozisyon almak için tam zamanı diyebilirmiyiz . egeli co da oı zaman yaptığınız şirket temel analiz yorumlarınız za benzer bir yapı hissediyorum çünkü sizin temel analiz yaptığınızı biliyorum saygılar sunarım

saf tutalımmı

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Tem 2015, 12:08 
MReha

SAFGY de çağrı olup olmayacağı kafa karıştırdı. Hisse devriyle birlikte SAFGY yönetimindeki Ülker gurubu üyelikleri ( imtiyazlı hisseler ve diğer hisselerle birlikte) Akkök gurubuna geçiyor. Böylece mevcutta 4 YK üyeliği ile azınlıkta olan ve tek başlarına karar alamayan Akkökler Ülkerden gelen 3 üyelikle birlikte 7 YK üyeliğine ulaşıyor ve çoğunluğa geçiyorlar. Bu da çağrı zorunluluğu için birinci koşul. Yani çağrı olması gerekir. Ancak şirketin açıklaması tam tersi, çağrı olmayacak diyorlar. Gerekçeleri de şu: Ali Raif Dinçkök ve Ömer Dinçkök ile diğer Dinçkök ailesi fertleri kavgalı, mahkemelik ve gerek Akiş'de gerekse Akkök Holding'de ortak olsalar da ayrı hareket ediyorlar. Ali Raif Dinçkök de SAFGY de şahsen bulunuyor. Bu durumda YK üyelikleri her ne kadar aynı gurup gibi görünse de bunlar bir birinden ayrıdır. Beraber hareket etmiyorlar, böylece de YK üyelikleri tek gurupta toplanıp yönetimde hakimiyet oluşmuyor ve çağrı gerekmiyor diyorlar.
Yahu bundan daha saçma bir açıklama olur mu? Neymiş? kardeşler kavgalı ve mahkemelik , eeee, ayrı davranıyorlar bu da çoğunluk olmaz anlamına gelir.. Gerçekten çok güldüm bu açıklamayı duyunca. Olacak şey değil. Sen Ali Raif Dinçkök olarak ,Akkök Holdingde hakim olacaksın, Akişte hakim olacaksın sen ne dersen o olacak, sonra da SAF da şahsiyim diyeceksin. Olur mu öyle şey ? Siz Ömer Dinçkök ve diğer Dinçkök ortakları, Holding de muhalifsiniz ama ortak mısınız ? evet... Akişte muhalifsiniz ama ortak mısınız ? evet.
Şimdi, gerek Ali Raif Dinçkök gerekse Ömer Dinçkök ve diğer Dinçkök fertleri, SAFGY de aldıkları YK üyelikleri ile kesin ve net bir şekilde çoğunluğa geçiyorlar. Hatta KAP a yaptıkları açıklamalarda verdikleri adres bile Akkök Holding. İki kardeş , iki ortak, her ne kadar kavgalı da olsalar, mahkemelik de olsalar hala iki kardeşler ve diğer şirketlerde de iki ortaklar. Sonuçta SAFGY de çoğunluk iki kardeş ve iki ortak olan Dinçkök kardeşlere geçiyor. SPK nın bu konuya vakit geçirmeden el koyması gerekir diye düşünüyorum. Yoksa çağrı vardı, yoktu , inceleniyordu derken aylar geçecek ve atı alan da üsküdarı geçecek.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Tem 2015, 11:09 

Sayın MReha çağrı süreci ne zaman başlar ttk tebliğinde çağrı süreci 15 gün çağrıdan muafiyet is 5 gün içinde başlar demekte bu süreç ne zaman şlamaktadır
saygılar

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Tem 2015, 12:15 
MReha

Hisse devrinden itibaren 6 gün içinde çağrıdan muafiyet başvurusu yapmalılar. Çünkü çağrı yok diyorlar. Yaparlarsa SPK inceleyecek ve ya kabul edecek ya da reddecektir , bu süre belirsiz 3-5 günden 1 aya kadar değişebilir SPK ya bağlı. Ancak muafiyet başvurusu yaparlarsa, yatırımcılardan itirazlar ve hem SPK ya hem de şirkete çağrı yapılması ihtarnameleri gidecektir. Bunların sonucunda hala çağrı yapmazlarsa iş mahkemelik olur. Ancak çağrı için de bu süreçte hisse devrinden itibaren 45 günlük süre var. Bu sürede her yolu deneyip son gün çağrı yapıyoruz da diyebilirler. Şu an her şey açıkta , önce muafiyet başvurusu yapıp yapmayacakları görülmeli.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Tem 2015, 12:33 

öncelikle cevap verdiğiniz için tşk ederim . kafama takılan ,öncelikle muafiyet başvurusu yapıp yamadıklarını görmemiz gerekir dediniz .diyelimki yasal süresinde yapmadılar bu çağrı yapacakları anlamına mı gelir .çünkü 1,40larda hisse aldılar tahtada 1,06 doğal olarak zararına satmayacaklarına göre .bu çağrı yapacajk anlamına mı gelir saygılar sunuyorum

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Tem 2015, 12:47 
MReha

gurels yazdı:
öncelikle cevap verdiğiniz için tşk ederim . kafama takılan ,öncelikle muafiyet başvurusu yapıp yamadıklarını görmemiz gerekir dediniz .diyelimki yasal süresinde yapmadılar bu çağrı yapacakları anlamına mı gelir .çünkü 1,40larda hisse aldılar tahtada 1,06 doğal olarak zararına satmayacaklarına göre .bu çağrı yapacajk anlamına mı gelir saygılar sunuyorum

Muafiyet başvurusu yapmazlarsa çağrı yapmak zorundalar bence. Bunun için de hisse devirden itibaren 45 gün var. Yani hem muafiyet başvurusunu hem de çağrıyı yapmayabilirler, aylar yıllar sürecek bir itiş kakış olur, SPK cüzi bir ceza keser olan da KY ye olur. Bu en kötü senaryo.
Ama biz muafiyet başvurusu olmazsa SPK nın ne diyeceğini görmek için de beklemek zorunda kalacağız diye düşünüyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Tem 2015, 13:11 

tşkler üstadım biliyorum çok soruyorum ama bilgilenmek adına bi sorum olacak

ky olarak bu ve benzer durumlarda benzer hisseler de yasal süreç başlamadan öncemi yoksa başvurular yapılıp spk onay yada red kararları mı beklemek gerkir. bu safgy olur yada başka bir hisse olur ortada sıkıntılı durum var. biz ky tavsiyeniz bu tip hisselerde pozisyon erken alınıp riske girmek mi yoksa sürçler bitip açıklamalar gelmesini beklemek mi daha mantıklıdır.beklenti alınır gerçek satılır kuralı buradada işelrmi bilgilenmek adına sordum tşk ederim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.