Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Eyl 2019, 03:14

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 132 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 14 Kas 2012, 20:27 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
100 milyonluk bi teşvik belgesi aldıgını yenı duydum cok ısabetli olmuş yatırımlar tam gaz devam devam edecegının işareti o zaman bizde yola devam edecegız demekki .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2012, 13:44 

hisse bekleme dönemınde bence bekleriz nasıl olsa o gidecegi vakti bilir .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Ara 2012, 10:56 

bence artık yavaş yavaş yukselme zamanı gelmiştir bakır fiyatlarıda yukselişte bu arada

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Ara 2012, 11:11 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
vayy sayın nöron buldum sizi sonunda. nasılsınız iyimisiniz? bu hisseyle ilgileneyim bende bari. nakit var elimde ne yapacağımı bilemiyodum. golts tan da çıkmışsınız herhalt?YTD.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Ara 2012, 11:54 

avokx yazdı:
vayy sayın nöron buldum sizi sonunda. nasılsınız iyimisiniz? bu hisseyle ilgileneyim bende bari. nakit var elimde ne yapacağımı bilemiyodum. golts tan da çıkmışsınız herhalt?YTD.

sorma kardeş baktık göltaşdaki fransız ortak hısseyi daha uzun yıllar kıpırdatmıcak kaçtık valla ,iykıde kaçmışım parkmd bize ekmek yedirdi .şu sıra erbosa takıldım nisana kadar onu takıp edıcem .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2012, 10:31 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
abi ben daha bir miktar goltsta bir miktar eggub eşeğinde afadersin bir miktar da netaştayım. dün azcık prkme aldım dı, bilemedim artk. daha nakit var elimde, ne yapacağım diye düşünüyorum, bu arada sağlık ve keyfiyetiniz iyidir umarım. YTD.saygılarla

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2012, 11:12 

avokx yazdı:
abi ben daha bir miktar goltsta bir miktar eggub eşeğinde afadersin bir miktar da netaştayım. dün azcık prkme aldım dı, bilemedim artk. daha nakit var elimde, ne yapacağım diye düşünüyorum, bu arada sağlık ve keyfiyetiniz iyidir umarım. YTD.saygılarla

sagol kardeşim koşturmaca hayat devam ediyor şuanda aselsan ,erbos, gubre ,bım ,alcatel ,parkm takılıyoz bakalım .
özelikle nısan sonuna kadar erbos ve alcatelden bi hareket bekliyorum ama hayırlısı ne dıyelım ,zaten diğerlerını devamlı bırıktırıyorum .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2012, 22:06 

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimize bugün ulaşan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu' nun 28.11.2012 tarih 102133 sayılı yazısı çerçevesinde;
Adana ili, Ceyhan ilçesinde kurulması planlanan
-Termik-kombine çevrim tipinde
- Doğal gaz yakıtlı
- Bir üniteden oluşan
- Toplam 435 MWm/ 423 MWe kurulu gücünde
- Yılda ortalama 2.749.500.000 kWh elektrik enerjisi üretmesi öngörülen" Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralı " için , inşaat öncesi dönem için 22 ay ve inşaat dönemi için 48 ay olmak üzere toplam 70 aylık tesis tamamlanma süresi ile 49 yıl süreli üretim lisansı verilmesi uygun bulunmuştur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Ara 2012, 17:22 

güzel bir atak yaptı bugun 6,42 seviyesınden kapatacak gibi

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Oca 2013, 20:17 

ALINTIDIR .

Park Elektrik sirketi hk bilgileri toparlayarak analiz edip, hisseyi gelecek iki yil ne beklediginin projeksiyonunu gelistirmeye calistim.
Yatirim tavsiyesi degildir. Kisisel görusumdur.

-Park Elekrik 2013'de Madenköy'deki bakir isleme kapasitesi 1.2 milyon tondan 1.8 milyon tona cikacak. Bu artis ile konsantra bakirin satisi 90-95 bin tondan, 2013'te 150 bin tona ulasacak. Uretim artisin maliyeti 3,5MEuro civarinda olacak. Global Bakir fiyatina göre sirketin brut kar orani %55-70 arasi degisiyor ve Park Elektroik sirket sifira yakin borc ile sirket dunyanin en dusuk maliyet ile calisan bakir sirketi olmak özelligini tasiyor. Borcunun sifira yakin olmasi, finansal krizlerde az etkilenecegine isaret ediyor.

-Diger global maden sirketleriyle kar marji karsilastirmasimda sirketin rasyolari göze batiyor.
(brut kar marji, brut kar marji 5 yil ortalama, net kar marji, net kar marji 5 yil ortalama)

Click here to view the original image of 595x541px and 68KB.

-Diger global maden sirketleriyle buyume oran karsilastirmasinda sirket digerlerine fark atmis durumda
(senelik satis gelir artirimi, gelirlerinde 5 senelik ort buyume, 5 senelik ort net kar, sermaye artirimi ve temettu buyume oranlari):

Click here to view the original image of 595x619px and 80KB.

Bakır yataklarının kanıtlanmış rezervi yaklaşık 31 Milyon tondur. Bu bagimsiz sirket Micromine tarafindan yapilan analiz sonucu ulasilmistir. Uretilen bakirin hepsi, sirketin Belcika'daki sirket araciligiyla Cin'e satiliyor.

-Peru ve Cin dunya bakirinin yuzde 40'ini uretiyor, bu nedenle dunya bakirinin buyuk ureticisi (ve kullanici) Cin'in ve Peru bakir datalari cok önemli. Scotia Bank'in yaptigi 2013 icin analizde Cin ve Peru'deki bakir uretiminde gecikme ve Cin'in ekonomisinde buyumenin 2013'de devam edecegi öngöruldugu icin fiyatlarinin gelecek 2-3 yil daha yukselecegi vurgusu yapiliyor.
http://business.financialpost.com/20...13-scotiabank/
Citi'nin 2011'de yayinladigi bakir raporunda, fiyatlarinin 2015'e kadar $7500 dolar civarinda gezinecegi öngoruluyor.

Ayrica, ABDnin likite bollugu, yani dövizde ayi piyasasinin devam ettikce, uluslararasi fon ve yatirimcilarin emtia urunleri cikaran sirketlere daha cok yatirim yapmasini saglayacagini dusunuyorum.

-Sirket Siirt Madenköy icin 100 milyon TL tesvik belgesini 9/2012 de aldi. Tesviklerinin devam edecegini dusunuyorum cunku hukumet petrol, gaz nedeniyle dogan cari acigi azaltmak icin madencilik sektörunun önemsenecegini bir kac kez aciklandi. Ayrica Kasim 2012'de ihracat rekortmeni madeinciler oldu. Bu sektörun gelisiminin isareti.
http://www.haberler.com/cari-acigi-m...167836-haberi/
http://www.ekofinans.com/kasim-ayind...er-h16003.html

-Sirketinin gelirlerinin ikinci ayagi Asphaltit (petrolden oluşan veya petrol köklerinden gelen yüksek ısıl değerine sahip bir hidrokarbondur).
Bu madde Silopi Elektrik'e maliyet arti %15 kar ile satiyor (piyasa satis fiyati aslinda daha yuksek). Silopi Elektrik bunu yakarak elektrik uretiyor.
Asphaltit uretimin 2012 sonu 300 bin ton olacagini sirket acikladi. 135 MW kurulu güçte bir santrali olan Silopi Elektrik A.Ş. yılda
yaklaşık 450 bin ton asfaltit tüketiyor. Bu santralin kapasitesinin 2014 yılında 270 MW seviyesine, 2016 yılında ise 405 MW seviyesine yükseltilecek.
Unitelerin yapim calismasi devam ediyor ve artan kapasite artışına paralel şirketin Silopi Elektrik'e asphalite satış kapasitesi de artacaktır, bu durumda Park Elektrik’in satış gelirlerine olumlu yansıyacak. Sirket Asphaltit uretimini artirmak icin dekapaj calismasina basladigini acikladi ve Subat 2013'de bitecek. Artis kapasitesi ne kadar olacagi konusunda bir bilgi yok.

-Sirket ciddi yönetim anlayisini devam ettirmek icin derecelendirme çalışmasını gerçekleştiren saha kurumsal yönetim ve kredi derecelendirme hizmetleriyle anlasmasini uzatti.

-Sirketin Park Termik'de %10 payi var ve buradan 2012'de 5.1 milyon TL temettu geliri elde etti. Park Termik verimli calisan bir enerji istirakisi.

Sirketin gelirlerinin ucuncu ayagi ise enerji santralleri.
-Siirt ili sınırları içersinde kurulacak olan 49,9 MWm/47,6 MWe gücündeki Tarihler HES üretim tesisinde, 49 yıl süreyle üretim faaliyeti gösterilmesine ilişkin üretim
lisansını aldi ve calismalar devam etmekte.
-Diyarbakır havzasında 50.5 MW hidroelektrik, 2014'te devreye girecek.
-Adana ili, Ceyhan ilçesinde kurulması planlanan toplam 435 MWm/ 423 MWe kurulu gücünde termik-kombine cevrip tipinde Dogaz Gaz yakitli, yılda ortalama 2.749.500.000 kWh elektrik enerjisi üretmesi öngörülen Doğal Gaz Kombine Çevrim Santralı lisansi yeni alindi.
Adana civari enerji ihtiyaci yuksek olan fabrika ve isletmelerle dolu. Bu yönden sirketin maden harici, enerji santrallerine yatrim yapmasi ve gelir portföyunu gelistirmesi cok olumlu. Ayni sekilde termik kombine Edirne'de kurulacak (lisans basvurusu yapildi).

-Şirketin Gaziantep ili İslahiye ilçesinde iki adet maden sahası üzerinde Boksit Maden Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi projesi ile ilgili çalışmaları da devam etmektedir. Bu calisma eger olumlu sonuclanirsa bu calismadan 'bedavadan' yeni bir sirket dogabilir.

-8/2011'de Sirket Sarkuysan’a ait binayı 30.5 milyon dolar karşılığı satın aldi ve binayı kiraya vermeyi ve buradan kira gelirleri elde etmeyi planliyor.

-2012'nin 4. ceyrekteki bakir fiyatlarinin yuksek seytretmesiyle, son ceyrekteki satis ve kar, 2012'nin 2 ceyrekteki oldugu gibi yuksek geleceginin dusunuyorum (son ceyrek toplam sirket satis 70 milyon TL civari bekliyorum). 2012'de toplam satislarinin 270 milyon TL'ye ulasacagini ve brut kar 135 milyon civari olacagini dusunuyorum. 9/2012 kar 103 milyon idi.

-Sirketin, 9/2012'da gelirlerinin toplam satislarinin %80'i bakir geri kalan satisi asfaltit satislaridir, tahminim 2012'de bunun 215 milyon tl bakirdan, geri kalani 55 milyon tl asfaltiten olacak. 2013' bakirdaki yuzde elli kapasite artirimi ile bakir gelirlerinin 2013'te 320 milyon tl ulasacagini dusunuyorum. Asphaltit de paralel olarak uretim artacak, ama ne kadar oldugunu bilmedigim icin artisin katkisini degerlendirmedim. 2013 sonu toplam bakir ve asphaltitde gelirlerinin azami 375 milyon olacagini, brut kar da azami 180 milyon (%33 artis) olacagini dusunuyorum. Fiyatin da bugun ki F/K orani (8,7) ile 2013'te azami 10,3 TL'ye ulasacagini dusunuyorum.
Bakirin satis fiyatlarinda 2013'te global bakir fiyatinin durumu etkili olacaktir. Ayrica Asphaltitdeki uretim artisi, Park Termin istirakinden alacagi muhtemelen temettu, Boksit madenine yatirimindaki gelismeler ve diger olumsuz veya olumsuz gelismeler hesaplamanin icinde degil.

-Sirket ayrica enerji santrallerden 2014'te verim almaya baslayacak (Diyarbakir'daki 50,5MW hidroelektrik). 2014 senesinin sirket icin bakir ve asphaltit 2013-2014 arasi uretim artisi nedeniyle gelirlerinde yuksek artis beklentisi var. Sirket projeksiyonlarini aciklayinca bu hesaplamalari yapabiliriz ancak cok yuvarlak yuksek hesap olarak 2014 net karin simdiki sermayenin iki katina ulasacagini, 290 milyon TL civari, ve F/K 8,7 ile hisse fiyatinin 17 TL ulasacagini dusunuyorum.

-Park Elektrik'in degerini bilen yabanci yatirimcilar poziyon almis durumda. Su an Foreks takasinda Citi ve Deutsche yuzde 46'sini (21,5 milyon adet) elinde bulunduruyor. Bu oran 8/2011'de %14, 5/2012 de ise %34 idi. ilisikte yabanci fonlardan bazilari, tarih eski olup (30 Jun 2011-31 Oct 2012) muhtemelen de fonlarin hepsi degildir. Örnek olarak su an bir yabanci fonda 6,5 milyon adet var.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Oca 2013, 09:33 

Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
CİNER GRUBU İLE ÇİNLİ TİANCHEN CORPORATİON ÜRETİM TESİSİ ANLAŞMASI İMZALAYACAK

Ciner Grubu ile Çinli Tianchen Corporation Ankara Kazan’da soda
külü tesisi ve elektrik üretim tesisi yapımına ilişkin bir anlaşma
imzalıyor.
Enerji Günlüğü'nün haberine göre, bugün İstanbul’da yapılacak imza
törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ciner Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner ve Tianchen Corporation Yönetim
Kurulu Başkanı Wang Zhiyuan da katılacak. Kazan’taki yatırım
tamamlandığında dünyanın en büyük soda külü üreticisi ortaya çıkacak.
Kurulması planlanan yaklaşık 600 MW’lık santral soda külünden çıkacak
atık ısı ve doğalgaz ile çalışacak.

http://enerjigunlugu.net/2013/01/10/cin ... anlasmasi/

Foreks Haber Merkezi

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Oca 2013, 10:45 

byavuz yazdı:
CİNER GRUBU İLE ÇİNLİ TİANCHEN CORPORATİON ÜRETİM TESİSİ ANLAŞMASI İMZALAYACAK

Ciner Grubu ile Çinli Tianchen Corporation Ankara Kazan’da soda
külü tesisi ve elektrik üretim tesisi yapımına ilişkin bir anlaşma
imzalıyor.
Enerji Günlüğü'nün haberine göre, bugün İstanbul’da yapılacak imza
törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ciner Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner ve Tianchen Corporation Yönetim
Kurulu Başkanı Wang Zhiyuan da katılacak. Kazan’taki yatırım
tamamlandığında dünyanın en büyük soda külü üreticisi ortaya çıkacak.
Kurulması planlanan yaklaşık 600 MW’lık santral soda külünden çıkacak
atık ısı ve doğalgaz ile çalışacak.

http://enerjigunlugu.net/2013/01/10/cin ... anlasmasi/

Foreks Haber Merkezi

SİZDEN BİŞEY KAÇMIYOR YANİİ :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Şub 2013, 13:02 

geçen haftalardaki o haçimsiz düşüşlerin ardından bu hafta toparlanıyor görüntüsü var .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Şub 2013, 18:48 

kapasite artırımının yılın son dönemine kaldıgını ögrendim beklenti mart nisan gibiydi ,buda hissenın belli bir dönem yatay ve keyifsiz gideceginin biraz işareti gibi gene bu parkmd ne olacagı belli olmaz .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Şub 2013, 22:28 

1. Raporun Dönemi

01.07.2012 – 30.09.2012

2. Şirketin Faaliyet Konusu

Her türlü maden, maden cevheri ve bunların türevlerini aramak ve çıkarmak, işlemek, gerek kendi ürettiği ve gerekse temin ettiği her türlü maden ve madenden üretilmiş maddeyi işlemek, saflaştırmak, arıtmak, elektrik enerji ve buhar ihtiyacını karşılamak üzere kojenerasyon santralleri kurmak, bunları işletmek, enerji fazlasını satmak, cam, maden ve maden türevlerinden her türlü elyaf üretimi ve bu elyaflardan her nevi ürünü üretmek, elektrik üretimi ve dağıtımı ile ilgili santraller kurmak, bunları işletmek, işlettirmek ve satmaktır.

3. İşletmenin Performansını Etkileyen Etmenler

Madencilik ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Şirketin üretimi mevsimsel koşullardan etkilenmektedir. Bunun dışında madencilik, yerkabuğunda yer alan ve homojen bir şekilde dağılmamış elementlerin çıkarılması işi olduğundan standart endüstriyel üretimin doğasından farklıdır. Üretim miktarı talep sabit olsa bile değişebilmektedir. Bu değişimi belirleyen etmenler daha çok tüvenan cevherin artan ya da düşen tenör oranı ile bölgedeki hava koşulları olarak değerlendirilmektedir. Şirket yönetimi dışsal koşulların olumsuz etkilerini minimuma indirmek için üretim alanı çevresinde gerekli önlemleri alırken, işletme içinde etkin bir şekilde tuttuğu lojistik destek merkeziyle mekanik aksamaların mümkün olduğunca önüne geçmekte, işletmekte olduğu madeni, tenörü zengin alanlara doğru geliştirmeye çalışmaktadır. Diğer yandan asfaltit madeni de iklim şartlarından etkilenmektedir.
Bakır fiyatındaki gelişmeler, fiyat Londra Metal Borsası’nda belirlenmekte olduğundan dışsal koşullara bağlıdır.

5. İşletmenin Gelişimi Hakkındaki Öngörüler

2012 yılı için 90.000-95.000 ton arasında üretim hedeflenmektedir. Asfaltit üretimininse 300.000 ton olması hedeflenmektedir. Şirketin konsantre bakır kapasite artırım yatırımları devam etmektedir. 2013 ve sonrasında yeni üretim alanlarının kullanılmasına ve kapasite artırım yatırımının bitmesine bağlı olarak konsantre bakır üretiminde 150.000 WMT ye ulaşılması hedeflenmektedir.
Şirketin Micromine şirketine yaptırdığı rezerv çalışmasına göre Madenköy’deki bakır yataklarının kanıtlanmış rezervi yaklaşık 31 Milyon ton tüvenandır. Olası rezervler ise yaklaşık 39 milyon ton tüvenan olarak belirlenmiştir.

özelikle 2013 ve sonrası yeni üretim alanlarının kullanılması hedeflediklerini ve kış aylarındaki zorlukları faliyet raporlarına dökmüşler .

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 132 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.