Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Eyl 2019, 03:10

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 132 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 27 Ağu 2012, 15:15 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
6,30 lara geldi maşallah diyelım doc.bank süreklı alımına devam ediyor buda artısı .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Ağu 2012, 16:00 

istıkrarlı yukselişini sürdürüyor bu sırada citi abone oldu hısseye mallanıp duruyo bu adamlar boşuna gelmezler yakındA KOKUSU CIKAR .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eyl 2012, 08:17 

china harbin international ile ilgili haberler Park Holding, Çinli Harbin International ile işbirliği anlaşması imzaladı!
Park Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Şener, Çinli Harbin Electric International ile üretim, santral işletmesi ve madencilikte işbirliği anlaşması imzaladıklarını söyledi

Park Holding, Çinli Harbin International ile işbirliği anlaşması imzaladı!Park Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Şener, Çinli Harbin Electric International ile üretim, santral işletmesi ve madencilikte işbirliği anlaşması imzaladıklarını söyledi

Park Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Şener, Çinli Harbin Electric International ile üretim, santral işletmesi ve madencilikte işbirliği anlaşması imzaladıklarını söyledi. Şener, ilk aşamada yurtiçinde Konya'da, yurtdışında ise Kosova'da ortak santral projesi gerçekleştireceklerini belirtti.

Park Holding, toplam 51 bin megavatlık yıllık üretim kapasitesiyle Çin'in enerji sektöründeki köklü firması Harbin Electric International ile üretim, santral işletmesi ve madencilik alanlarında işbirliği anlaşmasına imza attı. İşbirliği anlaşmasıyla kendi tecrübelerini küresel bir ölçeğe taşımak için önemli bir adım atmış olduklarını söyleyen Park Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Şener, işbirliğinin ilk aşaması olarak da Konya Ilgın'da 600 megavatlık bir santralı hayata geçirmeyi planladıklarını açıkladı. Şener, böylece bin megavat olan üretim kapasitelerinin de toplamda bin 600 megavata çıkacağını kaydetti. Harbin International'ın 30 bin megavat kömür, 10 bin megavat hidroelektrik, 6 bin megavat gaz ve 5 bin megavat nükleer üretim kapasitesi olduğunu kaydeden Şener, “Biz de Türkiye'de kömür madenciliğinde devletten sonra en büyük şirketiz, elektrik üretiminde önemli bir paya sahibiz. Yani iki grubun işbirliğiyle yaratılacak sinerji daha pek çok ortak projeyi doğuracak” dedi.

‘ÖZELLEŞTİRMELERLE İLGİLENİYORUZ'

Şener, Harbin International ile ilave kömür sahalarını devreye alacaklarını dile getirirken, özelleştirmelerle de ilgilenebileceklerini ifade etti. İşbirliği derecesi ve içeriğinin projeden projeye değişebileceğini kaydeden Şener, “Türkiye dışındaki sahalarda ağırlıklı olarak kömüre dayalı, ama uygun şartlar oluşursa yenilenebilir enerjide de beraber faaliyet göstereceğiz” diye konuştu. Şener, yurtdışındaki ilk işbirliğinin de Kosova'da hayata geçeceğini açıkladı.

‘ÇEVRE ÜLKELER RADARIMIZDA'

Şener, Park Holding'in Kosova'da 600 megavatlık yeni bir santral yapımı ve 600 megavatlık bir santralın rehabilitasyonu için kısa listeye kaldığını hatırlattı ve şöyle devam etti: “Kosova'da takvim aşağı yukarı belirlendi, sene sonunda projenin verilecek yeni tekliflerle yürümesini bekliyoruz. Burada da Çinli Harbin ile beraber yer almayı planlıyoruz. Kosova'nın ardından çevre bölgelerde de yeni fırsatlara bakacağız. Yunanistan ve Bulgaristan radarımızda olacak ülkeler olabilir. Bunun haricinde Avrupa bölgesinde başka fırsatları da değerlendireceğiz.”

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Eyl 2012, 15:56 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin 5 Eylül 2012 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında ;Edirne ilinde kurulması planlanan 447 MWm/439 MWe kurulu gücündeki Doğal Gaz Kombine Çevrim Kuvvet Santralı projesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na 49 yıl süreyle Üretim Lisansı alınması talebiyle müracaatda bulunulmasına karar verilmiştir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Eyl 2012, 22:45 

hissede buyukler azda olsa alıma devam ediyor hisse biraz düşüş egiliminde bencede biraz dinlenmeye ihtiyacı var zaten .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Eyl 2012, 17:59 

6,68 le çok guzel bir kapanış yaptı diğer güzel bir haberse bakır fıyatlarının yukselmesi oldu bu hafta .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Eyl 2012, 14:25 

deutsch bankın alımları ısrarla devam ediyor hisse bugun ufakta olsa bir kıpırdanma var .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Eyl 2012, 22:56 

çekik gözlülerle anlaşma tamamlanmış park treni son yolcularını almak için bekliyor .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eki 2012, 17:29 

BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ)’nin bağlı şirketi olan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki, TEDAŞ’a ait %100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesinin önyeterliğine 28.9.2012 Cuma günü, saat 16.00’a kadar 12 (oniki) adet başvuru yapılmıştır.

İdaremize ön yeterlik başvurusunda bulunan katılımcıların listesi aşağıda yer almaktadır:

1-Enerjisa Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi
2-Park Holding Anonim Şirketi
3-Genpa Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
4-Aksa Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi
5-Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
6-Zorlu Holding Anonim Şirketi
7-Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu
8-Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu
9-Özyazıcı İnşaat Elektrik Makine Müşavirlik ve Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi-Sultanahmet Turizm A.Ş. OGG
10-TATA Power Company Limited
11-IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
12-Torunlar Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Eki 2012, 22:57 

hisse kendını çok guzel yataya attı dinlenıyor adeta kendını unutturdu ana bız tekkede sabırla beklıyoruz

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Eki 2012, 22:30 

DEUTSCHE bank alımları hala sürüyor bu kadar malı boşuna almadıkları kesın hoş hisse sene başından beri % 117 getirmiş gayet prımli ama nedense elım satmaya gitmiyor bu dönemkı bilancosunun gayet iyi gelecegını düşünüyorum yoksa coktan hıssenın köpüğünü alırlardı .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Eki 2012, 17:27 

hissede işlem haçmi müthiş şekılde düştü ufak ufak geri çekılmeler var ben bunu güç toplama olarak düşünüyorum 1 sıradakı aracı kurumun malları elınde duruyor .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Kas 2012, 17:49 
Big_Boss

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 58
2012 YILI 9 AYLIK KONSOLİDE OLMAYAN NET DÖNEM KARI 87.690.289 TL

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Kas 2012, 00:08 

Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret A.S.
Sayfa No: 1
SERĐ:XI NO:29 SAYILI TEBLĐĞE ĐSTĐNADEN HAZIRLANMIS
YÖNETĐM KURULU FAALĐYET RAPORU
1. Raporun Dönemi
01.07.2012 – 30.09.2012
2. Sirketin Faaliyet Konusu
Her türlü maden, maden cevheri ve bunların türevlerini aramak ve çıkarmak, islemek,
gerek kendi ürettiği ve gerekse temin ettiği her türlü maden ve madenden üretilmis maddeyi
islemek, saflastırmak, arıtmak, elektrik enerji ve buhar ihtiyacını karsılamak üzere
kojenerasyon santralleri kurmak, bunları isletmek, enerji fazlasını satmak, cam, maden ve
maden türevlerinden her türlü elyaf üretimi ve bu elyaflardan her nevi ürünü üretmek, elektrik
üretimi ve dağıtımı ile ilgili santraller kurmak, bunları isletmek, islettirmek ve satmaktır.
3. Đsletmenin Performansını Etkileyen Etmenler
Madencilik ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Sirketin üretimi mevsimsel
kosullardan etkilenmektedir. Bunun dısında madencilik, yerkabuğunda yer alan ve homojen
bir sekilde dağılmamıs elementlerin çıkarılması isi olduğundan standart endüstriyel üretimin
doğasından farklıdır. Üretim miktarı talep sabit olsa bile değisebilmektedir. Bu değisimi
belirleyen etmenler daha çok tüvenan cevherin artan ya da düsen tenör oranı ile bölgedeki
hava kosulları olarak değerlendirilmektedir. Sirket yönetimi dıssal kosulların olumsuz
etkilerini minimuma indirmek için üretim alanı çevresinde gerekli önlemleri alırken, isletme
içinde etkin bir sekilde tuttuğu lojistik destek merkeziyle mekanik aksamaların mümkün
olduğunca önüne geçmekte, isletmekte olduğu madeni, tenörü zengin alanlara doğru
gelistirmeye çalısmaktadır. Diğer yandan asfaltit madeni de iklim sartlarından
etkilenmektedir.
Bakır fiyatındaki gelismeler, fiyat Londra Metal Borsası’nda belirlenmekte olduğundan
dıssal kosullara bağlıdır.
4. Đsletmenin Gelisimi Hakkındaki Öngörüler
2012 yılı için 90.000-95.000 ton arasında üretim hedeflenmektedir. Asfaltit üretimininse
300.000 ton olması hedeflenmektedir. Sirketin konsantre bakır kapasite artırım yatırımları
devam etmektedir. 2013 ve sonrasında yeni üretim alanlarının kullanılmasına ve kapasite
artırım yatırımının bitmesine bağlı olarak konsantre bakır üretiminde 150.000 WMT ye
ulasılması hedeflenmektedir.
Sirketin Micromine sirketine yaptırdığı rezerv çalısmasına göre Madenköy’deki bakır
yataklarının kanıtlanmıs rezervi yaklasık 31 Milyon ton tüvenandır. Olası rezervler ise
yaklasık 39 milyon ton tüvenan olarak belirlenmistir.
Sayfa No: 2
Diyarbakır Havzası, Siirt Đli Sirvan-Tarihler Mevkii’nde 50.5 MW kurulu güçte bir
hidroelektrik santrali kurma ve isletme izni Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan
alınmıstır. Ceyhan’da ve Edirne’de 423 MW kurulu güçte birer doğalgaz çevrim santrali için
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na basvuru yapılmıstır.
5.Üretim ve Satıstaki Gelismeler
01.07.2012-30.09.2012 tarihleri arasında 54.601.331 net satıs gerçeklestirilmistir. Bu
satıs hasılatının yaklasık %80’ini bakır ürünü satısları olusturmaktadır. Geçen yılın aynı
döneminde gerçeklestirilen 60.520.698 TL tutarındaki satısa göre, yaklasık %11 hasılat
düsüsü gerçeklesmistir. Bu düsüste bakır fiyatlarının geçen yılın aynı dönemine göre düsük
seviyede seyretmesi etkili olmustur.
Geçen yılın üçüncü çeyreğinde 20.334 WMT olarak gerçeklestirilen konsantre bakır
üretimi bu yıl aynı dönemde 21.208 WMT olarak gerçeklesmistir. Asfaltit madeninde ise bir
önceki yılın aynı döneminde 114.108 ton olarak gerçeklesen üretim ve satıs bu yıl üçüncü
çeyrekte 103.662 ton olmustur.
6.Ürün Fiyatındaki Gelismeler
Asağıdaki grafikte bakır fiyatlarında ilk üç çeyrekte gerçeklesen hareketler
görülmektedir. Yıla 8000 doların altında baslayan bakır, hızla 8500 dolar seviyesine
yükselmis, ancak Mayıs ayından itibaren düsüse geçerek bir süre 7500 dolar seviyesinde
dalgalanmıs, Eylül ayından itibaren yeniden yükselis trendine girerek dönemi 8000 dolar
seviyesinin biraz üzerinde kapatmıstır.
Sayfa No: 3
7.Temel Göstergeler
Sirketin 30.09.2011 ve 30.09.2012 mali dönemlerine iliskin bazı mali oranları
asağıdaki tablolarda verilmistir.
Faaliyetlere Göre Brüt Karlılık Oranları
30.09.2012 30.09.2011
Konsantre Bakır 58 64
Asfaltit 14 20
Konsantre bakırın geçen yıl aynı dönemde yaklasık olarak %64 olan brüt karlılık oranı,
düsen fiyatların etkisiyle bu yıl ilk dokuz ayda %58 olarak gerçeklesmistir. Asfaltite iliskin
karlılık oranları ise, 2011 Mayıs ayında yapılan uzun vadeli kontrata göre sabit olarak
belirlenmis olup iki dönem arasındaki farklılık anlasma sartlarındaki değisiklikten
kaynaklanmaktadır.
Toplam Karlılık Oranları
30.09.2012 30.09.2011
Net Karlılık(%) 44 61
Brüt Karlılık(%) 52 59
FAVÖK(%) 64 64
Sirketin toplam brüt karlılık oranlarında, bakır fiyatlarındaki gerileme, kapatılan bir açık
ocak isletmeye ait hazırlık ve gelistirme giderlerinin amortisman yoluyla itfası gibi nedenlerle
tabloda görüldüğü gibi düsme görülmektedir. Amortisman etkisi arındırıldığında FAVÖK
oranlarında değisme olmadığı göze çarpmaktadır.
Sayfa No: 4
30.09.2012 31.12.2011
Cari Oran(Dönen V/Kv
Borçlar)
7.1 8.7
Toplam Borçlar/Topl
Varlıklar(%)
9.6 8.3
Yukarıdaki tablodan da görüleceği gibi sirketin güçlü likidite ve özkaynak yapısı bu
yılın üçüncü çeyreğinde de devam etmektedir.
8. Üretim & Kapasite Kullanım Oranı (KKO)
Konsantre tesisinin ilk üç çeyrekteki kapasite kullanım oranı yıl içinde yapılan kapasite
artıs yatırımları nedeniyle değismistir. Bu yılın kapasite artırımının baz yılı olması nedeniyle
kapasite kullanım oranı hesaplanamamaktadır. Asfaltit üretim miktarı grup sirketlerimizden
Silopi Elektrik Üretim A.S.’nin talebi çerçevesinde belirlenmektedir.
9. Yapılan arastırma ve gelistirme faaliyetleri
Sirketimiz, gerek isletmekte olduğu madeni zenginlestirme ve gerekse yeni faaliyet
alanları bulma ile ilgili arastırma ve gelistirme faaliyetlerini üçüncü çeyrekte de devam
ettirmistir.
10. Yararlanılan Tesvikler
Sirket Ocak-Eylül 2012 döneminde, sigorta tesvik priminden 914.250 TL
yararlanılmıstır.
11. Yıl içinde yapılan bağıslar hakkında bilgiler
Sirket, ilk üç çeyrekte toplam 799.234 TL bağıs ve yardım gerçeklestirmistir.
12. Đsletmenin Finansman Kaynakları ve Risk Yönetim Politikaları
Sirketimizin kısa veya uzun vadeli önemli düzeyde finansal borcu bulunmamakta,
yatırımlarında özkaynak finansmanını tercih etmektedir. Bu yöntemle Sirket gerek TL ve
gerekse döviz bazında dıssal kaynak kullanımının yaratabileceği risklerden kaçınmıs
olmaktadır.
Sayfa No: 5
13.Yatırım ve Temettü Politikası
Sirketin temettü politikası, gerek yıllık faaliyet raporunda ve gerekse Sirket web
sitesinde açıklanan Kurumsal Yönetim Đlkeleri’nde belirlendiği sekliyle geçerlidir.
Park Elektrik Üretim Madencilik San. ve Tic. A.S.
Nalan Erkarakas Süleyman Uyan
Yönetim Kurulu Baskanı Yönetim Kurulu Üy

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Kas 2012, 09:58 
Big_Boss

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 58
PRKME- 26 Nisan’da 14,1 Mn TL karşılığında imzaladığı Silopi’de asfaltit yatağı üzerinde bulunan 3,15 Mn m3’lük
dekapaj alanı ihalesi sözleşmesine ek protokoller eklendi. Buna göre yapılacak dekapaj işi 2,8 Mn TL karşılığında
630.000 m3 büyütüldü. İşin bitirilme tarihi Şubat 2013 olarak belirlendi.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 132 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.