Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Kas 2018, 01:47

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 27 Nis 2013, 10:52 
9düşün1oyna

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
Pegasus sayfası yatırımcı ve ilgilisine hayırlı olsun.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Nis 2013, 16:17 

Ettiği teşekkür: 526
Aldığı teşekkür: 37
dokuz düşün hocam
pgsus ile ilgili bi fikrin varmı

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Nis 2013, 21:16 
9düşün1oyna

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
ÜRÜS yazdı:
dokuz düşün hocam
pgsus ile ilgili bi fikrin varmı

Sanırım 1,5 yıldır Pegasus'un halka arzı konuşuluyordu. Geçen yıl olsa "kesin alırım" dediğim bir kağıttı. Piyasaların rekor düzeyde olduğu bir dönemde halka arz edildi, Sabancı akıllı adam. Pegasus almadım, şu an zaten Aselsan dışında aldığım-sattığım bir hisse senedi yok lakin şunu da düşünmeden edemiyorum, eminim ki benim gibi düşünenler de vardır. Sabancı 1.5-2 yıldır bu halka arzı bekletti ve endeks buralardayken arz ettiğine göre, piyasalar bu saatten sonra daha ne kadar yukarı gidebilir, daha da yukarı gidecekse Sabancı buraları beklemez miydi?!
Saygı ve sevgi.

Burada yazılanlar, fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu/olacağı anlamına gelmez. Burada yazılanlar fikir/görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi değildir.

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Nis 2013, 21:22 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
benim şahsi düşüncemde kısa vadede degil ama hisse oturduktan sonra girilebilir .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Nis 2013, 16:27 

Ettiği teşekkür: 526
Aldığı teşekkür: 37
dokuz düşün hocam
hisse fiyatı bana azda olsa ucuk geldi

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Oca 2014, 20:35 

Ettiği teşekkür: 65
Aldığı teşekkür: 346
Bence takip edin. Teknik inceleme mutlaka yapın...
KYTD.....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Oca 2014, 22:14 
kocakurt_oflu

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 338
............

Eklentiler:
pgss.PNG
pgss.PNG [ 167.26 KiB | 1863 kere görüntülendi ]

4)kendi fikirlerimdir kesinlikle yattım tavsiyesi degildir...
Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Oca 2014, 08:29 

Selam,
Pegasus'a neden dikkat dedim.. Sadece kişisel analizimi yazacağım, olur olmaz göreceğiz,
1. Mevsimsel dalgalanması dikkat edilirse 3,5-4 aylık dönemleri kapsıyor. Şu an mevsimselin sonunda vve mevsimsel dibine çok yakında. Bu perspektiften bakınca önemli desteği 34,30 TL de, 33,70 TL nin atlı stop.dur.
2. HO ortalamalara seanslıkta bakıldığında ilk defa kısa bir süre önce sat vermiş, ancak hisse yeni olması nedeniyle bunu sadece aklımızın bir köşesine yazıyoruz. 1. maddedeki stop noktasına gelirse 120 lik HO ya ayak uydurduğu bence teyit edilmiş olacak. Gözünün yaşına bakmadan satış uygulanmaları. Stop kuralına sadık kalınmalı.
3. Stoch indikatörüne günlükte olumlu cevap vermiş, ama gene verinin az olması unutulmamalı. Kısa vadede 37,80 ve 38,40 dirençleri aşılırsa hem stoch a cevap vermiş olacak, hem de mevsimsel hareketine olumlu cevap vermiş olacak.
4. Seanslıkta bolinger sıkışmaya başladı. Kısa vadeli düşüş trendinin devam ettiği varsayımı altında önümüzdeki bir kaç günde içinde yapacağı hareket bize gerçek yönünü belli ettirecek. Yani, 1 haftalık süre içinde düşüş devam ederse kısa vadeli düşüş trendi devam ediyor demek olacaktır. Ama yön yukarıya dönerse 1. ve 3. maddedeki analizimizi teyit etmiş olacaktır diye düşünüyorum.
5. Günlükte kağıt karasız duruyor. Stoch hemen hemen her gün al-sat pozisyonunu değiştiriyor. Ama nihayetinde stochun (stoch derken kendi parametrelerimden bahsediyorum) yeri 20-30 arasında bir yerde. Esasen 10 ve altından aslında daha iyi bir tepki vermesi beklenirdi, ancak genel ekonomik ve siyasi gelişmeler sanırım bunu biraz engelledi.
6. Günlük verilerde henüz 120 HO nun bir anlamı yok. O nedenle 4,9,18 üçlü HO ya bakmak daha doğru olacaktır. Kısa vade için HO lar olumlu değil. Ancak 4 HO her an 9 HO yu kesebilir. Bu kısa vade için ilk etapta olumlu görülmeli, ancak 9 HO 18 HO yu kestiğinde teyit almış olacak. Sanırım bunun için biraz beklemek gerek.
7. Haftalıkta veri az olduğundan ne stocha ne de HO bakmak pek de mantıklı değil. O nedenle haftalıkta genel trend izlenimlerine bakmak lazım. Buna bakınca da mevsimsellik haftalıkta daha net görülüyor. Şu an haftalık analizde 1. maddede bahsettiğim mevsimsel hareketlerinin sonuna yakın duruyor. Seanslıkta bolingerin sıkıştığını da değerlendirirsek 7-10 günlük dönem içinde yönünü göreceğimizi düşünüyorum.

Evet bunlar teknik olarak kişisel analizlerim. Peki ne yapmak gerek?
Türkiye'de kazanın kaynadığı şu günlerde hisse seçmek ve bulmak gerçekten zor. Çünkü ne alırsanız kağıdın temel yada teknik analizine bakılmaksızın kaybetme olasılığınız %90 ın üzerinde. 34,3 desteği sürdükçe pgsus portföye eklenebilecek bir kağıt bence. stopu da zaten yazdım. 33,70 ... Bu durumda kayıp yüzdesi tolere edilebilecek bir değer mi, bunun kararını elbette herkes kendi verecek. Kısa vade içinse 36,70 üstünde tutunması durumunda mevsimselin başladığını düşünürüm. Bu veriler ışığında karar artık yatırımcının kendisine ait olacak.

Her zaman olduğu gibi, tamamen kişisel görüşlerim ve analizlerim olduğunu hatırlatmak isterim. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Oca 2014, 21:52 
kocakurt_oflu

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 338
....

Eklentiler:
pgss.PNG
pgss.PNG [ 132.98 KiB | 1766 kere görüntülendi ]

4)kendi fikirlerimdir kesinlikle yattım tavsiyesi degildir...
Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Eki 2015, 12:41 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 51
SAYIN HOCALARIMIZDAN KISA BİR PGSUS ANALİZİ ALABİLİRMİYİZ.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Eki 2015, 16:25 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 51
ARKADAŞLAR YOKMU ANALİZ YAPABİLECEK BİRİ??

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Nis 2016, 22:09 

Takibe alınmalı. Düşüşteki en büyük nedenlerden biri kağıt halka açıldıktan sonra hiç temettü vermedi. Son bir yıldır olan siyasi gelişmeler ve dış politika. VsVsVs.
Ancakkkkk, Kağıt dibe yakın. 15,50-16,00 arası desteği devam etmekle beraber kırılmaz gözüyle bakılmamalı.
THY bile bir yılda %30 kaybetti. PD/DD oranı 0,70. Ki THY her yıl ya bedelsiz ya da temettü veriyor.
PGSUS bir yılda %40 kaybetti. PD/DD oranı şu an 1,17
Son düşüş pek iyi olmadı. Peki kağıt henüz yeni bir kağıt sayılır. Nasıl oluyor da 3 sene önce halka arz fiyatının altına düştü. Hele $ bazında halka arzı 10$ civarındayken şimdi 5 küsür $ lara geldi. Akıl sır ermiyor değil mi?
Üstüne üstlük uçak alım anlaşmaları da varken !!!!!
Gerçekten anlaması zor işler. Tekniğe gelince. Ben genelde STOCH ve CMF ye bakıyorum. Durum iç açıcı görünmüyor.
Ama, şu unutulmamalı ki. Her yeni dipten yukarı denemeler olacaktır. İşte bunu iyi kestirmek lazım. Yalnız, 15,50 kırılırsa gideceği yer altı boş olduğundan 13,82 lerdir. Buradan tekrar bir tepki ile 15-16 aralığına sıçrayabilir.
Bu arada, olurda Haziran başına kadar vize olaylarında olumlu gelişme olursa, yaratacağı beklenti ile bir anda %40-50 prim yapabilir.
Bu varsayım riskli gelebilir. Ama unutulmamalı.
Bu varsayım dışında da kısa vade de şirketten yatırım haberi vs gelmedikçe aman aman yükselmesini beklemek gerçekçi olmayacaktır. Sadece teknik anlamda %4-5 ler arasında al-sat yapılabilir.
KYTD......

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 May 2016, 20:00 

Benden başka kimse bu kağıdı incelemiyor galiba :)
15,50 desteği olacak mı göreceğiz. Kısa vadeli düşüş halen var. Endeksle beraber düştü tabiki.
Stop diyeceği yer bence oldukça yakın.
Sonrasında potansiyeli artacaktır.
Hedef veremiyorum kusura bakmayın.
Günlük haftalık analizlere göre daha net yazacağım günler gelecek.
O zaman spekülatif olmayacaktır.
KYTD....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 May 2016, 17:59 

2013 aralıktan beri aralıksız neredeyse düşüyor bu kağıt. (2014 son iki ay hariç ama zirveyi göremedi)
Daha halka açılalı ne kadar oldu ki !! üstelikte TR nin önde gelen grubu SABANCI ların kağıdı. Hayret değil mi?
Tarihi dibe çok yakın bu bir.
3-5 günlük stoch bugün AL verdi bence. haftalıkta zaten AL vermişti devam ediyor haliyle.
AB den de bugün vize serbestisi için kısmen olumlu haber geldi.
Teknik ile bu haber birleşince kağıdın potansiyeli de ortaya daha iyi çıkacak.
$ bazında TL de olduğu gibi dibe yakın sadece biraz farklı. O nedenle kısa vadede hareketlenmesini beklemek çok da hatalı bir karar olmaz diye düşünüyorum. Tek olumsuz yanı 15,50 kırılırsa (ama tabiki hacimli) gidebileceği maksimum dibi daha önce yazmıştım.
Sonrasında ise hedefi belirlememiz gerekecek :)
Her zaman ki gibi KYTD dir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 May 2016, 21:39 

Slm.
Böyle bir kağıdın bu seviyede olması şaşırtıyor beni hala.
Halka arzdan bu yana hem TL hem de $ bazında dibi görmüş bir kağıt.
Teknik olarak 15,50 nin altına sarkmaması lazım. Daha önce de ifade etmiştim. 15,50 kırılamaz diye bir şey yok.
Ancak 15,50 direncinin kırılması demek bence akılla bağdaşmayan bir durumun olduğunu ifade eder bana.
Stoch un kafası biraz karışık :) bir al diyor bir alma diyor. Ama nedeni belli. Bolinger bu kısa vadede seanslık verilere göre sıkışmış görünüyor. Sanki kağıt yukarı gidecek ama sanki biri üstüne oturmuş da kalkamıyor :)
Havayolu şirketi ya, peronda bakıma aldılar herhalde, uçuşa hazırlıyorlar ;)
KYTD...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.