Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 19 Tem 2019, 03:53

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 21 May 2012, 21:54 

Ettiği teşekkür: 568
Aldığı teşekkür: 198
ORGE ENERJI ELEKTRIK TAAHHUT A.S Hisse Senedi Yorumlari

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Kas 2012, 09:05 
mit1987

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Baktım burası bomboş biraz doldurayım dedim
Hisse 2 kasımda açıkladığı finansal tablo itibari ile geçen yıldan daha fazla kar elde eden bir hisse ve genel kurulda yüzde 70 bedelsiz (ihraç pirimleri ile ) sermaye arttıtım kararı almış bir hisse 5 lerden 8 küsürlere geldi iyi değerlendi diyebilirsiniz fakat yaklaşık bir ay önce hisse A grubuydu fakat hissedarlar 7.78 den yüklü miktarda hisse alarak piyasadaki dolaşım oranını yüzde 5 e düşürdü ve hisse B grubu hisse oldu böylece (yani açığa satış kredili işlemler yasak). Bu hissede hacim düşük hareketler ani fakat hisse kar eden öz kaynaklardan sermaye arttıran ve bence gelecek vaat eden bir hisse. Bütün bu söylediklerim benim gözlemlediklerim.Tabi burası borsa spekler kol geziyor, hisse yeni,şirketin sahipleri gelecek te ne yaparlar bilemem şu anki tablo güzel.İçerden haber alanlar hariç kimse bilemez gelecek bedellimi verirler ifalasmı ederler farklı bir şeymi yaparlar.............
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR KENDİ KANAATİMDİR SAYGILAR

Başa Dön

Mesaj Başlığı: ORGE
Gönderilme zamanı: 13 Ağu 2013, 21:33 
9düşün1oyna

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
ORGE

ORGE ile ilgili 9düşün1oyna VIP Portföy sayfama yazdıklarım:

05 Haziran 2013

9düşün1oyna yazdı:
Bir süredir (4 TL'den beri) ORGE'yi alım için bekliyordum. Beklediğim nokta da "çıkış için düşüş"ünü gerçekleştirmesiydi. Grafik boynunu aşağı bükecek ve ardından tavana kilitleyecekti. Bu beklenti içindeyken ben (Temmuz ayı gibi bekliyordum aslında), pazartesi borsada çöküş yaşandı, ORGE 2,94 TL'ye indi. Sonra zaten tüm kağıtlarla birlikte topladı derken, bugün ilk seans 3,46'dan yetişebildim, iki seans tavana kilitledi. Nereye kadar sorusunun yanıtı zor. Samimi olarak beklentimi yazmam gerekirse, ilk aşamada 5,50-5,90'lara kadar çıkabileceğini düşünüyorum. Buraya giderken çözebilirler, satış yiyor gibi gösterip tekrar tavana kilitleyebilirler, böylelikle bu bahsettiğim fiyata kadar gidebilir. Başka fiyatlar da düşünülebilir ama erken. ORGE, yeni çıkmış ve bence derinliği olmayan, normalde benim uzak durduğum kağıtlardandır. Yalnızca bu tepki çıkışından yararlanmak için aldım. Borsa düşerken önden koşan kağıtlardandır yani. Yine de dikkatli olmakta yarar var. YTD.

07.Haziran.2013
9düşün1oyna yazdı:
3.56'dan sattığım ORGE 3.47 ile taban yaptı dün, ama bugün malum borsada işler değişti ve 3.60'tan geri aldım. En azından dün tabanın stresini yaşamadım. Günü 3.69 TL'den kapattı.

07.Ağustos.2013
9düşün1oyna yazdı:
ORGE, hareketine başladı. 3.30 TL'li fiyatlardan bugün kapanış itibariyle 4.02 TL'ye geldi. Herkesin Ramazan Bayramı kutlu olsun.

Haziran'da 3.60 TL maliyetle aldığımı, 07.Ağustos'ta da 4.00 TL'ye geldiğini ve hareketine "başladığını" yazmıştım. İlk mesajımda 5.50-5.90'a kadar gidebilir demiştim ve bugün 5.47'den bir düzeltme yedi..!
Benim gibi 3,60'tan alan ve 5.40'tan satan kişiye net %50 kazanç bıraktı ama ben satmadım henüz. Bekliyorum...

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Cvp: ORGE
Gönderilme zamanı: 13 Ağu 2013, 23:15 

Ettiği teşekkür: 8764
Aldığı teşekkür: 355
9düşün1oyna yazdı:
ORGE

ORGE ile ilgili 9düşün1oyna VIP Portföy sayfama yazdıklarım:

05 Haziran 2013

9düşün1oyna yazdı:
Bir süredir (4 TL'den beri) ORGE'yi alım için bekliyordum. Beklediğim nokta da "çıkış için düşüş"ünü gerçekleştirmesiydi. Grafik boynunu aşağı bükecek ve ardından tavana kilitleyecekti. Bu beklenti içindeyken ben (Temmuz ayı gibi bekliyordum aslında), pazartesi borsada çöküş yaşandı, ORGE 2,94 TL'ye indi. Sonra zaten tüm kağıtlarla birlikte topladı derken, bugün ilk seans 3,46'dan yetişebildim, iki seans tavana kilitledi. Nereye kadar sorusunun yanıtı zor. Samimi olarak beklentimi yazmam gerekirse, ilk aşamada 5,50-5,90'lara kadar çıkabileceğini düşünüyorum. Buraya giderken çözebilirler, satış yiyor gibi gösterip tekrar tavana kilitleyebilirler, böylelikle bu bahsettiğim fiyata kadar gidebilir. Başka fiyatlar da düşünülebilir ama erken. ORGE, yeni çıkmış ve bence derinliği olmayan, normalde benim uzak durduğum kağıtlardandır. Yalnızca bu tepki çıkışından yararlanmak için aldım. Borsa düşerken önden koşan kağıtlardandır yani. Yine de dikkatli olmakta yarar var. YTD.

07.Haziran.2013
9düşün1oyna yazdı:
3.56'dan sattığım ORGE 3.47 ile taban yaptı dün, ama bugün malum borsada işler değişti ve 3.60'tan geri aldım. En azından dün tabanın stresini yaşamadım. Günü 3.69 TL'den kapattı.

07.Ağustos.2013
9düşün1oyna yazdı:
ORGE, hareketine başladı. 3.30 TL'li fiyatlardan bugün kapanış itibariyle 4.02 TL'ye geldi. Herkesin Ramazan Bayramı kutlu olsun.

Haziran'da 3.60 TL maliyetle aldığımı, 07.Ağustos'ta da 4.00 TL'ye geldiğini ve hareketine "başladığını" yazmıştım. İlk mesajımda 5.50-5.90'a kadar gidebilir demiştim ve bugün 5.47'den bir düzeltme yedi..!
Benim gibi 3,60'tan alan ve 5.40'tan satan kişiye net %50 kazanç bıraktı ama ben satmadım henüz. Bekliyorum...

İlk paylaştığınızda gördüm, sonra aldım. Sonra da dayanamayarak, çıkıştan hemen önce sattım.
Ve yükselişi kaçırdım.
Size hayırlı ve bereketli olsun.
Paylaşım için teşekkürler, umarım başka yararlananlar da çıkmıştır. Kendi adıma :( yararlanabilenler adına :)
Selamlar...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Ağu 2013, 22:37 
9düşün1oyna

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
Velhasıl 5.20 TL'den de sattım. Kendi portföyüme yazmıştım, buraya yazmayı unutmuşum.

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Eyl 2013, 15:07 

Ettiği teşekkür: 43
Aldığı teşekkür: 8
9düşün1oyna yazdı:
Velhasıl 5.20 TL'den de sattım. Kendi portföyüme yazmıştım, buraya yazmayı unutmuşum.

Sn. 9düşün1oyna güncel bir orge yorumu almam mümkün mü?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Oca 2016, 00:03 
ahmetguven10

Ettiği teşekkür: 233
Aldığı teşekkür: 2318
Hisse de ekim başı itibari ile 1.8 gibi defter değerine yakın yerlerden uzun bir aradan sonra yükselişine başlamış. Yani hisse 1.8 lerden arz edilip 17.37 yi görene kadar geçen süreden sonra yaklaşık 2.5 sene defter değerine düşüp buralarda oyalandı.. Ekim ayından itibaren citi bank orge de alımlara başlıyor deutsche ile birlikte. Hisseyi 5 tl üzerine çıkana kadar alım yapılmış. son 2 haftadır citi bank nötr konumda duruyor. Hisseden deutsche bu yüksek seviyeyi görüp satışa başlıyor. elinde zaten çok az var. Ama citi bank bu 3 aylık süre de 1.3 milyon lot toplamış. ve deutscenin satışlarını da almaktan çekinmemiş. Kısaca hisse spekülasyona da uğramış olsa şuan için bu durumdan 2.5 sene sonra sıyrılmaya çalışıyor gibi. citi işlem yapmasaydı yine orgeye tavrım değişmeyecekti. Bu sebeple citinin verdiği piyasa güveni ile yakın zamanda 3.53 haftalık direncini aşarsa hisse yeniden güçlenecektir. Bu süre zarfında hissede alımlara devam edecek mi takip edilmeli. Ara ara sorarsanız takibi kolay olacaktır. Hisse pahalı olmasına rağmen muadilleri arasında açıkladığı kar oranı ve sermaye durumunua göre pahalı sayılmaz.

Haftalık veriler 3.53 altında satışların kademeli ve aşağı yönlü baskı yapacağından emin. Citi bank şuan 3.18 seviyesinde olan hisse için alım yapmıyor nötr durumda yıl başından beri geçen süre içinde. Eğer tekrar günlüklerde iyi yönde güçlenme ve hisse de citi bank alımları gözlenirse hisse yeni bir rtim bulabilir. Hisse saatliklerinde epeydir dar ve düşük seviye sonrası tepki hareketi oluşabilir. ilk etapta 3.33 seviyesi direnç konumunda olacak. Hisse de citi bank sadece aralık ayı içinde 400 bin lot satın aldı. ve bu bir aylık süre içinde hisse 3.5-5.3 arasında işlem gördü. yani citinin maliyeti ort. 4 ve üzerinde diyebiliriz.

BU ARADA 3 YABANCI YATIRIMCININ 14 OCAK 2017 DE YASAKLARI BİTİYOR. ŞÖYLE Kİ BU 3 KİŞİ 2013 YILI NİSAN AYININ 4-24 Ü ARASINDA HİSSEYİ 9-2 TL ARASINDA DÜŞÜREREK İŞLEME NEDEN OLMUŞ VE SPK TARAFINDAN İŞLEM YASAĞI VERİLMİŞTİ.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Eyl 2016, 09:26 

Ettiği teşekkür: 568
Aldığı teşekkür: 198
Vip Ahmetgüven Sanal listesinden alintidir.
ahmetguven10 yazdı:
Orge %9 karla 5.40 dan takipten cikartilmistir

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Ara 2018, 08:09 
Analizci

Ettiği teşekkür: 478
Aldığı teşekkür: 7882
Açıklama Şirketimizin devam eden işleri arasında yer alan Bodrum Yalıkavak / Epique Island Projesi'nde, işveren Aksoy Bodrum Taşınmaz Yatırımları A.Ş.'den 600.000 TL+KDV tutarında ilave sipariş alınmıştır.

Böylece Epique Island Projesi'nde toplam sözleşme büyüklüğümüz 18.487.930,37 TL+KDV ve 986.874,84 USD+KDV tutarına ulaşmıştır.

İşin Mart 2019'da bitirilmesi planlanmaktadır.

Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyurulur.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.