Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Eyl 2019, 03:29


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim


FORUM KURALLARI:
Sayın üyelerimiz,
Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.


Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 685 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 11 Oca 2016, 15:14 
Çevrimdışı

Kayıt: 02 Şub 2013, 12:37
Mesajlar: 85
Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 22
NETASLARI 500TL ye hayali Satan ENGELSE denen vatandas kayiplarda.
Netasi 500 e satip ortadan kayboldu heralde.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 03 Şub 2016, 10:59 
Çevrimdışı
furkand

Kayıt: 06 May 2011, 23:22
Mesajlar: 889
Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Ettiği teşekkür: 214
Aldığı teşekkür: 169
azda olsa ex askim netasa tekrar girisyapti
bakalim hayirlisi

_________________
yatirim tavsiyesi degildir


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 20 Şub 2016, 12:56 
Çevrimdışı
furkand

Kayıt: 06 May 2011, 23:22
Mesajlar: 889
Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Ettiği teşekkür: 214
Aldığı teşekkür: 169
Operatörler yerli baz siparişinde
KAYNAK :SABAH TARİH:19/02/2016
Türk Telekom, 4.5G için ULAK'la sipariş sözleşmesi imzalarken Turkcell de görüşmelere başladığını duyurdu
Nisanda başlayacak 4.5G teknolojisine geçiş öncesi operatörler hazırlıklarına hız verdi. Türk Telekom, yerli üretimi destekleme vizyonu doğrultusunda Ar-Ge iştirakinin de ortak olduğu 4.5G milli baz istasyonu projesi ULAK için sipariş sözleşmesi imzaladı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın desteğiyle Aselsan, Netaş ve Argela tarafından geliştirilen 4.5G milli baz istasyonu ULAK'la sipariş görüşmelerine başlayan diğer operatör ise Turkcell oldu. Türk Telekom CEO'su Rami Aslan, şirketin verdiği siparişle 4.5G dönemi öncesi Türkiye'nin dijital dönüşümüne liderlik ettiklerini belirtti. Aslan, "213 bin kilometrelik fiber altyapımız ve frekanslarımızla sektöre yön veren adımlar atmayı sürdürüyoruz. Cari açığın düşürülmesine katkı sağlamak adına çok önemli gördüğümüz bu proje, gelişmiş teknolojik altyapımıza destek verecek ve hizmet kalitemizi daha da yükseltecektir" diye konuştu. Yerli baz istasyonu için sipariş görüşmelerine başladığını duyuran Turkcell ise, Temmuz 2015'te Aselsan'la birlikte yerli 5G teknolojileri için işbirliğine gittiklerini açıklamıştı. 
YTD

_________________
yatirim tavsiyesi degildir


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 27 Şub 2016, 10:41 
Çevrimdışı
MReha

Kayıt: 06 May 2011, 11:40
Mesajlar: 2158
Ettiği teşekkür: 325
Aldığı teşekkür: 1792
Dünya devi Ericsson'dan Türkiye atılımı
27.2.2016

İsveçli telekom devi Ericsson, Türkiye’de baz istasyonu üretimi için kolları sıvadı.

İsveçli telekom altyapı ekipmanları üreticisi Ericsson, Türkiye’de baz istasyonu üretimine hazırlanıyor. 4.5G’de yerlilik oranının yüzde 40’a çıkarılması sonrasında Türkiye’de baz istasyonu üretimi düşündüğünü açıklayan Ericsson, bu yatırımında son aşamaya geldi. İspanya Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde açıklama yapan Ericsson Ortadoğu ve Kuzeydoğu Afrika Başkanı Rafiah İbrahim, Türkiye’de üretime geçmek için baz istasyonu donanımı üreten yerel iş ortaklarıyla görüştüklerini söyledi. İbrahim, şunları söyledi:

YEREL ORTAK ARIYORUZ

“Üretime geçmek için bazı kriterler gerekiyor. Doğru iş ortağı, aynı zamanda pazarda yeterli hacmin olması gibi... Bu süreçler üzerinde çalışıyoruz. Ben bu sürecin sonucunun olumlu olacağını düşünüyorum. Ancak bir baz istasyonunun farklı parçaları var. Hangi parçanın üretileceği konusunda karar vermek gerekiyor. Doğru yerel iş ortağını bulduğumuz anda hemen üretime geçeceğiz. Bu bizim için büyük bir karar. Çünkü bu sadece yerel pazara yönelik bir üretim olmayacak. Üzerinde çalışmamız gereken pek çok detay var. Zamanlamasını benim açımdan söylemek zor ama bu yıl içinde Türkiye’de üretime başlamamız gerekiyor.” Türkiye’de 4.5G’ye geçişi de değerlendiren İbrahim “Türkiye, nisanda başlayacak 4.5G için hazır. İş dünyası açısından da teknolojik dönüşüm gerekiyor. Şu anda ülkede içerik tüketimi çok fazla. Veri indirme ve yükleme oranları ciddi artmış durumda. Bu nedenle hızların da bir an önce artması gerekiyor. Yeni teknolojiye geçiş, kullanımı ve uygulamaları artan nesnelerin interneti, makineler arası iletişim açısından da önemli. Türkiye bence doğru zamanda bu teknoljiye geçiyor” dedi.

5G İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ

4G’den sonraki teknoloji olan 5G üzerinde de çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İbrahim, 5G konusunda bölgede şimdiden beş operatörle işbirliğine gittiklerini ve bunlardan birinin Turkcell olduğunu söyledi. İbrahim, “2018’de cep telefonları hazır hale gelecek. Şu anda ‘neredeyiz, bu teknoloji nasıl evrimleşecek, neler yapılmalı, nasıl hazırlanmalı, nasıl cihazları desteklemeli’ aşamasındayız. İşbirliklerimizi artıracağız” dedi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YORUM : %40 Yerli oranı şartı ve yerel ortak tanımına uyan bir NETAŞ'ı, ASELSAN'ı akla getiriyor, bu gelişme NETAŞ'ı etkiler mi? Neticede TSKGV hem Aselsan'ın sahibi, hem de NETAŞ'ın ortağı. Bütün gelişmeler TSKGV'ye odaklanıyor

_________________
Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 08:38 
Çevrimiçi
Endi

Kayıt: 06 May 2011, 11:00
Mesajlar: 3360
Ettiği teşekkür: 1528
Aldığı teşekkür: 2305
***NETAS***NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )


Ortaklığın Adresi : YENİŞEHİR MH OSMANLI BULV NO 11 KURTKÖY İST

Telefon ve Faks Numarası : 02165222000 02165222222

E-posta adresi : yatirimci@netas.com.tr

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 02165222000 02165222222

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : İhale Yasağı
AÇIKLAMA:


Bursa Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ihaleye Katılan Netaş Telekomünikasyon A.Ş. hakkında, İçişleri Bakanlığı tarafından verilen 1 yıl süre ile kamu ihalelerine katılmaktan yasaklama kararı 31 Mayıs 2016 tarihli, 29728 sayılı Resmi Gazete'de ilan edilmiş olup, söz konusu yasaklama kararına karşı yasal haklarımızın korunması için gerekli tüm başvurular yapılacaktır.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.


http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=536401


BIST

(02/06/2016 - 09:34:59)

_________________
-------
Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel görüş ve yorumlarımdır.
Senaryolar tamamen hayali ve kurgusal senaryolar olup kimse için al ya da sat tavsiyesi olamaz.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: NETAS- Hisse Senedi Yorumlari
Gönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 08:42 
Çevrimiçi
Endi

Kayıt: 06 May 2011, 11:00
Mesajlar: 3360
Ettiği teşekkür: 1528
Aldığı teşekkür: 2305
NETAS.

Satış haberi beklerken bu yasaklama hiç de iyi olmadı.

_________________
-------
Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel görüş ve yorumlarımdır.
Senaryolar tamamen hayali ve kurgusal senaryolar olup kimse için al ya da sat tavsiyesi olamaz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 21 Eyl 2016, 09:23 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 1913
Ettiği teşekkür: 103
Aldığı teşekkür: 661
Netas Analiz istiyoruz. Kim yapacak

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 09:36 
Çevrimiçi

Kayıt: 09 May 2011, 00:38
Mesajlar: 13
Ettiği teşekkür: 95
Aldığı teşekkür: 8
NETAS: Şirket, bugün, pay sahibi OEP Turkey Tech B.V.'nin %48.04 oranındaki 31.1 milyon TL nominal bedelli halka açık olmayan Netaş hissesinin ZTE Cooperatief U.A. şirketine devri ile ilgili anlaşma imzaladığını bildirdi. (KAP)


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 11 Ara 2016, 19:16 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5251
Ettiği teşekkür: 482
Aldığı teşekkür: 8069
ZTE ŞİRKETİNİN NETAŞ SATIN ALIMI İLE İLGİLİ DETAYLI AÇIKLAMASI AŞAĞIDA OLDUĞU GİBİDİR :

1
Hong Kong Exchanges and Clearing Limited and The Stock Exchange of Hong Kong Limited take no
responsibility for the contents of this announcement, make no representation as to its accuracy or
completeness and expressly disclaim any liability whatsoever for any loss howsoever arising from or in
reliance upon the whole or any part of the contents of this announcement.

ZTE CORPORATION
中興通訊股份有限公司

(a joint stock limited company incorporated in the People’s Republic of China with limited liability)
(Stock Code: 763)


Announcement

Acquisition of 48.04% Equity Interests in Netaş, a Listed Turkish Company


The Company and all the members of the Board of Directors confirm that all the information contained
in this announcement is true, accurate and complete and that there is no false and misleading statement
or material omission in this announcement.

I. Overview of the transaction

1. Owing to requirements of its business development, ZTE Corporation (“ZTE” or the
“Company”) has entered, through ZTE Cooperatief U.A. (“ZTE Cooperatief”), its
wholly-owned subsidiary, into the “SHARE PURCHASE AGREEMENT related to NETAŞ
TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.” (the “Share Purchase Agreement”) with OEP Turkey Tech. B.
V. (“OEP” or the “Counterparty”) on 6 December 2016. Pursuant to the Share Purchase
Agreement, ZTE Cooperatief shall acquire from OEP its holdings of 48.04% equity interests
in NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. (“Netaş” or the “Target Company”), a listed
Turkish company, for a price of not more than USD101,280,539 (the “Transaction”).
Following the completion of the Transaction, ZTE Cooperatief shall hold 48.04% equity
interests in Netaş and become the largest shareholder of Netaş.

2. In accordance with the Rules Governing the Listing of Stocks on the Shenzhen Stock
Exchange, Measures for the Administration of Significant Asset Restructuring of Listed
Companies (《 上市公司重大資產重組管理辦法》), Rules Governing the Listing of Securities
on The Stock Exchange of Hong Kong Limited and other pertinent regulations, the
Transaction does not constitute a connected transaction or a significant asset restructuring of
the Company. The “Resolution on the Acquisition of 48.04% Equity Interests in Netaş, a
Listed Turkish Company” was considered and approved at the Eleventh Meeting of the
Seventh Session of the Board of Directors of the Company held on 5 December 2016. The
Transaction does not require approval at the general assembly meeting.

3. The Independent Non-executive Directors of the Company, namely, Mr. Richard Xike
Zhang, Mr. Chen Shaohua, Mr. Lü Hongbing, Mr. Bingsheng Teng and Mr. Zhu Wuxiang, are
of the view that: the Transaction is legal and valid and the transaction price is fair and
reasonable without compromising the interests of the Company and the shareholders.2

4. The Transaction is subject to the approval of the Competition Board of Turkey and shall be
filed with the Economy, Trade and Information Commission of Shenzhen Municipality.

5. Monetary amounts disclosed in this announcement are expressed in RMB unless otherwise
stated.


II. General information of the Counterparty

Name of company:
OEP Turkey Tech. B. V.
Nature of corporation: private limited company
Registered address and principal place of business: Herengracht 466, 1017 CA Amsterdam,
the Netherlands
Legal representative: Andrew Dunn and Robert Harmzen (joint representatives)
Registered capital: EUR18,010
Registration number (Registration with the Dutch Chamber of Commerce): 50952218
Principal business: equity investment and asset management
Shareholding structure: held as to 80.21% by One Equity Partners Limited and 19.79% by
Rhea Venture Capital Investment Trust
OEP Turkey Tech. B. V. is not related to the Company or its top ten shareholders in any way
in terms of ownership, business, assets, creditors’ rights and debts or personnel.
III. General information of the Target Company
(I) General information of the Target Company immediately prior to the Transaction
Name of company: NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.
Date of incorporation: 31 March 1967
Registered address: Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı No:11 Esas Aeropark Binası 34912
Kurtköy-Pendik / İstanbul ,Turkey
Listing information: Listed on Borsa Istanbul of Turkey (BIST) on 15 March 1993; stock
code: TRANETAS91H6, stock name: NETAS:IS

Issued capital: total share capital: 64,864,800 shares, comprising 33,081,048 A shares (51%)
and 31,783,752 B shares (49%). Details of its share capital structure are set out as follows:

Name of shareholder Class of shares Number of shares
held (shares)
Percentage of
shareholding (%)
OEP Turkey Tech. B.V. (OEP) A share 23,351,328 36% B share 7,811,241.63 12.04%
Turkish Armed Forces Foundation (TAFF) A share 9,729,720 15%
Public B share 23,972,510.37 36.96%
Total -- 64,864,800 100%

Note: A class shares are entitled to greater authority in terms of company management and control relative to B class shares,
which are ordinary shares. B class shares are freely tradable, while A class shares are subject to preemptive rights for
purchase and may not be disposed of unless other A class shareholders have waived such preemptive rights.

Pursuant to the Articles of Association of Netaş, either A class shareholder is entitled to
preemptive rights for purchase in the event of the other party’s disposal of equity interests in
Netaş to third parties. Currently, TAFF has waived its preemptive rights for purchase.

Principal business: manufacturing and sales of telecommunications equipment; project
installation, technical support and maintenance service; IT outsourcing service; project
delivery and related services.

(For further information of Netaş, please visit the official website of the company
http://www.netas.com.tr)
ı

(III) TRANSACTION PRICE :

The acquisition price of no less than USD 95,981,703 (the “Floor Price”) and no more than USD 101,280,539 (“Cap Price”)
has been unanimously agreed by the two parties following friendly consultation taking into account analyses of the market value of Netaş.
The finaltransaction price shall be subject the completion audit.

(IV) Other information
Equity interests under the Transaction are not subject to any security, pledge or other
third-party rights, nor involved in material disputes, litigation or arbitration relating to assets,
nor subject to impounding, freezing or other judiciary measures.

IV. Principal terms of the Transaction

1. Subject of transaction: 48.04% equity interests in Netaş held by OEP, namely 31,162,569.63 shares, comprising 23,351,328 A class shares and 7,811,241.63 B class shares.

2. Acquisition price: no less than USD95,981,703 and no more than USD101,280,539 to be settled in cash.

(1) On the completion date, ZTE Cooperatief shall make a cash payment of USD95,981,703 to OEP, and shall deposit cash of USD5,298,836 (the “Completion Escrow Amount”) into the
completion escrow account of ZTE Cooperatief and OEP (the “Completion Escrow Account”).

(2) Within 20 working days after the completion date, the two parties shall determine the final transaction price for the subject of transaction based on the completion accounts.

1) If the final transaction price is higher than the Cap Price, the Completion Escrow Amount shall be paid to OEP in full by the completion accounts escrow agent (the “Escrow Agent”);
2) if the final transaction price is lower than the Floor Price, the Escrow Agent shall refund the Completion Escrow Amount to ZTE Cooperatief in full;
3) otherwise, the Escrow Agent shall pay to OEP the difference equivalent to the final transaction price less the Floor Price, and the
balance in the Completion Escrow Account after the payment of the difference shall be refunded to ZTE Cooperatief.

3. 4G incentive mechanism: ZTE Cooperatief shall award incentives to OEP based on the
performance of Netaş’ 4G/4.5G business after the completion. The amount of incentive shall
be subject to a cap of USD15 million and shall be paid within four years after the completion . 4

4. Arrangements for the completion of the equity transfer: OEP shall procure Netaş to
convene a general assembly meeting, replace its directors and complete registration of the
equity transfer pertaining to the Transaction after the fulfillment of the precedent conditions
for completion (the approval of the Competition Board of Turkey and the filing with the
Economy, Trade and Information Commission of Shenzhen Municipality).

5. Conditions for the effectiveness of the agreement: the agreement shall come into effect
upon execution by the two parties.

6. Procedures to be fulfilled: the completion of the Transaction is subject to the approval of
the Competition Board of Turkey. The Transaction is also required to be filed with the
Economy, Trade and Information Commission of Shenzhen Municipality.

7. Source of funds: internal funds.

V. Purpose of acquisition and impact on the Company
Netaş’ business scope and corporate direction is coherent with the M-ICT strategy of the
Company. As one of the largest systems integration providers of Turkey, Netaş owns
extensive customer resources and the Transaction will enable the Company to drive its
business expansion in Turkey utilizing the privileged resources of Netaş. The Transaction will5
not have any material impact on the current financial conditions and operating results of the
Company.

V. Şirket satın alımın amacı ve etkisi :
Netaş'ın iş alanı ve kurumsal yönü, M-ICT'nin stratejisi ile tutarlıdır.
Şirket olarak, Türkiye'nin en büyük sistem entegrasyon sağlayıcısı olan Netaş'ın, geniş müşteri kaynakları ve İşlemleri ile Netaş'ın ayrıcalıklı kaynaklarını kullanarak Türkiye'de iş genişlemesi sağlamak.
Bu satın alma işleminin, Cari mali durum ve faaliyet sonuçlarına önemli bir etkisi bulunmamaktadır.


According to the opinion of the Turkish legal counsel engaged by ZTE Cooperatief, the
Transaction will not trigger a mandatory takeover bid under normal circumstances,1 although
this is subject to the ruling of the Capital Markets Board of Turkey. Assuming the obligation
of ZTE Cooperatief to make a mandatory takeover bid is triggered, the total amount of
funding needed for the mandatory takeover bid under Turkish laws, regulations and regulatory
requirements following the completion of the Transaction is expected to be not more than
USD130 million.ZTE'nin işlerini yürüten Türk hukuk danışmanının görüşüne göre;
Bu satınalma işlemi, normal koşullar altında zorunlu çağrı teklifi verilmesini gerektirmez. Nihai karar SPK kararına tabidir.
Zorunlu Çağrı Yükümlülüğünü varsayarak, ZTE, Türk Kanunları, Yönetmelikleri gereğince Zorunlu Çağrı koşullarını yerine
getirmek için gereken tutar 130 Milyon Dolardan fazla değildir.


Apart from the Transaction, ZTE Cooperatief does not have any intention to acquire other
equity interests in Netaş. Nevertheless, in view of the aforesaid opinion of the Turkish legal
counsel, the Board of Directors of the Company has approved, for the sake of prudence, the
total amount for a potential mandatory takeover bid in the event of a trigger as mentioned
above, in addition to approving the Transaction.

Bu satın alma işlemi dışında ZTE'nin diğer NETAŞ sermaye paylarını elde etme niyeti yoktur.
Yine de, yukarıda sözü edilen Türk hukukunun görüşleri ışığında, Şirketin Yönetim Kurulu, bu satın alma işlemine ek olarak,
ihtiyatlı davranılması için bahsedilen ZORUNLU ÇAĞRI durumunda, potansiyel zorunlu devralma teklifi için toplam tutarı onaylamıştır.


VI. Documents for inspection
1. Resolutions of the Eleventh Meeting of the Seventh Session of the Board of Directors
2. Resolutions of the Ninth Meeting of the Seventh Session of the Supervisory Committee
3. Opinion of the Independent Non-executive Directors
4. SHARE PURCHASE AGREEMENT related to NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.
By Order of the Board
Zhao Xianming
Chairman
Shenzhen, the PRC
6 December 2016
As at the date of this announcement, the Board of Directors of the Company comprises three executive
directors, Zhao Xianming, Yin Yimin and Wei Zaisheng; six non-executive directors, Zhang Jianheng, Luan
Jubao, Shi Lirong, Wang Yawen, Tian Dongfang and Zhan Yichao; and five independent non-executive
directors, Richard Xike Zhang, Chen Shaohua, Lü Hongbing, Bingsheng Teng and Zhu Wuxiang.
1
As defined under Capital Market Law No. 6362 of Turkey and certain supplementary regulations, the obligation of an
acquirer (including its joint acquirers / concerted parties) to make an offer for acquisition on the same terms to all other
holders of the remaining equity interests arises when it directly or indirectly acquires a listed company and obtains the
“management control” of such listed company.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 13:43 
Çevrimdışı

Kayıt: 16 Eyl 2011, 21:33
Mesajlar: 67
Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 5
Sayın ANALİZCİ veya bilgisi olan yatırımcılar; Netaş ın Satış işlemi sonucunda SPK tarafından çağrı yapılmasına karar verilirse, bu çağrının RHEAG hissesine olunlu yansıması beklenebilir mi acaba ? Yorumlarsanız çok sevinirim. SAYGILAR.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 11:20 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5251
Ettiği teşekkür: 482
Aldığı teşekkür: 8069
ZTE Türkiye Hakkında

http://www.zte.com.tr/

http://www.zte.com.tr/hakkimizda/

1985 yılında Çin’de kurulan ZTE’nin Türkiye’de 2001 yılından 2005 yılına kadar temsilciliği bulunmuştur. 2005 yılında Türkiye’de resmi ofis açılışını yapan ZTE, İstanbul ve Ankara olmak üzere iki ana ofisinde profesyonel ekibiyle hizmet vermektedir.

ZTE Türkiye, Telekomünikasyon, telefon, alt yapı, yazılım, kurumsal şebeke çözümleri, M2M, veri iletim cihazları, aksesuar ve tablet sektörlerinde hizmet vermektedir. ZTE, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Wi Max , Fiber Kent (Türk Telekom), NEC Replacement ( Türk Telekom ATM-IP), Türk Telekom NGN, Rectifier (Türk Telekom) projelerini yürütmektedir. Aynı zamanda Türkiye, ZTE genel merkezi tarafından 2015 yılı için en stratejik ülke olarak seçilmiştir. Bu doğrultuda Türkiye, ZTE’nin gelecekteki çalışmaları ve yatırımları açısından son derece önemli bir ülke konumundadır.

ZTE ulusal alanda tüm GSM ve sabit hat operatörleriyle ortaklıklar gerçekleştirmiş, (Turkcell, Vodafoe, Avea, TTNet) ürün ve hizmet sağlamıştır. Türkiye’deki müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi ilke edinen ZTE, tüm Enterprise ürünleri, (TTNET 1 milyon ADSL ve VDSL modem projesi), enterprise switch ürünleri, WLAN access gateway, video konferans cihazları, endüstriyel kameralar konusunda satış ve servis desteği sağlamaktadır.

ZTE Türkiye’nin son kullanıcılar konusunda öncelikli hedefi, ürün ve hizmet kalitesini ön planda tutarak 3 yıl içerisinde sektörde söz sahibi bir konumda olmaktır. Tüm dünyada adından sıkça söz ettiren Blade ve Nubia serisi ile en iyi ürün ve hizmeti Türkiye’deki kullanıcılara sunmayı hedeflemektedir.ZTE, Türkiye ve Avrasya’daki büyüyüşünü desteklemek amacıyla Netaş hisselerinin %48’ini satın aldı
7 Aralık 2016

http://www.zte.com.tr/category/genel/

http://www.zte.com.tr/zte-turkiye-ve-av ... atin-aldi/

Önde gelen uluslararası telekomünikasyon, kurumsal ve son kullanıcılara yönelik mobil İnternet teknolojileri çözümleri tedarikçisi ZTE Corporation (0763.HK / 000063.SZ) Netaş’ın, One Equity Partners’ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey Tech B.V’n portföyünde bulunan yüzde 48.04 hissesini satın almak üzere bir anlaşmaya vardığını duyurdu.

Söz konusu satın alma, ZTE’nin bilişim ve iletişim teknolojileri (ICT) alanında Türkiye ve Avrasya’daki müşterilerine dünya standartlarında yenilikçi çözümler sunma kapasitesini güçlendirecek. 2015 mali yılı geliri 371 milyon ABD doları olan, Türkiye’nin ICT sektör lideri Netaş’ın telekom operatörleri, bankalar, hükümetler ve büyük ölçekli şirketlerden oluşan geniş bir müşteri portföyü bulunuyor. Netaş’ın 800 mühendisli ArGe Merkezi, Türkiye’deki en büyük özel ArGe merkezi konumunda.

1967’de kurulan Netaş, İstanbul Borsası’nda işlem görüyor. One Equity Partners, yönettiği holding şirketi OEP Turkey Tech B.V aracılığıyla Netaş’taki hissesini 2010’da Nortel’den almıştı.

Duyurulan satın alma işlemini takiben, Netaş bağımsız bir şirket olmaya devam edecek ve ZTE’nin telekom operatörlerine, bankalara, hükümetlere, büyük ölçekli şirketlere ve tüketicilere sunduğu dünya standartlarındaki ürün, hizmet ve çözüm portföyüne erişimi artacak. Bununla birlikte Netaş, hali hazırda sunduğu servis ve çözümleri güçlendirme, müşterileri için daha fazla değer yaratma ve müşteri tabanını büyütme imkanı bulacak. Netaş’ın Türkiye’de kabul görmüş yenilikçi çözümleri ise, ZTE’nin uluslararası müşterilerine ulaştırılacak.

Netaş’ın gelecekte faaliyetlerini sürdüreceğini vurgulayan ZTE Yönetim Kurulu Başkan ve CEO’su Dr. Zhao Xianming, yatırımla ilgili olarak şöyle konuştu: “İşlem sonrasında, Netaş’ın kurumsal değerlerine bağlı kalarak, müşterilerine en iyi değer ve hizmet düzeyini sunmak için mevcut tedarikçileri ve iş ortaklarıyla yakından çalışacağını ve Türkiye’de geliştirilen inovasyonları beslemeyi sürdüreceğini belirtti.

ZTE’nin yatırımını yorumlayan Netaş’ın mevcut Yönetim Kurulu Başkanı David Walsh ise “Netaş, OEP’nin yatırım yaptığı 6 yıl öncesinden bugüne yaklaşık yüzde 400 büyüyerek Türkiye’de olağanüstü bir başarı hikâyesi olmuş ve alanında amiral gemisi bir işletme haline gelmiştir. Netaş’ın gerçekten son derece yetenekli olan ekibi, kurumun ICT sektörü yeteneklerini kuvvetlendirerek Netaş’ı Türkiye dışında da büyütmeyi başarmıştır. ZTE’nin yatırımı, küresel erişimi ve ürün genişliğiyle Netaş, gelecek başarılar için olağanüstü iyi konumlanmıştır” yorumunu yaptı.

ZTE’nin Netaş’a yaptığı yatırımla ilgili olarak heyecanlı olduğunu ifade eden Netaş CEO’su C. Müjdat Altay şunları dedi: “Türkiye’nin bir numaralı sistem entegratörü olarak 160’tan fazla küresel operatör için yazılım çözümleri geliştiriyor ve 5 kez Türkiye’nin “Yazılım İhracatı Şampiyonu” olma başarısını elimizde tutuyoruz. Netaş, bu topraklarda doğan bir teknoloji şirketidir ve 2023 yılı itibarıyla Türkiye’den çıkmış ilk 10 marka arasında olabilme hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bundan sonra büyümemizi küresel arenada çok önemli bir yeri olan bilişim çözüm ve teknolojileri üreticisi, yeni ortağımız ZTE ile sürdüreceğiz ve Netaş’ı küresel bir teknoloji şirketi olarak konumlayacağız.

Türkiye’nin dijital geleceğinin mimarı Netaş olarak, ZTE ile beraber çalışarak dünya pazarlarında daha da yaygınlaşacağız. ZTE ile özellikle ArGe ve inovasyon alanlarında olmak üzere teknoloji birikimlerimizi karşılıklı olarak paylaşacağız. Bu işlemin Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için uygun bir ortam olduğunu vurguladığına inanıyoruz.”

Netaş’a yapılan yatırım sayesinde ZTE, Çin hükümetinin “İpek Yolu Ekonomik Kuşağı” (One Belt One Road) inisiyatifi ve Türk hükümetinin güçlü bir ICT ekonomisi yaratma planları doğrultusunda ortaya çıkan fırsatlardan daha iyi yararlanabilecek. Netaş ise Türkiye ICT sektörünün uluslararası erişimli ve yenilikçi lideri olarak büyümesini sürdürecek.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 30 Ara 2016, 15:14 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5251
Ettiği teşekkür: 482
Aldığı teşekkür: 8069
Şirketimiz
tarafından en son yapılan 6 Aralık 2016 tarihli özel durum
açıklamamızda Şirket pay sahiplerimizden OEP Turkey Tech B.V.'nin ("OEP") Şirketimize yaptığı bildirim
uyarınca, OEP ile ZTE Cooperatief U.A. ("Alıcı")
arasında, 6 Aralık 2016 tarihinde, Şirketimizin toplam sermayesinin
%48,04'ünü temsil eden halka açık olmayan payların ("Pay(lar)") tamamının devrine ilişkin olarak bir hisse alım
sözleşmesi ("Sözleşme") akdedildiği
bildirilmişti.
OEP tarafından
Şirketimize yapılan bildirim uyarınca, yukarıda yer verilen hisse devir
işlemine Rekabet Kurulu tarafından izin verilmiştir.
Konu ile ilgili
olarak yatırımcılarımızın kararını etkileyecek yeni bir gelişme olduğunda
ilgili mevzuat çerçevesinde kamuoyuyla paylaşılacaktır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 17 Oca 2017, 10:29 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 1913
Ettiği teşekkür: 103
Aldığı teşekkür: 661
10.38 ile sanal netas aldik bakalim. Ytd

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 09 Şub 2017, 14:14 
Çevrimdışı
MReha

Kayıt: 06 May 2011, 11:40
Mesajlar: 2158
Ettiği teşekkür: 325
Aldığı teşekkür: 1792
Sayın Analizci'nin yazısıdır. Kendisinin ve yönetimin izni ile VİP listeden buraya alıntı yapılmıştır.

*********************************************************************************
3 MART 2017 OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL ÇAĞRISINDA NET ŞEKİLDE BELİRTİLEN DURUM AŞAĞIDA:

3. Görev süresi devam eden bazı yönetim kurulu üyelerinin yerine yeni üyelerin seçilmesi ve adaylar hakkında
bilgi:

OEP Turkey Tech B.V. ile ZTE Cooperatief U.A. arasında, 6 Aralık 2016 tarihinde,
Şirketimizin toplam sermayesinin %48,04'ünü temsil eden payların tamamının devrine ilişkin olarak bir hisse
alım sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu satış işlemi sonrasında değişecek yönetim kurulu üyelerinin yerine
atanmak üzere Genel Kurulun onayına sunulması için Ek-2 de yer alan adayların özgeçmişleri Kurumsal
Yönetim Komitesi tarafından incelemiş ve yönetim kurulu üyesi olma kriterleri taşıyıp taşımadıkları
değerlendirilmiştir.

Bu doğrultuda,
1-Mr. JIANG Xiangyang,
2-Mr. DING Minzhongxia,
3-Mr. Xu Huijun ve
4- Mr. Yang Jun

in yönetim kurulu üyesi adayı olarak Genel Kurulun onayına sunulmasında herhangi bir sakınca olmadığı
tespit edilerek, bu konunun Yönetim Kurulun onayına sunulmasına karar vermiştir.
----------------------------------------------------

denilmektedir. Yani burda muğlak bir ifade falan yok. SPK tebliği de net açık, 7 Yönetim Kurulunun 4'ünü atayan ZTE şirketin yönetimini net olarak çoğunluk sağlayarak ele geçiriyor. Zaten bu kadar para verip aksini kim düşünebilir ki? Zorunlu çağrı için zaten paraları hazırken neden çekinsinler ki?

Peki o zaman soru şu? Neden herşey açıkken, teknoloji şirketlerinin PD/DD oranları 3-4 seviyelerinde işlem görürken NETAŞ 1.46 PD/DD çarpanı ile buralarda işlem görüyor. BIST diplerde dolaşırken 12'lerde dolaşan bu hisse, bu yükselişte neden baskılanmıştır?

Bu da aslında net ve açık bir şekilde NETAŞ SATIŞ SÖZLEŞMESİNDE bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu detay nedir?

Gelelim OEP_ZTE ANLAŞMASININ DETAYLARINA:

OEP-ZTE ANLAŞMASINA GÖRE (AŞAĞIDA)
ÜST LİMİT : 101.280.539 USD : NETAŞ FİYATI 11.51 TL
ALT LİMİT: 95.981.703 USD : NETAŞ FİYATI :10.91 TL
EMANETTE DURACAK MİKTAR : 5.298.836 USD
SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞI GÜN DOLAR KURU: 3.5408

5.2 MİLYON DOLARIN NE OLACAĞI KONUSUNDA 3 KOŞUL.
1. KOŞUL : EĞER FİYAT 11.51 TL'NİN ÜZERİNDE OLURSA OEP 5.2 MİLYON DOLARI ALIR.
2. KOŞUL : EĞER FİYAT 10.91 TL'NİN ALTINDA OLURSA 5.2 MİLYON USD ZTE'DE KALIR.
3. KOŞUL : EĞER FİYAT 10.91-11.51 TL ARASINDA BİR RAKAM OLURSA, 20. İŞGÜNÜ SONUNDA KAÇTAN KAPANIRSA ONA GÖRE 5.2 MİLYON DOLAR BÖLÜŞÜLÜR.

----------------------

Buna göre fiyatın niye baskılandığı net ve açıktır. Bu durumda fiyatın baskılanması neye yarar? Akla 2 ihtimal geliyor;

1. Olası çağrı dahil, borsa yatırımcısının (bu topikteki okunanlara bakınca da anlaşılıyor) sabrı, tahammülü ve beklentisi azaltılarak olası çağrıda herkesin çağrıya katılımının sağlanması.
2. 11.51 TL rakamı sürekli anlık ulaşılabilecek menzilde tutulmaktadır. Şu an bile tavanı 12.15 TL'dir. Yani 5.2 milyon USD'nin kazanımı son gün, son dakikaya kadar mümkündür. Satış sözleşmesinin imzalandığı dönemde önceye, Kasım sonundan bu yana takaslara bakarsanız, 10 bin lot ve üzeri satan 18 aracı kurumun satış toplamı 1.6 milyon lot, alıştaki 8 aracı kurumun alış toplamı 1.5 milyon lotun üzerindedir. Alanlar ise ATA yatırım, Emeklilik Yatırım Fonu, Yatırım Fonu ve Citi-Deutsche olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani KY dışında satan olmadığı gibi toplayanların kim olduğu herkes tarafından Takaslara bakıldığında görülecektir.

Yani demem o dur ki, Tahtada tamamen algıya oynanılmakta, borsa'nın rekor kırdığı günlerde bu hissenin bu PD/DD oranlarıya buralarda baskılanmasının tek gerekcesi bu satış sözleşmesinde bariz şekilde durmaktadır. Satış sözleşmesinin üzerinden 2 ay geçti, şurda birşey kalmadı. Topikte yazılanlara baktığımızda 2 görüş hakim, birileri umudunu korumaya çalışıyor, birileri de sabır törpülemeye.

GK'da dikkat çekici durum ise, paranın ödenmesi duyurulmadan Olağanüstü Genel Kurul'da adaylar açıklanmasıdır.

Ortada 4 ihtimalli bir Çağrı olasılığı var ve kafalar hala karışık, tam da istendiği gibi bir ortam sağlanmış durumda.

TÜM bunların ışığında ortada gerçek olan duruma bakalım;

Aselsan PD/DD oranı : 4.37
NETAŞ PD/DD oranı : 1.46

Bu durumda NETAŞ'ın 4.37 PD/DD oranına ulaşması için;

Netaş D.D. 6.92 x 4.37 = 30.24 TL.

Tabi NETAŞ'ı bir ASELSAN'la bir tutamayız ancak ZTE'nin kar marjları ve NETAŞ'a katacakları da ortada. Yani bu durumda 3 Çarpanlı bir PD/DD oranına göre 20 TL'li fiyatlar akla gelebilmektedir.

BORSA son 1 ayda %15 yükseldi, NETAŞ ise durduğu yerde. Satış öncesinde bile 12 üstü görürken şu anda bu seviyelerde bekletilmesinin nedenleri ifade ettik. Başka düşünceleri olanlar da çıkabilir. Paylaşılırsa sevinirim.

Bu durumda GK öncesinde satışın gerçekleşmesi, paranın ödenmesi gerekiyor. Çok yakında bu açıklama gelebilir. Paranın ödenmesini takip eden 20. gün önemli ancak en önemli nokta GK'da bu 4 üyenin seçilmesidir. Bu durum yakından takip edilmelidir.

NETAŞ gelişmeleri ve düşüncelerimiz bunlardır. Yorumlarınızı bekliyorum.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

_________________
Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 12 Şub 2017, 17:57 
Çevrimiçi
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 5251
Ettiği teşekkür: 482
Aldığı teşekkür: 8069
NETAŞ ve RHEAG KAP açıklamalarında sadece satış rakamları paylaşıldı, bunlar;

1 - USD 3.5408 TL'lik satış sözleşmesinin imzalandığı TCMB KURU
2 - Beher PAY BEDELİ : 11.5078
3 - TOPLAM SATIŞ BEDELİ TL : 358.614.132 TL
4 - TOPLAM SATIŞ BEDELİ USD : 101.280.539 USD

Bu açıklamalardan satış şartları tam anlaşılamamış, bazı ilgili arkadaşlar sayesinde ZTE'nin sayfasında İNGİLİZCE olarak yayınlanan satış detaylarına ulaşmıştık. Burada geçen satış detayları net olarak aşağıdaki gibidir.

IV. Principal terms of the Transaction
TR : İşlemin temel şartları

1. Subject of transaction: 48.04% equity interests in Netaş held by OEP, namely
31,162,569.63 shares, comprising 23,351,328 A class shares and 7,811,241.63 B class shares.

TR: İşlemin konusu: OEP Netaş'ta sahip olduğu % 48.04 lük hisse, yani 31.162.569.63 adet hisse (23.351.1328 adet A sınıfı hisse ve 7.811.241.63 adet B sınıfı) hisseden oluşmaktadır.

2. Acquisition price: no less than USD95,981,703 and no more than USD101,280,539 to be settled in cash.

TR: Satın alma fiyatı: Nakit olarak ödenecek tutar (TABAN TUTAR) 95.981,703 ABD Dolarının altında ve (TAVAN TUTAR) 101.280.0539 ABD Doların üstünde olmayacaktır.


(1) On the completion date, ZTE Cooperatief shall make a cash payment of USD95,981,703 to OEP, and shall deposit cash of USD5,298,836 (the Completion Escrow Amount) into the completion escrow account of ZTE Cooperatief and OEP (the Completion Escrow Account).

TR: Satışın gerçekleşmesi/Ödeme işlemi tarihinde, ZTE, OEP için 95.981,703 USD nakit ödeme yapacak ve ZTE-OEP EMANET HESABINA 5,298,836 ABD Doları tutarında nakit para yatıracaktır.(2) Within 20 working days after the completion date, the two parties shall determine the final transaction price for the subject of transaction based on the completion accounts.

TR: İşlemin tamamlanma tarihinden itibaren 20 iş günü içerisinde, iki taraf, tamamlanma hesaplarına dayanarak işlem konusu için nihai işlem fiyatını belirleyecektir.

1) If the final transaction price is higher than the Cap Price, the Completion Escrow Amount shall be paid to OEP in full by the completion accounts escrow agent (the Escrow Agent);

TR: Eğer nihai işlem fiyatı Kapanış Fiyatından yüksekse, EMANET HESABINDAKİ TUTAR OEP'ye tam olarak ödenir; (95.981.703 + 5.298.836 USD=101.280.539 USD VE 1 LOT NETAŞ 3.2501 USD)


2) if the final transaction price is lower than the Floor Price, the Escrow Agent shall refund the Completion Escrow Amount to ZTE Cooperatief in full;

TR: Eğer nihai işlem fiyatı TABAN Fiyatından düşükse, Emanet Etkileyici, Emanet Tamamlama tutarını ZTE ye tam olarak iade edecektir; (satış 95.981.703 USD ve 1 lot NETAŞ : 3.08 USD)


3) otherwise, the Escrow Agent shall pay to OEP the difference equivalent to the final transaction price less the Floor Price, and the balance in the Completion Escrow Account after the payment of the difference shall be refunded to ZTE Cooperatief.

TR: Diğer durumda/aksi takdirde, Emanet Etkileyici, OOP'ye, nihai işlem fiyatına eşdeğer olan Kat Fiyatından daha düşük bir fark ödeyecek ve farkın ödenmesinden sonra Emanet Tamamlama Hesabındaki bakiye ZTE ye geri ödenecektir. (Taban 10.91, Tavan 11.51 arasındaki fiyata göre 5.2 Milyon USD bölüşülecektir.)


3. 4G incentive mechanism: ZTE Cooperatief shall award incentives to OEP based on the performance of Netaş 4G/4.5G business after the completion. The amount of incentive shall be subject to a cap of USD15 million and shall be paid within four years after the completion .

TR: 4G teşvik mekanizması: ZTE, Netaş'ın 4G / 4.5G faaliyetinin tamamlanmasından sonra OEP için teşvik/prim ödemesi yapacaktır. Teşvik tutarı 15 milyon ABD dolardır ve dört yıl sonra ödenir.


4. Arrangements for the completion of the equity transfer: OEP shall procure Netaş to convene a general assembly meeting, replace its directors and complete registration of the equity transfer pertaining to the Transaction after the fulfillment of the precedent conditions for completion (the approval of the Competition Board of Turkey and the filing with the Economy, Trade and Information Commission of Shenzhen Municipality).

TR: Devir işleminin tamamlanması için gerekli düzenlemeler: OEP(NETAŞ Yönetimi), Netaş Genel kurul toplantısı yapılmasını, Yönetim Kurulu Üyelerinin değiştirilmesi ve İşlemle ilgili hisse devrini tamamlamak için emsal şartların yerine getirilmesi ve Rekabet Kurulu, SPK ve Shenzhen Onayları


5. Conditions for the effectiveness of the agreement: the agreement shall come into effect upon execution by the two parties.

6. Procedures to be fulfilled: the completion of the Transaction is subject to the approval of the Competition Board of Turkey. The Transaction is also required to be filed with the Economy, Trade and Information Commission of Shenzhen Municipality.

TR : Gerçekleştirilecek usuller: İşlemin tamamlanması Rekabet Kurumu onayına tabidir. Aynı zamanda Shenzhen Belediyesinin Ekonomi, Ticaret ve Bilgi Komisyonu'na ONAY başvurusu yapılması da gerekiyor. (ONAYLAR ALINMIŞTIR)


7. Source of funds: internal funds.
TR: Fon (SATINALMANIN KAYNAĞI) kaynakları: iç fonlar.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu satış anlaşması, NETAŞ VE RHEAG KAP AÇIKLAMALARINDAN ANLAŞILDIĞI ÜZERE, TCMB USD ALIŞ KURU 3.5804 TL üzerinden, ZTE'nin kendi hissedarlarına yaptığı İngilizce açıklamadaki TABAN TUTAR, TAVAN TUTAR VE ARASINDA KALAN MİKTAR şartlarıyla yapıldığı anlaşılmaktadır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 685 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 46  Sonraki


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.