Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Şub 2018, 17:39

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 57 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 18 Kas 2011, 12:40 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
METEM ENERJİ, KAYITLI SERMAYE SİSTEMİNİ YÜKSELTMEK İÇİN SPK'YA BAŞVURDU

Metem Enerji, kayıtlı sermaye sistemini yükseltmek için
SPK'ya başvurdu.
SPK Haftalık Bülteni'ne göre, Şirket, 50 milyon TL olan
kayıtlı sermaye tavanını 500 milyon TL'ye yükseltecek.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(17/11/2011 - 18:15:05)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2011, 16:36 

Aldığı teşekkür: 0
eee bu iyi mi kötü mü ??
işi bilenler bişeyler söylesede bizde acemiler olarak bişeyler anlasak :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Kas 2011, 18:35 

cratos yazdı:
eee bu iyi mi kötü mü ??
işi bilenler bişeyler söylesede bizde acemiler olarak bişeyler anlasak :D

Şirket birleşmeleri ve sermaye artışı sonrası MTEKS'in kayıtlı sermaye tavanı ödenmiş sermayenin gerisinde kalmıştı. Bu durumda kayıtlı sermaye artışı bir zorunluluktan kaynaklanmakta.
Sondan bir önceki 15.11.2011 tarihli mesajda sermayenin arttırılma nedeni açıklanmış.
Kayıtlı sermaye tavanı artışı ile sınırlı kalırsa etkisi olmaz.
Birleşme sonrası diğer şirket bilançolarını incelemedim, ancak bunun ardından sermaye artışı kararı alınırsa şirket zararda olduğu için bedelli söz konusu olabilir.
Zararda olan şirketlere bedelli sermaye artışı olumlu olarak değerlendirilmez.
Işıklar Holding'in son dönemdeki hisse satışlarıda düşünüldüğünde olumlu değerlendirilecek bir durum görülememekte.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Kas 2011, 15:41 

***MTEKS* *PARSN* *USAK***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Endekslerde Kullanılan Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı Değişiklikleri )

***MTEKS******PARSN******USAK***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Endekslerde Kullanılan Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı Değişiklikleri )
23.06.2011 tarih, 370 sayılı Genelgemizin 4.4.f maddesi gereğince, 23.11.2011 tarihinden itibaren İMKB Hisse Senedi endekslerinin hesaplanmasında fiili dolaşımdaki pay oranları

Metem Enerji ve Tekstil için %48,
Parsan için %24,
Uşak Seramik için %45

olarak dikkate alınacaktır.
Tablo Başlığı

IMKB

(22/11/2011 - 14:05:47)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Ara 2011, 22:00 

SPK, METEM ENERJİ'NİN KAYITLI SERMAYE TAVANINI YÜKSELTME TALEBİNİ KAYDA ALDI

Sermaye Piyasası Kurulu, Metem Enerji ve Tekstil Sanayi ve Ticaret'in
kayıtlı sermaye tavanını yükseltme talebini kayda aldı.
SPK Haftalık Bülteninde yer alan karara göre, şirketin kayıtlı sermaye
tavanı 50 milyon TL'den 500 milyon TL'ye çıkarıldı.
Bültende konu ile ilgili şu bilgiler verildi:
"Metem Enerji ve Tekstil Sanayi Ticaret A.g.’nin, ticaret unvanının
“Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.” olarak değiştirilmesi, 50.000.000,-TL
olan kayıtlı sermaye tavanının 500.000.000,-TL’ye yükseltilmesi ile
faaliyet konusu ve merkez adresinin değiştirilmesi amacıyla esas sözleşmesinin
2, 3, 4 ve 6’ncı maddelerinin tadiline ilişkin talebi Kurulumuzca uygun
görülmüştür."

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com

(19/12/2011 - 06:32:42)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Ara 2011, 22:01 

***MTEKS***METEM ENERJİ VE TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Orhan Veli Kanık Caddesi, Yakut Sokak, Eryılmaz Plaza No:3 Kat:2 PK:34810 Kavacık-Beykoz / İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 0216 537 00 85 0216 537 00 88

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 537 00 85 0216 537 00 88

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Esas Sözleşme madde tadil onayı

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin , ticaret unvanının "Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş." olarak değiştirilmesi, 50.000.000,-TL olan kayıtlı sermaye tavanının 500.000.000,-TL'ye yükseltilmesi ile faaliyet konusu ve merkez adresinin değiştirilmesi amacıyla esas sözleşmesinin 2, 3, 4 ve 6'ncı maddelerinin tadiline ilişkin talebimiz Sermaye Piyasası Kurulu'nun 16/12/2011 tarih ve 2011/50 sayılı toplantısında görüşülerek uygun görülmüştür.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(19/12/2011 - 09:48:27)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Ara 2011, 22:03 

Işıklar Holding A.Ş. tarafından 19.12.2011'de 0,74 - 0,79 TL fiyat aralığında 3.050.000 adet satış gerçekleştirilmiş.

***MTEKS***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Hisse Alım Satım Bildirimi )
Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:VIII, No:54 Sayılı Tebliği kapsamında Işıklar Holding A.Ş. tarafından Borsamıza gönderilen hisse senedi alış satış işlemlerine ilişkin açıklama ilişikte yer almaktadır.

Bildirimlerin Borsamız tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin Borsa tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

Tablo Başlığı

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=180282

IMKB

(20/12/2011 - 09:19:03)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Ara 2011, 10:12 

Işıklar Holding A.Ş. tarafından 20.12.2011'de 0,70 - 0,73 TL fiyat aralığında 2.750.000 adet satış gerçekleştirilmiş.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=180376

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Ara 2011, 19:16 

***MTEKS******ISYHO***METEM ENERJİ VE TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Orhan Veli Kanık Caddesi, Yakut Sokak, Eryılmaz Plaza No:3 Kat:2 PK:34810 Kavacık-Beykoz / İSTANBUL

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0216 537 00 85 0216 537 00 88

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : 2011/39 yönetim kurul kararına ithafen

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin 18.10.2011 tarih ve 2011/39 sayılı Yönetim Kurulu toplantısında alınan ve 18.10.2011 tarihinde KAP'da duyurulan karar uyarınca şirketimizin yeniden yapılanma çerçevesinde enerji ve yapı sektöründeki iştiraklerine odaklanmak üzere birleşme sonucu elde edilen 34.480.901 lot (%24,63) Işıklar Yatırım Holding A.Ş. hissesini, 1 TL nominal değerdeki payın birleşme işlemi çerçevesinde hazırlanan ve birleşme oranının hesaplanmasında kullanılan uzman kuruluş raporunda yer alan değer olan 1,54 TL'den toplam 53.100.587,84 TL bedelle aracı kullanmadan İMKB dışında Turkkraft Holding A.Ş.'ye devri işlemi tamamlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(21/12/2011 - 14:48:32)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Ara 2011, 09:29 

Işıklar Holding A.Ş. tarafından 21.12.2011'de 0,70 - 0,72 TL fiyat aralığında 4.3000.000 adet satış gerçekleştirilmiş.

***MTEKS***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Hisse Alım Satım Bildirimi )
Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:VIII, No:54 Sayılı Tebliği kapsamında Işıklar Holding A.Ş. tarafından Borsamıza gönderilen hisse senedi alış satış işlemlerine ilişkin açıklama ilişikte yer almaktadır.

Bildirimlerin Borsamız tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin Borsa tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

Tablo Başlığı

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=180483

IMKB

(22/12/2011 - 09:21:30)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Ara 2011, 15:45 

arkadaşlar b u ne anlama geliyor daha da duşer mi çikar mi?
teşekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Ara 2011, 19:46 

***MTEKS******ISYHO***METEM ENERJİ VE TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş.( Finansal Duran Varlık Satışı )

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 18/10/2011

Özet Bilgi : 2011/39 yönetim kurulu kararına ithafen

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 18/10/2011

Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Işıklar Yatıım Holding A.Ş.

Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Holding'in esas amacı kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak bunların yatırım,finasman,organizasyon ve yönetim işlerini toplu bir bünye içerisinde ve ekonomik dalgalanmalara karşı yatırımların güvenliğini artırmak ve böylece bu şirketlerin sağlıklı şekilde milli ekonominin gereklerine uygun olarak gelişmelerini ve devamlılıklarını teminat altına almak ve bu amaca uygun ticari,sinai ve mali girişimlerde bulunmaktır

Satılan Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 140.000.000 TL

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 21/12/2011

Satış Koşulları : vadeli

Satılan Payların Nominal Tutarı : 34.480.901 TL

Beher Pay Fiyatı : 1,54 TL

Toplam Tutar : 53.100.587,84 TL

Satılan Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 24,63

Satış Sonrasında Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 0

Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : ---

Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : Birleşme nedeni ile şirket aktifine 10.ayda girdi.

Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : ---

Satış Sonucu Oluşan Kar/Zarar Tutarı : ---

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : ---

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : ---

Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı : Turkraft Holding A.Ş.

Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi : Dolaylı Ortak

Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Düzeltilmiş Özkaynak Değeri

Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmedi

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Birleşme aşamasında hazırlanan uzman kuruluş raporundaki değer kullanıldı.

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : 1,54 TL

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : ---

EK AÇIKLAMALAR:

Bu bildirim daha önce 21.12.2011 tarih ve14:48:23 saatte daha önce gönderilmiş olup ilgili şablon kullanılarak tekrar gönderilmektedir.

IMKB

(22/12/2011 - 11:39:32)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Ara 2011, 19:50 

Işıklar Holding satışları sonrası MTEKS halka arz edilen hisse dolaşımdaki miktarı % 48 'den % 58'e yükselmiş.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=180486

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Ara 2011, 01:22 

Sn. Polaris
Sitede dolaşırken bu hisse dikkatimi öçekti. Sağolun gene burada da bilgilendirmişssiniz bizleri.
Bu nasıl bir hisse ki, İmkb-100 de ve 5.00'lardan, 0.62'lere kadar hızlıca gelmiş.
Verdiğiniz bilgilerden kafam karıştı yalnız. Meteks 2 şirket ile birleşiyor. Bu şirketlerden Işıklar yatırım holding, Meteks hisselerinin hemen hemen hepsini satıyor. Arada birde gene bu gruba ait Turyab adında bir şirket çıkıyor. Ona yüklü bir hisse satışı yapılıyor. Buradan tek anlayabildiğim bir cepten alıp diğer cepe koyuyor gibiler. Hocam ne yapıyorlar ve bu iş nereye gider?
Biz küçük yatırımcıların anlayabileceği bir dilde açıklayabilirmisiniz?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Ara 2011, 19:15 

litaratür yazdı:
Sn. Polaris
Sitede dolaşırken bu hisse dikkatimi öçekti. Sağolun gene burada da bilgilendirmişssiniz bizleri.
Bu nasıl bir hisse ki, İmkb-100 de ve 5.00'lardan, 0.62'lere kadar hızlıca gelmiş.
Verdiğiniz bilgilerden kafam karıştı yalnız. Meteks 2 şirket ile birleşiyor. Bu şirketlerden Işıklar yatırım holding, Meteks hisselerinin hemen hemen hepsini satıyor. Arada birde gene bu gruba ait Turyab adında bir şirket çıkıyor. Ona yüklü bir hisse satışı yapılıyor. Buradan tek anlayabildiğim bir cepten alıp diğer cepe koyuyor gibiler. Hocam ne yapıyorlar ve bu iş nereye gider?
Biz küçük yatırımcıların anlayabileceği bir dilde açıklayabilirmisiniz?

Işıklar Holding halen MTEKS'in % 41,91 hissesine sahip tamamını satmadı.
Belirttiğiniz gibi üç şirket birleşiyor. Bunlardan Işıklar Holding sahibi olduğu MTEKS hisselerinin bir kısmını borsada satıyor. MTEKS'te bulunan Işıklar Holding hisseleri bedel karşılığı yine gurup firması olan Türkkraft'a devrediliyor.

Ben şirketin nakit sıkıntısı ve kısa vadede durumda bir düzelme görülemeyeceği nedeniyle bu işlemleri yaptığını düşünüyorum. MTEKS hisselerinin fiyat ne olursa olsun borsada satışına başka şekilde açıklama bulamadım. Farklı düşünen varsa ve foruma yazarsa üzerinde birlikte değerlendirme yapılabilir.
Kişisel olarak MTEKS hissesi hiç alıp satmadım.
Bir soru üzerine incelemiştim.
Hisse fiyatı hiçbir destekte tutunamamış Temmuz 2009 seviyelerine gerilemiş.
Henüz bir düzelmede görülmüyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 57 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.