Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 27 Eki 2020, 11:06

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 229 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 08 Kas 2013, 08:43 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
tablo - memsa hisse yorum
Ortaklığın Adresi : Mehmet Nezih Özmen Mah. Nadide Cad. No:27 Örs İş Merkezi Kat:1 D:4/B Güngören/ İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tel : 212 482 67 63 Fax: 212 482 90 14
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel : 212 482 67 63 Fax: 212 482 90 14
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği Kapsamında Şirket Enerji Lisansının Yenilenmesi

metin - memsa hisse yorum AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Bilindiği üzere, şirketimizin kendisine ait 10,4 MW kurulu güce sahip bir enerji üretim tesisi ve bu tesisin işletilmesi için otoprodüktör lisansı bulunmaktadır. Şimdiye kadar yürürlükte bulunan mevzuat dahilinde yıllık enerji üretimimizin maksimum %40'ı kadar elektriğin dışarıya satışı ( ikili anlaşmalar yoluyla serbest tüketicilere iletimi) mümkün iken, 02/11/2013 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği'nin geçici 7. Maddesi ile yeni yapılan düzenlemeye göre, tüm otoprodüktör lisansları, mevcut lisans kapsamındaki haklar aynı kalmak suretiyle üretim lisansına dönüştürülecektir.

Bu durumda, şirketimiz, ürettiği tüm elektriği ikili anlaşmalar yoluyla serbest piyasada değerlendirebilecek olup, otoprodüktör lisansı kapsamındaki kısıtlamanın bu yeni düzenleme ile kaldırılması sayesinde şirketimiz, yaklaşık 40.000.000 KW/yıl elektrik enerjisini daha satma imkanına kavuşmaktadır. Faaliyete geçilmesi durumunda, bu yeni düzenlemenin şirketimiz gelirlerini yaklaşık 8.000.000 TL/yıl tutarında artıracağı hesaplanmaktadır.

Bağlı ortaklığımız Volt Enerji'nin halihazırda üretim lisansına sahip olmasından dolayı bu değişiklik ilgili iştirakimizin faaliyetlerini etkilemeyecek olmakla birlikte, gelişen bu yeni durum nedeniyle, otoprodüktör lisansının üretim lisansına dönüşümü esnasında EPDK'dan alınacak görüş ve izinlere bağlı olarak grubumuzun sahip olacağı 2 ayrı üretim lisansının tek lisans altında birleştirilmesi ve sahip olduğumuz 10 MW'lik tesisin Volt'a devredilerek tüm enerji faaliyetlerinin tek çatı altında toplanması yönünde çalışmalara başlanmıştır.

Gelişmeler hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesine devam edilecektir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Ara 2013, 23:51 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
bugun sattım zararına bossa ya geçtim umduklarımız çıkmadı hayırlısı olsun bakalım...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Oca 2014, 02:27 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
***MEMSA***BORSA İSTANBUL A.Ş.( Pazar Değişikliği )

Payları Borsamız İkinci Ulusal Pazar'ında işlem görmekte olan Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş. (Şirket) ile ilgili olarak Borsa Yönetim Kurulu'nun 09/09/2013 tarihinde duyurulan kararı çerçevesinde, Şirket sermaye artırımı işlemlerinin tamamlanması şartını 31/12/2013 tarihi itibariyle yerine getiremediğinden, Şirket payları İkinci Ulusal Pazar kaydından çıkarılarak, 02/01/2014 tarihinden itibaren Gözaltı Pazarı'nda işlem görmeye başlayacaktır.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Şub 2015, 22:56 

Ettiği teşekkür: 110
Aldığı teşekkür: 673
MENSA SINAİ TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR A.Ş

Şirketimizin 08/10/2013 tarihli olağanüstü genel kurul toplantısında alınan kararlardan 3'ünün iptali ve 1'inin butlanın tespiti talepli olarak Bakırköy 1.Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülmekte olan 2014/429 esas sayılı davanın, 22/01/2015 tarihinde görülen celsesinde alınan 1 nolu karar gereğince, sermaye azaltımı ile eş anlı artırım kararının yürütmesinin durdurulmasına yönelik talebin, mahkeme heyetince incelendiği ve yürütmeyi durdurma talebinin reddine karar verildiği, tarafımıza tebliğ edilmiştir. Şirketimiz tarafından sermaye azaltım ile eş anlı sermaye artırım işlemlerine devam edilmediği için, söz konusu ara kararın ?şirketimiz faaliyetlerine bir etkisi ?bulunmamaktadır. Süregelen davanın bir sonraki celsesi, 07/05/2015 tarihinde görülecektir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 229 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.