Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 27 Eki 2020, 11:33

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 138 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 02 Kas 2012, 18:49 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
 MATAŞ MATBAACILIK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.[MATAS]
 1- Ticaret Unvanı (01.08.2011 12:03:11) MATAŞ MATBAACILIK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ   2- Merkez Adresi (01.08.2011 12:03:11) YÜZÜNCÜYIL MAHALLESİ, MATBAACILAR VE AMBALAJCILAR SANAYİ SİTESİ, 2.CADDE, NO:193-194 BAĞCILAR/İSTANBUL     3- İletişim Adresi (01.08.2011 12:03:11) YÜZÜNCÜYIL MAHALLESİ, MATBAACILAR VE AMBALAJCILAR SANAYİ SİTESİ, 2.CADDE, NO:193-194 P.K: 34204 BAĞCILAR/İSTANBUL     4- Üretim Tesislerinin Bulunduğu Adresler (01.08.2011 12:03:11) YÜZÜNCÜYIL MAHALLESİ, MATBAACILAR VE AMBALAJCILAR SANAYİ SİTESİ, 2.CADDE, NO:193-194 BAĞCILAR/İSTANBUL

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2012, 18:36 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
umut var mı engelse??

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2012, 20:11 
ay_yıldız_80

Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
burak.toker yazdı:
umut var mı engelse??

MATAS TA BUGÜN KÜ geri çekilmenin nedeni belli oldu dostlar ; İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [MATAS] 06.11.2012 17:43:20 http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=244446

Genelde Vip bölümde paylaşımlar yapılıyor. Orayı inceleyebilirseniz ordan da takip edebilirsiniz gelişmeleri

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2012, 09:29 
Big_Boss

Aldığı teşekkür: 58
MATAS- Şirketin yönetim hisselerini bu yılın başında devralan VBG Holding SPK’nın belirlediği çağrı fiyatına bir kez
daha itiraz edeceğini bildirdi. Hatırlanacağı üzere SPK 3,77 TL’den az olmamak üzere çağrı fiyatı belirlenmesine ve
yasal süreyi aşan her gün için 3,77 TL ye faiz eklenmesine karar vermişti. VBG Holding’in çağrı fiyatının belirlenmesine
esas olan dönemde manipülasyon yapıldığını ve bu dönemin çağrı fiyatı belirleme hesaplanmasından çıkarılması gerektiğini bildiriyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2012, 17:22 

Aldığı teşekkür: 0
Big_Boss

bundan sonra nasıl bır surec beklıyor bızı sence?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2012, 18:54 
Big_Boss

burak.toker yazdı:
Big_Boss

bundan sonra nasıl bır surec beklıyor bızı sence?

Rüzgar dinmeden yorum yapmak doğru olmaz ama ffkrl de benzer bir olay yaşnmış ve hisseyi uzun süre baskı altında tutumuştu. sonuç yatırımcı lehine sonuçlansa bile sürein uzun sürmesi hissede bıkkınlık oluşturuyor. Ben normalde çağrı işlemlerini takip ederim ancak VBG Holding' in başında bulunduğu çağrılarla ilgilenmiyorum. Bana güven vermiyor...YTD

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Kas 2012, 23:10 
ay_yıldız_80

5. Mataş Matbaacılık Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (Şirket) 30.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde çıkarılmış sermayesinin tamamı hisse senedi ihraç primlerinden karşılanmak suretiyle 8.000.000 TL’den 13.000.000 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek toplam 5.000.000 TL nominal değerli payların Kurul kaydına alınması talebinin değerlendirilmesi sonucunda;
a) Şirket’in büyük ortağı VBG Holding A.Ş. tarafından Şirket’in diğer ortaklarının paylarına yönelik olarak yapılması gereken çağrı işleminin yapılmaması nedeniyle Şirket talebinin olumsuz karşılanmasına,

b) Şirket’in; Eti Yatırım A.Ş. tarafından pazar değerinin tespitine yönelik olarak hazırlanan 24.06.2011 tarihli değerleme raporunun diğer varsayımları değiştirilmeksizin, yönetim kurulu üyelerine yapılacak huzur hakkı ödemelerinin nakit akışına etkileri ile Investco Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş.’ne yapılan ödemeler nedeniyle azalan halka arz gelirlerinin Şirket yatırımlarının finansmanı üzerindeki etkileri dikkate alınmak suretiyle yeniden düzenlenen halinin, varsa söz konusu hatalar nedeniyle zarara uğramış yatırımcıların yasal koşullar oluştuğu takdirde bu zararlarının tazmini talebiyle dava açabilecekleri hususunda bir açıklama ile birlikte Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ilan edilmek suretiyle yatırımcıların bilgisine sunulması gerektiği hususunda bilgilendirilmesine,
karar verilmiştir.

Elinde Mataş olanlara duyurulur

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Kas 2012, 10:52 
ay_yıldız_80

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=245575

mataş kurul başvurusu reddedilmiş, tam bir restleşme oluştu, 3.77 üzerinden mecbur çağrısı olacak gibi, şirket eninde sonunda ya kendisi piyasadan toplayacak lotları yada topladı ayak yapıyorlar :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Kas 2012, 10:57 
ay_yıldız_80

işte kap haberi;

Eklentiler:
adsız444.JPG
adsız444.JPG [ 64.88 KiB | 1512 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2012, 23:49 
Big_Boss

MATAS– Şirketin büyük ortağı VBG Holding çağrıda bulunma yükümlülüğünü yerine getirmemesine ilişkin savunmasını SPK’ya sundu. VBG Holding
çağrı fiyatına ilişkin yürütmeyi durdurma davasının hazırlıklarının devam ettiğini bildirdi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Nis 2013, 10:58 
ay_yıldız_80

Kimseyi Etkilemek istemem ama 2.63-2.65 aralığından MATAŞ takibe alınabilir, çağrı muhabbeti var, mataş topiginde haberlerini birazdan paylaşırım. 3.77 çağrısı olması lazım ama şirket kabul etmedi mahkemeye verdi, spk da şirketin itirazını kabul etmedi, spk galit gelirse 3.70 lere kadar bir çıkış demekki bu da iyi bir kar marjı yapar. kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Nis 2013, 11:16 
ay_yıldız_80

Mataş çağrı süreci biraz sıkıntılı oldu, öncelikle aşagıdaki haberlere bir bakmanızı isterim, şirket diyorki ben degerlendirdim benim hissem 2.77 eder, spk diyorki 3.77 eder, en kötü 2.63-2.65 arası alınsa bile şirket diyecekki 2.77 den ben çağrıya razıyım zaten o yüzden bu seviyelerde tutuyorlar, ben 2.64-2.65 aralığından bir miktar alım yaptım ama üstadlarda yorum yaparsa sevinirim, özellikle rheali ve mrheali hocam yorum yaparsa sevinirim.

Eklentiler:
mataş degerleme.JPG
mataş degerleme.JPG [ 20.62 KiB | 1477 kere görüntülendi ]
mataş çagrı fiyatı.JPG
mataş çagrı fiyatı.JPG [ 40.6 KiB | 1477 kere görüntülendi ]
mataş.JPG
mataş.JPG [ 69.05 KiB | 1477 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 22 Nis 2013, 11:42 

Ettiği teşekkür: 159
Aldığı teşekkür: 1213
Sayın ay_yıldız;
Yeni Türk Ticaret Kanunu ve yeni düzenlemelerden sonra SPK'nın yetkileri çok artırıldı. Görüldüğü üzere SPK kararlı bir şekilde sizin verdiğiniz resimdeki kararda da görüleceği üzere oy hakkını dondurmuş ve ceza verilmiş durumda.
Şimdi şirket ilk hamlesini yaparak mahkeme sürecini başlatmış durumda ancak SPK durup dururken bu çağrı fiyatını ortaya koymadı. SPK da bunların ne yaptığını ve yapmak istediğini bildiği için bu rakamı gelişigüzel ortaya koymadı. Küçük yatırımcıların korunması yönünde borsa tarihinde bu yapılanlar ilklerden. Şirket sahipleri de şimdi bu durumun nasıl halledileceği yönünde hummalı bir şekilde çıkış yolları aramaktadırlar. Bu konudaki olasılıklar üzerinde düşünmek ve araştırmak bunun da borsa fiyatına nasıl yansıyacağını iyi hesap etmek gerekir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Nis 2013, 11:44 
ay_yıldız_80

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=196755

İNFO YATIRIM A.Ş. / INFO [MATAS] 10.04.2012 10:17:53

AÇIKLAMA:

Mataş Matbaacılık Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş'ne ait paylar 06.04.2012 tarihinde T.S.P'da 900.000 adet A Grubu ve 2.850.000 adet B Grubu paylar olmak üzere toplamda 3.750.000 adet pay 2,50 TL fiyattan VBG Holding A.Ş. tarafından alınmıştır.Şirketimiz ile VBG Holding arasında 09.04.2012 tarihinde imzalanan çağrı yoluyla payların toplanmasına ilişkin aracılık sözleşmesi gereği, 10.04.2012 (bugün) tarihi itibariyle çağrı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmuştur.
Kamuoyuna duyurulur.

spk başvurusu bu tarihte, spk nın çağrı fiyatı 3.77 olarak belirlemiş yukarıda yazıda görünüyor, beraberinde holdinge dönüşüm ve enerji şirketi olma haberleride var zaten, hepsi kap haberlerinde mevcut, kap haberlerinde ilk 5 sayfaya bakılırsa orda görülür, istenirse akşama ayrıntılı analizde sunabilirim, şimdi işteyim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Nis 2013, 11:50 
ay_yıldız_80

Moderator yazdı:
Sayın ay_yıldız;
Yeni Türk Ticaret Kanunu ve yeni düzenlemelerden sonra SPK'nın yetkileri çok artırıldı. Görüldüğü üzere SPK kararlı bir şekilde sizin verdiğiniz resimdeki kararda da görüleceği üzere oy hakkını dondurmuş ve ceza verilmiş durumda.
Şimdi şirket ilk hamlesini yaparak mahkeme sürecini başlatmış durumda ancak SPK durup dururken bu çağrı fiyatını ortaya koymadı. SPK da bunların ne yaptığını ve yapmak istediğini bildiği için bu rakamı gelişigüzel ortaya koymadı. Küçük yatırımcıların korunması yönünde borsa tarihinde bu yapılanlar ilklerden. Şirket sahipleri de şimdi bu durumun nasıl halledileceği yönünde hummalı bir şekilde çıkış yolları aramaktadırlar. Bu konudaki olasılıklar üzerinde düşünmek ve araştırmak bunun da borsa fiyatına nasıl yansıyacağını iyi hesap etmek gerekir.

aynen dediginiz gibi sonuna kadar katılıyorum, burda benim gördügüm şirket diyorki benim hissemi ben degerlendirdim ve 2.77 fiyat makul üstünü isteme, spk da diyorki ya çağrı yap yada seni tanımam, şirket mahkemeye vermiş ve bekleniyor, mahkeme spk yı desteklerse ki bence büyük ihtimallede öyle olacak yoksa her hissenin çağrı fiyatı hoşuna gitmeyen mahkemeye başvurma yolu açılabilir o zaman belki daha büyük problemler yaşanabilir, şahsi görüşüm tabi kimseyi etkilemek istemem en kötü mahkeme mataşı desteklese bile çağrısı 2.77 den aşagı olmayacak gibi, tabi aksi karar 3.50 üzeri bir fiyat marjına gelmesi demek, tabi kapta haberleri var herkes kendiside göz atsın lütfen, ayrıca holdinge dönüşüm ve enerji şirketi muhabbetide var oda kapta mevcut, ben bu seviyeleri dipten çıkış olarak görüyorum, teknik olarakta dönme belirtileri var, ben bir miktar alım yaptım bu seviyeden ama kimseyide etkilemek istemem, krsan da çok magdur olduk dostlar, birazda kendimi suçlu hissediyorum o yüzden bir nebzede olsun bu paylaşımı yapmak istedim, umarım süreç olumlu gelişir ve herkese katkısı olur. kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 138 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.