Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Şub 2018, 17:37

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 106 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 22 Haz 2012, 11:33 
BMW M6

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
"Sn.Üyelerimiz, SOHBET KÖŞE" miz adlı başlığımız açılmıştır.. Siz değerli üyelerimizin bilgisine arz olunur..Ne isterseniz var? En azından bir göz atınız.. Buyrun linki :http://www.hissetuyolari.com/viewtopic.php?f=44&t=568&start=210

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Ağu 2012, 13:23 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin 29.08.2012 Tarih ve 87 Sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında;

İMKB Toptan Satışlar Pazarında nitelikli yatırımcılara satılmak üzere tahsisli sermaye artırımı yapmak amacıyla;

1-BGC Partners Menkul Değerler A.Ş ile " Sermaye Piyasası Araçlarının Alım Satımında Aracılık Hizmetlerine İlişkin Çerçeve Sözleşmesi" ve " Yetkilendirme Protokolü" imzalanmasına,

2-Gelişmelere bağlı olarak Sermaye Piyasası Mevzuatı ve ilgili diğer mevzuat kapsamında gerekli prosedür ve işlemlerin uygulanmasına, her aşamada gerekli açıklamaların yapılmasına,

Oybirliği ile karar verilmiştir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Eyl 2012, 14:40 

Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
***MANGO***MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Eyüp Sultan Mah. Mehmet Akif Cad. No: 30 Sancaktepe / İstanbul

Telefon ve Faks No. : 0 (216) 561 20 00 - 0 (216) 561 34 24

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 (216) 561 20 00 - 0 (216) 561 34 24

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Tahsisli Sermaye Artırımı ve Heritage Capital İle Danışmanlık Sözleşmesi İmzalanması Hk.

AÇIKLAMA:

Şirket Yönetim Kurulu'nun 20 Eylül 2012 Tarih 91 sayılı kararına istinaden:

1-Tahsisli sermaye artırımı konusunda gelişmeler değerlendirilmiş ve hisse senedi ihraç fiyatının 1,25 TL' nin altında kalması/ teklif edilmesi durumunda kabul edilmemesi, işlem yapılmaması yönünde karar alınmıştır.

2-Orta ve uzun vadeli büyüme ve gelişme hedeflerimizin ve yatırım projelerimizin gerçekleştirilmesi amacıyla

Orta vadeli alternatif finansman imkanları araştırmak üzere Heritage Capital UK Limited ("Heritage Capital") ile 20.09.2012 tarihinde danışmanlık sözleşmesi imzalanarak muhtemel finansörler ile görüşme ve müzakerelerde bulunmak üzere Heritage Capital yetkilendirilmiştir. Heritage Capital alternatif fon kaynakları nezdinde gerekli görüşme ve müzakereleri yaparak kullanılabilir fon ve kullanılma şartlarını tarafımıza raporlayacak, yönetim kurulumuz kullanma kararı verdiği takdirde Şirket ve muhtemel finansör ve/veya finansörler arasında finansman sözleşmesi imzalanacaktır.

Söz konusu görüşmeler dahilinde ortaya çıkacak, Şirket hisselerinin değerini ve yatırımcıların kararını etkileyebilecek nitelikte olan her husus ve Şirket tarafından imzalanacak olan her türlü protokol ve sözleşme kamuya açıklanacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Kas 2012, 16:03 
ay_yıldız_80

Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
en son kote edilen 3.2 milyon lot un bugün satış haberi gelirse şaşmayın derim, haber gelirse burdan geri yukarı dönmesi lazım, sata sata bitiremedi patronlar, en son 3.2 milyona yakın lotta satıldı haberini görmek lazım. ona göre tekrar pozisyon almak düşünülebilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Haz 2013, 16:40 
ay_yıldız_80

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 06.06.2013 17:36:59

Yeni İş İlişkisi

Ortaklığın Adresi : Eyüp Sultan Mah. Mehmet Akif Cad. No: 30 Sancaktepestanbul
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 (216) 561 20 00 - 0 (216) 561 34 24
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Hayır
Özet Bilgi : Danışmanlık ve Hizmet Sözleşmesi imzalanması

Yeni İş İlişkisine Başlanan/Başlanacak Kişinin Niteliği (Müşteri/Tedarikçi) : GBA Capital Management and Consultancy Ltd
Müşterinin/Tedarikçinin Adı Soyadı/Ticaret Unvanı : GBA Capital Management and Consultancy Ltd
Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Gelir Tablosundaki Net Satışlar/Satılan Mal Maliyeti İçindeki Payı : Hayır
Varsa Müşterinin/Tedarikçinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Bilançosundaki Ticari Alacaklar/Borçlar İçindeki Payı : Hayır
İş İlişkisinin Başlamasının Öngörüldüğü Tarih : Hayır
Varsa Sözleşmenin Önemli Koşulları : Hayır
Yeni İş İlişkisinin Ortaklık Faaliyetlerine Etkisi : Hayır

EK AÇIKLAMALAR:
Danışmanlık ve Hizmet Sözleşmesi imzalanması

Yönetim kurulumuzun mevcut üyeleri 4/5 üye sayısı ile toplanarak, Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KARAK ve Başkan Vekili Mehmet YAYLA'nın kurulumuz onayına sunulmak üzere imzaladıkları 95 Wilton Broad Suitte 3 Londra/ İngiltere adresinde Mukim GBA Capital Management and Consultancy Ltd. Ile yapılan ve aşağıdaki konuları ve yükümlülükleri içeren Danışmanlık ve Hizmet sözleşmesinin onaylanmasına karar vermiştir.

Danışmanın Sözleşme kapsamında yerine getireceği hizmetler.

1-Yurt dışı bağlantılı müşterilerle ilgili olarak ilişkilerin yürütülmesi
2-Yurtiçi ve yurt dışı pazarlar konusunda danışmanlık hizmeti verilmesi
3-Finansman ve Finansal estrumanlar konusunda aracılık hizmetleri. Kredi ve gayri nakdi krediler için aracılık hizmetleri
4-Yabancı ortaklık teklifleri ile ilgili Pazar araştırmaları, ön görüşmeler yapılması

Sözleşme Bedeli:

Sözleşme bedeli danışmanın iş başına alacağı, taraflarla işin nevine göre belirlenecek komisyon haricinde yıllık 500.000.- Euro'dur.

Sözleşmenin Süresi

01.06.2014 tarihine kadar bir yıldır.

Ayhan KARAK Mehmet YAYLA Bülent ÖNAL Baki DÜNDAR Mehmet Mirza TAN
Başkan Başkan Vekili Katılmadı Bağımsız Üye Bağımsız Üye

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

En son ay_yıldız_80 tarafından 21 Haz 2013, 23:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Haz 2013, 23:52 
ay_yıldız_80

en son gelişmeyi paylaşan olmamış, ben paylaşayım bari :)

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=290202

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 14.06.2013 12:55:59

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Eyüp Sultan Mah. Mehmet Akif Cad. No: 30 Sancaktepe / İstanbul
Özet Bilgi : BICBANK LONDRA' YA KREDİ MÜRACAATINDA BULUNULMASI HK.

AÇIKLAMA:

BICBANK LONDRA' YA KREDİ MÜRACAATINDA BULUNULMASI

Yönetim kurulumuz 4/5 üye sayısı ile Şirket Merkezinde toplanarak; Bicbank Business Investment Corporation Banking -Londra ile yapılan görüşme ve yazışmaları değerlendirmiş ve zikredilen bankaya nakdi-gayri nakdi 20.000.000 euro tutarında kredi müracaatında bulunulmasına, bunun için gerekli çalışmaların yapılmasına, görüşme ve müzakereleri yürütmek ve gelinen noktaları yönetim kuruluna raporlamak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KARAK'ın görevlendirilmesine karar vermiştir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Haz 2013, 23:54 
ay_yıldız_80

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=289624

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 10.06.2013 17:37:49

EK AÇIKLAMALAR:

Danışman Şirketimiz GBA Capital Management and Consultancy LTD önderliğinde Rusya Federasyonu Kaliningrad bölgesinde toplam 30.000 m2 ticari alana sahip farklı formatta 24 market (süper ve hiper) sahibi OOO "VECTOR" INN 3907047214, Kaliningrad, Russia ile Yaş Sebze ve Meyve ihracatı ile ilgili bir iyiniyet mutabakatına varılmış, ardından Yönetim Kurulumuzun 10.06.2013 Tarih 2013/24 no'lu kararına istinaden ilk parti olan ve 31.12.2014 tarihine kadar gerçekleştirilmesi öngörülen 1.000.000 (Bir milyon )Euroluk sipariş kontratı imzalanmıştır.
Kontrata göre, Alıcı sipariş bazında sipariş tutarının %10'u oranında ön ödeme yapacak, kalan %90 malların alıcı gümrüğüne girdiği tarihten itibaren 30 iş günü içinde satıcının banka hesabına ödenecektir. Mallar, ön ödeme tarihinden itibaren 30 iş günü içinde teslim edilmediği takdirde satıcı almış olduğu ön ödemeyi 15 gün içinde alıcının hesabına iade edecektir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Haz 2013, 00:09 
ay_yıldız_80

Son Gelişmelere Tarihleri İle Beraber Genel olarak bakarsak ;

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=285270

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 24.05.2013 16:00:26

AÇIKLAMA:

Ortaklığımız tarafından açılmış olan İflasın Ertelenmesi davasına ilişkin T.C. İstanbul Anadolu 16. Asliye Ticaret Mahkemesinin 16 Mayıs 2013 tarihinde verdiği 2013/73 Esas sayılı ret kararı aynı tarihte kamuya açıklanmıştı. Bu kez mahkemenin 2013/290 no'lu gerekçeli kararı tarafımıza tebliğ edilmiş olup, kararın gerekçeli sonuç bölümü aşağıda yer almaktadır:

"Yapılan yargılama sonunda tarafların iddia ve savunmaları, dosyadaki mübrez belgeler ve denetlenip benimsenen bilirkişi raporlarına göre; davacı şirketin 31.12.2012 tarihli bilançoya göre borca batık olduğunu iddia etmesine karşın mahkememizce resen davacı şirketin piyasa rayiç değerlerine göre mal varlığının tespit edildiği, piyasa rayiç değerlerine göre düzenlenen bilançoya göre de davacı şirketin 31.12.2012 tarihi itibariyle toplam aktiflerinin, toplam borçlarının 20.541.787,72.-TL tutarında aştığının tespit edildiği, borca batık durumda olmadığı, uyuşmazlığın 47.432.696,88.-TL şirket alacağının şüpheli alacak sayılıp şirket aktifinde yer almamasından kaynaklandığı, davacı tarafın borca batıklık iddiasında 31.12.2012 tarihli bilançoya dayanmasına karşın söz konusu alacakların tahsili için bu tarihten önce herhangi bir işlem yaptığına dair herhangi bir belge sunmadığı gibi dava tarihinden 4 gün önce çektiği ihtarnamelerin de sonucunu beklemeksizin işbu davayı açtığı, mali bilirkişi raporunda detaylı şekilde belirtildiği üzere şirket alacaklarının şüpheli hale gelmesine yeterli hiçbir belge sunulmaması karşısında mahkememizce davacı alacaklarının şüpheli alacak olarak kabul görmediği, dosya kapsamına göre de davacı şirketin içine düştüğü nakit sıkıntısından kurtulmak için süre kazanmak amacıyla iş bu davayı açtığı yönünde kanaat hasıl olduğu, sonuç itibariyle, davacı şirketin borca batık olmadığı tespit ve kabul edildiğinden ve borca batıklık halinin de iflas erteleme talebinin zorunlu koşulu olduğundan davacı şirket talebinin reddine karar vermek gerekmiştir.

HÜKÜM:

1-Davacı şirketin koşulları oluşmayan iflas ve iflas erteleme taleplerinin reddine,
2-Mahkememizin davacı şirket hakkında verdiği 13.02.2013 tarihli ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına,
3-Harçlar kanunu uyarınca alınması gereken 24,30.-TL harç peşin alındığından yeniden alınmasına yer olmadığına,
4-Davacı giderlerinin üzerinde bırakılmasına,
5-Kullanılmayan gider avansı varsa karar kesinleştiğinde ilgili tarafa iadesine,
6-Karardan bir suretin ilanı için İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne ve ilgili yerler gönderilmesine,

Dair olarak, davacı vekili ile bir kısım müdahil vekillerinin yüzüne karşı diğerlerinin yokluğunda tebliğden itibaren 10 gün içerisinde temyiz yolu açık olmak üzere verilen karar açıkça okunup usulen anlatıldı."

MAHKEME İFLAS ERTELEME DAVASINI REDDETTİ VE DEDİKİ SENİN İFLAS EDECEK DURUMUN YOK, SENİN DURUMUN BORCA BATIK DEGİL VE SEN ZAMAN KAZANMAK İÇİN BAŞVURMUŞSUN, O YÜZDEN DAVANI REDDEDİYORUM.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=288187

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 04.06.2013 14:07:07

AÇIKLAMA:

Alacaklılarla borç yapılandırılmasına yönelik müzakereler devam etmekte olup ilk somut sonuç olarak 995.105,96.-TL tutarında keşide ettiğimiz çekler, 48.485.-TL ödeme karşılığında muhtelif alacaklılardan geri alınmış olup, alacaklıların tahsilinden vazgeçmiş oldukları 946.620,96.-TL özel fon hesabına gelir yazılmıştır.

BURDA DA BİR ALACAKLI ALACAGINDAN 1 MİLYONLUK ALACAGI 50 BİN TL İLE KAPATIYOR, SANKİ BABASININ OĞLU :) VERİLEN ÇEKİN KENDİ ADAMINA GÖSTERMELİK VERİLDİGİ NE KADAR BARİZ ORTADA :)

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=289056

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 06.06.2013 17:36:59

Yeni İş İlişkisi

EK AÇIKLAMALAR:
Danışmanlık ve Hizmet Sözleşmesi imzalanması

Yönetim kurulumuzun mevcut üyeleri 4/5 üye sayısı ile toplanarak, Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KARAK ve Başkan Vekili Mehmet YAYLA'nın kurulumuz onayına sunulmak üzere imzaladıkları 95 Wilton Broad Suitte 3 Londra/ İngiltere adresinde Mukim GBA Capital Management and Consultancy Ltd. Ile yapılan ve aşağıdaki konuları ve yükümlülükleri içeren Danışmanlık ve Hizmet sözleşmesinin onaylanmasına karar vermiştir.

Danışmanın Sözleşme kapsamında yerine getireceği hizmetler.

1-Yurt dışı bağlantılı müşterilerle ilgili olarak ilişkilerin yürütülmesi
2-Yurtiçi ve yurt dışı pazarlar konusunda danışmanlık hizmeti verilmesi
3-Finansman ve Finansal estrumanlar konusunda aracılık hizmetleri. Kredi ve gayri nakdi krediler için aracılık hizmetleri
4-Yabancı ortaklık teklifleri ile ilgili Pazar araştırmaları, ön görüşmeler yapılması

Sözleşme Bedeli:

Sözleşme bedeli danışmanın iş başına alacağı, taraflarla işin nevine göre belirlenecek komisyon haricinde yıllık 500.000.- Euro'dur.

Sözleşmenin Süresi

01.06.2014 tarihine kadar bir yıldır.

DANIŞMAN ŞİRKET İLE ANLAŞILIYOR VE GELİŞMELERE BUNDAN SONRA DİKKAT EDERSEK ŞIKLARA VE AŞAGIDAKİ GELİŞMELERE DİKKAT LÜTFEN...

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=289624

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 10.06.2013 17:37:49

EK AÇIKLAMALAR:

Danışman Şirketimiz GBA Capital Management and Consultancy LTD önderliğinde Rusya Federasyonu Kaliningrad bölgesinde toplam 30.000 m2 ticari alana sahip farklı formatta 24 market (süper ve hiper) sahibi OOO "VECTOR" INN 3907047214, Kaliningrad, Russia ile Yaş Sebze ve Meyve ihracatı ile ilgili bir iyiniyet mutabakatına varılmış, ardından Yönetim Kurulumuzun 10.06.2013 Tarih 2013/24 no'lu kararına istinaden ilk parti olan ve 31.12.2014 tarihine kadar gerçekleştirilmesi öngörülen 1.000.000 (Bir milyon )Euroluk sipariş kontratı imzalanmıştır.
Kontrata göre, Alıcı sipariş bazında sipariş tutarının %10'u oranında ön ödeme yapacak, kalan %90 malların alıcı gümrüğüne girdiği tarihten itibaren 30 iş günü içinde satıcının banka hesabına ödenecektir. Mallar, ön ödeme tarihinden itibaren 30 iş günü içinde teslim edilmediği takdirde satıcı almış olduğu ön ödemeyi 15 gün içinde alıcının hesabına iade edecektir.

BURDA İLK BİR VE İKİNCİ ŞIKTAKİ BAHSEDİLEN KONULARA HİTABEN BİR GELİŞME YANİ YURT DIŞINDAN SİPARİŞ ALINIYOR.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=290202

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 14.06.2013 12:55:59

AÇIKLAMA:

BICBANK LONDRA' YA KREDİ MÜRACAATINDA BULUNULMASI

Yönetim kurulumuz 4/5 üye sayısı ile Şirket Merkezinde toplanarak; Bicbank Business Investment Corporation Banking -Londra ile yapılan görüşme ve yazışmaları değerlendirmiş ve zikredilen bankaya nakdi-gayri nakdi 20.000.000 euro tutarında kredi müracaatında bulunulmasına, bunun için gerekli çalışmaların yapılmasına, görüşme ve müzakereleri yürütmek ve gelinen noktaları yönetim kuruluna raporlamak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan KARAK'ın görevlendirilmesine karar vermiştir.

BURDA DA YURT DIŞI BANKA İLE ÖNCELİKLE GÖRÜŞÜLÜYOR VE YAZIŞMALAR YAPILIYOR, SONRA DA KREDİ İÇİN BAŞVURMAYA KARAR VERİLİYOR, YUKARDA DANIŞMANLIK ŞİRKETİ 3. MADDEYE DİKKAT.

SONUÇ OLARAK EN SON ŞIK YABANCI ORTAKLIK İÇİN DE BİR SÜREÇ VAR AMA HEPSİ AYNI ANDA OLMAYACAKTIR, Öncelikle siparişlerin belki hızı artacak, beraberinde belki başvurulan kredi sonuçlanacak ve olumlu karşılanacak, toplam 20 milyon euro kredi onaylanması demek mango nun nerdeyse bütün borçlarının ödenerek yapılandırılması demek, bu kredinin onaylanması ve borçlarımı ödedim demesi bile tahtayı nerelere götürebilir, Temel analizi ve son bir kaç aylık gelişmeleri sıraladım, öncesini zaten az çok takip eden herkes biliyor,

Burda en önemli nokta BU HİSSE DAHA DÜNE KADAR İFLAS EDECEM DEMİŞTİ VE ŞUANDA GÖZ ALTI PAZARINDA, takip edecek arkadaslar bu riskleri göz önüne alarak takip etmeli, benim şuanda takibimde ve fiyatı bir kaç hafta daha buralarda kalırsa daha da elimdeki lotları artırmayı düşünüyorum yalnız bu seviyelerde de pek kalacagını sanmıyorum. Lütfen burdaki paylaşımları kap haberleri ile teyit edip kendiniz karar veriniz. yatırım tavsiyesi degildir. saygılar

şuan ki fiyatı : 0.22 tl

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Haz 2013, 12:47 
ay_yıldız_80

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=292632

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 28.06.2013 09:56:39

Özet Bilgi : Bicbank ile Genel Kredi Sözleşmesi İmzalanması Hakkında

AÇIKLAMA:

Şirketimizin 27.06.2013 Tarih ve 2013/27 Sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında;

Yönetim Kurulumuzun 14.06.2013 Tarih, 2013/25 nolu kararı ile Bicbank Business İnvestment Corporation Bankimg- Londra nezdinde kredi müraccatında bulunulmasına, görüşme ve müzakereleri yürütmek ve yönetim kuruluna bilgi vermek üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karak'ın görevlendirilmesine karar verilmiş idi.

Yapılan görüşmeler sonucunda söz konusu banka nezdinde 20.000.000.- Euro tutarında gayri nakdi kredi limiti açıldığı Bankanın 26.06.2013 tarihli yazısıyla Şirketimize bildirilmiş olup;

Kullanım şartları kullanılma aşamasında (tarihinde) yeniden müzakere edilmek ve karara bağlanmak üzere Banka ile 20.000.000.- Euro tutarında gayri nakdi kredinin kullanımı amacıyla sözleşme yapılmasına, sözleşmeyi imzalamak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karak ve başkan vekili Mehmet Yayla'nın yetkilendrilmesine karar verilmiştir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Haz 2013, 12:49 
ay_yıldız_80

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=292630

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 28.06.2013 09:39:08

Özet Bilgi : Samandıra Yönetim Ofisinin Bir Bölümünün Kiraya Verilmesi

AÇIKLAMA:

Şirketimizin 27.06.2013 Tarih ve 2013/28 Sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında;

Atıl kapasitelerin değerlendirilmesi amacıyla yapılan müzakereler sonucunda, Şirketimiz Mülkiyeti altındaki, Eyüp Sultan Mah. Mehmet Akif Caddesi no:30 Samandıra/ Sancaktepe/ İstanbul adresinde bulunan genel yönetim ofisinin bir bölümünün ( 300.m2) Atom Tarım Ürünleri Nakliyat İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne aylık 10.000.-, yıllık 120.000.- TL(KDV dahil ) bedelle, 01 haziran 2013 tarihinden itibaren bir yıl süreyle kiraya verilmesine, kira bedelinin gayrimenkul üzerinde birinci dereceden ipotek sahibi Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasına temlik edilmesine karar verilmiştir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Haz 2013, 12:50 
ay_yıldız_80

ay_yıldız_80 yazdı:
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=292632

MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 28.06.2013 09:56:39

Özet Bilgi : Bicbank ile Genel Kredi Sözleşmesi İmzalanması Hakkında

AÇIKLAMA:

Şirketimizin 27.06.2013 Tarih ve 2013/27 Sayılı Yönetim Kurulu Toplantısında;

Yönetim Kurulumuzun 14.06.2013 Tarih, 2013/25 nolu kararı ile Bicbank Business İnvestment Corporation Bankimg- Londra nezdinde kredi müraccatında bulunulmasına, görüşme ve müzakereleri yürütmek ve yönetim kuruluna bilgi vermek üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karak'ın görevlendirilmesine karar verilmiş idi.

Yapılan görüşmeler sonucunda söz konusu banka nezdinde 20.000.000.- Euro tutarında gayri nakdi kredi limiti açıldığı Bankanın 26.06.2013 tarihli yazısıyla Şirketimize bildirilmiş olup;

Kullanım şartları kullanılma aşamasında (tarihinde) yeniden müzakere edilmek ve karara bağlanmak üzere Banka ile 20.000.000.- Euro tutarında gayri nakdi kredinin kullanımı amacıyla sözleşme yapılmasına, sözleşmeyi imzalamak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karak ve başkan vekili Mehmet Yayla'nın yetkilendrilmesine karar verilmiştir.

HADİ HİSSETÜYOLRINI TAKİP EDEN VE ELİNDE HİSSE OLAN ARKADASLARA HAYIRLI OLSUN :) DURMAK YOK DAMARA DEVAM İNŞALLAH :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Haz 2013, 13:37 
ay_yıldız_80

http://vergivekanun.com/?p=8693

Gayri Nakdi Kredilerde Özelikli Durumlar

Bankaların kredi işlemleri nakdi ve gayrinakdi olmak üzere iki ana kaleme ayrılmaktadır.

Nakdi Krediler; Bankaların faiz veya faiz ve komisyon karşılığında belli bir vadeye bağlı olarak (tamamen nakit tabanına dayalı) ödünç para verilmesi şeklinde nakit olarak kullandırılan kredilerdir. Bir işin yapılmasını, bir malın teslimini veya bir borcun ödenmesini taahhüt eden kimselerin bu taahhütlerini kararlaştırılan koşullara uygun olarak yerine getireceklerini veya borçlandıkları paraları vadelerinde ödeyeceklerini temin etmek üzere, bankaca karşı tarafa hitaben taahhütte bulunulması, garanti verilmesi tarzında kullandırılan krediler Gayrinakdi Kredi olarak tanımlanmaktadır. Borçlu cari hesap kredisi, iskonto kredisi, ,kredili mevduat hesabı gibi krediler nakit kredi olarak tanımlanırken, teminat mektubu, aval, ciro, kabul gibi işlemler gayrinakdi kredi olarak tanımlanabilir.

Teminat mektubu genel anlamda; Bankalar tarafından gerçek veya tüzel kişi müşterileri lehine resmi kurum ve kuruluşlara, diğer gerçek ve tüzel kişilere hitaben düzenlenen “bir malın teslimi, bir işin yapılabilmesi ya da bir borcun ödenmesi vb. konulardaki edimler için, belirlenen sürede ve şartlar uyarınca yerine getirileceğini, getirilmediği takdirde söz konusu taahhüt bedelinin banka tarafından kayıtsız şartsız ödeneceğini” içeren bir garanti belgesi niteliğindedir.

Bir garanti sözleşmesi olan teminat mektubu ile garanti veren banka, muhataba hitaben, muhatabın bir üçüncü kişi ile olan ilişkisinden doğabilecek riski yüklendiğini belirten bir taahhütte bulunur.Bu şekilde muhatap ile banka arasında garanti sözleşmesi oluşur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Haz 2013, 16:42 
ay_yıldız_80

Kademe Analizi - MANGO GIDA

FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ
0.24 315,978 100.00 92,986 222,992

92,986 222,992

AORT (ALIS) : 0.24 - AORT (SATIS) : 0.24 - AORT : 0.24
Toplam Lot : 315,978

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Haz 2013, 17:03 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
ay_yıldız_80 yazdı:

92,986 222,992

gene 12 den vuruş yaptınız tebrik ederim :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Haz 2013, 17:53 
ay_yıldız_80

nöron yazdı:
ay_yıldız_80 yazdı:

92,986 222,992

gene 12 den vuruş yaptınız tebrik ederim :D

eyvallah dostum, teşekkür ederim, az çok elimizden geldigince araştırıp bişeyler karalıyoruz kendi çapımızda, faydalananlar oluyorsa ne mutlu bize. Tekrar dip not düşmek isterim, mango göz altı pazarında ve çok riskli bir hisse, dikkat etmekte fayda var.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 106 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.