Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 23 Haz 2021, 19:28


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 27 Oca 2018, 22:54 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
İngiltere/May: (Bitcoin) Çok ciddi bir şekilde değerlendirmeliyiz

İngiltere Başbakanı Theresa May, Bloomberg Television ile Perşembe günü Davos'ta gerçekleştirdiği mülakatta çeşitli konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
May, Bitcoin konusunda -kriminal amaçlara hizmet edebileceğini işaret ederek- “Çok dikkatli bir şekilde değerlendirmeliyiz.” dedi.
Brexit ile ilgili olarak iyi bir anlaşma yapılacapı konusunda kendinden emin olduğunu belirten İngiltere Başbakanı, Brexit sonrasında Londra'nın geleceği konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

Kaynak: http://www.bloomberght.com

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 29 Oca 2018, 09:29 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Merkez bankaları kripto paralar konusunda ne diyor?

Bitcoin'un doğuşundan bu yana geçen dokuz yılda, merkez bankaları dijital paraların olumlu ve olumsuz yönlerinin giderek daha fazla farkına varıyor.

Küresel ekonominin koruyucularının değerlendirdiği iki konu var. İlki, ilginin giderek arttığı özel kripto paralarla ilgili çeşitli sebeplerden dolayı ne yapılacağı: Güvenlik endişeleri ve organize pazalarlara açılmaları gibi. İkinci soru ise resmi versiyonlarının sürülüp sürülmeyeceği.

Bazı merkez bankalarının kripto para konusuna yaklaşımları şu şekilde:


ABD: Politika yapıcılar resmi dijital para konusunda hevesli değil

Fed'in kripto paralara ilişkin araştırması henüz erken döneminde. Politika yapıcılar da Bitcoin'e cevap olarak resmi bir dijital para ihraç etme konusunda pek hevesli değil. 2017 yılında Fed Başkan adayı olan Jerome Powell, dijital para teknolojisiyle ilgili teknik sorunlarındevam ettiğini ve merkez bankasına ağlı dijital paranın öenmli zorlukları olduğunu ifade etti.


Euro Bölgesi: Bitcoin “lale çılgınlığı”

Euro Bölgesi'nde dijital paralara yatırım yapmanın tehlikelerine ilişkin defalarca uyarıda bulunuldu. Avrupa Merkez Bankası (AMB) Başkan Yardımcısı Vitor Comstancio Eylül aynda Bitcoin'un bir para birimi değil, lale soğanı balonu olduğunu ifade etmişti. Benoit Coeur ise Bitcoin'un istikrarsız değerine yönelik uyarıda bulundu ve vergi kaçakçılığı ile suç bağlantısının en büyük riskler olduğunu dile getirdi.


Çin: “Merkez bankası kripto paralar üzerinde tam kontrole sahip olacak”

Çin, bu konudaki fikrini açık bir şekilde ortaya koydu: Merkez bankası kripto paralar üzerinde tam kontrol sahibi olacak. Dijital bir para oluşturulması için bir takım kurulmasıyla birlikte, Çin Merkez Bankası (PBOC) teknolojiyle kucaklaşmak için koşulların uygun olduğunu belirtiyor. Buna karşın otoriteler, Bitcoin madenciliği ve kripto para işlemlerini zorlaştırıyor.


Japonya: Dijital para ihracı için BOJ'a talep yok

Merkez bankasının FinTech Merkezi'ne göre Japonya'da nakit hala önemli. Japonya Merkez Bankası'ndan (BOJ) Yuko Kawai'nin bu ay aktardığına göre BOJ, talep olmadığı içindijital para ihraç etmeyi değerlendirmiyor. Kawai, ülkede nakit dışı işlemlerin gelişmekte olduğunu belirtti. Bunun yanında, Coincheck Inc.'te gerçekleşen yaklaşık 500 milyon dolarlık soygunun ardından yetkililer sektöre yönelik önlem almaya zorlanabilir.


Almanya: Bundesbank dijital paralarda fazlasıyla temkinli

Birçok insanın nakit ödeme yapmayı tercih ettiği bir ülke için Bundesbank, Bitcoin ve diğer dijital paralar konusunda fazlaca temkinli. Başkan Jens Weidmann, Bitcoin'un Aralık ayındaki hareketini “spekülatif” olarak tanımlamasına rağmen, “sadece yatırımcıların para kaybediyor olmasının”, regülatörlerin konuya dahil olması için bir sebep olmadığını belirtti.


İngiltere: “Dijital paralar finansta potansiyel bir devrimin parçası”

İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkanı Mark Carney, kripto paraların finansta potansiyel bir devrimin parçası olduğunu belirtti. Bununla birlikte Carney, BOE'nin sterlinin dijital bir versiyonunu oluşturmaktan henüz çok uzak olduğunun altını çiziyor.


Fransa: Arkasında güven sağlayacak kamu kurumları yok

Fransa Merkez Bankası Başkanı Villeroy de Galhau Haziran ayında Bitcoin ile ilgili açıklamasında çok tedbirli olunması gerektiğini çünkü arkasında güven sağlayacak bir kamu kurumun bulunmadığını ifade etti ve tarihteki tüm özel para girişimlerinin “kötü bir şekilde” sona erdiğini ekledi.


Hindistan: Para aklama ve terör finansmanında kullanılabilir

Hindistan Merkez Bankası dijital paralara, kara para aklama ve terör finansmanında kullanılabileceği gerekçesiyle karşı çıkıyor.


Güney Kore: Kriotp para işlemlerinde gerçek isimli hesap sistemine başlanacak

Güney Kore'de otoriteler tüketicileri koruma ve kripto paraların suç aleti olarak kullanılmasının önüne geçme konularına odaklanıyor. Hükümet, kripto para Borsalarını kapatmak için girişimini sürdürürken, Finanasal Hizmetler Komisyonu, kripto para işlemlerin soruşturması için özel bir takım kuruyor. Güney Kore, 30 Ocak'tan itibaren söz konusu işlemlerde gerçek isimli hesap sistemine başlayacak.


Rusya: “Biz saadet zincirlerini yasallaştırmayız”

Rusya Merkez Bankası, dijital paralardan doğabilecek olası risklere yönelik endişelerini dile getirdi. Başkan Elvira Nabiullina, konuyla ilgili olarak “Biz saadet zincirlerini yasallaştırmayız.” dedi ve “Biz özel paraya tamamen karşıyız; fiziksel ya da sanal formda olsun” diye devam etti.


Türkiye: “Dijital paralar finansal istikrara katkı sağlayabilir”

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, Kasım ayında yaptığı açıklamasında dijital paraların, iyi tasarlanması halinde, finansal istikrara katkı sağlayabilceğini belirtti. Bununla birlikte para arzı, fiyat istikrarı ve para politikasının kullanımı da dahil olmak üzere merkez bankaları için yeni riskler oluşturduğuna dikkat çekildi.

kaynak: www.bloomberght.com

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 31 Oca 2018, 10:33 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Grayscale 5 yeni kripto para fonu planlıyor;
Anaakım yatırımcı için Bitcoin'da pozisyon almayı kolaylaştıran Grayscale Investments, Nisan başına kadar sunmak üzere beş yeni kripto para fonu başlatmayı planlıyor.

Kuruma göre beş fonun dördü tek sanal para içerecek; bir tanesi ise dijital paralardan oluşan bir sepet olacak.

Grayscale idari direktörü Michael Sonnenshein, Salı günü Vancouver'da gerçekleştirilen mülakatta “Bu yılın ilk çeyreğinin sonuna kadar toplam sekiz yatırım ürünümüz olacak.” dedi.

Grayscale'in ABD'de tezgah üstü piyasalarda işlem gören Bitcoin Yatırım Ortaklığı, kurumsal yatırımcıların doğrudan dijital para alımlarının yasaklanması sonrasında geçtiğimiz yıl yüzde 1,300'den fazla yükselmişti. Fon, genellikle net varlık değerinin üzerinde işlem gördü.

Bitcoin'un yanında Grayscale, Ethereum Classic ve Zcash fonlarını da halihazırda sunuyor.

kaynak: www.bloomberght.com

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 31 Oca 2018, 10:43 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Güney Kore’de kripto para işlemleri artık sadece gerçek isimle yapılıyor;

Güney Kore’de kripto para işlemleri için gerçek isimli ticaret sistemine başladı. İşlemlerde anonim banka hesaplarının kullanılmasını yasakladı ve böylelikle sanal paraların kara para aklama ve diğer yasadışı faaliyetler için kullanılmasını önledi.

Güney Kore’de kripto para işlemleri anonim olarak yapılamayacak
Gerçek isimli ticaret sistemi, hükümetin sanal paralara spekülatif yatırımları önleme yönündeki en son önlemleri olarak ortaya çıktı.

Güney Kore’de yaklaşık 3 milyon kişinin kripto para yatırımı yaptığı tahmin ediliyor ve ülkenin altı bankası kripto para yatırımcılarının kimliklerini doğrulamaya başladı.

Bankaların gerçek adlı banka hesaplarını ve kripto para borsalarındaki hesapları eşleştirme olanağı sağlayan sistem devreye girdi.

Kripto para birimi hesaplarının açılması, bankalar sistemi kurarken birkaç hafta boyunca yasaklandı.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 31 Oca 2018, 10:48 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Türkiye, Bitcoin ile futbolcu transferi gerçekleştirilen ilk ülke oldu;

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde faaliyet gösteren Harunustaspor, Bitcoin ile futbolcu transferi gerçekleştiren ilk kulüp oldu.

Bitcoin ile futbolcu transferi Amatör Küme’de gerçekleşti
Sakarya 1’inci Amatör Küme B Grubu’nda mücadele veren kulüp, futbolcuya 2 bin TL değerinde 0.0524 Bitcoin ve ayrıca 2 bin 500 TL teklif etti.

Teklifi kabul eden Ömer Faruk Kıroğlu, sezon sonuna kadar Harunustaspor‘da oynayacak.

“Ülkede ve dünyada ses getirmek istedik.”
Transferin detayları hakkında konuşan kulüp başkanı Haldun Şehit şunları kaydetti:

Ülkede ve dünyada ses getirmek adına yaptık. Kulübümüz de şampiyonluk yolunda. Profesyonel olarak yapılmış olsaydı televizyonlarda duyulurdu amatör olarak biz ilk olduk. Bunun için de gururluyuz.

Bitcoin ile transfer olan Ömer Faruk Kıroğlu ise memnuniyetini dile getirdi:

Benim için de bir ilk, dünya için de bir ilk. Başkanımın söylediği gibi yeni bir şey yapıyoruz, yeniliklere açık bir insanım. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum.

Spor dünyasının bu anlamda kripto paralara ilgi duyması onları daha da popüler hale getiriyor. Daha önce Real Madrid ve Arsenal, kripto paralarla çeşitli şekillerde çalışmaya başladıklarını duyurmuşlardı.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 02 Şub 2018, 16:04 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
XRP, SBI Sanal Para Birimleri tarafından desteklenen tek dijital varlık olarak lansmanı başlatıyor;
japonya SBI Holding, bugün yeni piyasaya sürülen dijital varlık borsasının, SBI Sanal Para Birimleri’nin (SBI VC) XRP’yi tek dijital varlık olarak desteklediğini açıkladı.SBI, hem kurumsal müşteriler hem de Japonya’daki bireysel dijital varlık alıcıları için saygın ve güvenilir bir ortam sağlamak için kripto borsası girişimini başlattı.

SBI için açılış , borsayı kurma planlarını ilk açıkladıkları Mayıs 2017’den bu yana devam ediyor . Daha sonra, SBI VC, Kasım 2017’de Japonya dijital para birimi borsa lisansını alan ilk şirketler grubu arasındaydı.SBI Grubu, Ripple ile ayrı bir şirket kurmak üzere bir araya geldiği eşsiz bir ortaklığa sahiptir.SBI Ripple Asia , Ripple blok zinciri ödeme protokolünü Asya bölgesi üzerinden genişletiyor.

SBI Sanal Para Birimleri, xRapid ekosistemine katılmaya hazırlanıyor.
Buna ek olarak, SBI VC’nin yakında Japonya ile diğer ülkelerin arasındaki sınır ötesi ödemeler için kurumların kaynak likiditesine yardımcı olmak için kurumsal düzeyde bir çözüm olan Ripple’in xRapid ekosistemine katılması bekleniyor.Ripple sonunda SBI VC’nin API’lerini bütünleştirecek, böylece xRapid kullanıcıları , Japonya’da para transferi yapan ödeme sağlayıcıları ve bankalar XRP’yi ve JPY’yi sorunsuzca SBI VC aracılığıyla XRP’ye dönüştürecekler.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 06 Şub 2018, 21:11 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
6 bin dolar seviyelerine kadar dusen bitcoin bugun abd ve ingiltere bankalarinin yasak haberlerinin arkasindan bankalarin bitcoin alimlarinda duzenlemeye gitmesi bitcoinde ani alimlara ve yukselislere neden oldu.

Eklenti:
vvvvvvvv.jpg


Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 07 Şub 2018, 09:26 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
2018 tahminleri kripto parada hala olumlu yonde...

Eklenti:
11111.jpg


Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 10 Şub 2018, 10:41 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Avrupa Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin Rezervi Oluşturabiliriz;

Avrupa Merkez Bankası başkanı Avrupa Bankalarının vadeli Bitcoin sözleşmeleri gibi Bitcoin sonrası gelişmelere ev sahipliği yapabileceğini belirtti.

Bu haftaki Avrupa Parlamentosu toplantısında Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi hem açılış ve kapanış konuşmasında, diğer konuşmacılar arasında toplantı esnasında gelişen tartışmalara da atıfta bulunarak kripto paralar konusuna ağırlık verdi. ECB başkanı şuanda Avrupa Bankalarında kripto para rezervi oluşturma eğiliminin gözlenmediğini açıkladı. Daha açık olmak gerekirse, Draghi Avrupa Birliğindeki finansal kurumların Bitcoin gibi kripto paralara karşı duyduğu istek çok da dikkat çekici bir miktarda değil, fakat şunu da eklemem gerekir ki finansal kurumların aksine halkın kripto paralara karşı olan ilgi ve isteği coşkulu bir şekilde artıyor, dedi.

Merkez bankası başkanı, bankaların bu eğiliminin kripto paraların finansın ana kollarına sızma durumunun ilerlemesiyle değişebileceğini kabul etti.

Draghi şunları belirtti:

“Vadeli Bitcoin sözleşmeleri gibi son zamanlarda olan yenilikler Avrupa bankalarının Bitcoin rezervleri tutmalarına sebep olabilir. Bu yüzden biz bu durumu kesinlikle göz önünde bulunduracağız.”

Draghi’nin söylediği dikkate değer bir diğer şey ise şu anda ‘düzenlenmemiş’ Bitcoin ve diğer kripto paraların ‘çok riskli emval’ olarak kabul eden görüşleri takip etmek yerine, bankalar kriptoparaları rezervlerine ekleme kararı almaları durumunda oluşabilecek riskler için önceden önem almalı. Pek çok borsa merkezinin dikkate almadığı bir durum olmasına rağmen CME Group Aralık ayının ortasında Vadeli Bitcoin sözleşmelerini listeledi ve bundan bir hafta önce CBOE kendi sıralamasını oluşturarak bunun yolunu açmıştı.

Avrupa Birliği Merkez Bankası başkanı ayrıca, dijital varlıkların denetlenen kurumlara veya bankalara yönelik risklerini denetleyebilmek için ‘Tek Gözetim Mekanizması’ adında standart bir gözetimin gelebileceğini ima etti.

Draghi daha önceden ECB’nin şuanda Bitcoin üzerinde düzenleyici bir otorite sahibi olmadığını söylemişti. Fakat bu haftaki yorumlarında bazı uluslarda ve bankalarda izin verilen veya benimsenmiş olan kripto paralara ve Bitcoin’e karşı düzenleyici olmaktan çok denetleyici bir yaklaşım takınmayı önerdi. Yine 2016 yılı ekim ayında Draghi bir şekilde bu söyledikleriyle ters düşerek kripto paraların ECB’nin üzerinde düzenlemeler düşünmesine yetecek kadar olgunluğa ulaşmadığını düşündüğünü söyledi.

Kasım ayında Draghi’nin söylediklerine göre; Bitcoin ve tüm kripto para sektörünün etkileri “oldukça kısıtlı” ve para arzının bir kaç kurum tarafından kontrolünü esasen reddeden ve merkezi olmayan kripto para birimleri merkez bankaları için herhangi bir risk oluşturmuyor.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 12 Şub 2018, 09:22 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
400 milyar dolar hacim

Eklenti:
400.jpg


Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 15 Şub 2018, 00:24 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Western Union para transferi için Ripple'ı test ediyor..

Küresel ödeme şirketi Western Union tarafından yapılan açıklamada kripto para platformu Ripple ile işlem testinin yapıldığı doğrulandı.

Şirketin Finans Direktörü Raj Agrawal, para transferlerinin kolaylaştırılması için Ripple teknolojisinin kullanılmasının planlandığını belirtti. Western Union geçen yıl milyarlarca dolarlık para transferine imza atmış ve 1.4 milyar dolar da gelir açıklamıştı.

İşlem hızına göre geleneksel bankacılıkta 3 ila 5 gün arasında süren uluslararası para transferleri blok zinciri teknolojisiyle çok daha kısa sürede halledilebiliyor. Ethereum için bu süre 2 dakikanın biraz üzerinde, Bitcoin için birkaç saat. Oysa Ripple'ın iddiası sadece 4 saniyede para transferinin halledilebileceği yönünde.

Uzmanar bu teknolojiyle finans sektöründe büyük bir devrimini gerçekleşebileceğini belirtiyor. Ripple, geçtiğimiz günlerde de Birleşik Arap Emirlikleri merkezli ödeme şirketi UAE Exchange ile anlaşmıştı.

Ripple, geçtiğimiz yıl yüzde 35 binin üzerinde değer kazanmış ve fiyatı 2018 başında 4 dolara dayanmıştı ancak piyasalardaki keskin düşüşten sonra 65 sent civarına denk inmişti. Ripple fiyatı şu sıralar 1.08 dolar.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 21 Şub 2018, 11:22 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Venezuella devlet baskaninin onculuk etmesiyle olusturulan petro coin on talep toplamada 735 milyon dolara ulasti.

Eklenti:
venezuella.jpg


Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 24 Şub 2018, 14:29 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Avusturya, altında uyguladığı düzenlemeleri Bitcoin’e getirmek istiyor;

Avusturya finans bakanlığı Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini, altın ve türev işlemlerine benzer şekilde düzenleme planladığını açıkladı. Avrupa Birliği’nin de aynı şeyi yapmasını umduğunu söyledi.

Dünyadaki düzenleyicileri , Blockchain işlemlerinin değişmezliği ve merkeziyetsiz yapının, kara para aklama ve diğer kötü niyetli aktörler için ideal araç olarak gördükleri endişelerini gittikçe daha çok belirtmeye başladılar. Tabii ki bu yasadışı işlemlerin çoğunun hâlâ ABD Doları üzerinden yapılma gerçeğini değiştirmiyor.

Avusturya’nın maliye bakanı Hartwig Loeger, bu algılanan tehditle mücadele için değerli metalleri ve türev işlemlerini yöneten kuralların kripto para birimlerine uygulanması ile yasa dışı fonları aklamalarının önlenebileceğine inandığını belirtti. Loeger, Bloomberg’e verdiği röportajda şunları söyledi:

“Kripto para birimleri, kara para aklama ve terörizm finansmanı ile mücadelede önemli derecede önem kazandı. Desteklediğimiz değişiklikler için bu önemli bir husustur. Daha fazla güven ve daha fazla güvenliği istiyoruz.”

Avusturya, Portekiz ile görüşecek
Loeger, ilk madeni paraların menkul kıymetler olarak ele alınması gerektiğini belirtti. Operatörlerin mali denetçilerle dijital prospektüsler oluşturmasını ve kabul etmeden önce düzenleyici tarafından onay almalarını istedi.

Bununla birlikte Bitcoin’in sınırları olmayan doğasına dikkat çeken Loeger, Avrupa Birliği’nin kripto para konusunda uluslararası düzenleyici bir çerçeve izlemesinin hayati olduğunu söyledi. Konuyu Cuma toplantısında, Portekiz’in maliye bakanı ile tartışmayı planladığını söyledi.

Avusturyalı düzenleyicilerden gelen bu açıklama, Optioment adı verilen Avusturya merkezli bir yatırım firmasının 10.000 yatırımcının 12.000 BTC’sini alıp ortadan kaybolmasından sadece 2 hafta sonra geldi.

Bununla birlikte, Avrupa’daki düzenleyiciler son günlerde kripto para birimlerini ve bunlarla ilişkili finansal birimleri de gözlemliyorlar.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 01 Mar 2018, 10:54 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
Piyasa hacmi duserken kripto para sayisi ve piyasa sayisi artiyor.

Eklenti:
dddd.jpg


Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: KRIPTO PARA HABERLERI
Gönderilme zamanı: 07 Mar 2018, 09:17 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
kripto paralarda ani dususler devam ediyor...

Eklenti:
95.jpg


Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 27 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.