Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 02 Mar 2021, 00:54


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 07:25 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Kardemir, ilk 6 aylık üretim raporlarını açıkladı


KARDEMİR A.Ş her ay artan üretim rekorları sonrası ISO 500 sanayi kuruluşu sıralamasında en büyük ilk 20 şirket içerisinde olmayı hedeflediğini ve bu yolda da hedefine emin adımlarla ilerlediğini bildirdi.

Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) A.Ş ilk 6 aylık üretim raporlarını açıkladı. KARDEMİR'den yapılan açıklamada Ocak-Haziran 2017 döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre sıvı hamdemir üretimini yüzde 20, sıvı çelik üretimini yüzde 18,7, net hadde mamulü üretimini ise yüzde 45,3 oranında arttığı kaydedildi.
Açıklamada, ilk 6 aylık dönemde Kardemir'in sıvı hamdemir üretimi 924 bin tondan 1 milyon 109 bin tona ulaşırken, sıvı çelik üretimi ise 1 milyon 29 bin tondan 1 milyon 222 bin tona çıktığı kaydedilerek, " Yılın ilk altı aylık döneminde nihai ürünlerde de önemli oranlarda artış kaydedilmiştir. Ray-Profil ve Kontinü Haddehanede rekor üretimlere ulaşılmıştır. Ray-Profil Haddehanesinde ray, profil, köşebent ve maden direği toplam üretimleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25'lik artışla 172 bin tondan 215 bin tona ulaşmıştır. Net hadde mamulü toplam üretimleri ise yüzde 45,3 artarak 450 bin tondan 654 bin tona yükselmiştir. Geçtiğimiz yıl deneme üretimlerine başlanılan Çubuk Kangal Haddehanesinde ise bu yılın ilk 6 aylık döneminde 103 bin ton üretim gerçekleştirilmiştir. Satış tarafında ise, yılın ilk altı aylık döneminde ise esas ürün satışımız yukarıdaki üretim artışları ile birlikte1 milyon 186 bin tona ulaşmıştır. İlk altı aylık üretim ve satış hedeflerini yakalayan KARDEMİR'de, kapasite artışına yönelik yatırımlar ve verimlilik artışına yönelik faaliyetlerin üretim ve satış sonuçlarına olumlu yansımalarının devam etmesi ve yılsonu 2 milyon 450 bin tonluk sıvı çelik üretim hedefine ulaşılması beklenmektedir. Haziran ayında 75,7 döküm ile aylık ortalama döküm rekoru kırılmıştır. Elde edilen bu sonuç, yatırımlar tamamlandığında KARDEMİR'in 3,2 milyon ton/yıl üzeri iş pratiklerinin şimdiden oluştuğunu göstermektedir" denildi.

"Hedef en büyük ilkk 20 arasına girmek"
Açıklamada ayrıca, KARDEMİR'in artan üretim hacmi ile birlikte, 2017 ve 2018 yılında oluşturacağı değerle, ISO 500 en büyük sanayi kuruluşu değerlendirmesinde 34.sıradan 20. sıralara yükselmeyi, 2019 yılında ise ulaşacağı 3,5 milyon ton kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük ilk 20 sanayi kuruluşu içinde olmayı hedeflediği de kaydedildi.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 11 Oca 2018, 20:49 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 752
Ettiği teşekkür: 110
Aldığı teşekkür: 671
melmes yazdı:
1.27 de VIP- Basliginda yayinlanmisti. Suan 1.78. Emegine saglik Sn Analizci.
Ben nasiplemedim, cünki 10 civarindan beri NETAS dayim. Umarim baska Arkadaslar nasiplenmistir.


Sn Analizci Üstadim,

VIP Forumunda öyle güzel hisseler buluyorsunki, sapka cikarmamak elde degil. 1.27 den Mayis yada haziran 2017 de VIP sanal listede yazmistin bu hisseyi.
Hisse suan 3.32 hemen hemen %200 getiri 6 ayda. Bende yok ama VIP te alipta elinde tutan arkadaslar vardir mutlaka.
Sanirim hisseleri biraz fazla elimizde tutmak gerekiyor. Tekrar emegine saglik ve basarilarinin devamini dilerim.

Selamlar

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 01 May 2018, 18:55 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
KARDEMİR'den ilk çeyrekte 235 milyon TL kar

30 Nisan 2018 - 22:23

KARDEMİR, 2018 yılı ilk çeyreğinde konsolide net dönem kârını, 235 milyon lira olarak açıkladı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) 2018 yılı ilk çeyreğinde konsolide net dönem kârını, 235 milyon lira olarak açıkladı.

Fabrikadan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan KARDEMİR'in 2018 yılı ilk çeyreğini yüksek bir performans ile kapattığı belirtildi.

KARDEMİR’in başarısında, sürdürülen yatırımlar sonucu üretimde ve verimlilikte sağlanan artış ve satış stratejilerinin belirleyici rol oynadığı aktarılan açıklamada, "Yılın ilk çeyreğinde, üretimlerdeki istikrarlı artış ve güçlü satış fiyatları mali tablolara da yansıdı. Tüm üretim süreçlerinde yüzde 100’e varan kapasite kullanım oranları ile çalışan KARDEMİR’in üretim verimliliğini artırması da finansal başarıda etkili oldu. KARDEMİR’in satış gelirleri, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 49 artış ile 1,3 milyar lira, FAVÖK’ü ise yüzde 237 artışla 378 milyon lira oldu. Şirketin geçen yıl ilk üç aylık net zararı 5,5 milyon lira iken, bu yılın aynı döneminde 235 milyon lira kar gerçekleşmiştir." denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, elde edilen başarılı performansı sürdürülebilir kılmak için bir taraftan ölçek ekonomisine uygun şekilde üretimde artış sağlarken, diğer yandan rekabet gücünü artıracak katma değeri yüksek stratejik ürünlerle ürün yelpazesini genişletmeye devam edeceklerini bildirdi.

KARDEMİR'in piyasa değerini artırmaya devam ettiğinin altını çizen Öz, şu bilgileri verdi:

"Özellikle Çubuk Kangal Haddehanemizde otomotiv, savunma, beyaz eşya, mobilya ve imalat sanayi sektöründe kullanılan ve hemen hemen tamamı ithal ikamesine sahip olan çelik kalitelerinin üretilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Hem şirketimizin finansal sonuçlarında daha yüksek başarılar sağlayacak hem de katma değeri yüksek bu ürünlerde ülkemizin sektördeki dışa bağımlılığını azaltacak bir üretim stratejisi izliyoruz.

KARDEMİR 2018 yılı ilk çeyreğinde piyasa değerini en çok artıran şirketlerden biri oldu. Bu başarılı sonuçların elde edilmesini sağlayan tüm çalışanlarımıza ve pay sahiplerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türkiye’nin ilk entegre demir çelik fabrikası olarak, kuruluşunun 81. yılını geride bırakan KARDEMİR’i, ülkemizin ve tüm paydaşlarımızın bizlere bir emaneti olarak görüyor ve onların beklentilerini en üst seviyede karşılamak için çalışıyoruz. Tek hedefimiz var; KARDEMİR’i dünden daha rekabetçi, dünden daha karlı, dünden daha fazla bölgesine ve ülkesine hizmet eden bir kuruluş haline getirmek."

Sürekli Döküm Tesisi için de yüklenici firma ile geçen hafta içerisinde imzaların atıldığına işaret eden Öz, "1 ve 2 nolu konverter kapasitelerinin de büyütülmesi ile eş zamanlı yürütülecek olan sürekli döküm tesisi yatırımı 2019 yılı sonunda tamamlanacak ve böylelikle KARDEMİR nihai hedefi olan 3,5 milyon ton üretim kapasitesine ulaşacak." ifadelerini kullandı.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 31 May 2018, 16:39 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
ABD yönetimi AB, Kanada ve Meksika'dan ithal çelik ve alüminyuma gümrük vergisi getirdi. AB Komisyonu Başkanı Juncker'den Trump'ın bu kararıyla ilgili açıklama geldi.

YAPTIRIM EREGL, KARDEMİR, BORUSAN VE D/ÇELİK ÜRETİCİLERİNİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR.

ABD yönetimi Avrupa Birliği, Kanada ve Meksika’dan ithal alüminyum ve çeliğe ek gümrük vergisi getirdi.

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, basına telefonla yaptığı açıklamada bu ülkelerden gelen çeliğe ve alüminyuma Cuma günü TSİ 07.00’dan itibaren sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 10 gümrük vergisi uygulanacağını söyledi.

Söz konusu ülkeler ABD’nin Mart ayında başlattığı gümrük vergisinden muaf tutuluyorlardı.

Muafiyetin sona ermesi Washington’un müttefiki olan bu ülkelerden misilleme gelmesine yol açabilir.

AB Komisyonu Başkanı Juncker'den kararın ardından jet yanıt geldi. Juncker “Bu karardan endişe duyuyorum. Bu açık ve basit bir şekilde korumacı politikadır. Bu dünya ticareti için kötü bir gündür. ABD bize DTÖ uzlaşmazlıkları giderme mahkemesi ve ABD ürünlerine ilave gümrük vergileri uygulamaktan başka seçenek bırakmıyor" dedi.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 13 Haz 2018, 22:47 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
KARDEMİR/Öz:"100 bin tonun üzerinde kaliteli çelik piyasaya sunulacak"


Karabük Demir Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Öz, yazılı olarak basın açıklamasında bulundu.

Öz, KARDEMİR'in 2002 yılından bu yana sürdürdüğü yatırımlar ile teknolojisini yenilediğini, kapasitelerini arttırdığını, katma değeri yüksek ürün çeşitliliği sağladığını, çevre ve sosyal sorumluluk projelerini sürdürerek Karabük'te toplumsal beklenti ve ihtiyaçların karşılanmasına önemli katkılar sağladığını belirtti.
2010 yılından bugüne kadar yapılan yatırım tutarının yaklaşık 1,3 milyar doları bulduğunu açıklayan Öz, "KARDEMİR içerisinde adeta yeni bir entegre demir çelik tesisinin kurulduğu bu yatırımlar neticesinde, 2017 yılında sıvı çelik üretimimizi 2 milyon 400 bin tonun üzerine taşıdık. Ürün tarafında ise raydaki katma değeri artıran ray sertleştirme tesisimizi tamamlayarak devreye aldık. Türk çelik sektöründe dış ticaret açığının kapatılmasına katkıda bulunacak, katma değeri yüksek stratejik ürünlerle ürün yelpazemizin çeşitlendirilmesine yönelik çalışmalara ağırlık verdik. Çubuk Kangal Haddehanemizde bugüne kadar 40 farklı çelik kalitesinde 130 farklı ürünü pazara sunduk" dedi.

"100 bin tonun üzerinde kaliteli çelik piyasaya sunulacak"

Otomotiv sektöründe kullanılan ve hemen hemen tamamı ithal ikamesine sahip olan lastik teli, altyapı yatırımları olmak üzere çeşitli sanayi sektörlerinde kullanılan öngerilmeli beton çelikleri, otomotiv, savunma sanayi ve beyaz eşya sektörlerinde kullanılan bağlantı elemanları için gerekli olan çelik kalitelerinin üretilmesine yönelik çalışmaların ise aralıksız devam ettiğini ve bu yıl yurt dışından ithal edilen 100 Bin tonun üzerinde kaliteli çeliği KARDEMİR'in üreterek piyasaya sunacağını söyledi.
Stratejik yatırım kapsamında yapımı süren Demiryolu Tekeri Fabrikasında artık sona yaklaşıldığını ifade eden Öz, "Önümüzdeki birkaç ay içerisinde devreye alma çalışmalarını başlatmak istiyoruz. Kalan çevre yatırımlarımızı ise bu yıl Ekim ayı sonuna kadar tamamlamış ve işletmeye almış olacağız. Şirketimmizi 3,5 Milyon tona taşıyacak olan 4. Sürekli Döküm Tesisi ve Konverter Kapasitelerinin artırılması yatırımları ise fiilen başladı ve sahada hummalı bir çalışma var" diye açıkladı.

"Nitelikli personel ihtiyacı ortaya çıktı"

Yatırımlarla birlikte KARDEMİR'de yaşanan büyüme, beraberinde nitelikli personel ihtiyacını da ortaya çıkardığını dile getiren Öz, şunları söyledi:
"Bir taraftan hizmetini doldurarak emekli olanlar ve devreye alınacak yeni yatırımlar ile birlikte yaşanan bu büyüme nedeniyle ihtiyaç duyduğumuz personelin temini için Karabük İŞKUR İl Müdürlüğü ile görüşmelere başlamış bulunmaktayız. Özellikle belirtmek isterim ki, personel alımını Karabük'ten gerçekleştireceğiz. Karabük halkının ve KARDEMİR'in bir bütün olduğunu her zaman göz önünde bulundurduğumuz gibi yine mesleki eğitim almış yetkin gençlerimizin istihdam edilmesi suretiyle KARDEMİR'in ve Karabük'ün büyümesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz."

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Ağu 2018, 17:36 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Kardemir'in ilk yarı sonuçları pozitif (GCM Forex)

Kardemir'in ilk yarı sonuçları pozitif...

2017 yılının ilk yarısında 72 milyon TL zarar açıklamış olan şirket, 2018 yılının ilk yarısında satış gelirlerini yüzde 37 artırdı ve bir önceki senenin aynı döneminde 1 milyar 276 milyon TL olan satışlarını 1 milyar 744 milyon TL seviyesine çıkardı.

Küresel bazda çelik fiyatları çeyreklik bazda USD bazında yatay seyretmekle birlikte, şirketin düşen üretim maliyetleri çerçevesinde karlılık artışı desteklendi ve fiyat/marj rasyosunda artış meydana geldi. Bu sayede brüt kar marjında da seneden seneye yüzde 12,63 seviyesinden yüzde 31,34 seviyesine doğru bir artış söz konusu olmuştur.

Çin alımlarının azalması ve artan arz ise muhtemelen 2. çeyrek sonrasında demir cevheri fiyatlarında düşüşe yol açacağından şirketin maliyetlerini düşürebilir.

Şirket asıl farkı faaliyet karı ve net karda yaratıyor, bir önceki seneye göre ciddi bir düzelme söz konusu; 2018 yılı ilk yarısında 439 milyon TL kara ulaşıldı.

Çeyreklik bazda ise dönemsel kar 2. çeyrekte 204 milyon TL olarak gerçekleşmiş ve piyasa beklentisi olan 133 milyon TL ile bizim beklentimiz olan 1802 milyon TL'nin üzerinde gerçekleşmiştir. Bilançosundaki USD ve EUR açık pozisyonları, TRY'de meydana gelen değer kayıpları nedeniyle şirketin finansal gider yazmasına neden olmuştur.

Şirketin borçluluk oranı azalmaktadır, aynı zamanda bilançosunun geçen seneye göre düzelmesi de finansal sonuçları olumlu yorumlamamızı sağlamaktadır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Ağu 2018, 17:38 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Kardemir Mali Analiz Raporu (Şeker Yatırım)


Kardemir, 2Ç18'de operasyonel performansının beklentilerin de ötesinde gerçekleşmiş olması ile, piyasa ortalama beklentisi olan 133mn TL'nin üzerinde (Şeker Yatırım T.:
140mn TL), 163mn TL net kar açıklamıştır. Kardemir, 2Ç18'de, yıllık %26.3 artış, bir önceki çeyreğe göre ise %2.2 azalışla piyasa ortalama beklentisi olan 1,247mn TL'ye benzer
olarak (Şeker Yatırım T.: 1,258mn TL), 1,260mn TL tutarında satış geliri elde etmiştir.

Şirket'in FAVÖK'ü ise, yıllık %215 ve bir önceki çeyreğe göre %23 artarak piyasa ortalama beklentisi olan 355mn TL'nin (Şeker Yatırım T.: 358mn TL) üzerinde,
460mn TL olarak gerçekleşmiştir. FAVÖK marjı yıllık 21.8 y.p. ve bir önceki çeyreğe göre 7.4 y.p. artarak, oldukça kuvvetli, %36.5 oranında gerçekleşmiştir. Kardemir, 2Ç18'de TL'nin US$
ve EUR karşısında değer kaybı nedeniyle, büyük ölçüde bilançosundaki US$ ve EUR açık pozisyonlarına bağlı olarak, yıllık belirgin artışla 202mn TL tutarında net finansal gider
kaydetmiştir.

Şirket, 2Ç18'de ayrıca 65.2mn TL tutarında vergi gideri kaydetmiş, böylelikle net karı yıllık %42.8 oranında artışla 163mn TL olarak gerçekleşmiştir. Şirket'in net borçluluğu 2Ç18
sonunda, 1Ç18'e benzer olarak 655mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir. Böylelikle net borç/FAVÖK oranı da hesaplamalarımıza göre 2Ç18 sonunda 0.50x'ye gerilemiştir
(1Ç18 sonu: 0.65x). Açıklanan sonuçlar, Şirket payları performansını olumlu etkilemesini beklemekteyiz.

FAVÖK marjı yıllık 21.8 y.p. büyüme göstermiştir -
Kardemir'in 2Ç18 satış hacmi yıllık yaklaşık %13 (bir önceki çeyreğe göre %11) azalış göstermiştir. Satış gelirleri ise, özellikle çelik fiyatlarının kuvvetli seyri, satış miksi ve TL'nin
değer kaybının etkisiyle yıllık %26.3 artarak (bir önceki döneme göre %2.2 azalarak) 1,260mn TL olarak gerçekleşmiştir. FAVÖK, hesaplamalarımıza göre yıllık %215 artışla 460mn TL'ye ulaşmış;
FAVÖK marjı, 2Ç18'de yıllık 21.8 y.p. (bir önceki çeyreğe göre 7.4 y.p.) artarak oldukça kuvvetli, %36.5 olarak gerçekleşmiştir.
Kardemir'in bilançosunda US$2333mn ve EUR148mn açık pozisyonu bulunmaktadır.
TL'nin US$ ve EUR karşısında görece olarak değer kaybının neticesinde Şirket, bu açık pozisyonuna bağlı olarak 2Ç18'de net 221mn TL tutarında kur farkı gideri
kaydetmiştir (2Ç17 kur farkı gelirleri: 37.8mn TL). Böylelikle net finansal giderleri, yıllık belirgin artışla 202mn TL olarak gerçekleşmiştir (2Ç17: 7mn TL). Bu dönemde, Şirket'in 65mn TL
net vergi gideri kaydetmiş olmasıyla da birlikte net karı, yıllık %48.2 artışla 163mn TL'ye ulaşmıştır.

Kardemir D payları için 12 aylık hedef fiyatımızı 5.65 TL'ye yükseltmekte ve "AL" tavsiyemizi sürdürmekteyiz.

Kardemir'in 2Ç18 operasyonel performansı, beklentilerimizinüzerinde gerçekleşmiştir. Şirket'in 1Y18 FAVÖK marjı böylelikle, yıl sonu hedefi olan %23-%25 aralığının belirgin olarak üzerinde %32.7 olarak gerçekleşmiştir.

Tahminlerimizi ve değerlememizi güncelleyerek, Şirket D-Grubu payları için 5.65 TL hedef fiyat belirlemekteyiz. KRDMD payları, tahminlerimize göre hâlihazırda 2018T 4.5x FDD/FAVÖK çarpanıyla işlem görürlerken, yurt dışı benzerlerin 2018T FD/FAVÖK çarpanları 9.1x'e yaklaşmaktadır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Ağu 2018, 17:40 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
KARDEMİR, 2018 yılı ilk yarı mali sonuçlara göre 1995 yılından bugüne kadar olan en yüksek karlılığı elde etti


Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) Yönetim Kurulu açıkladığı 2018 yılı ilk yarı mali sonuçlara göre 1995 yılından bugüne kadar olan en yüksek karlılığı elde etti.

KARDEMİR Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, bağımsız denetim kuruluşlarının denetiminden geçen Konsolide Mali Tablolara göre satış gelirlerinin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 37 artış göstererek 2 milyar 549 Milyon TL, FAVÖK tutarının yüzde 224 artışla 841 Milyon TL'ye ve net karlılığın yüzde 320 artışla 439 Milyon TL'ye ulaştığı belirtildi. Yüzde 33 FAVÖK marjı ile sektörün en karlı firmalarından birisi olan KARDEMİR 2018 yılı ilk yarısında, özelleştiği 1995 yılından bugüne kadarki en yüksek karlılığı elde ettiği belirtildi.

Ayrıca açıklamada, 2017 yılından bu zamana kadar devam eden güçlü satış fiyatları ile birlikte üretimlerdeki istikrarlı artış ve sıkı mali disiplin ile piyasa koşullarına dinamik uyum sağlayarak, tüm faaliyet süreçlerimizde elde edilen başarılı iş sonuçlarını sürdürülebilir kılmanın en büyük hedefleri olduğu belirtilirken, "Net karlılıkta Türkiye'nin ilk 15, FAVÖK oranlarında ilk 10 ve İSO 500 sıralamasında ilk 20'nin içerisine yer alma hedefimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürecek ve kurumsal altyapımızı geliştirerek KARDEMİR'i dünden daha çok sektörüne ve ülkesine hizmet eden bir şirket konumuna getireceğiz" denildi.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 08 Ağu 2018, 10:32 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
KARDEMİR CEO'SU ÜNAL: DÖVİZDEKİ DALGALANMALARDAN ETKİLENMİYORUZ - BLOOMBERG HT


8.08.2018 11:22:28 KARDEMİR CEO'SU ÜNAL: ÜÇÜNCÜ ÇEYREĞİ SATTIK, ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE NE OLACAĞINI BİLİYORUZ -BLOOMBERG HT

8.08.2018 11:22:02 KARDEMİR CEO'SU ÜNAL: TEMMETÜ POLİTİKAMIZ VARDIR, YÖNETİM KURULUMUZ GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPMIŞTIR - BLOOMBERG HT

8.08.2018 11:18:09 KARDEMİR CEO'SU ÜNAL: DÖVİZDEKİ DALGALANMALARDAN ETKİLENMİYORUZ - BLOOMBERG HT

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Eki 2018, 13:31 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Kardemir: 'Yatırımların katkısıyla daha değerli'

Hem hammadde maliyeti avantajı hem de küresel çelik fiyatları marjları desteklemeye devam ediyor

Yurt içi tedarikçilerden sağlanan demir cevherinin fiyat avantajı sağlaması ve küresel savaş endişelerine karşılık Çin’de kapasite azaltımlarının küresel çelik fiyatlarını desteklemeye devam etmesi, şirketin marjlarını belirli seviyede tutmasına olanak sağlıyor. Ayrıca, 2019 yılı ikinci yarısında devreye girmesi beklenen enerji verimliliği yatırımının da katkısıyla 2018-2020 döneminde ortalama FAVÖK marjının, son 5 yıllık ortalama marjı olan % 16,9 seviyesinden %24-,3 seviyesine yükselmesini bekliyoruz.

Satış hacminde 2019 yılı daha iyi bir yıl olacak

Hem piyasalardaki dalgalanma hem de üretim konusunda yaşanan teknik problemler nedeniyle 2018 ikinci çeyrekten itibaren zayıflayan üretim ve satış aktivitesinin, 2019’da ray ve kangal çelik satışlarının artan katkılarıyla iyileşmesini ve 2,24 milyon seviyesinde satış ile tamamlanmasını beklediğimiz 2018 yılının ardından satış hacminin 2019 yılında 2,4¬2,5 milyon ton seviyesine ulaşmasını bekliyoruz.

Tren tekeri yatırımı uzun vadede şirket değerine katkı sağlayacak

Yıl sonunda testleri tamamlanması planlanan yatırım ile birlikte yıllık 200 bin adet tren tekeri üretim kapasitesine sahip olacak şirketin, 2019’da ilk teslimatlarını gerçekleştirmesini bekliyoruz. Artan destinasyonlar ile birlikte demiryolu ulaşımının daha sık tercih edilmesinin, tekerlerde yıpranma ve yenilenme ihtiyacı doğuracak olmasının teker satışlarını destekleyeceğini düşünüyoruz.

Riskler

Küresel ticaret savaşlarının büyüme üzerinde yavaşlatıcı etki yaratması durumunda emtia ve bu doğrultuda çelik fiyatlarında yaşanabilecek düşüş, modelimiz açısından başlıca risk unsuru olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca, 2019 yılında ekonomide beklenen yavaşlamanın beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi de iç talepte baskı yaratabilir.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 02 Kas 2018, 12:34 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Kardemir Mali Analiz Raporu(Şeker Yatırım)


Kardemir, 3Ç18'de operasyonel performansının beklentilere kıyasla oldukça kuvvetli gerçekleşmiş olması ve ertelenmiş vergi gelirlerinin etkisi ile, piyasa ortalama tahmini olan 24mn TL net zararın üzerinde (Şeker Yatırım T.: -5mn TL), yıllık %37.4 ve çeyreklik %76.7 oranında azalış ile 47.6mn TL net kar açıklamıştır.

Kardemir, 3Ç18'de, yıllık %47.2 ve bir önceki çeyreğe göre %11.4 artışla piyasa ortalama beklentisi olan 1,444mn TL'ye benzer olarak (Şeker Yatırım T.: 1,454mn TL), 1,403mn TL tutarında satış geliri elde etmiştir.

Şirket'in FAVÖK'ü ise, yıllık %202 ve bir önceki çeyreğe göre %16 oranında artarak piyasa ortalama beklentisi olan 449mn TL'nin (Şeker Yatırım T.: 450mn TL) oldukça üzerinde, 532mn TL olarak gerçekleşmiştir. FAVÖK marjı yıllık 19.4 y.p. ve bir önceki çeyreğe göre 1.4 y.p. artarak, oldukça kuvvetli, %37.9 oranında gerçekleşmiştir. Kardemir, 3Ç18'de TL'nin US$ ve EUR karşısında değer kaybı nedeniyle, büyük ölçüde bilançosundaki US$ ve EUR açık pozisyonlarına bağlı olarak, yıllık belirgin artışla 501mn TL tutarında net finansal gider kaydetmiştir. Bunun yanında Şirket, 3Ç18'de 90mn TL tutarında vergi geliri kaydetmiş, böylelikle net karı yıllık %37.4 ve bir önceki çeyreğe göre %76.7 oranında azalarak 47.6mn TL olarak gerçekleşmiştir.

Şirket'in net borçluluğu 3Ç18 sonunda 1,306mn TL seviyesine yükselmiştir (2Ç18 sonu: 652mn TL). Kardemir'în FAVÖK'ünde kaydedilen kuvvetli artış ile, net borç/FAVÖK oranı, sınırlı bir artışla 3Ç18 sonunda 0.8x'e yükselmiştir (2Ç18 sonu: 0.5x). Açıklanan sonuçların, Şirket payları performansını olumlu etkilemesini beklemekteyiz.

Kardemir D payları için 12-aylık 4.90 TL hedef fiyatımızı ve "AL" tavsiyemizi sürdürmekteyiz.

Kardemir'in satış gelirleri, 3Ç18'de Şirket'in satış hacminin gerilemiş olmasına rağmen, satış miksi, önceki yıla kıyasla artış göstermiş olan ürün fiyatları, TL'nin hızlı
değer kaybının etkileriyle kuvvetli artış göstermiştir.

Şirket'in bu dönemde önceki yılın aynı döneminin 3 katında FAVÖK elde edebiilmiş olmasıyla, 9A18 toplamında FAVÖK marjı, yıl sonu için
önceden belirlemiş olduğu %23-%15 aralığındaki hedefine kıyasla oldukça kuvvetli, %34.6 oranında gerçekleşmiştir.

Yakın dönem tahminlerimizi Şirket'in açıklanan sonuçları, ürün fiyatları ve kur seviyelerine göre günceleyerek ve Şirket'in benzerlerine görece
olarak değerlemesini de güncelleyerek, Kardemir D Grubu payları için 12 aylık 4.90 TL olan hedef fiyatımı teyit etmekteyiz.

Şirket payları son 3 ayda talepte azalış endişeleri ile %34 gerileyerek BIST100'ün %30 altında performans göstermişlerdir. Kardemir'in
kısa-orta dönemde sıvı çelik üretim kapasitesini 3.5mn ton'a çıkarabilecek yatırım planları, hammaddesinin büyük bir kısmını
yurt içi kaynaklardan görece olarak daha uygun fiyatlar ile temin edebiliyor olması, satış miksi içerisinde katma değerli ürünlerinin
payının artması ve 4Ç18T'de her ne kadar operasyonel karlılığında önceki dönemlere kıyasla gerileme gözlemlenebilecek olsa da, net
karlılığını 3Ç18'de baskılamış olan kur farkı giderlerinin gerçekleşmeyebilecek olması nedenleriyle, kısa-orta dönem
görünümünü olumlu değelendirmekte ve D Grubu payları üzerindeki "AL" tavsiyemizi sürdürmekteyiz.

KRDMD payları, tahminlerimize göre hâlihazırda 2018T ve 2019T 2.7x FD/FAVÖK çarpanlarıyla, yurt dışı benzerlerinin ortalamaları olan 5.6x ve 5.2x'ye göre ıskontolu
işlem görmektedirler.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 05 Kas 2018, 14:33 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
KARDEMİR D KISA VE UZUN VADELİ TAKAS DÖKÜMLERİ AŞAĞIDA EKTEDİR.


Eklentiler:
KARDMD KISA VE ORTA VADE MALİYET VE TAKAS DÖKÜMLERİ.PNG
KARDMD KISA VE ORTA VADE MALİYET VE TAKAS DÖKÜMLERİ.PNG [ 168.34 KiB | 1686 kere görüntülendi ]

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.
Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 24 Kas 2018, 18:54 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
KARDEMİR, tren tekeri üretimine başlıyor

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ. Genel Müdürü Ercüment Ünal, KARDEMİR’in ray üretiminde Türkiye’nin tek milli markası olduğunu belirterek, yapımı tamamlanan tren tekeri tesisi ile yıllık 200 bin adet yerli tren tekeri üreteceklerini söyledi.

KARABÜK Üniversitesinde (KBÜ) bu yıl 4.’sü düzenlenen ve 2 gün sürecek olan Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği sempozyumu start aldı. Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni Konferans Salonunda 2 gün sürecek olan sempozyumda konuşan Ünal, Raylı sistemler pazarının her yıl yüzde 2.6 büyüdüğünü, dünyada bu sektörde en büyük geliri 29 milyar avro ile Çin firması olduğunu da ifade ederek, 2003-2017 arasında raylı sistemlerde Türkiye’nin kamu bütçesinin ise 71 milyar lira seviyesinde gerçekleştiğini kaydetti.

Türkiye’de mevcut demir yolu ağının 12 bin 532 kilometre olduğunu da açıklayan Ünal, "2023 planına baktığımızda demiryolu ağımızın 25 bin kilometreye çıkarılması hedefleniyor. Raylı sistemlerde, özellikle KARDEMİR rayının da kullanıldığı ağın iki misline çıkmasının hedeflendiği yerde, demek ki bunun üstünde hareket eden araçlar ve burada kurulacak sinyalizasyon sistemini dikkate alırsak Türkiye’yi bir kez daha inşa ediyoruz demektir bu. 12 bin 532 kilometre olan kısmı 25 bine çıkarken içinden geçtiğimiz bir kriz var. Bizim gelecek sene Nisan ayı sonuna kadar ray siparişimiz var. Krizden etkilenmeyen bir sektör. 7 bin 589 kilometre dediğimiz kısımda, biz bu ray siparişlerini de Nisan ayında aldık. Nisan ayında bizim gelecek sene Nisan'a kadar bir yıllık siparişimiz belliydi. Dolayısıyla sektörde, piyasalarda, dövizde ne olursa olsun hiçbir şekilde etkilenmeyen bir sektör var. Çünkü gelişmiş ülkelere baktığımız zaman artık kamyonla taşımacılığın azaldığı yerde hükümetimiz de ilgili önlemlerini alarak Türkiye’yi yeniden inşa etmek kararını zaten almış" dedi.

Ünal, 450 bin ton kapasiteli ray profil haddehaneleri bulunduğunu, 12 metreden tek parça 72 metre uzunluğa kadar Anadolu’nun her tarafına sevk ettikleri ray üretimleri olduğunu belirtti.

"KARDEMİR 2023 YILINA KADAR 45-50 BİN DEMİRYOLU TEKERİ ÜRETECEK"

Yapımı tamamlanarak hizmete aldıkları ve yılda 200 bin adet demiryolu tekeri üretimi yapacak tesise sahip olduklarını da sözlerine ekleyen Genel Müdür Ünal, “Bizim ülkemizde şu andaki ihtiyacımız yıllık 25-30 bin adetlerde ancak 2023 planında bu rakam 45-50 bine kadar çıkacak. Bu demek ki, ihracat ağırlıklı bir demiryolu teker üretimi yapacağız. Bununla ilgili aks ve işleme merkezleriyle ilgili iki tesis daha kurmayı planlıyoruz. Bunların fizibilitelerini yönetim kuruluna sunacağız. Bu tesisimiz nedir? Tekeri üretiyoruz o iki tekeri taşıyacak bir aks veya dingil diyoruz onu üreteceğiz. Önce işlemesi daha sonra onların bir birine montajıyla ilgili bir tesisimiz daha olacak. KARDEMİR şuan 3.5 milyona giden yatırımlarını inşallah gelecek sene Nisan ayı gibi bitirdiğinde raylı sistemler tarafında kalan yatırımlarıyla ilgili fizibilitelere, değerlendirmeler başlayıp hızlı bir şekilde demiryolu tekerini akslı hale getirecek. Bu 150 milyon doların üzerinde bir yatırım” diye konuştu.

Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat, Mühendislik Fakültesinde gelenekselleşmiş 2 tane sempozyum olduğunu belirterek, bu sempozyumların artık geleneksel bir hal aldığını kaydetti.

Sempozyumda, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Refik Polat ve KARDEMİR AŞ. Genel Müdürü Ercüment Ünal’ın yanı sıra Azerbaycanlı konuşmacı Prof. Dr. Rafig Mehdiyev ile İranlı konuşmacı Prof. Dr. Mostafa Ranjbar’da sektörle ilgili konuşma yaptı.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Ağu 2019, 07:41 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Kardemir'in 6 aylık satış gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla % 28,5 arttı - Basın Açıklaması


Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Şirketimiz, 2019 yılının 2. çeyreğini de karlı bir şekilde geride bırakmıştır. 2. çeyrekte konsolide bazda yaklaşık 102,6 milyon TL net kar elde eden şirketimizin, bugün kamuoyuna açıklanan 2019 yılı 6 aylık Konsolide Mali Tablolarına göre satış gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla % 28,5 artarak 3.275 Milyon TL'ye, satış miktarı ise % 5,5 artışla 1,19 milyon tona ulaşmıştır. İlk 6 aylık veriler ışığında Türkiye ortalama çelik üretimin %20.1 düştüğü ve sektördeki firmaların çeşitli sıkıntılar yaşadığı bu dönemde % 13,9 FAVÖK marjı elde eden Şirketimizin net karı ise piyasa beklentisi olan 72 milyon TL'yi % 42 aşarak 102,6 milyon TL olarak gerçekleşmiştir.

Yönetim Kurulumuzca belirlenen strateji doğrultusunda büyümesini sürdüren şirketimiz; sektör ortalamalarının üzerinde bir performans sergilemiş, ticaret savaşları, sektörde yaşanan talep daralması, kurda olağan dışı hareketlenmeler gibi etkenlere rağmen karlılığını devam ettirmiştir. Üretim tarafında da kapasite artışlarına yönelik yatırımlarımız nedeniyle bazı üretim birimlerimizin durdurularak bakıma alınmasına rağmen 2. çeyrekte de yüksek üretim tonajları ile bütçe hedefleri gerçekleştirilmiştir.

Katma değeri yüksek ürünlerde ülkemizin sektördeki dışa bağımlılığını azaltacak bir yatırım ve üretim stratejisi izleyen şirketimizin, üretimde ve verimliliklerde sağladığı artış ile piyasa şartlarına bağlı dinamik satış politikası, etkin satın alma faaliyetleri ve sıkı mali yönetim elde edilen karlılıkta önemli rol oynamıştır. Yılbaşında belirlenen ve yönetim kurulumuz tarafından onaylanan üretim, yatırım, satış ve satın alma gibi faaliyet bütçelerinde istenilen performanslara 2. çeyrek sonunda da ulaşılmıştır. 4. Yüksek Fırında devam eden yenileme çalışmaları ile çelikhane bölgesinde devam eden kapasite artışına yönelik yatırımların Ekim sonuna kadar tamamlanması planlanmış olup, bu yatırımlarla birlikte üretimde sağlanacak olan artışın, gelecek yıl mali performanslara da pozitif yansıması beklenmektedir.


Açıklanan mali sonuçların tüm paydaşlarımız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Bağlı kuruluşlarımız ile birlikte bu sonuçlara emek ve alın terleriyle katkı sunan geçmişten bugüne tüm çalışanlarımıza, Kardemir'in sürdürülebilir başarıları için yolumuzu aydınlatan Yönetim Kurulumuza, şirketimizden güven ve desteğini esirgemeyen sermaye piyasalarında aktif tüm yatırımcılarımıza ve bizimle büyüyen tüm paydaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Kardemir, Kurumsal Yönetim ve şeffaflık ilkesiyle, Devletimizin 2023 vizyonuna uygun şekilde dijital dönüşümünü sağlayarak sürdürülebilir karlılık ve gelişim yolunda güçlü adımlar atmaya devam edecektir.


Kardemir'in 2019 Yılı Altı Aylık Konsolide Finansal Rakamları:
° Konsolide net varlık : 8.660.266.543 -TL
° Konsolide ciro : 3.275.355.632 -TL
° FAVÖK : 454.728.358 -TL
° FAVÖK Marjı : % 13,9
° FAVÖK TL/ton : 382 -TL
° FAVÖK USD /ton : 68 -USD
° Konsolide net dönem karı: 170.159.626 -TL

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2020, 08:29 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
INTEGRAL YATIRIM KARDEMIR BILANCO ANALIZI

Eklenti:
KARDEMIRINTEGRAL1.JPG
KARDEMIRINTEGRAL1.JPG [ 471.14 KiB | 495 kere görüntülendi ]

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 53 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.