Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 06 Mar 2021, 04:14


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 31 Eki 2012, 00:17 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
KRATL - Karakaş Atlantis Hisse Senedi Yorumları


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 02 Kas 2012, 09:53 
Çevrimdışı
Big_Boss

Kayıt: 12 Eki 2012, 13:52
Mesajlar: 282
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 58
KRATL– Halka arz teşvikleri arasında yer alan bonus hisseleri alabilmek halka arz sonrasında asgari elde tutma süresi
1 Kasım’da sonlandı. Hak edilen hisselerin dağıtımı 8 Kasım’da yapılacak.

_________________
Her Hissenin Yönünü Bilseydim İstanbul ' un yarısı benim olurdu ! YatırımTavsiyesiDeğildir...


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 07 Kas 2012, 11:51 
Çevrimdışı

Kayıt: 06 May 2011, 14:14
Mesajlar: 1164
Konum: Küçük üzüntüler konuşur, büyük dertler dilsizdir.
Ettiği teşekkür: 181
Aldığı teşekkür: 74
KARAKAŞ ATLANTİS/KARAKAŞ: ARTIK HEM ÜRETİM, HEM DE İDARİ AÇIDAN ÇOK DAHA RAHAT KOŞULLARDA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Ağustos ayında İMKB'de işlem görmeye başlayarak halka açılan
Karakaş Atlantis, yatırımlarına halka arz sonrası bir yenisini daha
ekledi. İzmir'de faaliyet gösterdiği binanın yanında yer alan binayı
da satın alan firma, bu binanın alınması ile yönetim faaliyet alanını
2 katına çıkardı.
Halka arz olan kuyumculuk ve mücevherat markası Karakaş Atlantis,
yönetim faaliyet alanını 2 katına çıkaran yeni atılımıyla dikkat
çekiyor. 400 metrekare arsa zemin üzerine kurulu, 3 katlı ve toplam
1200 metrekare alana sahip komşu binayı satın alan Karakaş Atlantis,
yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini gösteriyor.
Bu satın alma girişimiyle büyümeye devam ettiklerini belirten
Karakaş Atlantis Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Karakaş: "Büyümeye
yönelik üretim, yönetim ve pazarlama faaliyetlerimiz önümüzdeki
dönemlerde de hızla devam edecek. Amacımız, belirlediğimiz hedeflere
ulaşmak, bu hedeflere ulaşabilmek için de öncelikle yapılması
gerekenleri yaparak işlerimize daha konsantre şekilde sarılmak
istiyoruz. Bu alanda yine en son bilgi işlem altyapımızı yeniledik,
şimdi de daha rahat, daha verimli ve gelişimimizi daha hızlı
sağlayabileceğimiz bir ortama kavuşmak üzereyiz. Bu satın alma
projemiz de fırsat kolladığımız bir projemizdi. Bizim için uygun
şartlar oluşmaya başlayınca fırsatı değerlendirmek istedik ve
görüşmelere başladık. Görüşmeleri olumlu sonuçlandırıp, büyümüş yeni
üretim sahamız ve yönetim alanlarımızla yolumuza hızla devam ediyoruz.
Artık hem üretim, hem de idari açıdan çok daha rahat koşullarda
çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu da bizim üretimimizi ve diğer
faaliyetlerimizi geliştirmemizde önemli katkıda bulunacak. Önümüzdeki
dönemde personel istihdamı açısından da fayda sağlayacak olan bu satın
alma projesi kapsamında yeni ekip arkadaşlarımızı kadromuza dahil
etmeyi planlamaktayız" açıklamalarında bulundu.

Foreks Haber Merkezi

_________________
Burada yazılanlar tamamen hayali senaryolardır. Yatırım tavsiyesi değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 03 Şub 2016, 17:44 
Çevrimdışı
Endi

Kayıt: 06 May 2011, 11:00
Mesajlar: 1710
Ettiği teşekkür: 1527
Aldığı teşekkür: 2305
***KRATL***KARAKAŞ ATLANTİS KIYMETLİ MADENLER KUYUMCULUK TELEKOMÜNİKASYON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )


Ortaklığın Adresi : Molla Fenari Mah. Adem Yavuz Sok. No:8 Kat: 4 FATİH - İSTANBUL

Telefon ve Faks Numarası : (0232) 274 22 22- (0232) 274 14 24

E-posta adresi : info@karakasatlantis.com.tr

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : (0232) 274 22 22- (0232) 274 14 24

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Asia Maden Sondaj Sonuçları Hk.
AÇIKLAMA:

22.10.2015 tarihinde özel durum açıklamamızda belirttiğimiz İştirakimiz olan ASİA MADENCİLİK NAKLİYE GAYRİMENKUL GELİŞTİRME İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ'nin Balıkkesir - Bandırma - Erdek bölgesinde bulunan maden sahasında arge çalışmaları çerçevesinde yürütülen sondaj çalışmalarının ilk etabı sondaj numune sonuçlarına göre Maden sahamızda ilk belirlemelere göre dünyada kritik önemde olan Antimuan madeni tespit edilmiştir. Antimuan madeni kısaca kullanım alanı açısından çok geniş yelpazeye sahip bir hammaddedir. Çelik sanayiinde, cam ve seramik sanayiinde, boya sanayiinde, lastik sanayiinde, silah sanayiinde ve patlayıcı madde üretiminde, sıklıkla kullanılmaktadır. Dünyanın bir çok ülkesinde sanayide kullanılan tekstil ürünlerinin üretiminde ateşe dayanıklılığı nedeniyle zorunlu olarak kullanılan Antimuan, günlük tekstil ürünleri özellikle bazı çocuk elbiseleri üretiminde de kullanılmaktadır. Maden sahamızda bulunan toplam rezerv miktarı tespiti konusunda çalışmalar yürütülmekte olup maden sahamız ve yapılan çalışmaların özeti aşağıda yer almaktadır.

BALIKESİR ERDEK-ANTİMUAN PROJESİ

PROJENİN COĞRAFİ KONUMU ve YERİ
Maden işletmesi Batı Anadolu da, Balıkesir ili, Erdek ilçesi, Tatlısu köyü sınırları içinde bulunmaktadır. Çalışma bölgesi Tatlısu köyünün kuzeybatısında yaklaşık olarak 7 km mesafededir. Ruhsat sahası doğudan Çayağzı köyü ile Karşıyaka köyü, batıdan Yukarıyapıcı ile Ballıpınar Köyleri ile çevrelenmektedir. 1579.89 hektar alanı kapsamaktadır. Kapıdağ yarımadasının doğu tarafında bulunmaktadır.

RUHSAT ALANI:
Ruhsat alanı yol sorunu yoktur. Mevcut orman yolları ıslah edilmiştir. Ruhsat alanı ormanlık arazidir. 3213 sayılı maden kanunu 7.maddesi gereği ÇED, Orman izni, işletme ruhsatı, işletme izni ve GSM izinleri alınmıştır. MTA enstitüsü sahada etüt yapmıştır. Söz konusu etüt çalışmaları sonuçları MTA enstitüsünün Antimuan envarterleri içerisinde Balıkesir Topmeşe Antimuan zuhuru olarak kayıt altındadır.
Ruhsat alanı ve yakın çevresinin 1/25000 ölçekli MTA' dan alınmış jeolojik haritaları mevcuttur. Sahada Antimonit cevherleşmesi 2 önemli damar ve bu damarlara bağlı küçük damarlar ve yer yer saçımlı cevherler şeklindedir. Ruhsat alanı içerisinde Metamorfiklerin dokunaklarına yakın kesimlerde, granodi yoritlerin yoğun kırık ve çatlaklı kesimlerinde düşük tenörlü (% 3-8 Sb2 o3 altındaki tenörlerde) Antimon cevherleşmeleri mevcuttur.

MADEN JEOLOJİSİ
Ruhsat sahası içinde hakim birim olan Kapıdağ Granitoyidi içinde, doğu batı yönlü doğrultu atımlı fayların oluşturduğu kuzey-güney yönlü makaslama kırıkları kıymetli minerallerin birikmesini sağlamışlardır. İnceleme alanı içinde daha önceden cevher üretimi yapılmış bir Antimuan damarı mevcuttur. Cevher damarı kuzeybatı-güneydoğu (340') doğrultulu ve kuzeydoğuya (45') eğimlidir. Cevher damarı yüzeyde yaklaşık olarak 1.400m kadar takip edilebilmektedir. Görünüşte tek bir cevher damarı gibi görünse de atımlara uğrayarak kopmuş olması muhtemeldir. Henüz arama çalışmaları tamamlanmamıştır. Mevcutta takip edilebilen damara yönelik 13 adet farklı lokasyonda 45 kuyuda toplam 4.613,30m karotlu sondaj yapılmıştır.
Arama çalışmaları jeolojik harita alımı, alterasyon haritası, yapısal haritası, yüzey örneklemesi (derekumu, toprak, mostra) doğrultu eğim ölçümleri şeklinde devam ettirilmektedir. İlk etapta yapılan saha çalışmaları neticesinde mevcut cevher damarının haricinde bu damara yaklaşık paralel, cevher damarının doğusunda yaklaşık 300m mesafede, yeni bir cevher damarının varlığı tespit edilmiştir.
Yeni bulunan bu damarın haricinde ruhsat sahasının içinde mevcut damardan yaklaşık 1 km uzaklıkta güney tarafta daha önceden açık yarma şeklinde üretim yapılmış bölgede de arama çalışmaları hızlandırılıp yeraltı üretimine geçilecektir.

SONDAJLAR
Kuzeybatı-güneydoğu (340') doğrultulu ve kuzeydoğuya (45') eğimli olan Cevher Damarı yüzeyde yaklaşık olarak 1.400m kadar takip edilebilmektedir. Mevcutta takip edilebilen damara yönelik 13 adet farklı lokasyonda 45 kuyuda 4613,30m karotlu sondaj yapılmıştır.

YAPILAN SONDAJ LOKASYONLARI
Planlanan sondajlar verimlilik, güvenirlik ve uluslararası geçerlilik bakımından IDC (Intertanional Drilling Company) şirketine yaptırılmıştır. Böylelikle sondajlar ve bu sondajlar neticesinde çıkan sonuçlar uluslararası kabul seviyesinde oluşmuştur.

SONDAJ KAROTLARI
Yapılan sondajlardan çıkan karotlar, numune karot sandıklarına özenle yerleştirilmiş, kayıtları yapılmış ve arşiv bekleme alanlarına alınmıştır.

SONDAJ KAROTLARINDAN NUMUNE ALMA ve HAZIRLAMA
Numuneler karot sandıklarından yetkili mühendisler tarafından özenle seçilmiş, yine uluslararası geçerliliği ve güvenirliği bakımından bu konuda Dünya lideri olan Struers A/S firmasının Türkiye tek yetkili temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdüren ALS Laboratuvar Hizmetleri firmasında analizleri yapılmıştır. Numune alınan karot sandıkları, büyük titizlikle numaralandırılıp, istiflenip uygun koşullarda saklanmaktadır. Karot sandıkları sondaj bilgilerini tazelemek amaçlı tekrar gözden geçirilmektedir.

CEVHER ÜRETİMİ
Deneme cevher üretimi sahanın uygun koşullarda olması sebebiyle açık ocak işletmesi olarak başlamış olup, yapılan sondaj çalışmaları doğrultusunda kapalı ocak planlaması çerçevesinde aşama aşama ilerleyecektir. Antimuan madeni diğer madenlere göre yataklanma açısından daha düzensiz bir yapı ile yataklanma gösterdiğinden, mevcut bulgular ve ilerleme sonucunda karşılaşılan durumlar birlikte değerlendirilerek üretimin en verimli şekilde yapılması sağlanacaktır. Zaman içerisinde İzin bölgesi de genişletilerek çalışma yapılmayan alanların da sondaj çalışmaları yapılarak üretim planına dahil edilecektir.

AÇIK OCAK CEVHER ÜRETİMİ
2015 yılı başından bu yana sahada açık ocak deneme üretimi yapılmaktadır. Güney zuhrunda açık yarma şeklinde yürütülen cevher üretimi triyaj (seçme/ayırma/eleme) ile birlikte yürütülmektedir.
Sahada yapılan tüm çalışmalar çalışan mühendis ekipler ve saha şefleri tarafından düzenli ve sıkı bir şekilde kontrol edilmekte ve çalışmalar mühendis ekiplerin yönlendirmeleri doğrultusunda devam etmektedir.
Açıkta görülen damarlar üzerinde gerektiğinde personel işgücü de kullanılmaktadır.
İş makineleri iş sağlığı ve güvenliği kapsamında deneme üretimlerini dikkatlice yapmakta ve bu konudan ödün vermeden çalışmalarını yürütmektedir.
Günlük yapılan açık ocak deneme cevher üretimleri triyaj alanına taşınarak, triyaj alanında muhafaza edilmektedir.

KAPALI OCAK CEVHER ÜRETİMİ
İşletme sahası içeresinde orman izinli arazinin tel örgü içene alınmış ve bu izinli arazi içerisinde mostra üzerinde kazılar yapıldığı görülmüştür. İşletme ruhsat alanı içerisinde ÇED izinli bölge, kuzeydeki ve güneydeki eski imalatları kapsayacak büyüklüktedir.

ÇED izinli alan içerisinde cevher damarını 4 bölümde incelemek mümkündür. Bunlar
1-Kuzey kısım ERD 10 numaralı sondaj ile ERD 16 numaralı sondaj arasında kalan yaklaşık 460 metre uzunluğundaki kısım.
Kuzey kısımda biri 200 kotundan girilmiş olan 40 metre diğeri 203 kotundan girilmiş olan 7 metre uzunluğunda 2 adet eski imalat galerisi bulunmaktadır. 200 kotundan girilen galerinin tabanında da eski imalat galeri ve başyukarılar görülmektedir. Galeri yaklaşık 100 cm kalınlığında ve yüksek tenörlü cevher damarı içerisinde sürülmüştür.
Antimuan maden yataklanması genel karakteristik olarak cevher içeriği düzgün olarak devam eden bir yapısı yoktur. Diğer antimuan damarları tecrübesine göre 100 metre boyunca cevher damarı takip edildiğinde genel olarak yarıya yakın yani 50 metrelik kısmında düzgün üretim yapılmaktadır. Bir başka deyişle cevher damarı bazı yerlerde yarım metrenin üzerinde yüksek tenörlü ve bazı yerlerde de 20 cm kalınlığında ve düşük tenörlü olması beklenebilir.
Yapılan sondajlar muhtemel ve mümkün rezervi tespit etmek için yeterli sıklıkta olmamakla birlikte, 460 metre uzunluğunda, 1 metre kalınlığında ve 120 metre derinliğe kadar inen bir cevher damarından bahsetmek mümkündür. Yani mümkün bazda kuzey kısımdaki cevher rezervi ortalama %7 tenörlüdür. (Rezerv değerleri üç farkı şekilde ifade edilir. Bunlar kesinlik değerine göre mümkün, muhtemel ve görünür rezervdir. En nihai olarak üretilmesi planlanan rezerv Görünür rezervdir.)
Sülfürlü olan bu ana damara paralel olarak gelişmiş vaziyette olan en az 2 tane daha cevher damarı bandı olduğu bilinmektedir. Ancak bu damar bantlarının ana damar kadar kalın olmadığı ve cevher içeriğinin nispeten daha az olduğu da ilk bulgulara göre söylenebilir. Bu bantların istikrarlı yapıları olmadığından mümkün rezerv hesabı yapılamamıştır.
2- Şantiye Bölgesi ERD 16 sondajı ile ERD 18 sondajı arasında kalan yaklaşık 400 metrelik kısım.
Bu bölgede mostra incelemesi sonucunda cevherli bir mostra görülememiştir. Bu bölgeye hitap eden sadece birkaç sondaj olduğundan bir görünür rezervden bahsetmek mümkün değildir. Bölgede yapılacak yeni sondajlardan elde edilen verilerle rezerv hesabı yapılabilir.
3- Güney kısım ERD 18 ile başlayıp CED izin sınırına kadar uzanan yaklaşık 500 metrelik kısım.
Bu bölgede yapılan yarma çalışmalarında 1 metreye yakın yüksek tenörlü cevher damarı görülmüştür. Yapılan sondajların bazılarında da damar içerisinde cevher kesilmiştir. Yapılan sondajlarda, cevher kesilen en taban kot 135 kotudur. Bu nedenle mümkün rezerv hesabı yapılırken taban kotu 115 metre derinlik hesap edilecektir.
Bu veriler ışığında 500 metre damar uzunluğu, 80 cm kalınlık ve 115 metre derinlik kabulü ile mümkün rezerv ortalama %7 tenörlüdür.
4-Diğer kısımlar işletme ruhsatı içerisinde bulunan ve jeolojik araştırma yapılmamış kısımlar.

İşletmede arama faaliyetleri bu ilk 3 kısımda yoğunlaştığından ötürü diğer bölgelerde arama faaliyetleri yapılmamıştır. Diğer kısımlarda yapılacak arama faaliyetleri neticesinde elde ettiğimiz mümkün rezerv miktarı artacaktır.
Kuzey ve güney kısımda cevher damarı topografya yüzeyine yakın olduğundan üretim planlanan ilk yıllarda (Yüzeye yakın çalışılacağından) su baskını durumu beklenmemektedir. Bununla birlikte yapılması zorunlu olan kontrol sondajları ile su durumu devamlı kontrol edilerek ilerlenebilir. İlk dönemlerde taban kotlardan düz galerilerle cevher damarına ulaşılması planlandığından su atımı, pompaya ihtiyaç duyulmadan sağlanması planlanmaktadır.
Ruhsat sahası içinde ilk üretim hedefimiz olan mevcut cevher damarı kuzey zuhur ve güney zuhur olarak iki farklı kısma ayrılmıştır. Kuzey zuhur üzerinde daha önceden açılmış yeraltı üretim galerilerinin girişleri düzenlenmiş ve yeni bir giriş yeri daha hazırlanmıştır. Gerekli izinler tamamlandığında yeraltı üretimine başlanacaktır.
Ocağımızda yapılmış olan karotlu sondajlar, eski imalat galeri içerisindeki damarın yapısı ve de mostralar üzerinde yapılan gözlemler ışığında titiz bir çalışma ile üretim planlaması yapılmaktadır. Yapılan planlar 3 boyutlu bir şekilde görüntülenmektedir.
Jeolojik etütlerimiz devam etmektedir. Yeni damar zuhurları araştırılmaktadır.
Erdek Antimuan işletmesindeki çalışma faaliyetleri saha çalışmaları, karot loglama ve cevher üretim çalışmaları şeklinde yürütülmektedir.
Saha çalışmaları faaliyetleri Aralık ayı başından itibaren hava şartlarının uygun olduğu günlerde iki jeoloji mühendisi ile yürütülmüştür. Öncelikle ruhsat sahası içinde fidan dikimi için yapılan teraslar gezilerek mevcut cevher damarlarının devamlılıkları araştırılmıştır. Açılan yarmalarda cevherli zuhurların varlığı tespit edilmiştir. Fakat bu zuhurların mevcut damarlarla olan bağlantıları henüz kesinlik kazanmamıştır. Bu zuhurların devamlılıkları araştırılıp mevcut damarlarla olan konumları ve içerikleri ortaya konulmaya çalışılacaktır. Daha sonra ormanlık alanlarda olması muhtemel cevher zuhurları araştırılmıştır. Ormanlık alanlarda toprak örtüsünün kalın, çalıların sık olması ve kayalıkların az olması nedeniyle yeterli veriye ulaşılamamıştır. Bu bölgelerde değişik örnekleme çalışmaları (dere kumu, toprak, kayaç) ile cevher damarlarının varlığı ve konumları araştırılacaktır.
Ruhsat sahası sınırları içinde sondaj çalışması yapılmamaktadır. Daha önceden yapılmış olan sondajlardan elde edilen karotlar tekrardan incelenmeye başlanmış, bir kısmının inceleme çalışması tamamlanmıştır. İncelemesi biten karot sandıkları önceden hazırlanan yere sistematik bir şekilde sırasıyla istiflenmiştir. Yeniden inceleme çalışmasına ERD001 sondajından başlanmıştır. Öncelikle kuzey ocak bölgesinde yapılan sondajların karotları (ERD001-ERD016) incelenerek loglama çalışması tamamlanmıştır. Loglama çalışması tamamlanan sondajların bilgileri bilgisayara işlenmiştir. Daha sonra güney bölgesine ait sondajların incelenmesine başlanılmıştır. Güney bölgesi sondajlarının 5 tanesi (ERD017-ERD021) yeniden incelenmiştir.
Erdek antimuan işletmesinde ocak ve şubat aylarında yeraltı çalışması yapılmamaktadır. Kuzey ocağı bölgesindeki mevcut ocakların girişleri düzenlenmiş, göçme ve devrilme tehlikesi olan bloklar temizlenmiştir. Mevcut ocak girişinin önü ray döşeyip bağ yapılmaya müsait hale getirilmiştir. Daha alt kottan galeriye girilmesi planlanan bölge de düzenlenmiştir. Daha sonra da en alt yol ile galeriye girilmesi planlanan noktalar araç gidebilecek şekilde birbirine bağlanmıştır.
Ocak ve şubat aylarında öncelik olarak daha önceden yapılan sondajların logları irdelenmekte ve cevher içeren metre aralıkları belirlenmektedir. Cevherli zonlar belirlendikten sonra kesitleri ve plan görünüşteki yerleri çizilmektedir. Daha sonra sondaj esnasında yapılan kuyu içi ölçümleri, sondaj logları, numune aralıkları ve diğer bilgileri içeren sondaj dosyası hazırlanmaktadır.
Yeraltı üretimi yapılması planlanan Kuzey ocağı bölgesindeki sondajların ve güneydeki sondajların bir kısmının incelemesi tamamlanmıştır. Ocak ve şubat ayı içerisinde sondajların incelemesine devam edilmektedir. Sondajların incelenmesi ve kesitlerinin çizilmesi beraber yürütülecektir. Hava şartlarının uygun olduğu günlerde de saha çalışması yapılıp damarların devamlılıkları araştırılacaktır.

Gelişmeler gerçekleştikçe kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.


http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=502963


BIST

(03/02/2016 - 17:41:59)

_________________
-------
Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel görüş ve yorumlarımdır.
Senaryolar tamamen hayali ve kurgusal senaryolar olup kimse için al ya da sat tavsiyesi olamaz.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 12 Ağu 2016, 18:40 
Çevrimdışı
Endi

Kayıt: 06 May 2011, 11:00
Mesajlar: 1710
Ettiği teşekkür: 1527
Aldığı teşekkür: 2305
***KRATL*** KARAKAŞ ATLANTİS KIYMETLİ MADENLER KUYUMCULUK TELEKOMÜNİKASYON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
08.08.2016
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimiz tarafından 08.08.2016 tarihinde yapılan özel durum açıklamamızda belirtmiş olduğumuz açıklamamızı da içeren bankalar nezdindeki güncel durumumuz aşağıdaki gibidir
Şirketimiz aleyhine, Burgan Bank A.Ş. tarafından İzmir 27.noterliğinin 16570 yevmiyeli ihtarı ile 5.795.188,78 TL, hesap kat ihtarı göndermiştir. Bu ihtara karşılık Şirketimiz İzmir 27.noterliğinin 16722 yevmiyeli ihtarı ile cevap verilmiştir. Yine bu ihtarlardan sonra başlatılan icra takiplerine ilişkin olarak gerekli itirazlar yapılmış itirazımız ile işbu takip durdurulmuştur. Bu takip için alınmış olan İhtiyati Haciz kararına gerekli itirazlar yapılmıştır. İhtiyati Haciz kararı ile ilgili olarak, konulmuş olan taşkın hacizlere ilişkin olarak da gerekli itirazlar yapılmıştır.
Şekerbank A.Ş. Tarafından 4.742.911,30 TL, hesap kat ihtarı göndermiştir. Bu ihtarda verilen süre geçmeden başlatılan icra dosyalarına karşı savcılık ve hukuk mahkemeleri nezdinde girişimlerde bulunulacaktır.
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. Tarafından 985.184,67 Usd, hesap kat ihtarı göndermiştir. Bu ihtara karşılık Şirketimiz tarafından cevap verilmiştir. Bu ihtarda verilen süre geçmeden başlatılan icra dosyalarına savcılık ve hukuk mahkemeleri nezdinde girişimlerde bulunulacaktır.
Türkiye Vakıfbank T.A.O. Tarafından 1.420,825 Usd , hesap kat ihtarı göndermiştir. Bu ihtara karşılık Şirketimizce noter aracılığıyla cevap verilmiştir
İngbank A.Ş. Tarafından 6.611.650,43 TL , hesap kat ihtarı göndermiştir. Bu ihtara karşılık Şirketimiz tarafından noter aracılığıyla cevap verilmiştir.
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Tarafından 328.749,75 Usd , hesap kat ihtarı göndermiştir. Bu ihtara karşılık Şirketimiz İzmir noter aracılığıyla ile cevap verilmiştir
Yukarda bahsi geçen Bankaların Usulsüz Kredi geri çağırmalarına ilişkin BDDK ya şikayetler yapılmış olup şirketimizin bu kredileri karşılama gücü mevcuttur. Ticari faaliyetimiz güç kaybetmeden devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/552643


BIST

(12/08/2016 - 19:26:30)


NOT :

Bu Haberler iyi değil.

Gerçi bu aralar bankalar kredi geri çağırmalarını sıklaştırmışlar. İyi gün dostu lar ya. :(

Firmalar batınca paralarını hiç alamayacaklarını hesap etmiyorlar diyesi geliyor.

_________________
-------
Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel görüş ve yorumlarımdır.
Senaryolar tamamen hayali ve kurgusal senaryolar olup kimse için al ya da sat tavsiyesi olamaz.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.