Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 22 Kas 2017, 22:13

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2060 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 134, 135, 136, 137, 138  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 18:03 
furkand

Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Ettiği teşekkür: 214
Aldığı teşekkür: 169
Hayir konya kayitli sermaye sisteminde degil
Ama krsanda degildi.yonetim kurulu acikladi ve basvuruyapti
Sonrada genelkurulda onayladi.
Birde bu madde 396 ne anlama geliyo

Madde 396 - Bir şirket, sermayesini azaltarak azaltılan kısmın yerine geçmek üzere tamamen ödenecek yeni hisse senetleri çıkarmak niyetinde değilse umumi heyet, esas sermayenin itibari kıymetine dair esas mukavelenin hükümlerinin değiştirilmesine karar verir; şu kadar ki; idare meclisinin talebi üzerine mahkemece tayin edilecek üç bilirkişi tarafından verilecek müşterek bir raporla, esas sermayenin azaltılmasına rağmen şirket alacaklılarının haklarını tamamen karşılıyacak miktarda aktifler mevcut olduğu tesbit edilmiş olmadıkça böyle bir karar verilemez.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 18:09 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
tahsincaki190742 yazdı:
Sayın furkan konya kayıtlı sermaye tavanı sistemine gecmediğinden yönetim kurulu kararıyla sermaye artışı yapamaz..yönetim kurulu kararıyla yani ansızın sermaye artırmak için önce kayıtlı sermaye sistemine geçmesi gerekli..ben daha önce genel kuruldan yuksek bedelsiz görmedim..bence öyle göstere göstere genel kuruldan yuksek bedelsiz veriyoruz demezler..önce kayıtlıya gecip daha sonra bir gece ansızın haber düşer..ancak kartonda durum farklı karton ansızın patlatabilir bedelsizi..konya yarın 380 kırıp üzerinde kalmayı başarabilirse..400 yolculuğu başlar ki tarihi zirveyi kırarsa o zaman elinde konya olanlar halaya başlar:))

elimde konya yok ama benıde halaya alın bu ara dugun mugunde olmuyokı gidelim .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 18:11 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 71
madde 396 bedelsizle ilgili değil.konyanı sermaye azaltacak hali yok ya bu satten sonra..yönetim kurulu sermaye artışı kararı alabilir ancak genel kurulun onayına sunmak zorundadır..ancak kayıtlı sermaye ye gecerse yönetim kurulu sermaye artışında tam yetkili olur..genel kurul onayına sunulmasına gerek yoktur..ayrıca yönetim kurulu kararıyla alınan sermaye artışı kararıyla sermaye tavanı bir defaya mahsus aşılabilir..ki brısa sermaye tavanının kaç katı oranda sermayesini yukseltmişti..

http://www.hissetuyolari.net

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 18:17 

yanlışınız var genel kurul kayıtlı semaye tavanı kararını aldıktan sonra yönetim kurulu bir defaya mahsuz aşabilir brisa gibi .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 18:29 

nöron yazdı:
yanlışınız var genel kurul kayıtlı semaye tavanı kararını aldıktan sonra yönetim kurulu bir defaya mahsuz aşabilir brisa gibi .

sayın nöron aslında anlatmak istediğimiz şey aynı yukarda fazladan genel kurul kullanmışım..yönetim kurulu sermaye artışı kararı aldıysa,sermaye tavanını aşabilir.brisa örneğinde oldugu gibi brisada bedelsiz kararını yönetim kurulu almıştı ve sermaye tavanı aşıldı..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 19:27 
furkand

sayin tahsin birde 7 maddeye goz atsaniz.bunu ne icin degistiriyorlar acaba

8.Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınmış olması şartıyla; Yönetim Kurulu'nun Şirketimiz Esas Sözleşmesi'nin 4., 5., 6., 7., 14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 22., 25., 26., 27., 28., 29., 30., 38., 39., 40., 41., 42., 43., 44., 45., 46., 47., 48., 49., 50., 51., 52., 54., 55., 57., 58., 59., 60., 61., 62., 63., 64., 65., 66., 67., 68., 69., 70., 71., 72., 73. Maddelerinin değiştirilmesine ve 21., 24., 31., 32., 33., 34., 35., 36., 37. Maddelerinin iptal edilmesi ilişkin önerisinin müzakeresi ve tasdiki,

Konya Çimento Sanayii Anonim Şirketi
ESAS SÖZLEŞMESi

MADDE:7- Şirketin sermayesi 4.873.440,00 (Dört- milyon sekiz yüz yetmiş üç bin dört yüz kırk) Türk Lirasıdır.
Bu sermaye beheri 1 (Bir) Kuruş nominal değerli 487.344.000 adet nama yazılı paya bölünmüştür.
Sermayenin tamamı ödenmiştir. Şirket Genel Kurulu; bu Esas Sözleşme ve Türk Ticaret Kanunu’nun
hükümlerine uymak kaydıyla şirket sermayesini artırmaya yetkilidir.
Şirket sermayesini temsil eden payların tamamı nama yazılı olup, kaydileştirme esasları
çerçevesinde kayden izlenir

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 21:24 
RHEALI

Konum: Dört şey geri gelmez: söylenen söz, atılan ok, geçen zaman ve kaçırılan fırsat
Ettiği teşekkür: 137
Aldığı teşekkür: 1682
Konuyu bu kadar uzatmak yersiz bence. Konya kayıtlı sermaye sisteminde değildir ve olmadığı için ya genel kurulda ya da olağanüstü genel kurulu toplayıp bedelsiz sermaye kararı açıklayabilir. Bunun örneği de, yani kayıtlı sermaye sisteminde değilken bedelsiz veren hisse olarak, yakın zaman için AFYON var. Şu an gelen haber de olağan genel kurul toplantısı ve sermaye arttırımı ile ilgili bir madde de yok. sn.furkan o madde de olağan bir madde.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 22:06 

Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 574
RHEALI yazdı:
Konuyu bu kadar uzatmak yersiz bence. Konya kayıtlı sermaye sisteminde değildir ve olmadığı için ya genel kurulda ya da olağanüstü genel kurulu toplayıp bedelsiz sermaye kararı açıklayabilir. Bunun örneği de, yani kayıtlı sermaye sisteminde değilken bedelsiz veren hisse olarak, yakın zaman için AFYON var. Şu an gelen haber de olağan genel kurul toplantısı ve sermaye arttırımı ile ilgili bir madde de yok. sn.furkan o madde de olağan bir madde.

Sayin Rheali bilmek ayri birseymis tesekkür ederiz. Yukaridakiler bos bos tartisiyorlar iste :). Emegine saglik dostum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 22:11 
furkand

melmes yazdı:
RHEALI yazdı:

Sayin Rheali bilmek ayri birseymis tesekkür ederiz. Yukaridakiler bos bos tartisiyorlar iste :). Emegine saglik dostum.

Burada bir bos konusan varsa oda sensin
Senin derdin ne?ne yapmaya calisiyon
Sana buradaki yazilari zorla okutan yok
Git vipteki dolu yazilari oku ozaman

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 22:21 
furkand

Konya 37 milyon kar aciklis arkadaslar
Hisse basida 16.42 tl kar dagitacakmis
Net 13,96 tl

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 22:39 
furkand

Sayin kaptan ben size bosbos konusuyonuz desem siz nasilnir bir tepki verirdiniz acaba
Sayin melmez bizlerel laf atacak biz birsey demiyecekmiyiz
4 senedir konyadayim.sayin rhealinin yazdiklarini zaten biliyorum
Siz simdi banakarsi saygilimisiniz.
Herpolemik olan yerde siz warsinis demissin.
Nerde polemik yaratmisim gosterin?
Gecenlerde sayin melmesle girdik.o 3 gun ceza bende uyari aldim
Wipte olmayan arkadaslarin kucumsenmesine izin vermen
Vipteyiz diye vip disindaki dostlarimiz unutacak degiliz

En son furkand tarafından 26 Şub 2013, 23:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 22:40 

furkand yazdı:
Konya 37 milyon kar aciklis arkadaslar
Hisse basida 16.42 tl kar dagitacakmis
Net 13,96 tl

takipcilik bu anında sıcak bilği ama anlayana tabiki :lol:

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 22:43 

RHEALI yazdı:

Sayın Rhealı bizde farklı bişey söylemedik zaten..ayrıca bi atışma tartışma durumu söz konusu değilken bilgi paylaşımı varken neden konunun uzamsından rahatsız oldunuz anlamadım..ben sadece kendi fikrimi beyan ettim genel kurulla bedelsiz yerine kayıtlı sermaye ye gecebilecekleri yönünde..kısacası şuan konya cimentoda yönetim kurulu sermaye artırımda tam yetkili değildir..bizde bunu anlatmaya calışıyoruz..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Şub 2013, 22:53 
RHEALI

Konum: Dört şey geri gelmez: söylenen söz, atılan ok, geçen zaman ve kaçırılan fırsat
Ettiği teşekkür: 137
Aldığı teşekkür: 1682
Aynı konu üstünde defalarca yazılınca bilgi karmaşası oluyor diye öyle söyledim sn.tahsincaki. Bilgi paylaşımına devam. Kayıtlı sermaye sistemine istedikleri her an geçebilirler. Bunun için genel kurul gerekmiyor diye biliyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Şub 2013, 08:30 
Endi

Ettiği teşekkür: 1338
Aldığı teşekkür: 2083
RHEALI yazdı:
Aynı konu üstünde defalarca yazılınca bilgi karmaşası oluyor diye öyle söyledim sn.tahsincaki. Bilgi paylaşımına devam. Kayıtlı sermaye sistemine istedikleri her an geçebilirler. Bunun için genel kurul gerekmiyor diye biliyorum.

Sayın Rhealı, teşekkürler.

Ilımlı, olumlu, sakince, güsel ve doyurucu bir cevap olmuş. :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2060 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 134, 135, 136, 137, 138  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.