Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Kas 2017, 02:34

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 78 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 16 Kas 2011, 15:49 
RHEALI

Konum: Dört şey geri gelmez: söylenen söz, atılan ok, geçen zaman ve kaçırılan fırsat
Ettiği teşekkür: 137
Aldığı teşekkür: 1682
http://www.imkb.gov.tr/datum/abc_liste.xls

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Kas 2011, 22:19 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
evet hocam a grubuna gecmiş bu güzel,dün ve bugün hissemiz güzel toplandı iş bankası bu ay hep alımda gözüküyor citi bank satmış gözüküyo takaslarda.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2011, 12:35 

Aldığı teşekkür: 5
sayın rehalı cuma günkü kapanısla ilgili düsünceleriniz nedir acaba... teknikten anlamıyorum ama hissemiz endeksle berabermi hareket ettiriliyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2011, 22:54 
RHEALI

Konum: Dört şey geri gelmez: söylenen söz, atılan ok, geçen zaman ve kaçırılan fırsat
sn.SEVEN34, grafikleri diplerde ufak yukarı hareket ve tekrarında aşağı yaptırıyorlar. Bu şekilde daha fazla devam edeceğini düşünmüyorum. Elbetteki endeksteki düşüşlere tepki verecektir ama endeksle beraber hareket ettiğini düşünmüyorum şu an için.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Kas 2011, 13:50 

Aldığı teşekkür: 5
sayın rehalı iyi çalısmalar insallah hep beraber kazanırız....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Kas 2011, 15:31 
RHEALI

SEVEN34 yazdı:
sayın rehalı iyi çalısmalar insallah hep beraber kazanırız....

İnşallah sn.SEVEN34. Biraz erken davrandık fakat bu olasılığı ilk aldımda belirtmiştim. Bu kadar düşeceğini tahmin etmiyordum ama burası borsa. Maliyetimizin bu hisseye göre yüksek olmadığını düşünüyorum. O yüzden rahatım. Goody sayfasında endeksin 55000 altında olmasından duyduğum rahatsızlıktan bahsetmiştim. Endeksin bu seviyelerden dönmesini bekliyorum. Klimasan'da biraz daha ek alım yaptım az önce. Grafikleri diplerde döndüre döndüre dönme dolaba çevirdiler. Bugün vidaları iyice gevşedi. Sıkmak gerek kısa zamanda. Saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Kas 2011, 16:49 

Aldığı teşekkür: 1
avokx yazdı:
anladım, teşekkür ederim. umarım bizim kağıtta beklenen hareketlerini yapar, zaman için bişey diyemem ama bu ülkeler arası kriz durumu sekteye uğratacak diye çekiniyorum. birde sayın polaris, bu klms nı teknik olarak dip denecek yerden aldım, 3,02 civarı, ancak kağıt bilançodan sonra saçmalamaya başladı ve şimdi 2,54 te, bir fikir yada yorum alabilirmiyim. teşekkür ederim...

02.11.2011 Tarihinde açıklanan üçüncü dönem kar rakamı geçen yıl aynı dönemin altında kalması ardından SAT sinyali görülmesi ardından ayı piyasasına geçen hisse ortalamaların altında işlem görmekte.
9 - 21 - 52 - 100 Günlük ortalamalar sırasıyla 2,70 - 2,81 - 2,98 - 3,21 TL.
Ana trend desteği 2,53 TL.

21.11.2011 itibariyle ana trend desteği test edilerek üzerinde kalınmaya çalışılmakta.
02.05.2011 Tarihinde 5,48 TL zirve fiyat görülmesi ardından düşüş trendine giren hissenin 09.08.2011'de 2,50 TL sonrası yukarı düzeltme denemesi içine girdiği ancak henüz başarılı olamadığı gözlenmekte.

Teknik göstergeler olumsuz ve yeni bir AL sinyali görülünceye dek hisse BEKLE konumunda.

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Kas 2011, 17:06 
RHEALI

28.04.2011'de 5.62 görülmüş ve o tarihten bu yana düşüş trendini kıramamıştır bu hisse. Şu andan itibaren ana düşüş trendini kırması için 2.80 üstü kapanışlar yapması gereklidir. Hisse, endeks 48000'lere düştüğü zaman 2.50'den dönüş yaptı. Yine aynı fiyatları gösterdiler. Bu işin sonu karakolda biter.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 10:34 
hayal-et

Aldığı teşekkür: 9
Sn. rhealı sizden ricam KPHOL için bir inceleme yapmanız....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 11:44 

teşekkürler sayın polaris,

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 11:50 

bu ara kağıt 2,47 de yalnuış bilmiyorsam bu krizde en son gördüğü yer 2,46 dıydı 2. kez görürse bu kağıdın gideceği yer bellimidir.? 2 li rakamlara iner mi tekra??

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 14:40 

beyler ustadlar gerçekten bi baksanız? mal iniyor çaktırmadan, direnç mirenç kalmadı, 2,5 ye mi gidiyor bu hızla?? ne dersiniz??

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 14:40 

pardon 1,50 demek istemiştim...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 15:27 

Aldığı teşekkür: 1
avokx yazdı:
bu ara kağıt 2,47 de yalnuış bilmiyorsam bu krizde en son gördüğü yer 2,46 dıydı 2. kez görürse bu kağıdın gideceği yer bellimidir.? 2 li rakamlara iner mi tekra??

Önceki açıklamada hissenin teknik göstergelerinin olumsuz olduğunu ve yeni bir AL sinyali görülünceye dek ALMA-BEKLE konumunda olduğunu belirtmiştik.
Son bir yıl değil, son üç yıl içindeki bütün desteklerin kırıldığı noktada nerede duracağını piyasa koşullarınında desteklemediği ortamda fiyat seviyesi belirlenmesi zordur.
Hissenin 2008-2011 yılları arasında 01.07.2008'de gördüğü en düşük gün sonu kapanış değeri 2,10 TL.
Aynı gün içinde görülen en düşük değer 2,02 TL

Diğer hisselerdede açıklamalarını geçtiğim gibi piyasa koşullarının belirsizlik ile fiyatlamada verilerin sağlıklı değerlendirilmediği panik satışlar nedeniyle hiç anlam verilemeyen çok düşük değerlerin görülmesi olasıdır.
Böyle durumlar ile karşılaşılmaması için satın alınan hisselerde herkesin kendince belirleyeceği % 5 yada civarındaki bir zarar kes seviyesi zararın büyümesini önler.

Örnek : 3,02'den alınan hisse için % 5 zarar kes noktası belirlenir. Bu durumda 2,87 TL. o kişi için zarar kes seviyesidir.
Beklentiler gerçekleşmiyor ve piyasa koşulları desteklemiyorsa belirlenen seviyenin altına gelinmeden zararınada olsa satış yapılır ve yeni bir AL sinyali görülmesi beklenir. Gerek aynı hisse yada farklı bir hisse uygun seviyelerden alınarak zarar çıkarılmaya çalışılır.

http://finans.mynet.com/grafik.aspx?hisse=KLMSN

En son polaris tarafından 22 Kas 2011, 16:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Kas 2011, 15:40 

teşekkürler sayın polaris, işte zaten mevzuda orda başlıyor, yeni hisse bu ortamda hangisi, artık satıp çıkacağım klmsn dan zarar çok büyük ama umrumda değil, bir golts ta takılacağım. onunda durumu umarım kötü olmaz. çok sağolun. YTD.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 78 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.