Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 18 Kas 2017, 02:41

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 26 Kas 2012, 23:48 
heril

Ettiği teşekkür: 101
Aldığı teşekkür: 22
Big_Boss yazdı:
heril yazdı:
Anlaşıldı...size çok teşekkur ederim yarın yükselirse biraz daha ben çıkayım...zira biraz daha yükselsin dediğimde evdeki bulgurdanda olabilirim :)) teşekur ederim size..

Kar cebe yakışır... :) anladığım kadarıyla mecbur kalmadıkça uzun süre kalmıyorsunuz hissede...Tabiki çağrı beklentisi sebebiyle hisse aslında süprizlere açık ama bencede karı alıp beklentili başka hisselere yönelmek lazım...İlk seans sert yükseliş olursa ikinci seans açılışla realize bir kaç kademe daha kazandırabilir...YTD garantisi olmayan şahsi yorumumdur, kendi senaryomdur :)

Uzun süre kalamıyorsunuz değil.....uygun yerden satamam korkusu sadece yoksa dahada yükseleceğini bilsem elbette beklerim.Ne dersiniz? bekleyeyim mi? Sorunum hisseyi alıyorum ama uygun yerden satamıyorum.Son zamanlarda okadar çok yaşadımki :(((

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Kas 2012, 00:02 
Big_Boss

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 58
heril yazdı:
Uzun süre kalamıyorsunuz değil.....uygun yerden satamam korkusu sadece yoksa dahada yükseleceğini bilsem elbette beklerim.Ne dersiniz? bekleyeyim mi? Sorunum hisseyi alıyorum ama uygun yerden satamıyorum.Son zamanlarda okadar çok yaşadımki :(((

Bizim zaten en dipten alma ve en tepeden satma şansımız oldukça düşük..O nedenle bizim için en uygun yer; karı ve zararı yeterli gördüğümüz noktada hisseleri realize ettiğimiz yerdir...Biz saatığımızda hisse kendisini kısa sürede 2 ye de katlayabilir..Ama aynı hızla düşmeye başladığında satış fırsatı vermeden emin olun sizin sattığınız noktanın daha da altına inecektir.. Misal TGS ; y7avaş yavaş çıktı ama düşüşü 1 haftada oldu ve 12.80 den satış fırsatı vermeden 4.00 e kadar düştü...Siz belki tgs i ilk halka arz da 6 liraya alıp 9 liraya satmış olabilirdiniz..Daha sonra hisse 12.00 üzerine çıktığında satmasaydım param 2 katı olacaktı diye kendinize kızabilirdiniz...Ama beklemeyi tercih edenler 9.00 liranın çok daha altında satış yapmak zorunda kaldılar...Her kupon oynanmadan önce süperdir...Yani geleceği göremiyorsanız karlı sattığınız hiçbir hissenin arkasından üzülmeyin :) biz sadece tahmin ederiz ve oyunun oynanmasını bekleriz....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Kas 2012, 00:12 
heril

Big_Boss yazdı:
heril yazdı:

Bizim zaten en dipten alma ve en tepeden satma şansımız oldukça düşük..O nedenle bizim için en uygun yer; karı ve zararı yeterli gördüğümüz noktada hisseleri realize ettiğimiz yerdir...Biz saatığımızda hisse kendisini kısa sürede 2 ye de katlayabilir..Ama aynı hızla düşmeye başladığında satış fırsatı vermeden emin olun sizin sattığınız noktanın daha da altına inecektir.. Misal TGS ; y7avaş yavaş çıktı ama düşüşü 1 haftada oldu ve 12.80 den satış fırsatı vermeden 4.00 e kadar düştü...Siz belki tgs i ilk halka arz da 6 liraya alıp 9 liraya satmış olabilirdiniz..Daha sonra hisse 12.00 üzerine çıktığında satmasaydım param 2 katı olacaktı diye kendinize kızabilirdiniz...Ama beklemeyi tercih edenler 9.00 liranın çok daha altında satış yapmak zorunda kaldılar...Her kupon oynanmadan önce süperdir...Yani geleceği göremiyorsanız karlı sattığınız hiçbir hissenin arkasından üzülmeyin :) biz sadece tahmin ederiz ve oyunun oynanmasını bekleriz....

Samimiyetinizden dolayı içtenlikle teşk ederim..Ama şunu söyliyeyimki son zamanlarda sattıklarımdan kar etmedim birde komisyon ödedim :)) onun için son zamanlarda hisselere dair bir gerginlik yaşıyorum.Ama yardımınız için teşk ederim.Dün akşam sizinle yazışmamış olsaydık bugün ekran başında olamadığım için geceden vede daha aşağıdan sat emri vermiş olacaktım.Bu nedenle desteğiniz ve bilgilendirmeleriniz çok önemli...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Kas 2012, 00:17 
Big_Boss

heril yazdı:
Samimiyetinizden dolayı içtenlikle teşk ederim..Ama şunu söyliyeyimki son zamanlarda sattıklarımdan kar etmedim birde komisyon ödedim :)) onun için son zamanlarda hisselere dair bir gerginlik yaşıyorum.Ama yardımınız için teşk ederim.Dün akşam sizinle yazışmamış olsaydık bugün ekran başında olamadığım için geceden vede daha aşağıdan sat emri vermiş olacaktım.Bu nedenle desteğiniz ve bilgilendirmeleriniz çok önemli...

Borsa tamamen insan psikolojisi üzerine kurulmuş bir sistemdir. Büyükler elindeki gücü kullanarak çeşitli yöntemlerle mutkala zarar etmemize sebep olurlar..Kazanmak için disiplinli ve donanımlı olmak lazım..Aksi halde kayıplar kaçınılmaz olur..Bugün ekran başında olsaydınızda belki sabah ki geri çekilmede bir anda stres yapıp satmış olabilirdiniz...Şansınız varsa gelir Hintten Yemenden yoksa ne gelir elden....Şansımız her daim yanımızda olsun inşallah...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Kas 2012, 00:20 
heril

Big_Boss yazdı:
heril yazdı:

Borsa tamamen insan psikolojisi üzerine kurulmuş bir sistemdir. Büyükler elindeki gücü kullanarak çeşitli yöntemlerle mutkala zarar etmemize sebep olurlar..Kazanmak için disiplinli ve donanımlı olmak lazım..Aksi halde kayıplar kaçınılmaz olur..Bugün ekran başında olsaydınızda belki sabah ki geri çekilmede bir anda stres yapıp satmış olabilirdiniz...Şansınız varsa gelir Hintten Yemenden yoksa ne gelir elden....Şansımız her daim yanımızda olsun inşallah...

İnşallah hepimizin şansı bol olur....yarın ikinci seansı bekliyecğim :))) İyi geceler...ve teşekkurler.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Kas 2012, 17:47 
heril

Sayın Big_Boss;
İyi akşamlar...klmo satamadım :)) ama 1,19 dan kapattı. Siz ne düşünüyorsunuz....1,24 üzerine hiç çıkmadı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Kas 2012, 18:10 
heril

Sayın Big_Boss;
Sizinle karşılaşmak çok zor oluyor? :))) ben hala beklemedeyim diyeceğim ama cevap alabilecekmiyim onuda bilmiyorum...herneyse yazarsanız sevinirim.İyi akşamlar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Kas 2012, 18:17 
Big_Boss

heril yazdı:
Sayın Big_Boss;
Sizinle karşılaşmak çok zor oluyor? :))) ben hala beklemedeyim diyeceğim ama cevap alabilecekmiyim onuda bilmiyorum...herneyse yazarsanız sevinirim.İyi akşamlar.

:) Merhabalar.. ben biraz geç saatlerde girebiliyorum o nedenle çok sık karşılaşamıyoruz..Hisse henüz sat sinyali vermedi, 1.15 üzeri kaldıkça yukarı potansiyelini korur..Düşüşlerde haciminde düşük olması olumlu...ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Kas 2012, 19:38 
heril

Sayın Big_Boss;
Size sormam gereken sorular var? Örneğin goody....bilgi alabilirmiyim sizden? teşekkurler...birde klmo nın kaça çıkmasını bekliyorunuz? Birara 1,43 den bahsetmiştiniz hala geçerli mi? :))) sizi bulunca...sorular arka arkaya geliyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Kas 2012, 21:01 
heril

Sayın Big_Boss;
Gene yakalayamadım sizi :)) bir soruma cvp aldım...diğerleri havada kaldı gene? Ne yapalım sağlık olsun...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Kas 2012, 23:46 
Big_Boss

heril yazdı:
Sayın Big_Boss;
Size sormam gereken sorular var? Örneğin goody....bilgi alabilirmiyim sizden? teşekkurler...birde klmo nın kaça çıkmasını bekliyorunuz? Birara 1,43 den bahsetmiştiniz hala geçerli mi? :))) sizi bulunca...sorular arka arkaya geliyor.

Tekrar merhaba :)
goody kısa vade 57.50 orta vade 55.00 üzer kaldıkça yukarı potansiyelini korur ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alım bölgesine girmesi hissede düzeltme olabilieceğinin sinyalini veriyor....
Kelebekte ise dediğim gibi çağrı Candır Hayattır :) düşüşlerde haciminde düşmüş olması olumlu.. hisse 1.15 üzerinde tutunmalı...Hisse karmaşık bir hal aldı, patronların yeni maliyetli olması sebebiyle çok fazla geri çekilmeyeceğini düşünsemde bizim tahminimizden önce yeni patronların ne düşündüğü önemli...Ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 22:49 
Big_Boss

Yoksa siz hala ''Çağrı'' takip etmiyor musunuz ?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 22:57 
heril

Sayın Big_Boss;
Nerlerdeydiniz? Ben klmo 1,39 dan elimden çıkardım.Size tavsiye ettiğiniz için Sayın Kocakurt_ofluya da yol gösterdiği için teşekkur etmiştim.Ama siz olmadığınız için buralarda tekrar yazmak istedim...:)) aslında teşekkur de yetersiz...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 23:02 
Big_Boss

heril yazdı:
Sayın Big_Boss;
Nerlerdeydiniz? Ben klmo 1,39 dan elimden çıkardım.Size tavsiye ettiğiniz için Sayın Kocakurt_ofluya da yol gösterdiği için teşekkur etmiştim.Ama siz olmadığınız için buralarda tekrar yazmak istedim...:)) aslında teşekkur de yetersiz...

Bereketli olsun kazancınız daim olsun :) bu aralar tatlı bir yoğunluğum var yılbaşından sonra bir süre daha yoğun olacağım sonra yine buralardayım inşallah....Kar cebe yakışır güzel yerden satış yapmışsınız...Yıl sonu geldi, endeks 78 binlerde şu sıralar karı gördüm mü alıp kaçmak lazım...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Ara 2012, 23:04 
heril

Sayın Big_Boss;
Siz buradayken bir soru sormak istiyorum. Sayın Kostiğin kendi netaşlarını satarken bizede haber vermesi sonucunda bende 11,80 den sattım.Sağolsun Sayın Kostik 10,80 den almamız lazım diye yazdı sorduğumda..bunun için hergün akşamdan mı emir yazmalıyım??

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.