Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 24 Tem 2021, 22:23


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 08 Ara 2017, 17:11 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
IHLGM İHLAS GAYRİMENKUL Hisse Senedi Yorumlari


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 08 Ara 2017, 17:14 
Çevrimdışı

Kayıt: 02 Mar 2015, 12:03
Mesajlar: 20
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 25
Vip in günlük getirisi ve faydasi tekrar. Ben Vip ten cok menmun oldugundan olmayan arkadaslara Vip üyeligi tavsiyemdir. Sn Analizcinin Vip Sanal listede dün 1.30 dan aldigi ihlmg suan 1.56. Tebrikler

Analizci yazdı:
IHLGM BAHSE KONU HABERDEKİ ANLAŞMAYA binaen kaynak sağlama amaçlı bedelli sermaye artırımı gerçekleştirmiş olup, bugün bu sermaye artışının son günü ve 60 milyon TL nakit sermaye sağlanmıştır. Dolayısıyla hem 2.50'lerden gelen fiyat avantajı ve hem de bu anlaşmanın somut adımları için kaynak sağlanmış olması sebebiyle listemize aldık.

Grafikten de görüleceği üzere, 2.50'den gelen BEDELLİ SERMAYE ARTIŞI baskısı nedeniyle 1.20 Seviyelerine kadar gerilemiştir. 1.20 STOP LOSS olmak üzere hisseyi takibimize aldık. BİLGİ

Eklenti:
Unbenannt.PNG
Unbenannt.PNG [ 143.74 KiB | 2433 kere görüntülendi ]Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 15 Eki 2018, 09:47 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
İhlas grubunun hareketini sağlayan neden, Temmuz 2017'de IHLGM ile Çinliler arasında aşağıda konusu edilen anlaşmadır.

IBB Kanal İstanbul'da şehir kurulması ile ilgili kararı alınca, aşağıdaki habere istinaden bugün hareket başladı. IBB 1.5 senede Kanal İstanbul çevresinde kurulacak şehirleşme için çalışma ve planlar yapacak. Yani bu pilav çok su götürür. Çok iner kalkar.http://www.iha.com.tr/haber-ihlastan-ci ... si-656957/

İhlas'tan Çin'le ortaklık ve stratejik iş birliği anlaşması

İhlas Holding, Çin’in “One Belt One Road” (Bir Kuşak Bir Yol Projesi) kapsamında 900 milyar dolar kaynak ayırdığı projelerde aktif rol üstlenecek. Hayata geçirilecek projeler için China Silk Road Group ile ortaklık anlaşması, İhlas Holding’de düzenlenen törenle imzalandı.
İhlas’tan Çin’le ortaklık ve stratejik iş birliği anlaşması - Tıkla İzle

İhlas, geçtiğimiz mayıs ayında Çin'de zirvesi yapılan ve dünya tarihinin en büyük yatırım hamlelerinden biri olan “İpek Yolu'nu canlandırma” girişiminde Çinli ortaklarının yardımı ile aktif rol üstlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu birçok devlet başkanı ve ülke temsilcisinin katıldığı zirvede hız verilen “One Belt One Road” (Bir Kuşak Bir Yol Projesi) ile Çin, 68 ülkedeki altyapı yatırımlarına 900 milyar dolarlık katkı sağlayacak. Bir süredir birlikte çalışmak için China Silk Road Group ile müzakere yürüten İhlas Holding iştiraki İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme, bu grupla stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma ile, “Bir Kuşak Bir Yol Projesi” çerçevesinde Türkiye ve diğer 67 ülkede yapılacak bütün potansiyel yatırımlarda, China Silk Road Group ve İhlas Holding birlikte hareket edecek. Enerji ve altyapı yatırımları başta olmak üzere söz konusu olabilecek muhtemel projeleri bulma, geliştirme, finansman temini ve uygulama aşamalarına, China Silk Road Group ve İhlas iştirakleri danışmanlık hizmeti verecek. İhlas Holding bütün bu yatırımlarda gerek koordinasyonda, gerek yüklenici olarak aktif rol üstlenebilecek.
İLK İMZALAR ÇİN'DE ATILDI

İhlas'ın imza attığı dev ortaklık anlaşmasının ilk aşaması, Çin'de yapılan “Bir Kuşak Bir Yol Projesi” zirvesinde gerçekleşti. Mayıs ayında İhlas Holding Temsilcisi Cemil Ceyhan Aral ve China Silk Road Group Başkan Yardımcısı Chen Hong Jian ön protokolü imzaladı. Nihai anlaşma da dün İhlas Holding'de düzenlenen törende gerçekleşti. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören ve China Silk Road Group Başkanı Lijin Yan, milyar dolarlık projeleri kapsayacak ortaklık anlaşmasını imzaladı. Ortaklığın yönetim kurulunda, İhlas Holding temsilcileri olarak Cemil Ceyhan Aral ve Bekir Eren yer alacak. China Silk Road Group Başkanı Lijin Yan ile Başkan Yardımcısı Chen Hong Jian ve Chen Wan Ying de yönetim kurulunda bulunacak.
ÖREN: DÖNÜM NOKTASI

Törende konuşan İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören “Bizim için bu adımlar bir dönüm noktası. 3-4 senedir Türkiye'de grubumuz birçok alanda başarılı adımlar attı. Kendini yeniledi, güçlendi. Bugünden sonrası inşallah bizim için, Türkiye ve Türkiye sınırları dışında büyüyecek adımların başlangıcı olacak” dedi. Türkiye ve Çin arasındaki ilişkiler açısından, mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Pekin'de katıldığı zirvenin meyvelerinin bugün toplanmaya başladığını belirten Ahmet Mücahid Ören, şöyle devam etti: Yüzde 50-yüzde 50 ortaklık kurduğumuz bu şirket, Çin devleti tarafından, İpek Yolu atılımı için görevlendirilmiş bir şirkettir. Çinli firmaların finansları çok, uzmanlık sahalarında dünyanın en büyüğü olmuşlar. Ama sürekli ya engelle karşılaşıyorlar ya da o ilişkileri bir noktaya getirmekte zorlanıyorlar. Bizim gibi kuruluşlara ihtiyaçları var bu tür dev firmaların. Çin devleti şirketlerinin veya özel şirketlerinin Türkiye'de iş yapmak istedikleri zaman uğrayacakları nokta burası olacak. Burası bir başlangıç noktası, bir giriş kapısı olacak. Hem İhlas'ın yıllardır enerji ve benzeri sektörlerde büyüme arzusunun başlangıcı olacak, hem de Çinli firmalar ve Çin ile Türkiye arasındaki ilişkilerin güçlenmesinde, inşallah bu iş birliği çok önemli bir rol oynayacak.”
KOORDİNELİ ÇALIŞMA

Anlaşmanın detaylarını anlatan İhlas Holding Temsilcisi Cemil Ceyhan Aral da “Çin, mayısta İpek Yolu Projesi için düzenlediği zirveye 55 devlet başkanını davet etti. Biz de başka bir proje takibi için oradaydık. İlk imzaları orada attık. İhlas Gayrimenkul Yatırım ve Proje Geliştirme şirketi ile China Silk Road Group ortak oldu. Bu anlaşma kapsamında; Orta Doğu'da, Orta Asya'da, Türk Cumhuriyetlerinde, Afrika'da yapılacak olan her türlü yatırım konusunda ortak iş yapılacak. Diyelim ki bir proje için bir şirket finans arıyor, onlara bildireceğiz. İnceleyecekler, ‘Tamam' derlerse, o işi yapacak şirketi getirecekler, biz de İhlas Holding olarak bu işin küçük veya büyük çapta bir parçası olacağız” dedi.
İlk çalışma BOTAŞ'la başladı

Anlaşmayla birlikte İhlas Holding ve China Silk Road Group, beraber koordine edecekleri projelere hemen başladı. Bu kapsamda ilk olarak BOTAŞ'ın Marmara Ereğlisi'nde yapacağı gaz depolama işine, Petro China iştiraki Huan Qiu ile ön yeterlilik için teklif verildi. İhlas Holding'in Çinli yetkililer ve BOTAŞ ile görüşmesinin ardından, dünyanın en büyük şirketlerinden olan Petro China, gaz depolama işi için Türkiye'ye gelecek. İhlas Holding, daha önce sadece bu alanda 1,5 milyar dolarlık iş bitirmişliği bulunan Petro China'nın iştiraki Huan Qiu ile birlikte ön eleme dokümanlarını hazırlayarak BOTAŞ'a gönderdi. Bundan sonraki süreçte BOTAŞ, 14 grubun ilgi gösterdiği ihale için katılımcılardan fiyat isteyecek. Önümüzdeki dönemde ortaklık, Tuz Gölü'nde yapılacak depolama işine de girecek. Bu arada Çinliler, Kanal İstanbul'la da ilgileniyor. İhlas Holding, dev projenin detaylarını da China Silk Road Group ile paylaştı.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 15 Eki 2018, 09:51 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/kana ... i-40985867

Kanal İstanbul'da "yeni şehir" için ilk adım atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde Kanal İstanbul'un çevresinde kurulacak yeni yerleşim alanının planlamasına ilişkin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında protokol imzalanması teklifi oy çokluğuyla kabul edildi.

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı toplantılarının beşinci birleşimi, İBB'nin Saraçhane'deki binasında gerçekleşti. Mecliste, Kanal İstanbul'un çevresinde kurulacak yeni şehir alanını planlamak üzere imzalanacak işbirliği protokolüne ilişkin komisyon raporu görüşüldü.

Meclis'e sunulan raporu eleştiren CHP Meclisi üyeleri, Kanal İstanbul Projesi'nin kente uygun olmadığını öne sürerek, ret oyu vereceklerini ifade etti. CHP'liler, Kanal İstanbul ile ilgili protokolün kanaldan çok inşaat protokolü olduğunu iddia ederek, bölgenin imarının bulunmadığını savundu. CHP'li bir meclis üyesinin ifadeleri ise tartışmaya yol açtı. Rapor, görüşmelerin ardından oy çokluğuyla kabul edildi.

Buna göre, Kanal İstanbul'un çevresinde kurulacak yeni yerleşim alanının planlamasına ilişkin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında protokol imzalanacak.

Kanal İstanbul'un çevresinde kurulacak yeni yerleşim alanını kapsayan protokol kapsamında, İBB ve İSKİ'ye ait taşınmazlar Kanal İstanbul projesi için tahsis edilecek. Sazlıdere Barajı içme suyu rezervinden çıkartılacak. İBB, proje alanında kanalı kesen altyapı ve ulaşım sistemlerini yenileyecek ya da taşıyacak, proje alanının altyapı ve ulaşım sistemlerini yapacak.
Kanal İstanbulda yeni şehir için ilk adım atıldı

Protokol kapsamından Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı'nı içine alan proje alanı olası afet riskini bertaraf etmek için ruhsatsız, iskansız ve afet riski altındaki yapılar tasfiye edilerek yeni yerleşim alanı olarak kullanılacak. Kanal İstanbul Projesi'nin geçtiği tüm bölgenin imar planlaması yapılacak. Proje alanındaki kanal, yol, kavşak, raylı sistem, alt yapı ve üst yapı donatıları ile arsa üretimi ve geliştirilmesi çalışmaları gerçekleştirilecek.

Arsa üretimi ve geliştirme alanlarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile TOKİ birlikte belirleyecek. TOKİ de proje alanında kendisine devredilen alanlardan elde edilen geliri kanalın finansmanında ve kentsel dönüşümde kullanacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kanal İstanbul inşaatı yapım
ihalesini düzenleyerek, ÇED raporunu hazırlayacak.

İBB'nin yükümlülükleri de proje alanında kendisine ve İSKİ'ye ait taşınmazları, Kanal İstanbul Projesi için tahsis etmek. Sazlıdere Barajı içme suyu rezervinden çıkartılarak sınır revizyonuna yönelik ihtiyaç duyulan işlemler yapılacak. Proje alanına ilişkin her ölçekte imar planlarını 18 ay içinde etaplar halinde Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın onayına sunacak. Kanalı kesen mevcut altyapı ve ulaşım sistemlerinin taşınması ile ilgili kurum ve kuruluşlara ait planlanan altyapı ve ulaşım sistemlerinin yapımını sağlayacak.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 15 Eki 2018, 09:55 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 755
Ettiği teşekkür: 110
Aldığı teşekkür: 671
Tebrikler Sayin Analizci. IHLGM suan %10 karda.

Analizci yazdı:
SANAL LİSTEYE SISE, IHLGM, TAVHL VE DMSAS CUMA KAPANIŞ FİYATLARINDAN EKLENMİŞTİR. BİLGİ

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.