Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 20 Kas 2018, 22:06

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 78 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 03 Eki 2018, 12:14 

Ettiği teşekkür: 94
Aldığı teşekkür: 627
Vip Hürriyet basliginda yazdigim yazilar. Insallah teknige uymaz ama 0,94 destek.ytd.
melmes yazdı:
melmes yazdı:
kısa vade 1,06-1,08 orta vade 1,18-1,21 hedefi var. hisse aşırı satışta ama hala stabilleşme yok. aşağı seyir devam edebilir. aşağıda 0,94-0,95 önemli destek kırılırsa 0,80-0,85 ana desteğine kadar çekilebilir. illa alınacaksa 0,94-0,95 desteğine yakın denenebilir.Ytd

Endeksin 2-3 hafta icinde 89-90 bin bandina cekilecegini düsünüyorum. Eger öyle olursa hurgz nin 0,94 destegine gelecegini tahmin ediyorum. Orayi kirip 0,80 bandina gelirmi? Teknik olarak gelebilir ancak babalar cok mal kaptiracagi icin, cekmeyedebilirler. Ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Eki 2018, 09:57 

Ettiği teşekkür: 94
Aldığı teşekkür: 627
VIP SANAL LISTEDEN ALINTIDIR.
Analizci yazdı:
can2013 yazdı:
Sn. Analizci; hurgz de kısa vade beklentiniz ve hedef fiyatınız nedir ogrenebilirmiyiz?

Sayın can2013;

Hurgz kısa vadeli derken, bilançoya kadar olan önümüzdeki 1 aylık süreci söylüyorsanız ben yatay ve baskılı bir ortamda devam edeceğini düşünüyorum.

Hissenin 1.01 üzerinde durmakta zorlandığını görmekteyiz. Son dönem maliyet rakamlarına baktığımızda 0.99 maliyet bölgesi olduğundan dolayı bu seviyenin üzerine çıkmakta zorlandığı görülmektedir. Bu seviye atlatıldığı takdirde 1.066 seviyesi ikinci bir direnç bölgesidir. Bu seviye aşıldığı takdirde 1.153 sonrasında da 1.21, 1.25 ve 1.29 seviyelerinde dirençler mevcut. Görüldüğü üzere arka arkaya dirençler mevcuttur.

Neticede itibariyle kısa vadede çetin bir süreç bizi beklemekte, satış baskısı hisse üzerinde devam edecek gibi görünmektedir.

Hissede takaslar takip edilip gelişmelere göre hareket edilmesi daha uygun olacaktır.

Fiyat hedefine gelince, uzun vadede beklentimiz mahkeme sürecinde istediğimiz 0.36153 USD dir. Orta vadede ise Mayıs ayında satın alım fiyatı olan 1.6x sevieyleri olabilir. Tabi bunlar tamamen faraziye. Bekleyip göreceğiz. Herşey adım adım olacak bir süreçteyiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Eki 2018, 09:12 
Analizci

Ettiği teşekkür: 456
Aldığı teşekkür: 6744
Değerli Arkadaşlar;

3 Eylül tarihinde, Fiyat 1.11 iken Hürriyet Yönetim Kurulu'na hitaben, mağdur olan yatırımcılardan biri olarak Geri Alım Programı kararı alıp, hem küçük yatırımcı, hem de Hürriyet İmajı, hem de patronun 1 lot Hürriyet'i 0.36153 USD maliyeti de gözetilerek, tüm hissedarların haklarının ve sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmalarını talep etmiştim.

Hurriyet Yatırımcı ilişkileri de bana 20 Eylül tarihinde Hurriyet'in fiyatı 0.99 iken aşağıdaki cevabı vermişti.

Fiyat bugün 0.87'ye düşmüş, SPK sağlıklı fiyat oluşumuna katkı ve tüm hissedarların haklarını koruma amaçlı GERİ ALIM PROGRAMI açıklayan şirketlere teşekkür ederken, Hürriyet'ten hala bir ses çıkmaması manidardır. İnsanın aklına gelen sorular;

1. Hürriyet Yönetim Kurulu'nun harekete geçmesi için fiyatın kaça kadar düşmesi gerekmektedir?

2. Hürriyet Yönetim Kurulu bu kararı almayarak Küçük Yatırımcının SPK Kararı sonrası uğradığı mağduriyet bir kenara, tahtada uygulanan satış baskısına seyirci kalmasının sebebi nedir?

3. Hürriyet'in satın alım fiyatı 0.36153 USD yani şu andaki kur üzerinde 2.07 TL iken, Demirören Medya bir Muhasebe tutmakla görevli bir şirket olması, Hürriyet'e 150 Milyon Dolar ödemiş durumda iken, satın alma maliyeti üzerinden, 30 Eylül 2018 9 Aylık bilanço kapanışındak döviz kuru olan 5.99 Dolar kuru üzerinden 2.16 Maliyet ve hissenin 0.99 kapanış fiyatı üzerinden, 2018 Dokuz Aylık Bilançosunda;

1 lot Hürriyet üzerinden 1.17 TL zarar etmesi ile

Demirören payı 428.732.788 x 1.17 = 501.617.361 TL zarar yazıyor.

Düşünün arkadaşlar; Demirören Medya Yatırımları A.Ş. sadece Hürriyet'in fiyat düşüşünden 9 Aylık bilançosunda 501 Milyon TL, yani YARIM MİLYAR TL ZARAR YAZIYOR.

Demirören Medya'yı satın alan yönetim kurulu üyeleri bu zararı görmelerine rağmen, fiyatta bu kadar düşüş olmasına rağmen umurlarında olmuyor. Acaba neden?

4. Hürriyet hisseleri, kredi yüzünden Ziraat Bankasında rehin/ipotek/kredi teminatı olarak durduğunu takaslardaki aracı kurumlardan anlıyoruz. O zaman bir soru da burdan, Ziraate teminat verilen Hürriyet hisselerinin değeri de dolar maliyet üzerinden 501 Milyon değer kaybetmiş ve teminatta değer düşüklüğü yaşanmışken, bu Demirören'i hiç kaygılandırmamakta mıdır?

5. Hürriyet, satış anlaşması gereği tüm finansal borçları temizlenerek devredilmiş ve 6 Aylıkta 275 Milyon TL kar açıklamışken, fiyatın sadece SPK kararından sonra 1.39'dan 0.88'e düşmesi fiyat istikrarsızlığı değilse nedir? Bu kadar rahat olmalarının ve Geri Alım Programı kararı almamalarının sebebi nedir?

6. Kasada para olmasa diyeceğim ama var. Mesela ne var? Kendisini satın alan ve muafiyet isteyen Demirören Medya'ya borç senetleri karşılığı vermiş olduğu 189.065.541 TL'lık o günkü kur karşılığı olan DOLARLARI var ve bu dolarlar yaklaşık 41.4 Milyon Dolar yapıyor, yani bugünkü kurla faizi hariç, 237.7 Milyon TL nakiti var. Kasasında da 7 Milyon nakiti vardı. Açıklayacağı şey, 30 veya 50 Milyon TL'lik bir geri alım programıydı.

Benim ilk aklıma gelenler bunlar, sizin aklınıza da eminim gelenler vardır.

Yorumu size bırakıyorum.

HÜRRİYET'İN CEVABI AŞAĞIDADIR:
---------------------------------------------------------------
Sayın .........

Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. ile Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. arasında 6 Nisan 2018 tarihinde imzalanmış olan Hisse Satış Sözleşmesi uyarınca, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'nin sermayesinin %77,67'sini temsil eden 428.732.788,05 TL tutarındaki nominal değerli paylar Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.'ne devrolmuştur.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Pay Alım Teklifi Tebliği uyarınca 23 Mayıs 2018 tarihinde Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. tarafından ilgili pay devrinden doğan zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğünden muafiyet talebi ile Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunda bulunulmuş olup, Kurul tarafından gerçekleştirilen inceleme ve değerlendirmeler neticesinde, söz konusu talebin olumlu karşılandığı hususu 16.08.2018 tarih ve 2018/37 sayılı Kurul Haftalık Bülteni ile kamuoyuna duyurulmuştur.

Halka açık ortaklıkların kendi paylarını satın alması veya rehin olarak kabul etmesine ilişkin usul ve esaslar, Sermaye Piyasası Mevzuatı kapsamında düzenlenmektedir. Şirketimiz tarafından, önümüzdeki süreçte tüm hissedarların menfaatlerinin korunması ile sağlıklı fiyat oluşumuna katkı sağlanması amacıyla Şirketimiz tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir durumun oluşması halinde, yatırımcılarımız ve kamuoyu Sermaye Piyasası Kurulu'nun kamuyu aydınlatma düzenlemeleri çerçevesinde ivedilikle bilgilendirilecektir.

Saygılarımızla,

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.

Yatırımcı İlişkileri Birimi

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 78 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.