Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 14 Ara 2017, 08:01

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 188 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 14 Tem 2012, 09:41 
sa80

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
ilk aldığım yerde bölünmüş fiyatta bekliyorum. Yani sıfıra sıfır bu mudur beklemenin değeri :)
artırdın sermayeni bende lotumu bakalım ne zaman kazandıracaksın
kaybettireyim demede Galatasaray :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Tem 2012, 16:24 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
GALATASARAY SPORTİF SINAİ VE TİCARİ YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 13.07.2012 16:10:21

Özel Durum Açıklaması (Güncelleme)

Ortaklığın Adresi : Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Huzur Mahallesi Seyrantepe-İstanbul
Telefon ve Faks No. : 212 305 1902/ 212 305 1948
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 305 1902/ 212 305 1948
Orjinal Açıklamanın Tarihi : 12.07.2012
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Burak Yılmaz'ın Trabzonspor A.Ş.'den transferi konusunda

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Profesyonel futbolcu Burak Yılmaz'ın Trabzonspor A.Ş. ile yaptığı sözleşmenin özel hükümleri gereğince Trabzonspor A.Ş.'ye Şirketimiz tarafından 5.000.000 EUR bonservis/tazminat ödemesi yapılmış ve futbolcunun Galatasaray A.Ş.'ye transferi halinde, futbolcunun Şirketimizden başka bir Kulübe bir bedel karşılığında transferi durumunda alacağımız ücretin defaten ödenmesi halinde % 25'inin ödemeyi takip eden 5 iş günü içerisinde; taksitler halinde ödenmesi halinde her bir taksidin % 25'inin taksitlere ilişkin ödemeyi takip eden 5 iş günü içerisinde Trabzonspor A.Ş.'ye Şirketimiz tarafından ödeneceğini taahhüt edilmiştir. Transferin sonuçlanmasına müteakip futbolcu ile anlaşmamız kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Eyl 2012, 20:24 

Ettiği teşekkür: 3
Kapta haber var, Gsrayda yeni %300 bedelli...! Yeniden gecmis olsun hepimize.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Eyl 2012, 08:55 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
gerçekten görünce gözlerime ınanamadım artık spk nın bu işlere ne zaman dur diyecek ky leri soyma yerimi olmuş bu borsa tek diyecegim elınde hisseleri olan arkadaşlara geçmiş olsun .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Eyl 2012, 11:21 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 14
Hissetuyolari.com yazdı:
VIP ÜYELİK HAKKINDA
Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Eyl 2012, 03:42 
ismet42_2010

Ettiği teşekkür: 1
xxxxxxxxxxxxxx

Yönetim Notu: Mesajınızı silmek durumundayım. Lütfen tekrar yayınlamayınız.Başka Sitelerin Reklamını yapmak yasaktır, yada linklerini vermek. Ayrıyeten Yaptıüınız şey Örgütlenmeye girer ve yasal olarak suçtur.

Saygılarımla
Yönetim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 Eyl 2012, 06:40 

Sayın Engelse:

GS de birinci bedelliye katılmıştım.Şİmdi ise ikinci bedelli çıktı.Buna katılacak gücüm yok.İlk bedellideki Yeni'leri satıp Eski'lerle yeni bedelliye katılma durumum olabilir mi acaba?
Şimdiden teşekkürler..

bacaki yazdı:
Sayın MRHEA;

Size bir sorum olacak,sayfası ve yeri değil ama;

Galatasarayın ikinci bedellisi ile ilgili bir sorum olacaktı.Cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
İlk bedeliye katılmak zorunda kalmıştım.Elimde, Eski ve Yeni var..İkinci bedelli için maddi gücüm yok.Katılabilmek amacıyla Yeni'leri satıp maddi kaynak oluşturmayı ve Eski'lerle ikinci bedelliye katılmayı düşünüyorum.
Böyle bir yöntem söz konusu olabilir mi acaba?
Teşekkürler.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Eki 2012, 13:12 
MReha

Ettiği teşekkür: 290
Aldığı teşekkür: 1780
bacaki yazdı:
Sayın Engelse:

GS de birinci bedelliye katılmıştım.Şİmdi ise ikinci bedelli çıktı.Buna katılacak gücüm yok.İlk bedellideki Yeni'leri satıp Eski'lerle yeni bedelliye katılma durumum olabilir mi acaba?
Şimdiden teşekkürler..

bacaki yazdı:
Sayın MRHEA;

Size bir sorum olacak,sayfası ve yeri değil ama;

Galatasarayın ikinci bedellisi ile ilgili bir sorum olacaktı.Cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
İlk bedeliye katılmak zorunda kalmıştım.Elimde, Eski ve Yeni var..İkinci bedelli için maddi gücüm yok.Katılabilmek amacıyla Yeni'leri satıp maddi kaynak oluşturmayı ve Eski'lerle ikinci bedelliye katılmayı düşünüyorum.
Böyle bir yöntem söz konusu olabilir mi acaba?
Teşekkürler.

Sayın Bacaki,
Şu aşamada her iki hisse de İMKB de aktif işlemde. Yani istediğiniz birini satma şansınız var. Ancak benzer bir durumu çok kişi düşündüğünden, GsarayY radikal düşüşler yaşamış durumda. Rakamlar açısından hesabınızı siz yapacaksınız ancak yazdığınız şekilde ikinci bedelli için finansman yaratabilirsiniz. Saygılar , Bol kazançlar

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Eki 2012, 10:53 

Sayın Mrhea..

ALLAH razı olsun sizden.Kaç gündür bu soruyu soruyorum ve kimse de sizin gibi cevaplamamıştı.Çok teşekkür ederim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Eki 2012, 21:49 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
Tamamı küçük yatırımcılardan oluşan 15'e yakın kişi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Başkan Ünal Aysal ve Galatasaray Sportif A.Ş. yöneticileri hakkında, 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'manipülasyon' suçlaması ile başvuruda bulundu. Başsavcılık makamı, 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması ile ilgili ayrı, 'manipülasyon' suçlaması ile ilgili ayrı savcılar görevlendirdi.

Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan'ın yürüttüğü soruşturma dosyasında yer alan belgelere göre, soruşturmaya konu suç duyurularından biri Avukat Nejlan Yıldız'a ait. Geçtiğimiz eylül ayı sonunda savcılığa iki ayrı kapsamlı suç duyurusu başvurusunda bulunan Avukat Nejlan Yıldız, elinde bulunan Galatasaray hisselerinin rekor düşüş yaşadığını ve bu durumun Başkan Ünal Aysal'ın hisseler ile ilgili yaptığı çelişkili açıklamalardan kaynaklandığını iddia etti.

800 BİN HİSSE SATILDI

Başvuru dilekçesinde Ünal Aysal ve ekibinin 14 Mayıs 2011 tarihinde kulüp yönetimine geldiğini hatırlatan Avukat Nejlan Yıldız, söz konusu tarihte 430 TL seviyesinde olan hisselerin 180 TL seviyelerine gerilediğini anlattı. Başkan Ünal Aysal'ın 9 Temmuz 2011 tarihli genel kurulda yaptığı "Biz hisse satışını katiyetle önermiyoruz. Sadece repo işlemini planlıyoruz" sözünü hatırlatan Nejlan Yıldız suç duyurusu dilekçesinde "Bu açıklamaya rağmen 800 bin adet hisse satışı yapılmıştır. Spor kulübünün, GS Sportif A.Ş.'deki hissesi yüzde 83,38 oranından yüzde 55,03'e düştü. 26 Ağustos-12 Aralık tarihleri arasındaki 4 aylık dönemde 802 bin 456 adet hisse satışı yapıldı. Bu satıştan 168 milyon lira gelir elde edilmiş. Şirketin halka açıklık oranı da yüzde 16,61'den 45'e yükseldi. Bu denli büyük oranda hisse halka satışı piyasada biz küçük yatırımcıların elinde bulunan senetlerin değerini 400 TL civarlarından 180 TL civarlarına kadar düşürmüştür" bilgisine yer verdi.

Avukat Nejlan Yıldız, suç duyurusu dilekçesinde, Başkan Ünal Aysal hakkında, 'nitelikli dolandırıcılık ve şirket veya kooperatifler hakkında yanlış bilgi' suçlarından ötürü kamu davası açılmasını talep etti.

"ÜÇ AY İÇİNDE 70 BİN LİRA İSTENDİ"

Kendisi gibi çok sayıda küçük yatırımcının kulüp adına yapılan açıklamalara güvenerek mağdur edildiklerini öne süren Avukat Nejlan Yıldız, savcılığa yaptığı suç duyurusunun yanı sıra, son alınan bedelli sermaye artırımı kararının da iptali için dava başvurusu yapıldı. İstanbul Ticaret Mahkemesi'ne yapılan başvuruda, kısa süre içinde yapılan yüksek bedelli sermaye artırımlarının büyük zarara uğramalarına neden olduğu anlatıldı.

2 Temmuz 2012'de yapılan bedelli sermaye artırımında ellinde bulunan her bir hisse için 100 TL ödediğini anlatan Yıldız, 13 Eylül tarihli karar ile yeni bir bedelli sermaye artırımına gidildiği anlatıldı. İkinci artırımda hisse başına 30 TL istendiğini anlatan Av. Yıldız, üç ay içinde kendisinde 70 bin TL istendiğini belirterek, söz konusu Genel Kurul karar iptali istemi ile dava açtı.

MAHKEME DAVA AÇTI

23 Asliye Ticaret Mahkemesi yapılan başvuruya ilişkin 2012/227 sayı numarası ile dava açtı. Mahkeme ara kararında ilk duruşma için 20 Kasım'a gün verdi. Mahkeme ayrıca, alınan kararın, şirket tarafından ilan edilmesini istedi. Avukat Nejlan Yıldız'ın davası 23 ATM'de görülürken, 13 küçük yatırımcının davası ise 31 Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülüyor. Söz konusu mahkemede görülen dava dosyasının numarası ise 2012/236. Açılan tüm davaların bir mahkemede toplanması bekleniyor.

galatasaray, sportif aş, ünal aysal, suçlama, soruşturma, mahkeme

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Kas 2012, 09:26 
Big_Boss

Aldığı teşekkür: 58
GSRAY- 13 Eylül’de aldığı bedelli sermaye artırım kararına istinaden açılan davanın geri bırakılması ve iptali için
karşı dava açtı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Kas 2012, 18:04 
ehlibeyt

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 5
39 maliyetle biraz aldım bakalım .

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Kas 2012, 20:15 
ehlibeyt

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 5
Arkadaşlar spk nın bedelliye onay verip vermeyeceği ne zaman belli olur bilgisi olan var mı ???

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Ara 2012, 09:59 

Bu hissede 2. bedelli acıklaması ne durumda bilen var mı?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Oca 2013, 20:49 

2. bedelli başvurusu yapıldı.
Ancak henüz SPK olumlu ya da olumsuz cevap vermedi.
Bu arada 2. bedelli artırım başvuruları yargıya taşınmış durumda.
SPK nın başvuruya cevabı bekleniyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 188 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.