Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 14 Ara 2017, 08:11

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 10 Eki 2011, 10:08 

Ettiği teşekkür: 29
Aldığı teşekkür: 34
pascha yazdı:
egeliCO yazdı:
abd ile kurulan ortaklıgın garanti menkul kıymetler oldugu söyleniyor yatırım ortaklıgıyla alakası yok diyorlar.bu da bir söylenti.

Bu sabah sirketin yatirimci iliskileriyle gorusup teyit ettim arkadasim,soylenti degil gercekmis,2 farkli sirket ve ortaklik garanti menkul kiymetler ile yapilmis ve grnyo ile bi alakasi yokmus,teyit etmek isteyenler icin sirket numarasi:0212-3353095

evet sayın pascha dogru söylüyor bende tlf ettim teşekkur ederım kendisine şu anda 0.79-0,80 aralıgında satış yapıcam kafam karıştı iyice kısa gunun karı olsun buda.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Eki 2011, 11:13 
egeliCO

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
SATTIM 0,83 ŞİMDİ 0,75 TEN ALIŞ YAZICAM 2.YARI

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Eki 2011, 14:55 
egeliCO

0,79 AL YAZDIM:)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Eki 2011, 15:09 
egeliCO

arkadaşlar garanti yatırım ı aradım.ve ortaklıkla ilgili sorular sordum. ordaki bayan şunları söyledi: İmzalar atılmıştır.400 milyon dolar hali hazırda beklemektedir.arastırmalar hızlı bir şekilde surmektedir.Yani yıl sonu ,orta vade ,uzun vade değil.eger yarın kafalarına yatarsa yarın yatırıma baslıcaklar.haberiniz ola.ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Kas 2011, 23:35 

Aldığı teşekkür: 1
*GARANTİ YO'NUN 9 AYLIK KONSOLİDE OLMAYAN NET DÖNEM KARI 868.478 TL

(25/10/2011 - 16:37:47)

9/2011 Gelir Tablosu
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=172722

9/2011 Bilanço
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=172721

9/2011 Finansal Tablo Dipnot Açıklaması
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=172725

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Oca 2013, 14:21 

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 29
IMKB KURUMSAL YONETIM ENDEKSI KURALLARI CERCEVESINDE KOBIRATE ULUSLAR ARASI
KREDI DERECELENDIRME VE KURUMSAL YONETIM HIZMETLERI A.S. TARAFINDAN HAZIRLANAN
KURUMSAL YONETIM DERECELENDIRME RAPORUNA GORE SIRKETIMIZIN
21.01.2013-21.01.2014 DONEMINE ILISKIN OLARAK KURUMSAL YONETIM UYUM NOTU 8.39
OLARAK BELIRLENMISTIR. ALT KATEGORILERDE BOLUMLER ANA BASLIKLAR ITIBARIYLE
NOT DAGILIMI ASAGIDA VERILMEKTEDIR. ALT KATEGORILER
AGIRLIK 2012 ------------------------
---------------- -------------- PAY SAHIPLERI
0,25 81.54 KAMUYA AYDINLATMA VE
SEFFAFLIK 0,35 86.67 MENFAAT SAHIPLERI
0,15 87.18 YONETIM
KURULU 0,25
80.33 KURUMSAL YONETIM UYUM DERECELENDIRMESINE ILISKIN KOBIRATE ULUSLAR ARASI
KREDI DERECELENDIRME VE KURUMSAL YONETIM HIZMETLERI A.S.'NIN HAZIRLAMIS OLDUGU
RAPORA, SIRKETIMIZIN WWW.GYO.COM.TR ADRESINDEN ULASILMASI MUMKUNDUR. KAMUOYUNA
DUYURULUR. YUKARIDAKI ACIKLAMALARIMIZIN, SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN SERI:
VIII, NO:54 SAYILI TEBLIGINDE YERALAN ESASLARA UYGUN OLDUGUNU, BU
KONUDA/KONULARDA TARAFIMIZA ULASAN BILGILERI TAM OLARAK YANSITTIGINI,
BILGILERIN DEFTER, KAYIT VE BELGELERIMIZE UYGUN OLDUGUNU, KONUYLA ILGILI
BILGILERI TAM VE DOGRU OLARAK ELDE ETMEK ICIN GEREKLI TUM CABALARI
GOSTERDIGIMIZI VE YAPILAN BU ACIKLAMALARDAN SORUMLU OLDUGUMUZU BEYAN EDERIZ.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Tem 2013, 15:55 

Ettiği teşekkür: 141
Aldığı teşekkür: 943
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI : GRYNO

15.07.2013
FİYATI: 0.73-0.74
Defter Değeri: 1.0746
İskonto oranı: Son fiyata göre %44.59
----------------------------------------

Borsa Gündemdeki haber:

‘Hedef’teki şirket Garanti YO

Borsadaki son yatırım ortaklıklarından biri olan Garanti Yatırım Ortaklığı'nın hisselerini toplamaya başladılar

Borsada sayıları bir anda mantar gibi artan ancak son dönemde bir bir kağıttan holdinge dönüşen ve manipülatörlerin yeni oyuncağı konumuna gelen yatırım ortaklığı şirketlerinin sonuncusu diyebileceğimiz Garanti Yatırım Ortaklığı hisseleri borsada toplanmaya başlandı. Geçmişte 3 yatırım ortaklığı şirketini satın alan ve holdinge çeviren Namık Kemal Gökalp’e ait şirketler Garanti Yatırım Ortaklığı’ndaki payını hızla artırıyor.

HİSSE ALIMLARI SÜRÜYOR
Hedef Finansal Hizmetler ve Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Mayıs ayından bu yana hissede alımlarını sürdürüyor. 0.71 lira seviyesinden alım yapan Hedef Finansal Hizmetleri şirketteki payını yüzde 5 seviyesine taşırken, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ise bu oranı yüzde 10’a yaklaştırmış durumda. Yatırım ortaklıkları yüzde 10’un üzerine çıkamadığı için Hedef Girişim Yatırım Ortaklığı’nın bu seviyeden sonra çok büyük alımlar yapmaması bekleniyor.

SATIŞ YA DA TASFİYE BEKLENTİSİ
Diğer taraftan, şirkete yakın isimlerden aldığımız bilgilere göre yapılan alımların perde arkasında şirketin satış ya da tasfiye beklentisi yatıyor. Bilindiği gibi yatırım ortaklıklarının önemli bir kısmı el değiştirirken bazı bankalar şirketi satma yerine tasfiye etme kararı aldı. Garanti Bankası’nın da bu yöntemi seçebileceği ve şirketin 1 liranın üzerinde olan defter değeri dikkate alındığı için hisse alımı yapıldığı belirtiliyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Ara 2013, 22:50 
kocakurt_oflu

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 313
yükselen hısse

Eklentiler:
grnyo.PNG
grnyo.PNG [ 120.18 KiB | 1199 kere görüntülendi ]

4)kendi fikirlerimdir kesinlikle yattım tavsiyesi degildir...
Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ara 2013, 11:10 

Moderator yazdı:
GARANTİ YATIRIM ORTAKLIĞI : GRYNO

15.07.2013
FİYATI: 0.73-0.74
Defter Değeri: 1.0746
İskonto oranı: Son fiyata göre %44.59
----------------------------------------

Borsa Gündemdeki haber:

‘Hedef’teki şirket Garanti YO

Borsadaki son yatırım ortaklıklarından biri olan Garanti Yatırım Ortaklığı'nın hisselerini toplamaya başladılar

Borsada sayıları bir anda mantar gibi artan ancak son dönemde bir bir kağıttan holdinge dönüşen ve manipülatörlerin yeni oyuncağı konumuna gelen yatırım ortaklığı şirketlerinin sonuncusu diyebileceğimiz Garanti Yatırım Ortaklığı hisseleri borsada toplanmaya başlandı. Geçmişte 3 yatırım ortaklığı şirketini satın alan ve holdinge çeviren Namık Kemal Gökalp’e ait şirketler Garanti Yatırım Ortaklığı’ndaki payını hızla artırıyor.

HİSSE ALIMLARI SÜRÜYOR
Hedef Finansal Hizmetler ve Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Mayıs ayından bu yana hissede alımlarını sürdürüyor. 0.71 lira seviyesinden alım yapan Hedef Finansal Hizmetleri şirketteki payını yüzde 5 seviyesine taşırken, Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ise bu oranı yüzde 10’a yaklaştırmış durumda. Yatırım ortaklıkları yüzde 10’un üzerine çıkamadığı için Hedef Girişim Yatırım Ortaklığı’nın bu seviyeden sonra çok büyük alımlar yapmaması bekleniyor.

SATIŞ YA DA TASFİYE BEKLENTİSİ
Diğer taraftan, şirkete yakın isimlerden aldığımız bilgilere göre yapılan alımların perde arkasında şirketin satış ya da tasfiye beklentisi yatıyor. Bilindiği gibi yatırım ortaklıklarının önemli bir kısmı el değiştirirken bazı bankalar şirketi satma yerine tasfiye etme kararı aldı. Garanti Bankası’nın da bu yöntemi seçebileceği ve şirketin 1 liranın üzerinde olan defter değeri dikkate alındığı için hisse alımı yapıldığı belirtiliyor.

15 Temmuz'da fiyat 0.74 iken yukarıdaki haberi taşımıştık sayfamıza. Aradan birkaç ay geçti, olay gerçekleşme aşamasına geldi ve defter değeri olan 1.08'e geldi ve %45'in üzerinde prim yaptı.

Sabırlı ve haberlerden çıkarım yapanların bir kez kazandığı bir durum. Bundan da çıkarılacak dersler olmalı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ara 2013, 21:43 
kocakurt_oflu

sadece 1,5 saatte sıkı satıs

Eklentiler:
garan.PNG
garan.PNG [ 195.11 KiB | 1133 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 14:56 

Garanti Yatırım Ortaklığının satışı 0.85 fiyattan gerçekleşmiştir. Defter değeri 1.08 olan şirkette SPK nasıl bir çağrı fiyatı açıklayacak veya nasıl bir tavır sergileyecek merak ediyoruz. Yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Eklentiler:
GRNYO SATIŞ.PNG
GRNYO SATIŞ.PNG [ 243.49 KiB | 1103 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 15:05 

Ettiği teşekkür: 5149
Aldığı teşekkür: 99
Sayın Moderatör,
GRNYO'nun el değiştirmesinden sonraki performansı ile ilgili nasıl bir beklentiniz var?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 15:31 

kutlu yazdı:
Sayın Moderatör,
GRNYO'nun el değiştirmesinden sonraki performansı ile ilgili nasıl bir beklentiniz var?

Aslında 1.08 defter değerinden çağrı yapılması gerekir diye düşünüyorum ama 0.85'lik geriye dönük ortalamdan satış da insanı düşündürüyor. SPK burda ne yapacak bunu kestirmek mümkün değil. İşin içinde büyükler olunca olmazlar oluverir, 85'in üstüne çıkmazsa sonucu da akılda tutulması gerekir.

85 nirengi noktası. Altı fırsat, üstü risk gibi şimdilik. Konuyu araştırmaya çalışacağım. Bir sonuç alırsam bilgi veririm.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Ara 2013, 23:07 
kocakurt_oflu

----------------

Eklentiler:
grnyo dusen.PNG
grnyo dusen.PNG [ 117.33 KiB | 1051 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 17 Ara 2013, 17:57 

Çağrı Yoluyla Anonim Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliğine İlişkin Basın Duyurusu

Halka açık anonim ortaklıklarda çağrı yoluyla hisse senedi toplanmasına ilişkin esaslar Kurulumuzun Seri:IV, No:44 "Çağrı Yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliği" (Seri:IV, No:44 Tebliği) ile yeniden düzenlenmiştir. Anılan Tebliğ 02/09/2009 tarih ve 27337 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu düzenlemenin amacı, çağrı yoluyla ortaklık paylarının toplanması yükümlülüğü ve bu yükümlülükten muafiyet halleri ile ilgili olarak uygulamada karşılaşılan sorunların en aza indirilebilmesidir. Özellikle çağrı fiyatı, çağrı süreleri ve çağrıda kamuyu aydınlatmaya ilişkin esasların daha net ve açık bir şekilde düzenlenerek uygulamada birliğin sağlanması amaçlanmıştır. Bir diğer amacımız ise Sermaye Piyasası Kanunu'nun çizdiği sınırlar çerçevesinde Avrupa Birliği düzenlemelerine uyumun sağlanabilmesidir.

Halka açık anonim ortaklıklar genel kurullarında vekaleten oy kullanılması ve çağrı yoluyla vekalet toplanmasına ilişkin esaslar Kurulumuzun Seri:IV, No:8 Tebliği'ne tabi olmaya devam edecektir.

Seri:IV, No:44 Tebliğ ile getirilen temel değişiklikler şunlardır;

Daha önceki Tebliğ'de çağrıda bulunma yükümlülüğünü doğuran, Şirket sermayesinin ve oy haklarının %25'ine sahip olunmasına ilişkin eşik, yeni Tebliğ ile %50'ye yükseltilmiştir. Yönetim hâkimiyetini sağlayan imtiyazlı payların bulunmadığı halka açık bir anonim ortaklıkta, şirket sermayesinin ve oy haklarının %50'si iktisap edilmediği sürece çağrı yükümlülüğü doğmayacaktır. Bu düzenleme ile halka açık şirketlere büyük miktarda sermaye girişi sağlayacak şekilde yüksek oranda, fakat %50'den az oranda ortak olan yatırımcılara çağrıda bulunma yükümlülüğü getirilmemiştir. Bu yeni düzenlemenin, şirketlerin stratejik ortak bulmalarını kolaylaştıracağı düşünülmektedir.

Stratejik ortak girişlerini kolaylaştıracağı düşünülen bir diğer husus ise, halka açık şirket yönetimlerinin eşit paylaşılmasına sebep olan pay devirleri nedeniyle çağrıda bulunma zorunluluğunun yeni Tebliğe göre doğmamasıdır. Bu şekilde, ana ortağın şirketin yönetimini eşit olarak paylaşmak koşuluyla, halka açık şirkete ortak olarak alacağı yeni stratejik yatırımcıya, çağrıda bulunma zorunluluğu getirilmeyecektir.

Mevzuatta yer almayan ve doktrinde de tartışmalı olan "yönetim kontrolü" kavramı tanımlanmıştır. Buna göre, anonim ortaklıktaki yönetim kurulu üye sayısının salt çoğunluğunu seçme veya genel kurulda söz konusu sayıdaki üyelikler için aday gösterme hakkını veren imtiyazlı payların elde edilmesi yönetim kontrolünün elde edilmesi anlamına gelecektir. Bu çerçevede, anonim ortaklık sermayesinin ve oy haklarının %50'si iktisap edilmese dahi, yönetim hakimiyetini sağlayan imtiyazlı payların elde edilmesi, çağrı yükümlülüğünü doğuracaktır.

Zorunlu çağrıdan muafiyet halleri yeniden ele alınmıştır. Önceki düzenlemede yer alan ve yatırımcıların kaldırılması yönünde talepte bulundukları muafiyet koşullarından biri olan genel kurul onayı, çağrı muafiyeti koşullarından biri olmaktan çıkarılmıştır.

Zorunlu çağrı fiyatının belirlenmesine ilişkin yeni kurallar getirilmiştir.

Zorunlu çağrıya ilişkin süreler (çağrının ne zaman başlaması gerektiği, kaç gün süreyle ortaklara açık tutulacağı vb.) yeniden belirlenmiştir.

Çağrı yükümlülüğünün doğduğu günden itibaren kırkbeş iş günü içerisinde çağrı işlemine başlanması zorunlu hale getirilmiş, bu süre içerisinde çağrıya başlanmaması halinde kırkbeş iş gününü aşan her gün için çağrı fiyatına faiz işletilmesi sağlanmıştır.

Çağrı fiyatının belirlenmesinde uygulanacak kur ve faize ilişkin esaslar belirtilmiştir.

Kamuyu aydınlatmaya ilişkin esaslar daha detaylı ve net bir şekilde düzenlenmiştir.

İsteğe bağlı çağrı esasları yeniden düzenlenerek kısmi çağrı yapma imkanı getirilmiştir. Diğer bir deyişle, bir ortaklık paylarının belirli bir grubunun ya da aynı gruba ait payların belirli bir kısmının devralınması için isteğe bağlı çağrı yapılabilecektir.

ORJİNAL METİN İÇİN LİNK:

http://www.spk.gov.tr/duyurugoster.aspx ... bid=0&ct=c

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 44 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.