Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 12 Ara 2017, 02:30

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1047 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 30 May 2016, 16:25 

Ettiği teşekkür: 38
Aldığı teşekkür: 4
Geduld hocam goody patladı sizden hala bi yorum yok

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 May 2016, 16:28 

Ettiği teşekkür: 65
Aldığı teşekkür: 346
celik245 yazdı:
Geduld hocam goody patladı sizden hala bi yorum yok

Pardon ama. Son analizim sizden bir önceki mesajda var. Daha ne dememi istiyorsunuz ki? Anlamadım.???

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 May 2016, 18:27 

1 Haziran'da bedelsiz sermaye artışına istinaden bölünme işlemi olacak.
Yani yarın ki fiyattan sonra bedelsiz baz fiyat ortaya çıkacak. SPK nın yazısı ellerine ulaşır ulaşmaz tarihi belirlemişler.
Çok hızlı bir şekilde gittikleri aşikar. Kabaca 100 TL civarında girse bedelsize yeni fiyat 4,41 civarında bir fiyat yapar. Açıkçası ben bunun düşük bir fiyat olacağı düşüncesindeyim. Bölünmeden sonra yönü kestirmek güç ancak çok uzun bir vade gerektirmeden 6-8 TL aralığına çıkmasını beklemek mümkün. Bölünme günü ne oluru ise şimdiden kestirmek bence güç.
Biraz daha incelmem gerek bunun için.
KYTD...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 May 2016, 19:31 
Endi

Ettiği teşekkür: 1339
Aldığı teşekkür: 2083
Geduld yazdı:
Yani yarın ki fiyattan sonra bedelsiz baz fiyat ortaya çıkacak. SPK nın yazısı ellerine ulaşır ulaşmaz tarihi belirlemişler.
Çok hızlı bir şekilde gittikleri aşikar. Kabaca 100 TL civarında girse bedelsize yeni fiyat 4,41 civarında bir fiyat yapar. Açıkçası ben bunun düşük bir fiyat olacağı düşüncesindeyim. Bölünmeden sonra yönü kestirmek güç ancak çok uzun bir vade gerektirmeden 6-8 TL aralığına çıkmasını beklemek mümkün. Bölünme günü ne oluru ise şimdiden kestirmek bence güç.
KYTD...

GOODY..

Şişti ve ky leri şişirdi maalesef..

Neyi planlıyorlar, ne yapacaklar.. Oldukça karanlık bir bekleyiş olacak gibi.

Fazla zorlamayın bence.

Başlangıç tarihi 1 haziran.. İşlem gerçekleşme tarihi yani sonuçlanma tarihi yok..

Umarım çok uzun sürmez. Ama çok beklentili bir gelecek beklemiyor gibi.

GOODY..

Çok keyifsiz bir bedelsiz süreci devam ediyor.

Bundan sonraki bedelsizlerde durum artık hiç eskilere benzemeyecek..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 May 2016, 20:22 

Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 581
Sabir Endi abi. Goody Saglam hissedir. 3 günde kazanamazsin. Borsa uzun vadeli bir maratondur. Dogru yoldayiz merak etmeyin :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2016, 08:41 
Endi

Endi yazdı:
Geduld yazdı:
KYTD...

GOODY..

Şişti ve ky leri şişirdi maalesef..

Neyi planlıyorlar, ne yapacaklar.. Oldukça karanlık bir bekleyiş olacak gibi.

Fazla zorlamayın bence.

Başlangıç tarihi 1 haziran.. İşlem gerçekleşme tarihi yani sonuçlanma tarihi yok..

Umarım çok uzun sürmez. Ama çok beklentili bir gelecek beklemiyor gibi.

GOODY..

Çok keyifsiz bir bedelsiz süreci devam ediyor.

Bundan sonraki bedelsizlerde durum artık hiç eskilere benzemeyecek..

Bu mesajımda kimseyi, özellikle sitemizde analiz yapan değerli Üyelerimizi yada Arkadaslarimizi hedef almadım, sakın ha, böyle anlaşılma olmasın lütfen. Benim yazım, piyasalarda olan değişik durumları çözümlemeye çalışan bir yazıdır sadece.

Saygı ve sevgi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2016, 12:24 

Merhaba,

Gerçekten yüksek bir işlem miktarı var. Ama satıcı ve alıcı nerdeyse eşit.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2016, 15:57 
Analizci

Ettiği teşekkür: 193
Aldığı teşekkür: 2567
28.3.2016'DA 75.13 kapanış sonrası gelen bedelsiz haberiyle 4. gün yani 1 nisanda 142.71 TL seviyesine çıkarak katlayan hissede kim ne yapmış ona bakmak lazım.

Citibank geçen sürede 82.736 lot takaslarda yükselmiş durumda ve en büyük alıcı konumunda. En büyük satıcı ise Vakıf 60.521 lot satmış. Gün içi işlemler ile takas verilerinde farklılıklar var bu da takipten kaçmak için farklı kurumlardan işlem yapıldığının göstergesidir.

Sonuç itibariyle neredeyse ikiye katlayan bir yükseliş var ve burada Sayın ENDİ'ye katılıyorum, yüksek bedelsiz işlemlerinde beklenti ve gerçekleşenlere baktığımızda büyük karlar geçmişte kalmışa benziyorsa da 75 TL fiyata göre hisse hala iyi bir kar seviyesinde. Neticede 75'lerden 100 üstünde bulunulan bir hisseden bahsediyoruz.

Beklenen yükselişin istenen seviyede olmamasında, tahta yapıcı veya büyüklerin etkisi olabilir. Üstelik yabancılar alımdayken bu iş oluyorsa, yerlilerin satışa geçip beklenenin önüne geçmesi, planların bozulmasına yol açmış gibi de duruyor.

Bu noktada PD/DD oranına bakıp BRISA ile ne durumda olduğuna bakarsak,

BRISA PD/DD ORANI : 4.69
GOODY PD/DD ORANI: 3.03

Neredeyse aynı özsermayeye sahip iki şirketin karşılaştırılmasında BRISA'nın öne çıktığı TEMETTÜ VERİMLİLİĞİ, ÖZSERMAYE VE KARLILIKTA DAHA İYİ OLMASIDIR.

OBJEKTİF BAKTIĞIMIZDA HİSSENİN EDERİNİ BULDUĞUNU SÖYLEBİLİRİZ.

Bugün itibariyle 100.00 ile 111.70 gibi %11.7'lik oldukça geniş marjda hareket edildi. NEDENİ GÜN SONUNDA BELLİ OLUR.

Eklentiler:
Goody işlemler, alım satım maliyetleri.PNG
Goody işlemler, alım satım maliyetleri.PNG [ 151.28 KiB | 746 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 08:20 
Endi

***GOODY******VKGYO***BORSA İSTANBUL A.Ş.( Bedelsiz Sermaye Artırımı )
*** Bedelsiz Sermaye Artırımı*** GOODY.E (%2165,54466 Bedelsiz, Bölünme sonrası Teorik Fiyat: 4,696 TL (Fiyat adımına yuvarlanmamıştır.)), VKGYO.E (%3,70009 Bedelsiz, Bölünme sonrası Teorik Fiyat: 2,372 TL (Fiyat adımına yuvarlanmamıştır.))

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=536202

BIST

(01/06/2016 - 08:42:44)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 10:53 
Analizci

Ettiği teşekkür: 193
Aldığı teşekkür: 2567
Analizci yazdı:
28.3.2016'DA 75.13 kapanış sonrası gelen bedelsiz haberiyle 4. gün yani 1 nisanda 142.71 TL seviyesine çıkarak katlayan hissede kim ne yapmış ona bakmak lazım.

Citibank geçen sürede 82.736 lot takaslarda yükselmiş durumda ve en büyük alıcı konumunda. En büyük satıcı ise Vakıf 60.521 lot satmış. Gün içi işlemler ile takas verilerinde farklılıklar var bu da takipten kaçmak için farklı kurumlardan işlem yapıldığının göstergesidir.

Sonuç itibariyle neredeyse ikiye katlayan bir yükseliş var ve burada Sayın ENDİ'ye katılıyorum, yüksek bedelsiz işlemlerinde beklenti ve gerçekleşenlere baktığımızda büyük karlar geçmişte kalmışa benziyorsa da 75 TL fiyata göre hisse hala iyi bir kar seviyesinde. Neticede 75'lerden 100 üstünde bulunulan bir hisseden bahsediyoruz.

Beklenen yükselişin istenen seviyede olmamasında, tahta yapıcı veya büyüklerin etkisi olabilir. Üstelik yabancılar alımdayken bu iş oluyorsa, yerlilerin satışa geçip beklenenin önüne geçmesi, planların bozulmasına yol açmış gibi de duruyor.

Bu noktada PD/DD oranına bakıp BRISA ile ne durumda olduğuna bakarsak,

BRISA PD/DD ORANI : 4.69
GOODY PD/DD ORANI: 3.03

Neredeyse aynı özsermayeye sahip iki şirketin karşılaştırılmasında BRISA'nın öne çıktığı TEMETTÜ VERİMLİLİĞİ, ÖZSERMAYE VE KARLILIKTA DAHA İYİ OLMASIDIR.

OBJEKTİF BAKTIĞIMIZDA HİSSENİN EDERİNİ BULDUĞUNU SÖYLEBİLİRİZ.

Bugün itibariyle 100.00 ile 111.70 gibi %11.7'lik oldukça geniş marjda hareket edildi. NEDENİ GÜN SONUNDA BELLİ OLUR.

Bugün 4.53 ile 5.17 arasında çok geniş bir marjda hareket etti. Tahta yavaş yavaş oturacaktır ancak bedelsizler hesaplara geçince bir miktar gerileme de akıldan çıkarılmamalıdır.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 20:02 

Alıcı Satıcı Toplam Alıcı%
>5 1.142.988 1.027.139 2.170.127 52,67%
>4,9 2.732.421 2.246.281 4.978.702 54,88%
>4,8 2.150.839 2.064.563 4.215.402 51,02%
>4,7 4.021.808 3.487.912 7.509.720 53,55%
>4,6 897.993 464.558 1.362.551 65,91%
>4,5 200.430 184.175 384.605 52,11%
Toplam 11.146.479 9.474.628 20.621.107

4,7 üstü 18 milyondan fazla işlem miktarı var.
Yeni kağıt miktarı 60 milyon civarı olması lazım
Bugün %30 hareket gördü
KYTD. Bilgilendirmedir.

Son iki gündeki işlem miktarı 42 milyondan fazla. Halka açık kağıtların ciddi bir kısmı yanlış bilmiyorsam ailenin elinde.
Bu durumda burada kısmen yeni bir maliyetlenmeden söz edebiliriz diye düşünüyorum.
KYTD.......

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 22:10 

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 1
iyi akşamlar geduld bu durum ky için iyi mi olumlu mu anlamadım özür

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 23:09 

aydo66 yazdı:
iyi akşamlar geduld bu durum ky için iyi mi olumlu mu anlamadım özür

Şu an çok net söylemek mümkün değil kağıdın yönünü. 2 gündür işlem miktarı gerçekten yüksek. Ama ne hikmetse kağıt yükseliyor, gittiği gibi geri geliyor.

Eminim bir çok kişi anlamlandıramıyordur bunu.

Ama kağıdın gerçek değeri bence bu değil. Bedelsiz sürecinde beklenen o yüksek rakamların olmama nedenleri bence,
1. GOODY bedelsiz için geç kaldı. 3-4 senedir ha bu sene ha şu sene diye insanları çok bekletti.
2. Her geçen sene bedelsiz yapma ihtimali arttığından elinde kağıt bulunduran büyüklerin sayısı bence en az 4-5 tanedir. volümlü hareketlerin olma sebebine kısmen buna bağlıyorum.
3. Endeksin durumu

Eminim bu sayı azalmıştır. En azından ciddi bir kısmının gene el değiştirdiğini düşünüyorum. Dikkat ederseniz 2 gündür kağıt hemen hemen %10 yükselip nerdeyse olduğu yere geri geliyor. Ortalamanın üzerinde maliyetlenmeye baktığımda çok ciddi büyük lot alımları yapıp %5 in üzerinde zararı olanların olduğunu düşünüyorum.
Şu an hem kısa hem de orta vade stoch indikatörü dipte. Üstelikte CMF de bunu destekliyor.
Normal şartlarda kağıdın dün ya da bugün tavan yapmış olması gerekirdi. Yapmamasını yukarıda bahsettiğim bu duruma bağlıyorum.
Tabi bu benim görüşüm. %100 doğru denemez.

4,7 üzerinde sadece bugün 18 milyon lot işlem var. Yani borsada işlem gören adedin 1/3 üne yakın. Bir önceki mesajda da göreceğiniz üzere her 10 kr luk dilimlerin hiç birinde satıcı alıcıdan baskın değil. Yani aktif alım emri verenler ortalamada daha fazla.

Vadesini elbette şak diye söylemem mümkün değil ama, öyle sanıyorum ki kağıt önce 5 üstlerini sonrada 6 üstlerini test edecektir.
Bunu yapmadan önce daha düşer mi yoksa hemen yükselir mi bir şey diyemem.

Ama şunu söyleyebilirim. Bundan sonraki yükselişlerde kağıda yukarıdan çok fazla baskı geleceğini düşünmüyorum. 2 gündür o gerilimi atmıştır diye düşünüyorum.
Her zaman söylediğim gibi. Bunların nihayetinde benim görüşlerim. %100 değildir.
Her zaman yanılma ihtimalimiz vardır.
Saygılar.
KYTD...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 20:13 

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 1
iyi akşamlar geduld good yeardan artık ne köy nede kasaba olmazmı dersin stoploss nerelerdir fikirlerine ihtiyacımız var teşekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 20:46 

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
aynen beklemeye değer mi yoksa son bir stop loss koymak mı gerekir

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1047 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Alexa [Bot] ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.