Borsa Yorumlari Hisse Yorumlari Endeks Analizleri Hisse Grafik Varant Analizleri Yatirim Borsa Haberleri

Zaman: 26 Tem 2014, 10:05

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 729 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 06 May 2013, 21:55 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
SN RHEALİ,
Peki o zaman şirketler borsaya niçin açılıyorlar
borsanın IMKB olduğu zamandan beri hiç yatırımcısını düşünen şirket yok mu
Peki Goodyear comp. niçin yatırımcılarına 3 ayda bir rapor verip temettü gelirlerini hesaplıyor
Bence şirketlerde sorun yok
sorun IMKB yani yeni adıyla BİSTTE
Bunu 1967 de Türkiye'ye getiripte hissesini elinde bulunduran OYAK hissedar olduğunda ya her sene temettü vermiş ve yahut sermaye arttırmıştır. Ne zaman ki koç'a geçip te koçtan sonra hisseler anaortak Goodyear devredildiğinde film kopmuş. buda 2001 senesinden sonrasını kapsıyor(Oto kontrol mekanizması devra dışı kalıyor). Bakalım yurtdışında 13 sene sermayeni arttırma veya temettü verme ebeni yetkili kurumlar ....buna yargıda dahil fakat burası çiftlik ve kumardan öteye gitmemiş
Brisa örneğini verdiniz keşke brisa gibi hissemiz olsa her sene temettü ve toplu sermaye arttırımı, örn Tüpraş 10 senedir senet fiyatı aynı ama temettü gelirleri beklenmeye değer mesala batıyorum diyen Kardemir mesela erdemir,petkim bence BİSTTE VE SPK VE MEVZUATTA SIKINTI VAR.....ONLAR ÇANAK TUTUYOR BUNLARDA GEREĞİNİ YAPIYORLAR .Sözün özü sorun şirketlerde değil şirketlere açık kapı bırakanlar da onlarda serbest piyasanın gereğini yapıyor ha ne oluyor olan bize oluyor.Peki bu şartlarda kaçımız hakkımızı arıyoruz,Genel kurul toplantısına gidip oy kullanıyor bununla ilgili hukuksal mücadele başlatıyoruz.Hiçbirimiz.Sadece form sitelerinde yazıp içimizi döküyoruz.
Şimdi tekrar soruyorum?Bu şartlarda sizce bu şirketin geleceğine yatırım yapılır mı yapılmaz mı bana aklı selim olan açıklasın Lütfen.....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 May 2013, 11:26 
RHEALI

Konum: Dört şey geri gelmez: söylenen söz, atılan ok, geçen zaman ve kaçırılan fırsat.
Ettiği teşekkür: 63
Aldığı teşekkür: 536
sn.bumin şirketler borsaya ne için açılıyor? Bu soruyu önce yatırımcısına sonra kendine para kazandırmak için diye yanıtlayamıyorum ben. Önce kendilerine. Para kazanmak için de her türlü haltı en güvenilir dedikleriniz bile yerler. O çanak tutuyor bu çanak geriyor meselesi değil bu. 3 aylık 6 aylık temettü bedelli bedelsiz her şeylerini kanun çerçevesinde açıklıyorlar ve açıklamak zorundalar zaten. Çok istedikleri için değil ki. Bilançolarda bile türlü dolaplar çevirebiliyorlar. Benim söylemeye çalıştığım net. Hiçbir hisseye güvenmeyin. Sadece hedef ve beklentilerinize göre araştırma yaparak hisse alın. En ufak bir olumsuz durumda da stoploss çalıştırın. Bakınız 3 gündür bshev'e. Borsadan ayrılıyorum de. Tabanı göster o gün 108 tl Ardından 2 günde 140tl'ye çık. :)

Sorunuza gelirsek, kişisel düşüncem kısa vadeli değil ama orta uzun vadede uygun noktalardan alınıp beklenildiğinde kazandırabilecek bir hisse goody. Rakibi brisa sermayesini arttırdı geride kalmak pek istemez bunlar da. :)

6 mayısta yazdığım teknik analiz altta. 2'li tepe formasyonu dün çok hızlı biçimde hacimsiz 56.25 gösterilerek hedefine vardırılmış sayılır. Sanki millete gözdağı verilmiş gibi. Bak diyor istediğim an istediğimi yaparım. TEknik verileri bana göre hala kararsız durumda.
RHEALI yazdı:
Şu an yazılacak pek fazla şey yok sn.heril. Orta ve kısa vade veriler 69'lardan başlayan düşüşüyle uyumlu. Trend yok ve son birkaç gündür dar bir bantta hareket ediyor. Teknik analize göre şu an tek söylenebilecek şey 62.00 altında risk artar. Günlük verilerde oluşan 2'li tepe formasyonunun (grafikte yeşil renkle çizilmiş olan) gerçekleşme olasılığı da 62.00 altına gelirse artar. Dirençler 64 ve 65.70 destek 62.00

Eklentiler:
adsız.PNG
adsız.PNG [ 34.71 KiB | 865 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 13 May 2013, 20:53 

Ettiği teşekkür: 3
rehali abi söylediğiniz gibi 62 ye getirip dayadılar peki ya şimdi ne olacak 50 leremi gelecek?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 May 2013, 11:54 
RHEALI

Konum: Dört şey geri gelmez: söylenen söz, atılan ok, geçen zaman ve kaçırılan fırsat.
56.25'i gösterdiler zaten ben o yazıyı yazdıktan sonraki günlerde. Şu an teknik verileri dengesiz ve net birşey söylemek zor ama 62 altına gelmesinin iyi olmayacağını düşünüyorum. Kasım 2012'de 52'lerden başlayan çıkış trendinin en önemli desteği 62 benim görüşüm.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 May 2013, 23:00 

SAYIN RHEALI ŞİMDİ NE OLACAK 62 DEN AŞAĞIDA :roll:

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 May 2013, 15:08 
RHEALI

62 altında destek 57.00 Kısa vade verilerin çoğu diplere gelmiş durumda ama veriler hala dengesiz bana göre. Onay almış 2 adet 2'li tepe formasyonu ve olası hedefleri grafik üstünde gösterilmiştir. Şimdilik verilerine bakarak 57.00 altına gelip gelmeyeceği veya buralardan bir dönüş gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini gözlemlemek lazım.

Eklentiler:
goody.png
goody.png [ 51.04 KiB | 740 kere görüntülendi ]

Gönderilme zamanı: 31 May 2013, 23:46 

sayın RHEALI GOOODYEAR YORUMUNUZU YENİELEBİLİRMİSİNİZ DEDİĞİNİZ GİBİ 57 YE GELDİ ÇIKIŞ DENEDİ AMA OLMADI .TEŞKRLER

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Haz 2013, 09:46 
RHEALI

Söylediğiniz gibi 59 üstüne bi deneme yaptı ama tutunamadı. Trend yönü hala aşağı gözüküyor. Özellikle günlük verilerde dönüşler görmeden de düşüş trendi sonlandı denemez.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Haz 2013, 08:18 
ahmetguven10

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 196
Hayırlı cumalar dostlar..

** Goody da karlılığın yanı sıra bedelsizle güçlü bir ivme var fakat piyasamızda bulunan risklerde dolayı buradan döner denmez. endeks bile akşam kapanırken disket emirler de eksiye çevrilmişken ve türkiye borsası bu kadar güçsüzken yapmamız gereken piyasa konusunda gerçekleri görebilmektir. goody endeks sarkmaya devam ederse 45 tl yi rahat bir şekilde görür. ama tekrar 70 olur mu derseniz bu hava da sermaye de arttırılamayacağına göre çok zor. FED ve BOJ piyasaların ipini çekecek gibi geliyor bana artık. japonya daki enflasyon korkusu ve piyasaların kaçan parayı engellemek için yaptıkları dolar satışları sanıyorum ki şoku göğüslemek tadında hareketler. parasal genişleme konusunda durmayı bırak, azaltıma gidecek olursa fed piyasaların çöküşüne sebep olacak. bu durumda bizim de endeks için 85000 gibi bir hayal kurmamız çok yersiz olur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Tem 2013, 18:19 

Merhaba ahmetgüvenabi, bana kalırsa gudi 35-40 arası bir yerlerde oturur olumsuz bir durumda da olsa siz ne dersiniz?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 30 Tem 2013, 17:26 
Giugiarro

Merhaba GOODY için son görüşleriniz nelerdir?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Ağu 2013, 19:54 

ahmetguven10 yazdı:
Hayırlı cumalar dostlar..

** Goody da karlılığın yanı sıra bedelsizle güçlü bir ivme var fakat piyasamızda bulunan risklerde dolayı buradan döner denmez. endeks bile akşam kapanırken disket emirler de eksiye çevrilmişken ve türkiye borsası bu kadar güçsüzken yapmamız gereken piyasa konusunda gerçekleri görebilmektir. goody endeks sarkmaya devam ederse 45 tl yi rahat bir şekilde görür. ama tekrar 70 olur mu derseniz bu hava da sermaye de arttırılamayacağına göre çok zor. FED ve BOJ piyasaların ipini çekecek gibi geliyor bana artık. japonya daki enflasyon korkusu ve piyasaların kaçan parayı engellemek için yaptıkları dolar satışları sanıyorum ki şoku göğüslemek tadında hareketler. parasal genişleme konusunda durmayı bırak, azaltıma gidecek olursa fed piyasaların çöküşüne sebep olacak. bu durumda bizim de endeks için 85000 gibi bir hayal kurmamız çok yersiz olur.

Ahmetgüven abi, söyledilerin bir bir çıktı...şimdi ne olacak endeks yorumu yaparmısınız?62.000 ler veya sonrası olan 55000 lerin görülme ihtimali varmı?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Eyl 2013, 23:09 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 72
mavi üzerinde kalabilirse kırmızıya dogru yol alabilir yakın takip..

Resim

http://www.hissetuyolari.net

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Eyl 2013, 04:54 

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 122
Slm uzun zamandır yazamadım. Son yoruma katılıyorum. işlem miktarına özellikle dikkat çekiyorum. Ya birileri fena çaktı. yada birileri fena halde mallandı... pzt. az çok hareketler gösteririr ne olduğunu. Ama önemli bir istatistik vereceğim, 1. bilanço geçen seneden çok daha iyi gelecek. Bu da özsermayenin çok daha fazla güçlenmesi demektir. Brisa bedelsiz yaptı. goddy den de bekledik bunu. En son bedelsiz yapıldığı tarihe baktığımızda 2014 sanki olacak gibi. Eğer endeks (son 2-3 aydaki gibi) hızlı bir iniş göstermezse goody yukarıya dopru gider. bilanço beklentisi ve ardından da bedelsiz beklentisi kağıdı bu sefer gerçekten beklenmedik yerlere götürebilir. KYTD....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Eyl 2013, 13:06 
Moderator

Ettiği teşekkür: 131
Aldığı teşekkür: 885
Geduld yazdı:
Slm uzun zamandır yazamadım. Son yoruma katılıyorum. işlem miktarına özellikle dikkat çekiyorum. Ya birileri fena çaktı. yada birileri fena halde mallandı... pzt. az çok hareketler gösteririr ne olduğunu. Ama önemli bir istatistik vereceğim, 1. bilanço geçen seneden çok daha iyi gelecek. Bu da özsermayenin çok daha fazla güçlenmesi demektir. Brisa bedelsiz yaptı. goddy den de bekledik bunu. En son bedelsiz yapıldığı tarihe baktığımızda 2014 sanki olacak gibi. Eğer endeks (son 2-3 aydaki gibi) hızlı bir iniş göstermezse goody yukarıya dopru gider. bilanço beklentisi ve ardından da bedelsiz beklentisi kağıdı bu sefer gerçekten beklenmedik yerlere götürebilir. KYTD....

Ajanslardan geçen habere göre Goodyear'ın kendi hisselerinde 100 milyon dolarlık alım yapacağı duyuruldu. Goodyear hisseleri Borsa İstanbul'da 56,75 TL'ye kadar yükseldi. Hisseler yüzde 4,32 primle 54,25 TL'den işlem görmeye devam ediyor. Goodyear'ın 5 sent temettü ödeyeceği de geçen haberler arasında.
NOT: Matriks veri dağıtım şirketinin yayınladığı haberde ''Goodyear kendi hisselerinde 100 milyon dolarlık alım yapacak'' haberi '' ABD'li Goodyaer kendi hisselerinde 100 milyon dolarlık alım yapacak'' şeklinde düzeltilmiştir.

Goody'ın Cuma günkü tavan görüp sonra tekrar geriye çekilmesinin nedeni. Matriksten haber düştükten sonra direk tavan yapıp sonra işin gerçeğini bilenler tarafından satışa geçildi. Kaçanclı çıkanlar Fİnans, Global, Alternatif ve ACAR'dan satış yapanlar oldu. Haber doğru ama ABD'deki hisseleri ilgilendiriyordu. Yaklaşık 35 bin lot küçüklere dağıldı. Bu 35 bin lot hisse tekrar toparlanıp büyüklerin eline geçerse o zaman hisse de yoluna devam edebilir. GOODY ile ilgilenenlerin buna dikkat etmeleri yerinde olur.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 729 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  

iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.