Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 12 Ara 2017, 02:32

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1047 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 22:00 

Ettiği teşekkür: 65
Aldığı teşekkür: 346
iyi akşamlar. henüz eve geldiğim. bilgisayarı yeni açtım.
Goody enteresan bir şekilde şaşırtmaya devam ediyor maalesef.
son 3 günde 53 milyon lota yakın işlem miktarı var. Toplamda satıcı alıcı eşit sayılabilir.
Bu kadar hareketli olupta yukarı gidemiyor olması gerçekten enteresan.
5 dk lık verileri incelediğimde, kağıt ne zaman 5-6 kademe yukarı gitse birilerini yüklü satış yapıyor.
Tüm indikatörler zaten dipte.
daha öncede söylemiştim. stoploss tamamen kişisel bir karar. Risk anlayışınıza bağlı. Bir yorum yapamam.
Son dört güne baktığımda bir yukarı bir aşağı yapıyor. O nedenle net bir şey söylemek şu an için zor.
KYTD...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Haz 2016, 13:27 

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 1
Selam geduld cuma günü hareketlerine göre son durum nedir goody için teşekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Haz 2016, 06:34 

Günaydın.
Arkadaşlar daha önceki yorumlarımda kağıdı an ve an izlediğimi belirtmiştim.
Hala da incelemeye ve izlemeye devam ediyorum.
Bedelsiz haberinden sonra kağıt 3 tavandan sonra bildiğiniz gibi 145 ler seviyesini aşamadı.
Bunun nedenini daha önce de yazdığım gibi bedelsizin geç gelmiş olması. Çok fazla büyük var kağıtta. onların savaşı nedeniyle biraz da fazla dillendirildiğinden yukarıdan kaçmaya çalışan büyükler olduğu gibi, yukarıdan giren büyüklerin de açığa satış ile pozisyon kapatmaya çalıştıklarını düşünüyorum.
Açığa satış nedir? Örnek yapalım. Kağıdı 140 dan aldık. Beklediğimiz gibi kağıt yukarı gitmedi. Büyük oyuncu elinde olan yüksek miktarda lotu eritemeyeceğini anlayınca kağıdın düşmesini isteyerek açığa satıştan zararsız vaziyette kurtulmak istiyor. Örneğe devam edelim. Bölünme sonrası kağıt 4,7 oldu. BY 4,7 den açığa satış yapıyor elinde olmayan malı. Elindekilerle de kağıdı düşürerek borçlandığı kağıdı yerine koyuyor. Biraz karışık gelebilir size bu durum. Bu kanaate nasıl vardığımı da size söyleyeyim. Teknik olarak kağıt tam alım noktalarına gelirken kasıtlı olarak birileri satış basıyor kağıda, çünkü açıktan satış yaptığı fiyata kağıdın gelmesini istemiyor. Çünkü bir yandan satarken tekrar alım da yapıyor. Alım yaptığı fiyat açığa satış fiyatından düşük olduğu için aradaki fark kadar kazanmış oluyor, kağıt düşerken. BİST te açığa satış uygulaması henüz çok yeni.
Buradaki Goody yönetiminin çok uyanık olması ve kağıdını yem etmemesi gerekir.
Neden? Bakın borsada bir çok kağıt var. Size sorsam sağlam kaç tane kağıt yani şirket var desem, inanın bence 30-50 arası şirket çıkar.
Goody de bunlardan biri. Neden bunu böyle yazıyorum. Şirket yönetimi tahta yapıcısı ile emin olun sürekli iletişim halindedir. Buna bir dur demek zorundadır, çünkü bu şirketin bir itibarı bir prestiji vardır.
Örnek Brisa. Brisa bedelsiz açıkladığında tavan tavan giderken alım satım yapılarak tavan tavan gitti. Yani seans açılışlarında tavan yapmadı doğrudan. Yani BY side KY side alım fırsatı buldu. Belli bir seviyeden de düşmeye başladı. Bu gayet doğal. Ama Goody öyle yapmadı. kimseye alıms satım fırsatı vermeden 128-145 aralığına uçtu gitti. BİST te işlem gören senet miktarı kadar bu seviyelerde işlemler oldu.
Bu kadar yükselen kağıtlarda dalgalanma olması elbette normaldir, düşüşler bir yere kadar elbette olacaktır. Ancak geçen hafta olan durumların inanın teknikle alakası yoktu. Kağıt ben yukarı gitcem dedikçe birileri açığa satıştan yararlanmak adına kağıda bastı.
Bölünme sonrası BİST te işleme konu senet sayısı 60 milyon civarında. Son 4 günü göze alın. Kaç lot işlem var? Böyle bir hacimde kağıdın düşmesinin tek nedeni işte budur, yukarıda bahsettiğim konudur.
Tahta yapıcısının kağıda artık sahip çıkıp açığa satışçılara kağıdı yem ettirmemesi gerekiyor.
Bu bağlamda dün önemliydi. Bugün de önemli. Yukarıya hareket devam ederse kağıdın normale döndüğünü düşünebiliriz.
Aslında SPK nın bu açığa satış işlemlerini mercek altına yatırması gerekir. Çünkü kaç tane KY nin açığa satış sözleşmesi var aracı kurumlarla? Eminim bu oran KY de %1-5 arası birşeydir.

Gelelim tekniğe. Tekniğe baktığımızda kısa orta vadeli stoch dipten dönmek üzere. İşlem miktarının fazlalığı artık kağıdın yukarı hareket etmesi gerektiğini söylüyor. Tabi her zaman ki gibi söylüyorum. Bu benim görüşüm. %100 değildir.
KYTD...
Saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 08 Haz 2016, 16:32 
Endi

Ettiği teşekkür: 1339
Aldığı teşekkür: 2083
#GOODY.

Aşağıda günlük grafik var.

2 adet trend çizgisi.

1. çizgi : Kısa vade yükselişe başladığı tarihten başlıyor. Destek noktası 3,98 ki bugün 3,99 a geldi ve geri döndü. Bu seviyelerden yukarı dönmesi iyi olur.

2. çizgi : Öbür türlü daha alttaki ve uzun vadeli desteği olan trend çizgisi ise destek olarak 3,32 ler var.

4,00-4,04 seviyelerinden az bir miktar denemelik sanal listeye alınabilir. Stop loss : 3,95.

Eklentiler:
GOODY-GUNLUK-TREN-160608.PNG
GOODY-GUNLUK-TREN-160608.PNG [ 30.24 KiB | 890 kere görüntülendi ]

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Haz 2016, 08:52 
Endi

Ettiği teşekkür: 1339
Aldığı teşekkür: 2083
#GOODY.

Şimdilik 1. destek - trend alt noktasından dönmüş gibi. 4,00-4,04 çalıştı.

Bakalım neler olacak?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Haz 2016, 18:27 

Endi Abi slm. :) Herkese slm tabi
Abi senin analizine katılıyorum. Zaten kağıt bölünmede 4,80 den, sonra sırasıyla 4,4 - 4,2 ve son 4 den destek buluyor. Ama bu destekleri açıkçıların kırdığını düşündüğümden farkındaysanız az yorum ve analiz yapmaya başladım.
BY dan birileri, artık kimlerse, elinde çok ciddi mal olan bir kaç BY nin ortak hareket ettiğini düşünüyorum.
Kağıdı yukarıya taşıyarak lotları eritecek KY bulamayız paniğiyle bölünme günü başladılar kağıdı baskılamaya.
Ellerinde pahalıdan kalan malı açığa satış tekniğiyle alttan satarak aradaki fark kadar ortalamalarını düşürdüklerini böylece KY kağıttan çıkamadan kendileri de ellerinde mal patlamadan günü kurtarmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum.
Tabi illa böyle olacak diye bir şey yok, ama işlem miktarları ve kağıdın geldiği yer bunu gösteriyor.

Bakalım yarın ne yapacak.
Saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Haz 2016, 17:42 

Kağıt hala düşüyor. Temettü tarihinden beri her gün, günlük işlem miktarı ortalamasının üzerinde işlem gerçekleşiyor. Ama kağıt yukarı değil aşağıya gidiyor. Bu kadar işlem miktarı olup böyle düşen başka kağıt var mıdır? Bilemiyorum.
Bu düşüşler içinde teknik olarak en az 3 nokta sayarım AL verdiği. Gün içinde 5,15 dk lık veriler de hariç. 5,15 dk lık verilerdeki AL ları da saysam bunun en az 5 katı AL sinyali çıkar.
Kağıt ne zaman AL sinyali verecek ve alım geliyorsa o anda birileri kağıda basıyor.
Son 2-3 gündür açığa satış için uygun işlem de göremiyorum.
Goody bu haliyle tarihe geçmiştir bence.
Umarım önümüzdeki hafta 4,20 - 4,40 aralığına sıçrama yapar. Teknik öyle diyor en azından.
Ama diyorum ya her zaman, bu benim fikrim. KYTD......
Saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 00:22 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Geduld yazdı:
Kağıt hala düşüyor. Temettü tarihinden beri her gün, günlük işlem miktarı ortalamasının üzerinde işlem gerçekleşiyor. Ama kağıt yukarı değil aşağıya gidiyor. Bu kadar işlem miktarı olup böyle düşen başka kağıt var mıdır? Bilemiyorum.
Bu düşüşler içinde teknik olarak en az 3 nokta sayarım AL verdiği. Gün içinde 5,15 dk lık veriler de hariç. 5,15 dk lık verilerdeki AL ları da saysam bunun en az 5 katı AL sinyali çıkar.
Kağıt ne zaman AL sinyali verecek ve alım geliyorsa o anda birileri kağıda basıyor.
Umarım önümüzdeki hafta 4,20 - 4,40 aralığına sıçrama yapar. Teknik öyle diyor en azından.
Saygılar.

sayın gedul açıkcı yok diyorsunuzda açıkcı olamadan nasıl düşüyor 1 ayı geçti açıkcıların savaşı değilmi ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 11:04 

byilmaz yazdı:
Geduld yazdı:
Saygılar.

sayın gedul açıkcı yok diyorsunuzda açıkcı olamadan nasıl düşüyor 1 ayı geçti açıkcıların savaşı değilmi ytd

Açıkçı yok demiyorum. Açığa satış yapılacak marj yok diyorum sadece. Bu benim görüşüm tabi ki. Açıkçılar hala kağıdı zorluyor o ayrı. Ama ben açığa satış marjı daralıyor. Onu kast ediyorum.
Goody almayı düşünenlerin de çekincesi bu olduğundan kağıt bir türlü gidemiyor. Çünkü alan açıkçının işini kolaylaştırıyor. Sıkıntı burada.
Haliyle alıcı gelmeyince kağıt da gidemiyor. Çünkü açık satışçının alttan da olsa alıcı bulması lazım.
bedelsizden sonraki 2-3 günkü gibi alttan fazla alıcı da gelmiyor, fazla satıcı da gelmiyor bu da hisseyi daraltıyor. Açığa satışçılar zorlanmaya başladı bence.
Ama bu benim fikrim. illa böyle demek değildir.
KYTD...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 14:06 

GOODYEAR - 14.06.2016
Fiyat Grafik Lot % Alış Satış
3,83 1827 0,07 0 1827
3,84 108861 4,16 79823 29038
3,85 130298 4,98 83107 47191
3,86 88999 3,4 87784 1215
3,87 212909 8,13 129292 83617
3,88 600375 22,92 379168 221207
3,89 474437 18,12 290684 183753
3,9 594684 22,71 291881 302803
3,91 328645 12,55 240797 87848
3,92 77896 2,97 56372 21524
3,93 49 0 49 0

Toplam : 2618980 1638957 980023

umarım devamı gelir. kytd

Alıcı satıcıdan 1,7 kat daha fazla....

KYTD..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 17:48 

Arkadaşlar, bugün 2.seans oldukça önemliydi.
1. uzun zamandır ilk defa ortalama üzerinde kapattı. 1 kr da olsa iyi.
2. toplamda 17 milyon lot işlem var. sadece 2.seansta 10 milyon lot üzerinde işlem var.
3. ortalama 3,90 2.seans. 3,91 ve üstü kademelerde aktif alıcı işlem miktarı, aktif satıcı miktarının 1,5 katı. Yani 2,8 milyon lot alım yapılırken 1,8 milyon lot satım yapılmış.
4. seans sonu dengeli fiyat işlemlerinde 3,91 den alım yapılan lot sayısı 280 bin civarındayken satış miktarı sadece 22 bin.
Bu veriler ışığında az biraz kıpırdama olduğundan söz etmek mümkün.

Daha önce de bir çok kez ifade etmiştim. Hemen hemen tüm indikatörler dipteydi. Dönüş için zorluyordu indikatörler.
Umarım devamı gelir.

KYTD.....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 20:18 

Ettiği teşekkür: 4
kapa tipe dönüşüm haberi düştü 2.5 milyon tl civarında umarım sert düşüşleri tetiklemez

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 22:00 

berkan3535 yazdı:
kapa tipe dönüşüm haberi düştü 2.5 milyon tl civarında umarım sert düşüşleri tetiklemez

illa tetikleyeceği anlamı çıkarılmamalı. neden 5-6 lardayken tipe dönüşüm istemedi de şimdi istiyor.
ben olsaydım bedelsiz haberinden 3-5 gün sonra talep eder duruma göre ne zaman satacağıma bakardım.

soru bence şu olmalı borsada işlem görmeyen bu kağıtlar ne zaman bunlara geçmiş ki şimdi tipe dönüşüm talep ediliyor??
ben asıl onu merak ettim.
tekrar yükseltip yukarıdan mı satmak istiyorlar?

hem sonra
1.acaba bu lotlar zaten açığa satışta kullanıldı mı ki acaba? şimdi yerine mi koymak istiyorlar?? Yada bu tipe dönüşüm haberiyle açığa satış yapmak isteyenler bu haber kullanarak ve alttan alarak kazançlarını mı arttırmak istiyorlar??
2.3 milyon lot toplamı var. toplam işlem görebilir hisse içinde %3,4 falan ediyor sanırım. sadece bugün 17 milyon lot işlem var. yani normalde tahta bunu kaldırır.
3.bu arkadaşların elinde işlem görebilir kağıt miktarı neydi? var mıydı?
4. %5 kuralını aşan yok. acaba neden yok?

Hepsini geçtim, 17 milyon işlem miktarında aktif alıcı 10 milyon. Bu lotları o zaman kim aldı? neden aldı?

KYTD....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Haz 2016, 02:28 

Ettiği teşekkür: 4
bu goodyear ı anlayamıyoruz zaten son 2 aydaki hareket finans derslerinde okutulmalı herkese ders olmalı. Daha önce olan bedelsiz hareketlerine göre tam ters köşe etti bizi

benim merak ettiğim bugünden itibaren 1 yıl parayı goodyear'a park etsek ne değişir.. 7-8 lira bandına gelir mi

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Haz 2016, 12:07 

Berkan33535 dostum, slm.
Dünkü haberden sonra 4-5 tane soru sordum kendi kendime ve buraya da şeffaf bir şekilde yazdım.
dün neydi bugün noldu???
2,5-3 milyon lot elbette kısmen düşürebilecek bir miktar ama temettüden bu yana 120 milyon lot üzerinde işlem gören bir kağıt için bu miktar çok değil.
O nedenle dün sorduğum son soruyu tekrar sorayım.
10 milyon lot üzerinde aktif alıcı ile toplamda 17 milyon lot işlem gördü. bugün kağıt dünkü ortalamayı bile göremedi.
Bu nasıl bir iştir, bunca lotu kim niye aldı? sormak gerek dimi...
kytd

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1047 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Alexa [Bot] ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.