Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 12 Ara 2017, 02:40

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1316 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 88  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 17 May 2011, 13:59 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
alıntıdır
Hisse sahibi ile ortaklaşa operasyon yapıldığı için kimlerin elinde ne kadar lot var bilinir. Nasıl mı bilinir? İMKB’ye sorularak bilinir. Şirket sahibi kimlerin elinde ne kadar hisse var bilgisini, mevzuaten öğrenebildiği için bu bilgi hep elinin altındadır. O yüzden bu bilgiye istinaden yüklüce mal alan var ise onlar cezalandırılır, yani bezdirilir eğer yaygın bir şekilde küçük yatırımcının elinde ise veya birisi malı toplamış ise onu defetmek için bedelli artırım açıklanır. Böylece mal tekrar ele geçirilir.

Neticede mal çoğunluğu operasyon yapacak düzeye geldiğinde düğmeye basılır.

Malı kimler alacaktır? İlk önce borsada operasyon yapanların tanıdıkları, sonra seans salonu gediklileri sonra onların tanıdıkları(tüyocular) sonra internet takipçileri ve dergi okuyucuları yani küçük yatırımcılar. Yani yaklaşık 4 halka.

Mal hazır olduğunda ilk fişek yakılır. İlk önce önemsiz bir yerde basit bir haber medyaya servis edilir. Burada insan beyninin küçük rakamlar prensibi devreye girer. Bu yazıyı pek çok kişi okur ama önce kimse dikkat etmez. İkinci haber çıkınca jeton aynı anda herkeste düşer ve hareket başlar. Mesela bakır fiyatları eylül ayında artacak gibi bir haber servis edilir. Sonra bakır ürettiğini açıklayınca şirket, herkes hisse almak için atlar.

(Brova’da da satışların çok arttığına dair çıkan haber buna örnektir. Hisse artmaya başlayınca bu bilgiyi hatırlayanlar hemen borova alacaklardır, inanmazsanız izleyin görün.(Bilgi için Sayın Karasusarak’a teşekkürlerimle))

Bir anda hisse yukarıya gitmeye başlar, bu sefer fiyatın nereye gideceği konuşulmaktadır. Herkes bir şeyler söyler %30, %40 %50 diyenler olur, bazısı uçmaya başlar ama hakkaten de fiyatlar artık artıyordur.

Fiyat kimsenin bekleyemeyeceği kadar artar, seans içinde kalp krizi geçirtecek kadar uç hareketler gerçekleşir, “yuh artık bu kadar da olmazlar” yaşanır ve hisse için çok çok güzel bir haber gelir. Mesela petrol buldu, yabancı ortak geliyor gibi.

Bu aşamadan sonra bir miktar daha yukarı gidiş olur ama buradan sonra dönüş olur, hem de muhteşem bir dönüş. Hisse tabanlar yemeye başlar ve kimse mal veremez daha sonra durulur, sonra tekrar düşer ve nihayetinde başladığı yere gelir.

İşlemci bu esnada malı anlaşılan fiyatta satmaya çalışır. Malı bütün halkalara kademe kademe pazarlar, hızlı tepkiler gerçekleşir, nihayetinde malı satar ve hisseye artık yıllarca kimse uğramaz.

Özetle yapılan manüplasyonlar ülkemizde bu şekilde olur. İMKB ve SPK araştırma yapar fiilen bir şey olmaz, zanlılar kolayca dışarıda gezer, hiçbir ceza gelmez ya da kişiler cezalandırılamaz. Çünkü hakikaten sistemi, yatırıncıyı koruma güdüsü yoktur. İncelemeler usulen yapılır. Vurgunu yapanlar pahalı arabaları ile cemiyet hayatında boy gösterir. Her şey unutulur.

Mal alan garibanların yanında ise Allahları dışında kimseler yoktur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 24 May 2011, 11:29 

Göltaş sabahtan iyi bir çıkış yakaladı. Öğleden sonra ve önümüzdeki günlerde bu çıkış devam edermi acaba?
Üstadlara sorulur.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 May 2011, 10:31 

Toplantıdan çıkması beklenen herhangi bir konu varmı. Hisse tekrar 90 lara gidebilirmi bu hafta???

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 May 2011, 07:16 
albatros

hissemiz cok guzel alış pozisyonları ver,yor. bedelsiz beklentisi yuksek olan bir hisse için değerlendirilmesi gereken fiyatlar bunlar. ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 May 2011, 20:54 

Tarih----------Bedelli%----------Bedelsiz %---Temettu %---Eski Sermaye----- Yeni Sermaye
31 / 05 / 2002----0,00---------100,00 --------35,00-------3.600.000,00-----7.200.000,00
29 / 05 / 1998----100,00------ 400,00---------200,00------600.000,00----- -3.600.000,00
19 / 08 / 1997----36,00--------100,00---------0,00 ------- 254.100,00-------600.000,00
23 / 02 / 1995----19,00 -------25,00----------0,00 --------176.400,00------254.100,00

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2011, 00:39 
    Resim
Arkadaşlar dikkatinizi çekerim,olusan duseltme kucuk bır dalganın degıl çok buyuk bır dalganın duseltmesıdır ve bu duseltme kendı içindede uzatma yapmıstır.Bahsettıgım buyuk dalga 23.10.2008 tarıhınden beri sure gelen buyuk bır dalgadır ki dalga yapısı olark 1 dalgasına benzemektedır çunku çogunlukla duseltmeler soz konusudur.herneyse bu 2008 den gelen dalganın %50 sınden fazlası geri alınmıstır ve fıat 113 liralardan 63 liralara gelmiş bulunmaktadır şahsen ben 91 lira iken daha dusmeyecek dıye dusunuyordum zamanında ve 89 lira iken çıkmıştım ve obo formasyonu nedenıyle 74 liralar gorulebılır dıye dusunmustum bu dusus beni fazlasıyla yanıltmış ve muhteşem bir dusus olmustur.Çok arkadaş benım gıbı zarar etmıstır.Ama 63 liralar gorulunce ve donuş sınyalı alınca 72.5 malıyetle yıne aldım bu seferde olusan dıbı test etme gıbı bır durum soz konusu veya 2 li dip olusması soz konusudur.VELHASIL DIP GORULMUSTUR VE HACIMSIZ HAREKETLER LE SON 3 GUNDUR O CIVARDA ÇABA GOSTERIYOR .
D useltmeye bakınca ve fıboya gore degerlendırınce bır W inişi oluşmuş ve fıat 84 60 a gelmıstır sonrasında buna bır tepkı gelmıs ve X dalgası olusmuş ve fıatı bıraz yukarı tasımıstır ve 96.80 gorulmus ve yıne dususe gecılmış VE Y dalgası olusmuş ve 5 dlagalık yapıda olusmuştur.
dıkkatle bakınca W=Y(bu 2 dalga genelde esıt uzunlukta olurlar suan boyle bır durum soz konusu eger daha da bır uzama yapmaz ise.) dalgası ufaktan gecılmıstır 67 sevyelerının hafıf altına gıtmıstır.
şimdi onumuzde ne var ona bakınca muhtemelen duseltme bıtmıstır ve 5 dalgalık son dusus olusmus ve 2 li dıp formasyonu olusmuş ve 2. dıp te 1. nın yukarısında gorunmektedır.eger bu sevyeden aşagıya dusmez ise muhtemel bır ana dalganın ilk cıkış dalgası olan mınuette sevyede 1 dalgası başlaMİŞ VE UFAKTAN DUSELTMESI BILE OLUSMUŞ DIYEBILIRIZ..bu dalganın ilk kısa vadeli hedefı muhtemelen 84 sevyelerı olacak tır .sonra olusacak duseltme veya 3lu cıkış veya 5 li çıkışa gore hedeflerı daha net saptayacagız..bunlar ayrıntı hemde gereksız bıle olabılır onemli olan bu 2 li dıp formasyonun calısmasıdır. yarın inşallah cıkış ile bu fıkrım desteklenırse guzel gunler başlayacak dıyebılırız. malesef ki çok acılar cektırdı dıye dusunuyorum fıat 113 ten 67 gelmesı gerckten çok sıkıntılı olmustur.ŞAHSEN BEN ÇOK UMITLIYIM GOLTASTAN YAPTIGIM ZARARLARI CIKARACAGIM HATTA KARA BILE GECECEGIM DIYE DUSUNUYORUM.
TEK SIKINTI bu sekılde buyuk ve uzun suren duseltmelerın sonunda bır satış çılgınlıgı olusur,bunun oluşmadıgını belkı olusabılecegını de akılda tutmak gerekır.nıhayetınde bu sevyelere veya bıraz daha aşagılar gorulebılecek en dusuk fıatlar olarak onumuzde durmaktadır.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 May 2011, 21:39 
    Resim
arkdaşlar elimizde songun itibarı ile bir kanal olusum durumu var ve son gun itibarı ile 5 gunluk ortalam nısbeten yuksek hacımle gecıldı.son gun kü çıkış 2 li dıp donuşunu onaylar nıtelıktedır.ytd.hedeflerımız yuksektır sakınce ve sabırla bekleyecegız artık guzel gunlerın yaklastıgının sınyallerı gelıyor.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 01 Haz 2011, 21:28 
    Resim
selam herkese bugun kafama takıldı ve bır calısma yaptım.Elimde olan goltaş acaba daha da dusermi?yada 67 liralar buyuk düşüşün dibimidir dıye dusundum ve yuakrdaki grafıgı hazırladım ve kontrol ettım.
SONUÇ gercekten 67 liralar buyuk dususun dibiymiş çunku 1;uzun sure sert dususun hiçbir bolumunde RSI gostergesı 30 degerıne ınmedı ve ordan yukarı donmedı ta ki 67 liralar gorulene kadar.67 lira ile bu olustu yani 30 un altı goruldu 25 degerı goruldu ve ordan yukarı donmuş durumdadır.Çünkü 2;bollingerbanda bakınca dıp donusunu engüzel veren indikatorlerden bırıdır.Şoyleki fıat duserken alt band asagı dogru acılmış iken ust band ıse yukarı yonun aşagı donmesı ile dıp oldugunu anlarız diye bır kural olmasada bır anlam vardır bunu sıze gtrafıkte gosterdım pembe kare içerısınde gercektende daha oncede benzer durum olusmuş ve ust band asagı donunce ki alt band asagı dogru iken dıp onayı olmuş ve çıkış başlamıstır.Bu aşamadan sonra gercekten dahada fıatların düşmesini hiç dusunmuyorum.ytd.
hatırlatma 2 li dip olusmuş ve ideal olan 2. dıp te 1. den yukarda olusarak şahsen bana moral vermektedır.ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Haz 2011, 13:22 
aunsalg82

Kağıtta bu kadar bedelsiz beklentisi var ama bu kadar kötü durumda. Bu sene tamamen hayal kırıklığına uğrattı beni. Aslında çok şey bekliyordum. Fakat heralde gelebileceği dip seviyeleri bunlardır. Buralardan alsak karlı oluruz diye düşünüyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Haz 2011, 09:07 

Ettiği teşekkür: 4
Teknik analizden anlayan arkadaşlar göltaş ile ilgili değerlendirme yapabilirlermi?
Sanki dipteyiz gibi geliyor ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Haz 2011, 12:51 
sa80

İlk aldığım hisse.
Su an al seviyesinde gibi.
Tahminimce güzel bir hareket olacak ama zamanını kestiremiyorum.
117 lerden geldi buralara elektrik üretimi,ek fırınının faaliyete geçmesi vs haberlerine rağmen.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Haz 2011, 13:48 
aunsalg82

Şu an 64 lira civarında. Geçen sene bugün 60 lira civarındaymış. Yani neredeyse hiç prim yapmamış. Üzerinde bu kadar bedelsiz olan bir şirketin böyle durması benim için alım fırsatı geliyor. Bedelsiz mevsimi geliyor. Aralık'tan Mart'a kadar çok büyük hareketler olacak diye düşünüyorum. Bu hafta içinde biraz alıp beklemeyi düşünüyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Haz 2011, 08:58 

Ettiği teşekkür: 4
Göltaşta beklenen hareket başlamış görünüyor. Kalıcı olmasını dilerim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Haz 2011, 09:12 
sa80

Tahminim sadece toparlanma hareketi bu artış. Sağlam hareketler bekliyorum ama bu kadar erken olacağını sanmıyorum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Haz 2011, 09:38 

inşallah kalıcı olur, endeks yukarı atsın artık;)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1316 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 88  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Alexa [Bot] ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.