Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 19 Ağu 2018, 18:12

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 02 May 2011, 22:54 
gencyönetici

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
FROTO - Ford Otosan Hisse Senedi Yorumları

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 May 2011, 06:47 
aunsalg82

Aldığı teşekkür: 0
Bu konuya kimse birşey yazmamış. 1 yıl içinde 8lerden 14'lere gelmiş. Allah bin bereket versin. Ayrıca bence çok geleceği var bu hissenin. Torun portföyüme alacağım hisselerden biri.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Ağu 2011, 23:51 

YÖNETİME>>>KARDEŞ DİĞER NİCK HALA KAPALI GÖZÜKÜYOR O NEDENLE BUNU KULLANIYORUM BİLGİNİZE....
ARKADAŞLARA>>>>BUGÜN 11 AĞUSTOS 2011

NETAS VE FROTO hakkında çalışmamı sizlerle paylaşıyorum...
A-BİLANÇOLAR
(NETAS KAR-ZARARI SIRASIYLA 6 AYLIK BİLANÇOLAR-2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005) 9,446,202////4,729,110 /////16,279,685 /////2,009,989/////10,602,764 //////846,200 /////4,658,902
Velhasılı netaşın bilançoda çok olağandışı çok büyük sürpriz yok hatta beklediğim performansın çok çok altında geçen yıl neyse iflastı satıştı işler olmayabilirde 2 yıl önceki bilanço şimdikinin nerdeyse 2 katı...

(Froto Dönem Net Kar/Zararı SIRASIYLA 6 AYLIK BİLANÇOLAR-2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005) 331,587,503///196,308,147 ///116,178,108 ///299,059,507
///203,274,424///218,764,811///164,908,442

geçen yıla göre neredeyse 2 kat ARTIŞ ve detaylar
1-)%45 ARTIŞLA İHRAÇAT REKORU http://ekonomi.milliyet.com.tr/ford-oto ... efault.htm
2-)fort oto büyük yatırım dönemi:http://otomobilnews.com/index.php/2011/08/ford-otosan-buyuk-yatirim-donemine-guclu-finansal-sonuclarla-giriyor/
B-SEKTÖREL ORANLAR
FROTO CARİ ORAN 1,60
NETAŞ CARİ ORAN 2,58
C-TEMETTÜ VE SERMAYE ARTTIRIMLARI
FROTO HER YIL DÜZENLİ OLARAK 2 DEFA NAKİT TEMETTÜ(ve her yıl en az %10 civarında).BU ARADA 2005 YILINDAN BUYANA SERMAYE ARTTIRILMAMIŞ büyük yatırımları takiben sürpriz sermaye artışı beklenebilir....
NETAS
Resim
FROTO
Resim

HALA netasını satmayan yada satamayan arkadaşlara söylenecek pekde birşey yok aslında mümkünse satmasınlar artık...hafta içi iki haneli rakamları göreceği öngörüm devam ediyor...

yarın için seansın 55.000 görüp 54.000 civarı kapatacağını düşünüyorum açılış negatif olsada sert bir yükseliş söz konusu olacaktır...netas marangozu bu fırsatı iyi değerlendirecektir...tavsiye niteliği olmayan tavsiyem nakitteyseniz froto başta olmak üzere isctr,ttrak,ttkom,tupras alınabilir froto 2 ay sonra nakit temmettü vericek bu arada...yarın sabah negatif açılacağını düşündüğüm borsada nakit portföyün geri kalan kısmının %90ı ile froto alıyorum diğerleri gibi yaptıklarımızı gizlemiyorum ilgilenenlere ayrıca kesinkez netaş için her yükseliş bir kaçıştır FANTAZİ YAPMAYALIM gereğinden fazla fantaziyi ben yapıyorum zati... :D

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 00:49 

merhaba froto aşkı senle güzel fantazilerimiz olacak...şimdilik sessizce bekle bakalım...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 22:17 

hocaderdinle2 yazdı:
merhaba froto aşkı senle güzel fantazilerimiz olacak...şimdilik sessizce bekle bakalım...

hocaderdinle netaştaki çalışmalarını gördüm dikkatimi çekti..bugün 10.90 dan girdim..kısa vadede bir hedef fiyatınız varmı veya orta vadede..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 22:18 

hocaderdinle netaştaki yorumların dikkatimi çekti Froto ile ilgili tablolarını inceledim gayet güzel görünüyor şu kriz ortamı alış fırsatı fiyatlar cazip ama tüm nakitim netaşta iken yakaladı beni duruma göre yarın biraz hisse bölebilirim nasıl önerir misin beklentiler nedir bu kağıtta?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 22:24 

hissenin ayrıca %60 ı Citi ve deutsche bank ın elinde son düşüşte de onların mal çıkmalarının etkili olduğunu görüyoruz , en düşük olduğu seviyeye en az 3 liralık fark var...Ancak finansal tablolar ve ihracat rakamları etkileyici bu süreç atladıldığında bu rakamı göremeyiz gibi geliyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 22:58 
hocaderdinle

kardeşlerim ilk hedef en az önceki zirve 16tl tarih maksimum 2 ay temettü tarihi yaklaştıkça hareketlilik bekliyorum dünya dönsede dönmesede....borsalar batsada çıksada hedef net...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 23:01 
hocaderdinle

bugün farklı ve değerlendirilmesi gereken bir haber daha takıldı gözümü spk yeni düzenlemeye bağlı olarak tcell hisselerinde 1 ay içerisinde büyük sıçrayış bekliyorum...çalışması birazdan...tcell aşkıda başlayacak galiba bende...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 23:21 

hocam valla çok net konuşuyorsun. Bu aralar biraz zarar ettik Brko da idim 0,73 maliyetle 1,03 gördüm aç gözlülük satmadık 76 ve 74 den zorlaçıktık,mipaz zarar ettirdi şimdide netaş neye atlasam elimde kalıyor aza kanaat getirmiyoruz çok ta bizi beğenmiyor :) bakalım yarın uygun fırsat olursa değerlendireceğim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Ağu 2011, 23:23 
hocaderdinle

froto kardeşliğinde 10.2liseviyelerden başlayan kardeşliğimizde 11.7 seviyesini görüp 11.6dan hafta sonuna girdik hayırlı uğurlu olsun bu arada ana trendin ayıcık olduğu göz önüne alınarak zararlarını kurtaran arkadaşlar başta olmak üzere zararını azaltan arkadaşlarda nakite geçebilir...daha uzun bekleyecekler toplam lotlarından %10-20 arası ayırııp gerisi ile tcell kardeşliğine merhaba diyebilir...tcell ilk hedef eski zirve 10.9-11.20 süre 1 maksimum 2 ay...+++ hisse başına net 60 kuruş temettü...bugünkü kapanış 7.66tl....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 12 Ağu 2011, 23:45 

hocaderdinle yazdı:
froto kardeşliğinde 10.2liseviyelerden başlayan kardeşliğimizde 11.7 seviyesini görüp 11.6dan hafta sonuna girdik hayırlı uğurlu olsun bu arada ana trendin ayıcık olduğu göz önüne alınarak zararlarını kurtaran arkadaşlar başta olmak üzere zararını azaltan arkadaşlarda nakite geçebilir...daha uzun bekleyecekler toplam lotlarından %10-20 arası ayırııp gerisi ile tcell kardeşliğine merhaba diyebilir...tcell ilk hedef eski zirve 10.9-11.20 süre 1 maksimum 2 ay...+++ hisse başına net 60 kuruş temettü...bugünkü kapanış 7.66tl....

iyide hoca daha alalı 2 gün olmadı ,öncelik tcell mi diyosun..bende akşam üzeri 11.60 dan ek alım yaptım,neyse haftaya düşmezse satarız :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 13 Ağu 2011, 23:50 
02mart

Sayın Hocaderdinle
Netaşta da yazdım size ama cevap yazmadınız. Endeksin 35 binli seviyelere gitmesi durumunda froto ve tcell bu kötü durumdan etkilenmezler mi?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 14 Ağu 2011, 00:41 
hocaderdinle

02mart yazdı:
Sayın Hocaderdinle
Netaşta da yazdım size ama cevap yazmadınız. Endeksin 35 binli seviyelere gitmesi durumunda froto ve tcell bu kötü durumdan etkilenmezler mi?

syn 02mart deyim yerindeyse tcellde b..kunu çıkardılar artık temizleme günü geldi çattı ilgili tcell verilerine sayfasından ulaşabilirsin.%90ı yabancının elinde bulunan bir hisseden bahsettik bugün...Frotonun durumuda bu anlamda çokta farklı değil;
Resim

%60ı yabancının elinde olan bir hisse froto o nedenle evet bu tarz hisselerden diğerlerine göre daha az çekinmelisin tcell sayfasında bir arkaşıma bahsettiğim hisse alım yaklaşımını sanada öneririm.
Evet imkb 35bin ve belki altınıda görebilir yada 75-95binede çıkabilir FAKATana trend negatif o nedenle ister istemez negatif yaklaşmak gerek borsaya bu zamanlarda belkide en güzeli zarardan çıktın mı yada minimize ettin mi çık,kardaysan zaten çık :) ve kağıdı kalemi alıp kendine güzel bir imkb suikast planı hazırla her yönüyle düşünerek muhteşem bir plan imkb yükselirse şunu yapıcam düşerse şunu yatayda kalırsa şunu yapıcam gibi ve bu plandan asla taviz verme...ve her zaman kendine toplam nakit paranın en az %20sini ayır...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 15 Ağu 2011, 03:19 
hocaderdinle

Resim

piyasanın pozitif olacağı göz önüne alınarak ilk hedef bir miktar daha yükselip piyasaya göre hareket etmek olacaktır olası bir bozulmada DÖNÜŞ beklenmeli.kardaysanız yada zararınızı minimize etmiş iseniz ufak ufak uzaklaşmakta fayda vardır.

son işlem günü gerçekleşen yukarı harekette hacim yetersiz gözüküyor pek iyiye işaret değil.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 56 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.