Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 19 Ağu 2018, 18:12

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 64 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 12 Kas 2013, 08:57 
ay_yıldız_80

Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
12.11.2013 - 02:48
http://www.borsagundem.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in "Ya herro, ya merro" dediği Üçlü Danışma Kurulu toplantısında anlaşma sağlanama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Üçlü Danışma Kurulu toplantısında taşeron işçilerin, taşeron işverenlerin, iş dünyasının ve işçi sendikalarının taleplerini özet bir metne dönüştüren takdimi taraflara yaptıklarını belirterek, "Üzerinde teknik düzeyde çalışmamız gerektiğiyle ilgili bir ittifak oluştu. Taraflarla teknik heyet bu hafta içerisinde, bizde tekrar en kısa zaman içerisinde bir kez daha bir araya gelip, burada özetlenen bilgilerin uzlaşmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini netleştirmiş olacağız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Reşat Moralı Konferans Salonu'nda Bakan Faruk Çelik başkanlığında toplanan Üçlü Danışma Kurulu sona erdi.

Toplantıya, TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİSK Genel Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı'nın da olduğu ilgili bürokratlar katıldı.

Alt işveren ve esnek çalışma uygulamaları ve bu alanda yaşanan sorunlarla ilgili işçi ve işveren temsilcilerin görüşlerinin alındığı toplantı, basına kapalı olarakyaklaşık 4 saat sürdü. Toplantının ardından Bakan Çelik, Hisarcıklıoğlu, Kudatgobilik, Atalay, Arslan ve Beko ile basın mensuplarına açıklamada bulundu.

"Bugüne kadar konuşulan, taşeron işçilerin, taşeron işverenlerin, iş dünyamızın ve işçi sendikalarımızın taleplerini özet bir metne dönüştüren takdimi taraflara yapmış bulunduk" diyen Bakan Çelik, şunları söyledi:

"Şöyle bir noktaya gelindi. Özetlenen bu konuların teknik boyutu önemli. Üzerinden teknik düzeyde çalışmamız gerektiğiyle ilgili bir ittifak oluştu. Taraflarla teknik heyet bu hafta içerisinde, bizde tekrar en kısa zaman içerisinde bir kez daha bir araya gelip, burada özetlenen bilgilerin uzlaşmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini, hangi konularda uzlaşmaya dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği konusunu birlikte netleştirmiş olacağız. Bugün çok verimli çok düzeyli bir toplantıyı taraflarla gerçekleştirdik."

"Tüm söylenenlerin özetlendiği bir taslak"

Çelik, bugüne kadar tüm kesimlerden kendilerine gelen taleplerin bir özet şekline dönüştürüldüğünü belirterek, bunların yasal bir düzenlemeye nasıl uyarlanacağına yönelik çalışma yaptıklarını bildirdi.

Üzerinde görüştükleri söz konusu taslağın işçi, işveren ya da hükümetin bir taslağı olmadığını vurgulayan Çelik, "Bu tüm söylenenlerin özetlendiği bir taslak. Bunun üzerinden bir çalışmanın doğru olacağı konusunda değerlendirmelerden çıkan bir neticeyi sizlerle paylaşmış oluyoruz. Umuyorum ki kısa süre içerisinde yapacağımız bir toplantıda nerelerde uzlaştık, nerelerde uzlaşmadık bunlar daha da netlik kazanacak" diye konuştu.

"Birlikte çıkış ihtimali olan alanlarda çıkış bulacağız"

Görüşülenin kanun metni olmadığını tüm çalışmaların bir taslağa dönüştürülmesi olduğunu dile getiren Çelik, açıklamasına şöyle devam etti:

"Biz şimdiye kadar konuşulan ne varsa taslağa dönüştürdük ve onlarla ilgili nihai bir değerlendirme yapmak sosyal tarafların hakkıdır diye düşünüyoruz. Birlikte çıkış ihtimali olan alanlarda çıkış bulacağız. Ne bizim hükümet olarak, ne de sosyal tarafların zorlaması söz konusu değil. Gayet demokratik bir platformda çalışmalarımız devam ediyor."

"Paniğe gerek yok"

Çelik, bir basın mensubunun, yapılacak toplantılarda sorunların çözüleceği konusunda umutlu musunuz? Sorusu üzerine, tüm kesimlerin sorun alanları olduğu konusunda hem fikir olduğunu ama çözümlerinin farklılık gösterdiğini ifade ederek, şu yanıtı verdi.

"Bunu ne kadar uyumlaştırırsak o derece başarılı olacağız. Bence geldiğimiz nokta tüm tarafların görüşlerinin özetlendiği taslak ve üzerinde çalışacağımız konu iyi noktalara parmak basıyor. Hem işverenlerimizin rekabet gücünü artıran hem de işçimizin emeğini istismar etmeyecek bir düzenlemeyi beraberlik içerisinde çözmüş oluruz. 'Şu kalkıyor, bu iniyor' diye değerlendirmeler yanlış. Paniğe gerek yok. Yapılan tıkanan noktaları açmaya yönelik."

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Kas 2013, 12:17 
ay_yıldız_80

FENİŞ ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / FENIS [] 20.11.2013 10:13:03

ŞGBF-Ortaklık Yapısı

Son Durum İtibariyle Sermayenin % 5 ve Fazlasına Sahip Ortaklar İle Tüzel Kişi ve Yabancı Ortaklar Arasında Dağılımı

Ortağın Ticaret Unvanı/Adı Soyadı

Sermayedeki Payı (TL)

Sermayedeki Payı (%)

Feniş Holding Anonim Şirketi

34,601,089,26

68,59

Halka Açık ve Diğer

15,846,482,63

31,41

TOPLAM

50.447.571,89

100,00

En son ay_yıldız_80 tarafından 26 Kas 2013, 00:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Kas 2013, 00:07 
ay_yıldız_80

0.46 seviyesinden takibe aldıgım fenişimde biraz canlanma var gibi, bir kaç gündür istikrarlı çıkışı çok güzel, saçma sapan bir neden ile üretimi durduran ve gözaltına giren hisse göz altı pazarında işlem gören ve gözaltından ilk çıkacagını düşündügüm en sağlam hisse, tabi sadece şahsi görüşüm kesinlikle ytd.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 27 Kas 2013, 15:38 
ay_yıldız_80

Kademe Analizi - FENIS ALUMINYUM

FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ

0,48 24.630 100,00 0 24.630

0 24.630

AORT (ALIS) : 0,00 - AORT (SATIS) : 0,48 - AORT : 0,48
Toplam Lot : 24.630

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Kas 2013, 14:39 
ay_yıldız_80

0.51 23,233 100.00 0 23,233

0 23,233

AORT (ALIS) : 0.00 - AORT (SATIS) : 0.51 - AORT : 0.51
Toplam Lot : 23,233

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Ara 2013, 14:59 
ay_yıldız_80

0,51 15.067 100,00 0 15.067

0 15.067

AORT (ALIS) : 0,00 - AORT (SATIS) : 0,51 - AORT : 0,51
Toplam Lot : 15.067

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Ara 2013, 14:42 
ay_yıldız_80

0,47 22.102 100,00 20.777 1.325

20.777 1.325

AORT (ALIS) : 0,47 - AORT (SATIS) : 0,47 - AORT : 0,47
Toplam Lot : 22.102

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Ara 2013, 10:42 
ay_yıldız_80

Kapanış Fiyatı: 0.40 tl, PD/DD ORANI: 0.35 , 20 günlük hareketli ortalaması 0.44 tl,

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=309420

FENİŞ ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / FENIS [] 09.09.2013 17:19:30

Faaliyetlerin Kısmen veya Tamamen Durdurulması ya da İmkansız Hale Gelmesi

İş Akitleri Feshedilen/Feshedilecek Kişi Sayısı: 418

Ödenen/Ödenecek Kıdem Ve İhbar Tazminatlarının Toplamı: 11.785.000 TL

Şirket Yönetimince Alınan Tedbirler: Bankalar ve Finans kurumlarından hammadde temini için kredi imkanları araştırılmakta olup, görüşmeler sürdürülmektedir.

Yeniden Faaliyete Başlanması İçin Gerçekleşmesi Gereken Olaylar:Peşin hammade alımı için gerekli olan çalışma sermayesinin temin edilmesi

Yeniden Faaliyete Başlanacaksa Öngörülen Tarih:Banka ve Finans kurumları ile görüşmeler devam ettiğinden herhangi bir tarih öngörülememektedir.

Şirketin Süreklilik Varsayımının Nasıl Etkileneceği:Hammadde teminindeki finansal zorluğun aşılması sürecine bağlı olarak Şirketin sürekliliği etkilenebilecektir.

Son gelişmeler karşısında tedarikçimiz Hydro Aluminium'un sevkiyatlarını tamamen durdurması üzerine yeni kredi imkanları bulununcaya kadar üretimimizi durdurmak ve çalışanlarımızın iş akitlerini üzülerek feshetme zarureti hasıl olmuştur.

50 yıldır Ülke ekonomisine katkıda bulunan Şirketimizin bu zorlukları aşması için bankalar ve finans kurumları ile görüşmeleri sürmektedir.

ŞİRKET 09.09.2013 DE ÜRETİMİ DURDURUYOR, 17.09.2013 DE GÖZ ALTI PAZARINA GİRİYOR, BİR KAÇ KEZ TAHTASI İŞLEME KAPATILIP AÇILIYOR, HİSSE FİYATI TABAN TABAN GİDİYOR, O ZAMAN DAN BU ZAMANA YAKLAŞIK 3 AY GEÇİYOR VE ŞİRKETİN BANKA VE FİNANS KURULUŞLARI İLE YAPTIGI GÖRÜŞMELER NETİCELENMİYOR, BERABERİNDE NE İŞÇİLERİN AKİBETİ NEDE ÜRETİMİN DEVAMI HUSUSUNDA HİÇBİR AÇIKLAMA YAPILMIYOR. BUNLARLA BERABER İŞÇİLERDE KULLANILARAK FABRİKA ÜZERİNDE HACİZ İŞLEMİ BAŞLATILMIYOR, DEVLET İSTESE VE BU HACİZİ YAPACAM DESE BUNA KİM ENGEL OLABİLİR? DEMEKKİ DEVLET KANADINDA DA BİR TOLERANS VAR, İŞÇİLER ALACAKLARIMIZ VAR DİYOR FABRİKADA YATIP KALKIYOR, PATRON FABRİKASINDAN İŞÇİLERİ KAÇ AYDIR ÇIKARMIYOR, SANKİ EYLEME GİZLİDEN DESTEK VERİYOR, BURDA BENCE İŞÇİLER FABRİKA VE DEVLET ARASINDA DANIŞIKLI BİR DÖGÜŞ VAR, 50 YILLIK MAZİSİ OLAN VE SÜREKLİ KAR EDEN, TEMETTÜ BEDELSİZ DAGITAN BİR ŞİRKETE HANGİ FİNANS YADA BANKA KREDİ İMKANI TANIMAZ Kİ? BURDA SANIRIM YİNE ŞİRKET PATRONLARI SENDİKALİ VE MALİYETİ YÜKSEK İŞÇİLERLE ANLAŞIP TAŞERON FİRMAYA KAYDIRACAK, ÜZERİNE DEVLET BANKALARINDAN UYGUN FAİZ İLE KREDİ KOPARACAK, SONRASINDA BEN ANLAŞMALARIMI YAPTIM ÜRETİME DEVAM EDECEM DİYECEK, O ZAMAN DA NASIL TABAN TABAN GİDERKEN SATTIRMADI İSE BU KEZ DE TAVAN TAVAN GİDERKEN ALDIRMAYACAK, YANİ OLAN ARADA PANİKLE SATAN KÜÇÜK YATIRIMCIYA VE EMEKLERİNE OLACAK, YALNIZ BUNLAR BENİM SADECE KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR, KİMSEYİ DOĞRU YADA YANLIŞ YÖNLENDİRMEK İSTEMEM. ŞİRKET İFLAS EDECEK OLSA ZATEN ŞİRKETE KARŞI İFLAS DAVASI YADA ALACAK DAVASI AÇILIRDI, AÇILAN HERHANGİ BİR DAVA VARMI YOK? İŞÇİLER O KADAR ALACAGIMIZ VAR DEYİP EYLEM YAPIYOR, HERHANGİ BİR İŞÇİ YADA SENDİKANIN DAVA AÇTIGI HABERİ KAPA DÜŞTÜMÜ? ODA YOK, DEMEK Kİ İŞÇİLERDE DAHİL HERKES BUNUN BİR OYUN OLDUGUNU VE SÜREÇ İÇERİSİNDE ENİNDE SONUNDA HERŞEYİN YOLUNA GİRECEGİNE İNANIYORLAR. İNŞALLAH HAYIRLISI İLE OLUMLU HABERLER BİR AN ÖNCE GELİR VE HEM YATIRIMCI HEM İŞÇİLER HAKLARINI FAZLASI İLE ALIRLAR İNŞALLAH. YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Oca 2014, 20:35 
ay_yıldız_80

Mango dan sonra bir miktar daha destek atıp 0.44 ortalama ile feniş ime devam inşallah, en az mangodaki performansı bekliyorum inşallah tez zamanda :) ytd

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Oca 2014, 20:42 
ay_yıldız_80

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=309420

FENİŞ ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / FENIS [] 09.09.2013 17:19:30

İlgi : 09.09.2013 tarihli Borsa İstanbul'un açıklama talebi.

2008 global krizi alüminyum sektörünü olumsuz etkilemiş, profil katma değerlerinde önemli düşüşe neden olmuştur. Verimlilik çalışmaları kısmen yardımcı olmakla beraber; en kaliteli ürün ve en iyi hizmet sunmakta olmamızın getirdiği yüksek işgücü ve beyaz yaka maliyetleri ile değerli Türk Lirası, Şirketimizi düşük kar marjıyla çalışma mecburiyetinde bırakmıştır.

Yılbaşından itibaren hammadde tedarikçimiz Hydro Aluminium'un kredili satışlarını azaltması üzerine önemli bir yabancı fon kuruluşu ile yaptığımız ortaklık anlaşması da ne yazık ki global ekonomide yaşanan türbülans nedeni ile hayata geçirilememektedir.

Son gelişmeler karşısında tedarikçimiz Hydro Aluminium'un sevkiyatlarını tamamen durdurması üzerine yeni kredi imkanları bulununcaya kadar üretimimizi durdurmak ve çalışanlarımızın iş akitlerini üzülerek feshetme zarureti hasıl olmuştur.

50 yıldır Ülke ekonomisine katkıda bulunan Şirketimizin bu zorlukları aşması için bankalar ve finans kurumları ile görüşmeleri sürmektedir.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=310265
BORSA İSTANBUL A.Ş. [FENIS] 17.09.2013 08:40:28

Pazar Değişikliği
***Pazar Değişikliği: Ulusal Pazar'da işlem görmekte olan Feniş Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ait paylar (FENIS.E) 17.09.2013 tarihinden itibaren (BUGÜN) Gözaltı Pazarında işlem görmeye başlayacaktır. ***

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=321743
FENİŞ ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / FENIS [] 15.11.2013 13:08:39

Şirketimiz ile Hydro Building Systems SARL arasında Türkiye ve bölge ülkelerine yönelik, mimari alanda daha üst segmente hitap edecek mimari sistemlerin pazarlama ve satış faaliyetini yürütmek üzere bir ortaklık kurulmasına yönelik başlatılan görüşmeler henüz sonuçlanmamıştır.

Hydro Building Systems SARL firmasının hakim ortağı NORSK HYDRO ASA ile enerji, kimya, alüminyum ve diğer çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Kuzey Avrupa (Nordik) kökenli mültinasyonal bir grup olan ORKLA ASA'nın birleşme (merger) kararı almaları nedeniyle ortaklık görüşmeleri kesintiye uğramıştır. Birleşme sonucunda SAPA Group ünvanı ile anılan yeni ortaklığın Türkiye'ye yönelik yapılanması henüz netleşmemiştir. Yeni ortaklık içerisinde muhatap adresimiz belirlendiğinde bahsekonu ortaklık görüşmeleri sonuçlandırılacaktır.

ÜRETİM DURMASI VE GÖZALTI PAZARINA GİTME, SONRASINDA Kİ GELİŞMELER SIR GİBİ SAKLANIYOR GİBİ, MUHTEMELEN GELİŞMELER NETLEŞİP İMZALAR ATILINCA AÇIKLAMALAR GELECEK..

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 05 Şub 2014, 15:27 
ay_yıldız_80

ÇOK ÖNEMLİ BİR TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTIM, FENİŞ ALİMÜNYUM KAYITLARINA MUHTEMELEN GİRMİŞTİR

Biraz önce Şirketi 0 212 213 71 11 nolu telefondan arayıp Dilek hanım ile görüştüm;

Kendisi ile uzun soluklu bir konuşmamız oldu bir çok soru sordum, kendisi de sağolsun bildigi kadarı ile sanırım sorularıma cevap vermeye çalıştı. Konuşmamızı özetleyecek olursak ;

- Bankalar ile kredi konusunda görüşmeler tamamlanmış sadece cevap bekleniyormuş, Cevabın gelebilme süresi hususunda net bişey söylenmedi.

- Has alimünyuma fason üretim yaptırılıp yaptırlmadıgı husunda kendisininde bilgisi yokmuş,

- Yabancı fon ile anlaşma askıdaymış, 500 bin lot 2.65 maliyetli lotlar fonda hala duruyormuş,

- Geçen hafta Sedat bey ile işçiler fabrikada iyi niyet görüşmesi yapmış, yemek yiyip muhabbet etmişler ama içerigi hususunda bilgi sahibi degilmiş,

- İşçilerin alacakları ve ödenecek paralar konusunda banka anlaşması sonuçlandıktan sonra Sedat bey işçilerle tekrar görüşüp karara bağlanacakmış,

- Feniş alimünyum arazisi degerli oldugu daha önceki beyanları ve planları çerçevesinde ; Feniş alimünyumun Therme alimünyum ile ya birleşecek yada o fabrikaya taşınabilecegi, nakit problemi çzüldükten sonra böyle bir planları ve yol haritaları oldugu, feniş alimünyum arazisinin degerli oldugu için farklı degerlendirmek istendigi hususunda Feniş aimünyum olarak düşüncelerinin oldugu ama şu aşamada nakit sıkıntısı çözülmeden bişey söyleyemeyecegini söyledi.

- Mevcut işçilerle ödeme konularında anlaşmaya varıldıktan sonra çalışmaya devam etmek istedikleri, çok önemli usta ve işi bilen elemanları oldugu, bu elemanları kaybetmek istemedikleri, yeni işçiler yerine mevcut işçileri ile yola devam etmek istedikleri ama bunlar içinde mevcut nakit probleminin çözülmesi gerektigi görüşünü belirtti. Sanırım kalifiye usta başı kalfa vs tekrar anlaşacaklar.

- Son olarak fenişalimünyum fabrikasında 2-3 rilyon degerinde hurdaların şuanda işçiler tarafından satıldıgı, işçilerin alacaklarına istinaden bu satıştan para aldıkları ve bu hurdaları işçilerin kendilerinin sattıkları bilgisini sordum ; aldıgım cevap ; '' konu hakkında tam bir bilgisi olmamakla beraber olabilecegi, sedat beyin işçilerle böyle bir görüşme yapmış olabilecegi, sonuçta onlarında magdur oldugu vs gibisinden bir cevap aldım, böyle bir işlemi yalanlamadı, Bende kendisine eger resmi bir işlem ise Sedat beyin kapa açıklama yapmak zorunda oldugu eger resmi degilse hisse sahibi olarak o hurdalarda bende hak sahibi oldugum ve ersmi olmayan bir işlemin gasp olacagı ve orada bir suç işlendigi , şuanda bu hususustada şirkete suç duyurusunda bulundugumu ve gereken işlemin yapılmasını rica ettim, kendiside bana aynen katılarak tabiki böyle gayri resmi bir işlem varsa suçtur, sedat bey ile işçiler ne görüştüler bilmiyorum ama bu durumu not aldım kendisine derhal iletecegim dedi, bende kendisine biste açık bir şirket eger el altından böyle bir işlem yapıyorsa suç oldugunu yapmıyorsa kapa açıklama yapması gerektigini eger işçiler kendileri yapıyorsa şuanda kendilerini uyardıgımı ve gereken önlemi sedat beyin almakla yükümlü oldugunu söyledim, dilek hanımda bu hususta kesinlikle haklı oldugumu kendisinin bu konuda tam bilgi sahibi olmadıgını ve konuyu sedat beye iletecegini söyledi, bende son olarak yatırımcılar olarak olaylardan haberimiz olmadıgı sanılmasın bir çok şeyden haberimiz var hatta bir kaç arkadasım bu hususta suç duyurusunda bulundugunu ve bulunacagını söyledim ve sedat beye bir an önce iletilip kapta açıklama yapılması gerektigini söyledim,

Konuşmada bir çok şey konuşuldu ama özet olarak bu sonuçlar çıktı, Dilek hanım kendisine teşekür ediyorum, samimi bir konuşma oldu, kendiside zaten bizim iflas etme piyasayı dolandırma gibi bir niyetimiz yok, burdayız ofisimiz açık herkesle görüşüyoruz dedi, bende kendisine zaten sedat bey piyasayı dolandırmak istese önce elindeki % 70 hisseyi satardı sonra bu işlere girerdi dedim, kendiside bana katılarak sizde işi bilen birisiniz öyle bir durum olsa neden böyle olsun dedi, en son teşekkür edip hurda olayı hususunda açıklama bekledigimizi söyleyip kapattım...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Şub 2014, 14:48 
ay_yıldız_80

0,37 6.716 100,00 0 6.716

0 6.716

AORT (ALIS) : 0,00 - AORT (SATIS) : 0,37 - AORT : 0,37
Toplam Lot : 6.716

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Nis 2015, 19:05 
ay_yıldız_80

FENİŞ ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / FENIS [] 05.03.2015 14:34:12

AÇIKLAMA
:
ABK ile imzalanmış olan 10.10.2014 tarihli ek FYYS kapsamında Feniş Alüminyum'a ait Gebze, Kocaeli 13. parseldeki taşınmaz ile ilgili Feniş Grubuna tanınan Vefa/İştira Hakkı'nın kullanılması yönünde çalışmalara ve öngörüşmelere başlanılmıştır.

Cümleten Selamüaleyküm arkadaşlar, uzun bir aradan sonra tekrar merhaba demek isterim. yaklaşık 1 yıl önce Feniş i burda bırakmıştım. hala yerinde duruyor. yukarda gördügüm haberden sonra tekrar 0.35 ortalama ile takibe aldım. ya kısmet diyelim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Nis 2015, 07:38 

Ettiği teşekkür: 1445
Aldığı teşekkür: 210
ay_yıldız_80 yazdı:
FENİŞ ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / FENIS [] 05.03.2015 14:34:12

AÇIKLAMA
:
ABK ile imzalanmış olan 10.10.2014 tarihli ek FYYS kapsamında Feniş Alüminyum'a ait Gebze, Kocaeli 13. parseldeki taşınmaz ile ilgili Feniş Grubuna tanınan Vefa/İştira Hakkı'nın kullanılması yönünde çalışmalara ve öngörüşmelere başlanılmıştır.

Cümleten Selamüaleyküm arkadaşlar, uzun bir aradan sonra tekrar merhaba demek isterim. yaklaşık 1 yıl önce Feniş i burda bırakmıştım. hala yerinde duruyor. yukarda gördügüm haberden sonra tekrar 0.35 ortalama ile takibe aldım. ya kısmet diyelim.

Hoş geldin Ay Yıldız Kardeşim... Senin vesilen ile, sevdiğim bir hoş geldin geldi aklıma paylaşmak isterim izninle.

HOŞGELDİN
Çizebilseydim,
Bahar olacaktı yüzün...
Yazabilsem,
En uzunu şiirlerin...
Olmadı, beceremedim...
Adını duvarlara yazacak çağım da
Çoktan geçti benim.
Yasak sevdamın
Gözaltı tarafı...
Çaresiz,
Seni yüreğimde erittim.
Ama yine de
HOŞ GELDİN
ESKİYEN YÜZÜMÜN YENİ GÜLÜMSEYİŞİ,
Hoş geldin!

Seni olmadığın zamanlarda da sevmiştim
Olmadığın baharlarda da...
Ama hiç bu kadar telaşlanmamıştık.
Beklememişiz üstelik birbirimizi...
Birlikte ıslandığımız yağmurlarımız yok...
Ne kavgalarımızın adı bir olmuş,
Ne "dost" diye baktığımız yüzler...
Ayrı ayrı akmış göz yaşlarımız.
Senin yüzün ağlamaktan yorulmuş...
Ama yine de
HOŞ GELDİN
Hoş geldin!

Bir, yüzün vardı görmediğim,
Bir, sesin...
Hiç duymadığım...
Kokunu çiçeklerle tanımlayamazdım.
Dokunmadım, bilemezdim
Ellerinin beyazlığını.
Hangi şarkının neresinde,
Hangi şiirin en sevdalı sözünde
Çıkacaktın, bilemezdim.
Dilimin ucundaydın hep,
İşte; şimdi düşüverdin!
HOŞ GELDİN
Hoş geldin!

Unuttum, bana ne vakit gelmiştin,
Saklayacaktım seni.
Yüzün gözümde kalacaktı.
Bilmeyecektin böylesine sevildiğini.
Uykusuz gecelerimde büyüyecek,
Sensiz sabahlara uyandığımı duymayacaktın...
Olmayacaktın sıradan...
Eskitmeyecektim sevdamı...
Yoksa yine mi beceremedim?
Ama yine de hoş geldin,
HOŞ GELDİN
Hoş geldin!

Ben, bir bu dağları eskitemedim,
Bir de sana düşmüş yüreğimi...
Gittiğim yolları hiç hesaba katma!
Düşünü görmediğim uykular zaten haram.
Gökyüzünü boyayacak zaman da kalmadı...
Haydi sar kolarını...
"Ayrılık" diyeceğim,
Dilim varmıyor...
Daha yeni söylemiştim;
HOŞ GELDİN
Hoş geldin!

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Nis 2015, 13:47 
ay_yıldız_80

Ramocan kardeşim çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, valla şiirle karşılanmak duygulandırdı beni :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 64 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.