Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 24 Tem 2021, 21:57


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 617 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: GÜNCEL HABERLER
Gönderilme zamanı: 14 Eyl 2013, 11:41 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
Obama'dan ilk Suriye tepkisi
'Varılacak anlaşmanın uygulanabilir olması gerekli'

14 Eylül 2013 Cumartesi, 11:34:32Güncelleme: 11:35:21
Obama'dan ilk Suriye tepkisi Sonra Oku

ABD ve Rusya dışişleri bakanlarının Suriye'nin kimyasal silahlarını teslimi için Cenevre'de yaptığı görüşme sonrası Barack Obama'dan ilk tepki geldi. Obama varılacak anlaşmanın uygulanabilir olması gerektiğini yineledi.

ABD Başkanı Barack Obama, Kuveyt Emiri Şeyh el-Ahmed el-Cebir el-Sabah'la yaptığı görüşme sırasında Suriye konusundaki süreci değerlendirdi.

Diplomatik çalışmalardan sonuç alınacağı konusunda umutlu olduğunu söyleyen Obama, konuya ilişkin alınacak kararın uygulanabilir ve güvenilir olması gerektiğini söyledi.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

Suriye'nin kimyasal silahlardan arınma sürecini Cenevre'de ele alan ABD ve Rusya dışişleri bakanları da, görüşmelere devam etme kararı aldı.

ABD ve Rus heyetlerin, Suriye'nin stoklarındaki kimyasal silah miktarı konusunda anlaşmaya çok yakın oldukları belirtildi.

ABD delegasyonundan yapılan açıklamalara göre, konuya ilişkin çıkarılması planlanan BM kararında, Rusya'nın engel çıkarması nedeniyle "askeri operasyon" seçeneğinin yer almayacağı ifade edildi.

Bu konu ve diğer başlıklarla ilgili kararların taraflar arasında bugün de devam edecek görüşmelerin tamamlanması sonrası duyurulması bekleniyor.

ÜÇLÜ GÖRÜŞME

Konuyla ilgili Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan da bir açıklama geldi. Fransa Dışişleri Bakanlığı, Pazartesi günü Fransız, ABd ve İngiliz dışişleri bakanlarının Suriye konusunu görüşmek üzere Paris'te bir araya geleceğini açıkladı.

'ESAD İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR'

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun da, Suriye lideri Beşşar Esad'ın birçok insanlık suçu işlediğini belirtti. BM Genel Sekreteri Ban ayrıca Suriye'deki kimyasal saldırıya ilişkin raporun ilk sinyallerini verdi.

Genel Sekreter Ban, "Esad, insanlığa karşı birçok suç işledi. Her şey yoluna girdikten sonra, bunun sorumluluğunu da çekeceğinden eminim. Ancak şu an için en önemli şey barışın sağlanması. Diplomasiye ve barışa bir şans verin" diye konuştu.

BM Genel Sekreteri Ban, Suriye'de kimyasal silah kullanımını inceleyen raporun, ülkede kimyasal silah kullanıldığını doğrulayacağına inandığını belirtti.

BM Kimyasal Silah Araştırma heyetinin hazırladığı raporun önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 14 Eyl 2013, 11:46 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
Fed Başkanı Summers mı olacak?
Nikkei gazetesi, Summers'ın Fed başkanı olacağını öngörürken, BNP Paribas, Summers'ın başkanlığının dolar için destekleyici olacağını düşünüyor


13 Eylül 2013 Cuma, 12:30

Fed Başkanı Summers mı olacak?

Japon Nikkei gazetesi, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Fed'in başına geçecek isim olarak eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers'ı seçeceğini yazdı.

Nikkei'in haberinde, ABD Hazine müsteşarı Lael Brainard'ın da Fed Başkan yardımcısı olarak adlandırılacağı belirtildi.

Diğer tarafta BNP Paribas'ın aralarında Steven Saywell'in de olduğu stratejistleri, Summers'ın başkanlığındaki Fed'in, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizine 50 baz puanlık ekleme yaparak, dolar için destekleyici olacağını söyledi.

Fed'in önümüzdeki hafta "kuğuca bir azaltım" planı ortaya koyması hâlinde bile dolardaki düşüşün sınırlı olacağını öngören BNP Paribas ekonomistleri, tahvil alımlarının Eylül'de azaltılmasına yüzde 40 ihtimal veriyor ve tahvil alımlarının Aralık'ta azaltılacağını tahmin ediyor.

BNP Paribas, tahvil alımlarında azaltımın başlaması hâlinde işsizlik oranı eşiğinin yüzde 6.5'ten yüzde 6'ya çekilmesini bekliyor.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 14 Eyl 2013, 11:49 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
Türkiye'ye ihracat yasağı çağrısı

Türkiye'nin endişe yaratan siparişi ne? Kimler ayağa kalktı? Uyarılan ülkeler hangileri?

www.borsagundem.com
14.09.2013 - 09:24

Hatay ve İstanbul’daki protesto gösterilerinde sergilenen polis şiddeti insan hakları örgütlerinden tepki topladı. Türkiye’nin yüz bin biber gazı fişeği ile 100’den fazla zırhlı araç siparişi verdiğine yönelik haberler ise endişe yarattı. Uluslararası Af Örgütü, Brezilya, Hindistan, Güney Kore ve ABD’ye “Türkiye’ye biber gazı ile zırhlı araç sevkıyatını durdur” çağrısı yaptı.
Uluslararası Af Örgütü Türkiye Araştırmacısı Andrew Gardner, “Ölüm ve yaralanmaların tekrar yaşanmasını önleyici adımlar atılıncaya kadar bütün ülkeler Türkiye’ye biber gazı, zırhlı araç ve diğer çevik kuvvet cephane teçhizatı sevkiyatını durdurmalı” dedi. Gardner hükümetlere, Türkiye’ye toplanma özgürlüğüne saygı duyup ihlale yönelik güç kullanımına bir son vermesi için baskı uygulamaları konusunda çağrı yaptı. Polisin barışçıl göstericilere karşı geniş çaplı güç kullanımına dair bağımsız ve tarafsız bir soruşturma gerçekleştirilmediğini ifade eden Gardner, “Avrupa Birliği’nin de dâhil olduğu uluslararası partnerler Türkiye yetkililerinden, aşırı güç kullanımından sorumlu olan kişileri adalet önüne çıkarmalarını ve polisin barışçıl protestolara nasıl cevap vereceğine dair uluslararası standartla uyumlu şekilde bir eğitim almasını sağlamalarını talep etmelidir” dedi. (Taraf)


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 14 Eyl 2013, 12:07 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
23 trilyon dolar korkusu
hurriyet.com.tr / EKONOMİ
14 Eylül 2013

IMF Çin'de büyümenin kredi ile gerçekleşmeye başladığını belirtti. Çin'in kredilerinin 23 trilyon dolarla milli gelirin yüzde 200'üne tırmandığını hatırlatan IMF "Çin büyük risk alıyor, tüm finansal sistemi tehlikeye atıyor" uyarısında bulundu.

Türkiye'de iç talep ve kredilerle büyüme riskine dikkat çekilirken bu konuda asıl tehlikenin Çin'de olduğu anlaşıldı.

IMF'nin G20 ülkelerindeki dengesizlikleri konu alan son raporunda Çin'in büyümesinin tehlikeli yollardan gerçekleştiği vurgulandı.

Çin'in ekonomideki motorlarını kredilerle döndürmeye başladığını vurgulayan IMF raporunda Çin'deki kredilerin beş yıl içinde 9 trilyon dolardan 23 trilyon dolara çıktığı belirtildi. 23 trilyon dolarlık kredi hacminin Çin ekonomisinin büyüklüğünden yüzde 200 daha yukarda olduğunu belirten IMF Çin'in büyüme için farklı bir yol izlememesi durumunda tüm finansal sistem için büyük tehlike oluşturduğunu yazdı.

Çinli yetkililerden yapılan ekonomiyi soğutma ve reform açıklamalarına rağmen Çin'in büyümesini devam ettirmek için özellikle kamu şirketlerini kullandığı belirtiyor.

YATIRIMLAR DA KREDİLERLE YAPILIYOR
IMF aynı zamanda Çin'de aşırı ve efektif olmayan yatırımlar olduğunu da belirtti. Çin'in yatırım oranı milli gelirinin yüzde 50'sine denk geliyor. Çin bu alanda dünya lideri. Ancak bu yatırım oranının da 23 trilyon dolara ulaşan kredileri tetiklediği tahmin ediliyor. IMF raporunda özellikle devlet kurumlarından sağlanan kredilerin bu yöntemle efektif olmayan yatırımlara aktarıldığı belirtilirken geniş bir reform paketine ihtiyaç duyulduğu yer aldı.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 09:46 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
Türkiye genelinde işsiz sayısı 2013 yılı Haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 299 bin kişi artarak 2 milyon 525 bin kişiye yükseldi. İşsizlik oranı ise 0,8 puanlık artış ile %8,8 seviyesinde gerçekleşti. Tarım dışı işsizlik oranı 0,8 puanlık artış ile %11, 15-24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı ise 1,4 puanlık artış ile % 17,1 oldu.
İstihdam edilenler 742 bin kişi arttı
İstihdam edilenlerin sayısı 2013 yılı Haziran döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre 742 bin kişi artarak 26 milyon 319 bin kişiye yükseldi. Bu dönemde, tarım sektöründe çalışan sayısı 81 bin kişi azalırken, tarım dışı sektörlerde çalışan sayısı 823 bin kişi arttı.
İstihdam edilenlerin %24,6’sı tarım, %19,1’i sanayi, %7,4’ü inşaat, %49'u ise hizmetler sektöründe yer aldı. Önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında hizmet sektörünün istihdam edilenler içindeki payı 0,8 puan, sanayi sektörünün payı 0,5 puan artarken, tarım sektörünün payı 1 puan, inşaat sektörünün payı 0,1 puan azaldı.
İstihdam oranı % 47,4 olarak gerçekleşti
İstihdam edilenlerin oranı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,6 puanlık artış göstererek %46,8’den %47,4’e yükseldi.
İşgücüne katılma oranı %51,9 olarak gerçekleşti
Türkiye genelinde işgücüne katılma oranı, 2013 yılı Haziran döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 1,1 puan artarak %51,9 oldu. Aynı dönemler için yapılan kıyaslamalara göre erkeklerde işgücüne katılma oranı 0,8 puanlık artışla %72,5, kadınlarda ise 1,3 puanlık artışla %31,9 olarak gerçekleşti.
Mevsim Etkilerinden Arındırılmamış Temel İşgücü Göstergeleri,
Haziran 2012-2013 Kayıt dışı çalışanlar 2,6 puan azaldı. Haziran 2013 döneminde herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna kayıtlı olmadan çalışanların oranı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 2,6 puan azalarak %37,8 oldu. Bu dönemde, geçen yılın aynı dönemine göre tarım sektöründe sosyal güvenlikten yoksun çalışanların oranı %84,3’den %83,5’e, tarım dışı sektörlerde ise %25,2’den %22,9’a geriledi. Sosyal güvenlik kapsamında olmayan ücretli ve yevmiyeli çalışanların oranı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre 2,2 puan azalarak %20,9 oldu.
Mevsim etkilerinden arındırılmış istihdam sayısı azaldı, işsiz sayısı arttı. Ocak 2013 dönemi ile birlikte mevsim etkilerinden arındırılmış göstergelerin sayısı artırılmış olup, mevcut göstergelere, “çalışılan sektör”, “tarım dışı işsizlik oranı” ve “genç nüfusta işsizlik oranı” da ilave edilmiştir.
Mevsim etkilerinden arındırılmış istihdam edilenlerin sayısında 2013 yılı Haziran döneminde, bir önceki döneme göre 52 bin kişilik azalış, işsiz sayısında ise 15 bin kişilik artış meydana geldi. Mevsimetkilerinden arındırılmış işgücüne katılma oranı bir önceki döneme göre 0,1 puanlık azalış ile %51, istihdam oranı 0,2 puanlık azalış ile % 46 seviyesinde gerçekleşti. İşsizlik oranı ise 0,1 puanlık artış ile % 9,7 oldu. Ekonomik faaliyete göre istihdam edilenlerde en fazla artış 16 bin kişi ile hizmet sektöründe gerçekleşti.

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/issiz ... z2f2WEEpcl


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 09:47 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
ABD Başkanı Obama'nın Fed başkanı adayı olarak düşündüğü isimlerden biri olan Summers, adaylıktan çekildi

ABD'nin eski Hazine Bakanı Lawrence Summers, Fed başkanlığı adaylığından çekilerek, en önemli kararlardan birinde ABD Başkanı Barack Obama ile Demokratlar'ın bölünmesinin önüne geçti.
Hangi sonuç çıkarsa çıksın, bu sürecin kendisi için sert olacağını ifade eden Summerms, Obama'ya yazdığı mektubunda, bu durumun Fed ve yönetim çıkarlarına ve ülkenin devam eden toparlanmasına hizmet etmeyeceğini yazdı.Read more: http://www.finansgundem.com/haber/summe ... z2f2WabFdW


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 12:44 
Çevrimdışı

Kayıt: 30 Nis 2011, 14:02
Mesajlar: 863
Ettiği teşekkür: 576
Aldığı teşekkür: 200
"Tasarı Esad için can simidi olmayacak"

Gözler bu toplantıdaydı

16 Eylül 2013 Pazartesi, 13:24:57Güncelleme: 13:30:44

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Suriye toplantısının ardından Fransa, İngiltere ve ABD dışişleri bakanları Laurent Fabius, William Hague ve John Kerry ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Görüşmede Suriye'nin kimyasal silahlardan arındırılması konusunda güçlü bir BM karar tasarısı hazırlanması konusunda uzlaşma sağlandı. Kerry de, "Tasarı Esad için can simidi olmayacak" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanlığı ofisinden yapılan açıklamada, BM karar tasarısında, bu tasarıda ayrıntılı ve bağlayıcı tarihler yer alması kararlaştırıldı.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, BM Güvenlik Konseyi'ne sunulacak karar tasarısıyla ilgili olarak bu sabah ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague'ı Elysee Sarayı'nda kabul etti. Toplantıya, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius da katıldı.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry de, BM karar tasarısının Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad için "can simidi" olmayacağını belirterek, "Esad bütün meşruiyetini kaybetmiştir" dedi.

"DİPLOMASİ BAŞARISIZLAĞ UĞRARASA..."

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD, Fransa ve İngiltere'nin, Suriye rejiminin kimyasal silahlarının imhası planına tam anlamıyla uymasından başka hiçbir şeye tahammül göstermeyeceklerini, diplomasinin başarısızlığa uğraması halinde de güç kullanımına başvurulacağını söyledi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da ABD'li mevkidaşı John Kerry'nin daveti üzerine Paris'te. Davutoğlu'nun Fransa, ABD ve İngiltere dışişleri bakanlarıyla bir araya gelmesi bekleniyor


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 16:21 
Çevrimdışı
ay_yıldız_80

Kayıt: 20 Eki 2012, 19:26
Mesajlar: 1643
Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
JP Morgan: Güçlü Türkiye
JP Morgan: Güçlü Türkiye

JP Morgan Türkiye raporunda, ülkenin hedeflerini aşacağını yazdı

www.borsagundem.com
16.09.2013 - 15:54
Sonra Oku Arkadaşına Gönder
JP Morgan, Türkiye'nin mali performansını analiz etti. Kuruluş raporunda Türkiye'nin mali performansı güçlü olmacağını ve sürdüreceğini kaydederken hedefleri aşacağını belirtti.
JP Morgan, yılın ilk 8 ayında mali performans bütçe açığının GSYH'nın yüzde 2.2'si olan resmi hedefin altında kalacağını kaydetti.
Dış kırılganlıklara rağmen mali disiplinin devam ettiğini görmenin Türkiye açısından iç açıcı bir durum olduğunu da JP Morgan'ın raporunda yer aldı.

_________________
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 16:21 
Çevrimdışı
ay_yıldız_80

Kayıt: 20 Eki 2012, 19:26
Mesajlar: 1643
Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
Türkiye için tavsiye artırdı
Türkiye için tavsiye artırdı

Credit Suisse EMEA hisse senedi portföyünde Türkiye'nin ağırlığını yüzde 5 underweight'ten yüzde 10 overweight seviyesine yükseltti

www.borsagundem.com
16.09.2013 - 16:44
Sonra Oku Arkadaşına Gönder
Credit Suisse'nin açıklamasında Türkiye'nin EMEA bölgesi hisse senedi portföyündeki ağırlığı yüzde 5 düzeyinde ve underweight tavsiyesinde iken bu ağırlığın yüzde 10 ve overweight seviyesine yükseltildiği belirtildi. Ağırlık artırımı fonlanırken porföydeki nakit ağırlığının yüzde 2.8 seviyesinden yüzde 1.3 seviyesine düşürülerek fonlanacağı ifade edildi.
Kurumun raporunda 4 Eylül tarihinde yapolan değerlendirmede "Türkiye'de alım zamanı geri geldi mi?" sorusunun sorulduğu hatırlatıldı. Bu dönemde Türkiye'de daha boğa piyasası eğilimli bir duruşa kavuşulduğu dile getirildi.
Aradan geçen iki haftadan daha az bir sürenin ardından ortamın değiştiğine inandığını belirten kurum buna yönelik nedenleri şöyle sıraladı:
- Hafta sonu boyunca ABD ve Rusya Suriye'deki kimyasal silahlar konusunu ele aldı ve Suriye'nin kimyasal silahlardan arınması yönünde varılan anlaşmanın ABD'nin bir hava saldırısına gitmesi olasılığını ortadan kaldırdığı dile getirildi.
- Ayrıca hafta sonu boyunca Larry Summers Fed Başkanlığı için adaylıktan çekildi ve bu piyasalarda olumlu yansıma buldu.
- Türk bankacılık seköründe karlar aşağı yönlü düzeltmeye devam etti ve yeni yüksek faiz ortalmı ve düşük kredi büyümesi ortamını daha doğru yansıtıyor.

_________________
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 16:21 
Çevrimdışı
ay_yıldız_80

Kayıt: 20 Eki 2012, 19:26
Mesajlar: 1643
Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
JP Morgan faizde değişiklik beklemiyor
JP Morgan faizde değişiklik beklemiyor

JP Morgan Merkez Bankası'nın faizleri sabit tutmasını bekliyor

www.borsagundem.com
16.09.2013 - 16:50
Sonra Oku Arkadaşına Gönder
JP Morgan tarafından yayınlanan raporda TCMB'nin yarın yapılacak olan Para Politikası Kurulu'na ilişkin değerlendirmeler yer aldı.
TCMB'nin faiz koridorunda değişime gitmemesinin genelin beklentisi olduğu, bununla birlikte bankanın TL'nin değerini desteklemek için başka adımlar atabileceği ifade edildi.
Bu amaçla döviz için rezerv opsiyon katsayısı ve rezerv karşılık oranlarının kullanılabileceği ifade edildi

_________________
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 16:22 
Çevrimdışı
ay_yıldız_80

Kayıt: 20 Eki 2012, 19:26
Mesajlar: 1643
Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
ABD sanayi üretiminden 6 ayın en sert çıkışı
ABD sanayi üretiminden 6 ayın en sert çıkışı

ABD'de sanayi üretimi son 6 ayın en sert yükselişini gerçekleştirerek yüzde 0.4 tırmandı

www.borsagundem.com
16.09.2013 - 16:52
Sonra Oku Arkadaşına Gönder
ABD sanayi üretimi sert yükseldi ABD'de sanayi üretimi Ağustos ayında son 6 yın en hızlı yükselişini gerçekleştirerek ülkede imalatın genişlemeye destek vermeye devam edeceği sinyallerini verdi.
Fabrikalar, madenler ve kamu hizmetlerinde üretim yüzde 0.4 tırmanırken, bir önceki ay yatay bir seyir izlemişti. Bloomberg anketine katılan 85 ekonomistin tahmin medyanı Ağustos ayında yüzde 0.5'lik artış olacağı yönünde gerçekleşti. Toplam üretimin yüzde 75'ini oluşturan imalat ise bu yılın en hızlı yükselişini gerçekleştirdi.
Otomobillerde yaşanan son 6 ayın en hızlı artışı fabrika aktivitelerini de tetikleyerek Ford Motor Co. gibi firmaların fabrika kapasitelerini artırmasını da sağlıyor. Küresel piyasalarda görülen toparlanma ve daha güçlü tüketici talebi de bu yılın başlarında zor zamanlar geçiren sektörde ilerlemeyi hızlandıracaktır.
PNC Financial Services Group kıdemli ekonomisti Gus Faucher, "Bu durumun çoğunluğu otomobil satışlarından kaynaklanıyor. İmalat ekonomiyle kabaca aynı hızda ilerliyor. Avrupa'nın şimdi resesyondan çıkıyor olması bu yılın sonu ve 2014 yılı itibariyle imalatta artışa yardımcı olacaktır" yorumunu yaptı.
Öte yandan bugün açıklanan bir diğer veride New York bölgesi imalatının Eylül ayında beklenenden az genişlediği görüldü. Fed New York tarafından açıklanan endeks 8.2'den 6.3'e geriledi.

_________________
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 16:48 
Çevrimdışı
ay_yıldız_80

Kayıt: 20 Eki 2012, 19:26
Mesajlar: 1643
Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
Flaş! ABD'de donanma üssüne saldırı
Flaş! ABD'de donanma üssüne saldırı

ABD'nin başkenti Washington'da bir donanma üssüne silahlı saldırı düzenlendi

www.borsagundem.com
16.09.2013 - 17:37
Sonra Oku Arkadaşına Gönder
ABD'nin başkenti Washington'da bir donanma üssüne silahlı saldırı düzenlendi. Associated Press saldırı anında binada 3 bin kişinin olduğunu bildirdi.
İlk gelen bilgilere göre Donanma Deniz Sistemleri Komuta Karargahı'nda düzenlenen saldırıda 5 kişinin yaralandı.
CNN'in haberinde ise yaralananların sayısının 10 kişi olduğu bildirildi.
Washington'ın güneydoğusundaki Bolling Hava Üssü de silahlı saldırının ardından kapatıldı.
Ayrıntılar geliyor.

_________________
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 16 Eyl 2013, 18:12 
Çevrimdışı
furkand

Kayıt: 06 May 2011, 23:22
Mesajlar: 724
Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Ettiği teşekkür: 214
Aldığı teşekkür: 169
Türkiye, Suriye'nin helikopterini vurdu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Sınır ihlalinde yapan helikopter Malatya'dan kalkan uçaklarımızca düşürüldü." dedi.Arınç, 2 km sınır ihlali yapan helikopteri Suriye'ye ait helikopeterin, Malatya'dan havalanan savaş uçaklarımız tarafından vurulduğunu açıkladı.

_________________
yatirim tavsiyesi degildir


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Re: HABERLER
Gönderilme zamanı: 18 Eyl 2013, 20:06 
Çevrimdışı
ay_yıldız_80

Kayıt: 20 Eki 2012, 19:26
Mesajlar: 1643
Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
Fed'den tahvil alımı sürprizi
Fed'den tahvil alımı sürprizi

Piyasaların dört gözle beklediği büyük karar açıklandı

www.borsagundem.com
18.09.2013 - 20:21
Sonra Oku Arkadaşına Gönder
Piyasaların dört gözle beklediği büyük karar açıklandı. Fed faizi sabit tuttu, tahvil alımında değişikliğe gitmedi

_________________
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
 Mesaj Başlığı: Cvp: HABERLER
Gönderilme zamanı: 18 Eyl 2013, 20:07 
Çevrimdışı
ay_yıldız_80

Kayıt: 20 Eki 2012, 19:26
Mesajlar: 1643
Ettiği teşekkür: 82
Aldığı teşekkür: 259
canlı yayın izlemek isteyene

http://www.bloomberght.com/tv

_________________
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 617 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Sonraki


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 31 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.