Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 29 Eyl 2020, 12:09

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1511 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 101  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Cvp: ENDEKS YORUMLARI
Gönderilme zamanı: 15 Ağu 2011, 23:42 
castiron

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Endeks hafta başlangıcı ile iyi bir artış yaptı. Salı günü Merkel ve Sarkozy görüşmesi var. Salı günü için endeks beklentisi ne yönde olacak bilgisi olan var mıdır acaba?

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Cvp: Cvp: ENDEKS YORUMLARI
Gönderilme zamanı: 16 Ağu 2011, 21:41 
castiron

castiron yazdı:
Endeks hafta başlangıcı ile iyi bir artış yaptı. Salı günü Merkel ve Sarkozy görüşmesi var. Salı günü için endeks beklentisi ne yönde olacak bilgisi olan var mıdır acaba?

Kendi kendimden alıntı yapayım bari :)
Bugünkü durumu gördük nasıl olsa. Ama merkel-sarkozy görüşmesi pek güzel geçmemiş, vergi kararı alınmış, ardından borsayı biraz karıştırmış. Dow jones ve Nasdaq düşüş yaşamış görünüyor. İnşallah bu bizimkini çok düşürmez. Herkes için hayırlısı olsun inşallah. 9düşün1oyna ve Ahmetgüven10 hocalarımız borsa konusunda belli bir süre temkinli davranacaklarını hatta belli şekillerde uzak duracaklarını bile belirttiler. Mreha, Rehalı gibi hocalarımız şu an devam ediyorlar. Hocalarımızdan beklentilerimiz bizleri gözardı etmeyip gerekli gördükleri konularda mümkün mertebede uyarılarını eksik etmemeleri. Her konuda zaten bilgilerini bizlerden eksik etmiyorlar ama bugünler karışık geçebilecek günler, onlarsız olmaz. Formasyoncu hocam benim takip edip bilgisinden faydalanmaya çalıştığım hocalarımı sıraladım ama sizin çizgilerinizin de ayrı yeri var tabi, nerelere gidebileceğimizi, nerelerde duraklayabileceğimizi vs. çizgileriniz ve yorumunuz ışığında daha bir güzel görebiliyoruz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: ENDEKS YORUMLARI
Gönderilme zamanı: 18 Ağu 2011, 15:00 
castiron

Strateji Menkul Değerler Fon Yönetim Müdürü Bülent Topbaş piyasalarda yaşanan gelişmeleri BORSAGUNDEM.COM için değerlendirdi

www.borsagundem.com

18.8.2011 - 15:24

İMKB bugün negatif açılışın ardından, küresel ekonomide büyümenin yavaşladığı yönündeki endişelerle yurtdışında hızlanan satışlara paralel artan kayıplarla ilk seansta yüzde 2.64 geriledi. Endeksin yüzde 3’ün üzerinde kayıpla 52 bin 538 seviyesine kadar gerilemesinin ardından İMKB’de hızlanan satışlarla yüzde 4’e yakın kayıplar yaşandı. Avrupa borsalarında yüzde 4’ü aşan kaybın ve ABD vadeli hisse senedi piyasalarında da yüzde 2'nin üzerinde kayıpların yaşanması İMKB’de panik havası yarattı.

Strateji Menkul Değerler Fon Yönetim Müdürü Bülent Topbaş piyasalarda yaşanan gelişmeleri BORSAGUNDEM.COM için değerlendirdi.

Avrupa’dan gelen kötü verilerin ve borç sorununun kötü senaryoyu yaklaştırdığını savunan Bülent Topbaş, kötü yönetilen ve gittikçe yayılan borç sorununun kontrolden çıktığına yönelik algılamaların arttığını söylüyor. Piyasalarda yaşanan sert satışların nedeni olarak ikinci resesyonun fiyatlandığını belirten Topbaş, şu öngörülerde bulundu:

“Piyasalar ikinci resesyonu fiyatlıyor. Bundan sonraki veriler bu tabloyu değiştirebilir ya da ECD gevşeme konusunda ileri bir adım atarsa bekli piyasa orada bir soluklanacak. Yoksa bundan sonra felaket senaryosunu fiyatlamaya doğru gidecek gibi görünüyor. Ancak ECD bir adım atarsa veya AB otoritesi siyasi olarak sorumluluklarını kavrayıp müdahale etme konusunda bir irade gösterirse piyasa algılaması bu konuda iyileşirse her şey tersine dönebilir. Şu anda iki tane uç senaryo var. Son gelen data kötü senaryoyu yakına getirdi ve piyasa bunu büyük oranda fiyatlıyor.”

ALTIN 2 BİN DOLARI AŞAR

Piyasalarda yaşanan sert satışlar ile yine yatırımcılar güvenli liman olan altına sığındı. 1.816 dolarla rekor tazeleyen altında yükseliş beklentisi artıyor. “Felaket senaryosu gerçekleşirse hiçbir şeye bakmadan altın alabilirsiniz” diyen Topbaş, altının 2 bin dolar seviyelerini de aşacağını söylüyor.

İMKB’Yİ NASIL BİR SEYİR BEKLİYOR?

Bülent Topbaş İMKB için şu öngörülerde bulunuyor:

“Türkiye ekonomisinin iç dinamikleriyle toparlanması mümkün olabilir. Daha düşük bir büyüme olur. Ancak dış ülkelerdeki daralmadan bizim piyasalarımız elbet etkilenecektir. İMKB’nin kendi iç dinamikleriyle toparlanması çok zor. Çünkü kurumsal yatırımcı tabanı yetersiz. Yabancı ilk önce Türkiye’den çıkıyor. O yüzden dış piyasalarda satış olursa bizim borsamızda aynı zamanda düşer. Ancak bir toparlanma döneminde girerse en hızlı yükselen borsa olur. İMKB’nin diğer ülkelerdeki piyasalara göre daha fazla düşmesinin, TL’nin Dolar ve Euroya karşı değer kaybetmesinin bana göre temel hiçbir sebebi yok. Bunların hepsi panik halinde gerçekleşen satışlar. Bence geçici olacaktır. Avrupa ve ABD’de negatif rakamlar gelmeye başlarsa ve borç sorunu daha da içinden çıkılamaz hale gelirse aşırılıkları yaşarız."

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Ağu 2011, 15:02 
castiron

17 sinde yakalayacak diye kaçtık, 18 inde yakaladı. Ya çıkıp bi kenarda bekleyeceksin yada ses çıkarmadan artacak diye ümitleneceksin.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Ağu 2011, 20:51 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
endeks için teknik analiz incelemelerimi paylaşmak istiyorum.öncelikle fibonacci düzeltme seviyelerinden başlayayım.son üç yılın dip seviyesi olan 20.745 ve yine son 3 yılın tepe seviyesi olan 71.800 seviyeleri esas alınarak yapılan hesaplamalara göre ilk düzeltme seviyesi olan 52.175 seviyesini 08.08.2011 tarihi itibarı ile aşağı kırdık.o günden bugüne endeks 48.450 seviyesinde dip yaptı ve toparlanma çabası içine girdi.bu çalkantılı dönemde diğer düzeltme seviyelerinin de aklımızda olmasında fayda olacağını düşünüyor ve sıradaki düzeltme seviyelerinin 46.210-40.250 ve nihayet son üç yılın dip seviyesi olan 20.745 olduğunu belirtmek istiyorum.yine 08.08.2011-18.08.2011 tarihleri arasında endeksin ikili dip formasyonu oluşturma çabasında olduğunu ve bayrama 49.400-48.500 seviyeleri arasında bir kapanışla girme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum.bu seviyelerde bir kapanış ve ardına yükseliş gerçekleşirse formasyon oluşumu daha net görülmüş olacaktır.bu formasyona göre 54.900 boyun çizgisi olacak ve bu boyun çizgisinin yukarı kırılması ile formasyon teyit edilecektir.ve hedef fiyat öncelikle 61.300 seviyesi olacaktır.birşeyi hatırlatmak isterim;bütün bu yazdıklarım teknik analize dayalıdır.teknik analiz bize kesin bilgiler vermez.öyle olsa hiçkimse kaybetmezdi.teknik analiz bize piyasanın davranış tarzı hakkında ipuçları verir,hisselerin geçmişteki fiyat hareketlerini baz alarak çeşitli indikatörlerle gelecekteki hareketleri hakkında fikir sahibi olmamıza yardımcı olur.endeks için yazdıklarım kendi incelemelerim olup YTD.

Burada yer alan yatirim bilgi,yorum ve tavsiyeleri "Yatirim Danismanligi" kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler,yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Lütfen bu yoruma göre alim-satim yapmayiniz

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Cvp: Cvp: ENDEKS YORUMLARI
Gönderilme zamanı: 19 Ağu 2011, 00:23 
castiron

alpati24 yazdı:
endeks için teknik analiz incelemelerimi paylaşmak istiyorum.öncelikle fibonacci düzeltme seviyelerinden başlayayım.son üç yılın dip seviyesi olan 20.745 ve yine son 3 yılın tepe seviyesi olan 71.800 seviyeleri esas alınarak yapılan hesaplamalara göre ilk düzeltme seviyesi olan 52.175 seviyesini 08.08.2011 tarihi itibarı ile aşağı kırdık.o günden bugüne endeks 48.450 seviyesinde dip yaptı ve toparlanma çabası içine girdi.bu çalkantılı dönemde diğer düzeltme seviyelerinin de aklımızda olmasında fayda olacağını düşünüyor ve sıradaki düzeltme seviyelerinin 46.210-40.250 ve nihayet son üç yılın dip seviyesi olan 20.745 olduğunu belirtmek istiyorum.yine 08.08.2011-18.08.2011 tarihleri arasında endeksin ikili dip formasyonu oluşturma çabasında olduğunu ve bayrama 49.400-48.500 seviyeleri arasında bir kapanışla girme ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum.bu seviyelerde bir kapanış ve ardına yükseliş gerçekleşirse formasyon oluşumu daha net görülmüş olacaktır.bu formasyona göre 54.900 boyun çizgisi olacak ve bu boyun çizgisinin yukarı kırılması ile formasyon teyit edilecektir.ve hedef fiyat öncelikle 61.300 seviyesi olacaktır.birşeyi hatırlatmak isterim;bütün bu yazdıklarım teknik analize dayalıdır.teknik analiz bize kesin bilgiler vermez.öyle olsa hiçkimse kaybetmezdi.teknik analiz bize piyasanın davranış tarzı hakkında ipuçları verir,hisselerin geçmişteki fiyat hareketlerini baz alarak çeşitli indikatörlerle gelecekteki hareketleri hakkında fikir sahibi olmamıza yardımcı olur.endeks için yazdıklarım kendi incelemelerim olup YTD.

Bayrama 49000 le girdik diyelim, şu an 51900 lerdeyiz, geriye 12 gün kaldı. Endeks yarın 49000 e düşüp öyle mi kalacak? dalgalanma yapıp en son 49000 de mi kalacak? yoksa bayrama kadar anca mı düşecek?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Ağu 2011, 04:09 

hayırlı sahurlar arkadaşlar; işallah olamaz ama :DOĞRU HAMLELER İÇİN GERCEKCİ KONUŞMAK LAĞZIM.
kendimizi hazırlamak ve bu yönde pozisyon almamız için endex in 45000 lere değeceğini bilerek davranmalıız. liğderlerin toplantıları artık sonuçsuz kalmaya başladı. piyasalar artık lafla peynir gemisinin yürümeyecegini gördü. bundan sonraki müdahaleler daha güçlü olmalı artık ki.. buda çok zor.kapitalizim çöküyor diyen ünlü analistler var, bunlarda piyasanın moralini pozacak. altın 2000 doları rahatlıkla gececeği kesin olan duyumlar arasında. GOLDPF diye bir altın fonu var; hisse senedi gibi alınabiliyor. kayıplarımızın bir bölümünü burada telafi edebiliriz.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN....

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Cvp: Cvp: Cvp: ENDEKS YORUMLARI
Gönderilme zamanı: 19 Ağu 2011, 04:54 

castiron yazdı:
alpati24 yazdı:

Bayrama 49000 le girdik diyelim, şu an 51900 lerdeyiz, geriye 12 gün kaldı. Endeks yarın 49000 e düşüp öyle mi kalacak? dalgalanma yapıp en son 49000 de mi kalacak? yoksa bayrama kadar anca mı düşecek?

kardeş sen daha önce endeksin aynı seviyede 12 gün kaldığını gördün mü?yani endeksin yarın 49.000 e düşüp bayrama kadar öyle kalması mümkün olabilir mi?elbette ki inişler çıkışlar olacak. ayrıca 12 gün değil 7 gün kaldı.ben kesin cümleler kurmadım,kaldı ki müneccim değilim.

Burada yer alan yatirim bilgi,yorum ve tavsiyeleri "Yatirim Danismanligi" kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler,yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Lütfen bu yoruma göre alim-satim yapmayiniz

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 21 Ağu 2011, 21:10 

yarın için teknik analizden ziyade cuma günü gelen alımların kar realizasyonları olacağını düşünüyorum.ilk seans satış ağırlıklı geçmesi muhtemeldir.ikinci seans tekrar alımlar gelebilir.bayrama yaklaşırken yatırımcıların bayram süresince hissede bekleme olasılığı düşük olacağından bayrama yaklaştıkça satışlar sertleşebilir.YTD.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Ağu 2011, 11:52 
castiron

Yarın SPK toplantısı varmış, cuma günü de FED. Bu toplantıların endeksimize etkisi ne yönde bekleniyor bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Ağu 2011, 08:45 
castiron

Bugün Faizde süpriz bir karar da çıkmaz ise olumlu geçecek gibi inşallah sürpriz bir karar ile karşılaşmayız.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Ağu 2011, 21:29 
castiron

Nasdaq %4.02
Dow %2.8
artışta arkadaşlar yarın Allah izin verirse çok güzel geçecek görünüyor.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Eyl 2011, 20:01 

yarın endekse ilişkin yorumu olan kimse var mı ?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Eyl 2011, 14:57 
9düşün1oyna

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
Borçlu ülkeler deniyor, GSYH'sına göre borç stoğu yüksek ülkeler deniyor ve önümüze sürekli ABD ve Yunanistan çıkarılıyor. Ancak bu, fotoğrafın tamamını görmememiz için eksik ve manipülatif (yönlendirici) bir bilgi. Aslında borç stoğu yüksek, borç stoğu GSYH'sına oranla yine yüksek başka ülkeler de var!

Borç stoğu en yüksek 5 ülkeyi ve borç rakamlarını paylaşıyorum.

1) ABD - 15 trilyon USD
2) Japonya - 14 triyon USD
3) Almanya - 3 trilyon USD
4) İtalya - 2.75 trilyon USD
5) Fransa - 2.50 trilyon USD

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

En son 9düşün1oyna tarafından 07 Eyl 2011, 16:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Eyl 2011, 16:39 
9düşün1oyna

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 161
Fitch, "Türkiye'nın kredi notunun artması, enflasyon ve volatlite olmaksızın yüksek büyümeye bağlı."
Kaynak: http://www.bloomberght.com/turkiye-ekon ... eyle-artar

Merkez Bankası'nın Eylül ayı birinci dönem beklenti anketine göre, yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7,24'e çıktı.
Kaynak: http://www.bloomberght.com/turkiye-ekon ... i-yukseldi

Yani Fitch: Enflasyonunuz yüksek, büyümeniz yüksek, ekonominiz "aşırı ısınmış/ısınacak" diyor. Büyüme oranı yüksekliğini, enflasyonsuz gerçekleştirebilirseniz (daraltıcı maliye ve para politikası uygulayın anlamına gelir) bir değer taşır ve notunuzu artırırız diyor. Ardından TCMB'nin açıklaması: Yıl sonu enflasyon hedef beklentimiz yükseldi.

Sonuç: Bu sene ve gelecek senenin en azından ilk çeyreğinde Fitch'ten Türkiye için not artırımı beklenmemelidir.

YTD.

Burada yazılanlar fikirlerimin doğru, kesin yada isabetli olduğu anlamına gelmez, görüş paylaşımı kapsamındadır yalnızca beni bağlar. Yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1511 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 101  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 30 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.