Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 27 Tem 2021, 23:22


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim


Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 70 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 28 Şub 2017, 08:32 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Emlak Konut GYO Bilanço Analizi (Deniz Yatırım)

Beklentileri Önemli Ölçüde Karşıladı

Emlak Konut 4Ç16'da 236.3 milyon TL net kar açıkladı.
Şirketin karı bir önceki çeyreğe göre %74 geçen yılın aynı dönemine göre ise %56 oranında geriledi.
4Q16 net kar rakamı 293 milyon TL'lik piyasa beklentisinin ve bizim 269 milyon TL'lik beklentimizin kısmen altında kalmasına rağmen yılı yönetimin 1.8 milyar TL'lik beklentisine oldukça yakın bir seviyede, 1,761 milyon TL'de tamamladı.

Emlak Konut için AL olan önerimizi koruyoruz. 4Ç16'da beklentilerin hafif altında kalan net kar rakamının temettü beklentisi üzerinde belirgin bir negatif etkisinin olmayacağını düşünüyoruz. %40 temettü dağıtım oranı ile temettü verimliliğinin %5.9 seviyesinde olmasını bekliyoruz.

Önümüzdeki dönemlerde de bu oranının %5 ve üzerinde kalacağını tahmin ediyoruz.

Şirket bugün saat 17:00'da sonuçlarını değerlendireceği bir telekonferans düzenleyecek.

Hatırlanacağı üzere Emlak Konut 2017 yılında 9,900 adet satış, 8 milyar TL gelir ve 1.8 milyar TL net kar öngördüklerini açıklamıştı. Halihazırda devam eden ve Mart sonunda bitecek olan kampanyanın etkisi ile satış ve gelir beklentilerinde bir değişikliğin olup olmadığı önemli konu başlıklarından birisi olacaktır. Bununla birlikte şirketin 2017 yılında yeni arsa alımı beklentisi de önemli olacaktır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 20:21 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 1157
Ettiği teşekkür: 159
Aldığı teşekkür: 1213
Şirketimizin, Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatı çerçevesinde düzenlenen mali tablolarında yer alan net dönem karı 1.761.276.000,00TL; Vergi Usul Kanunu hükümleri çerçevesinde düzenlenen mali tablolarında yer alan net dönem karı ise 1.761.040.180,39TL olarak gerçekleşmiştir.

Yönetim Kurulumuzun 24.03.2017 tarihli toplantısında, Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatı çerçevesinde düzenlenen mali tablolarında yer alan 1.761.276.000,00 TL tutarındaki net dönem karından, Türk Ticaret Kanunu uyarınca, 88.052.009,02 TL Birinci Tertip Kanuni Yedek Akçe ayrıldıktan sonra kalan 1.673.223.990,98 TL karın; 2016 yılında alınan arsa yatırımlarına ödeme yapılacak olması ve 2017 yılındaki alımı planlanan arsalar dikkate alındığında, dağıtılmayarak, Olağanüstü Yedek olarak ayrılması hususunun Genel Kurul onayına sunulmasına karar verilmiştir.

kap.gov.tr

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 13 Eki 2017, 07:48 
Çevrimdışı

Kayıt: 11 Tem 2012, 09:15
Mesajlar: 1157
Ettiği teşekkür: 159
Aldığı teşekkür: 1213
Eklenti:
ht.PNG
ht.PNG [ 73.5 KiB | 1675 kere görüntülendi ]

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ****
*** BURADA YAZANLARA VEYA YORUMLARA GÖRE HAREKET EDERSENİZ TÜM PARANIZI KAYBEDEBİLİRSİNİZ ***
*** HABER, BİLGİ VE YORUMLARI KENDİ AKIL SÜZGECİNİZDEN GEÇİREREK SON KARARI KENDİNİZ VERİNİZ ***


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 10 Oca 2018, 07:31 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
(Yenileme) Emlak Konut/Kurum: Lüks tesis dönemi bitti, projeler mütevazılaşarak ucuzlayacak


Emlak Konut GYO, 2018 yılında mevcut 5,3 milyar TL değerindeki arsaları içinde, İstanbul Küçükçekmece, Şişli, Bakırköy, Florya, Çekmeköy, Bahçekent’te bulunanları ihale etmeyi planlıyor. Emlak Konut GYO 2017 değerlendirmesini ve 2018 hedeflerini açıkladı.

Geçen yıl 7.7 milyar liralık satış yaptıklarını, bu yılki hedeflerinin de 7.2 milyar lira olduğunu belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, inşaat maliyetlerinin yüzde 25 arttığını, bu nedenle konut yapımında daha mütevazı olunması gerektiğini düşündüklerini söyledi. Lüks tesisler yapmak yerine bundan sonrasında mühendisliğin mimarlığın ve teknik konuların ön plana çıkarılması gerektiğini ifade eden Kurum şöyle konuştu:

“2017 yılında 1,27 milyar TL değerinde arsa alımı gerçekleştirdik. 2017 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz 9 adet gelir paylaşım ihalesini başarı ile tamamladık. Bu ihalelerde yaklaşık 13 milyar TL’lik bir değer oluşturduk. Şirketimiz 2017 yılı içerisinde çeşitli büyük ölçekli projelerini tamamladı. 2017’de teslim ettiğimiz projelerimizdeki satış oranı yüzde 95’i buldu.”

2018 yılında ise teslimi planlanan projelerindeki satış oranında şimdiden yüzde 74 oranını yakaladıklarını kaydeden Murat Kurum, mevcut 5,3 milyar TL değerindeki arsaları içinden, Küçükçekmece, Şişli, Bakırköy, Florya, Çekmeköy, Bahçekent gibi İstanbul’da bulunanları ihale etmeyi planladıklarını söyledi. Kurum, ayrıca Anadolu’da Ankara Saraçoğlu’nda ve Samsun gibi illerde de ihaleler gerçekleştireceklerini belirtti. Değerleri yaklaşık 2,1 milyar TL olan arsalarıyla 10 milyar TL’lik iş hacmi oluşturmayı planladıklarını ve bu çerçevede 2018 için 7,2 milyar TL seviyesinde satış hedeflerini bulunduğunu söyleyen Kurum, “Ayrıca 2018 yılında 830 bin metrekare bağımsız bölüm satışı ve
EKGYO OLARAK TOPLAMDA 2018 YILINDA 1,8 MİLYAR TL NET KAR amaçlıyoruz” dedi.

“Sektör büyümeye devam edecek”


Türkiye nüfusunun yüzde 50’sinin 30 yaşında olduğunu söyleyen Kurum, genç nüfusun ve kentleşmenin etkisiyle her yıl 600 bin konut açığı oluştuğunu vurguladı. Bu bağllamda Kurum Türkiye’de çok büyük altyapı yatırımları olduğunu ve bu anlamda inşaat sektörüyle sanayinin buradaki payının eş zamanlı olarak artığını gördüklerini belirtti. “Sanayi ve inşaatın toplamda GSYH’deki payının yüzde 35 olduğunu ifade eden Genel Müdür Kurum, 2018’in ülkemizde artan güven ortamı ile konut ediniminde yabancılara sağlanan teşvikler sayesinde konut satışları açısından önemli bir yıl olacağına inandıklarını kaydederek sözlerine şöyle devam etti: “2011-2016 yılları arasında Türkiye’ye yapılan 85 milyar dolarlık doğrudan yatırımın yaklaşık yüzde 23’ü gayrimenkul yatırımlarından kaynaklandı. Bu konuda bizlerde yurt dışındaki organizasyonlara katılarak tanıtım ve satış faaliyetlerine devam edeceğiz.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 16 Şub 2018, 10:12 
Çevrimdışı
Endi

Kayıt: 06 May 2011, 11:00
Mesajlar: 1710
Ettiği teşekkür: 1527
Aldığı teşekkür: 2305
EKGYO.

Günlük grafik. 16-02-2018.

TOBO yazı ile işaretlendi.

Kısa ve orta vade FIBO seviyeleri de var.

Kısada düşeni kırmış gözüküyor.

Grafik üzerinde ifade etmeye çalıştım diğer değerlendirme-beklentilerimi.


Eklentiler:
EKGYO-GUNLUK-180216.PNG
EKGYO-GUNLUK-180216.PNG [ 75.41 KiB | 1550 kere görüntülendi ]

_________________
-------
Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, sadece kişisel görüş ve yorumlarımdır.
Senaryolar tamamen hayali ve kurgusal senaryolar olup kimse için al ya da sat tavsiyesi olamaz.
Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 09 May 2018, 17:38 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Emlak Konut GYO Sonuçları (Ziraat Yatırım)Şirket'in 2018 yılının ilk çeyreğindeki net dönem karı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %171 oranında artarak 867,3mn TL'ye yükselmiştir. Bizim beklentimiz 620mn TL iken, piyasa beklentisi 534mn TL yönündeydi. Tahminimizdeki sapmada, satış maliyetlerinin beklentilerimizden düşük gelmesi etkili olmuştur. Kar marjı yüksek gelir paylaşımlı projelerden 1,28milyar TL gelir elde edilirken, bu projelerden brüt kar marjı %67 olarak gerçekleşmiştir. Diğer taraftan, brüt kar da yine aynı dönemler itibariyle %100 oranında artarak 1Ç2018'de 898,3mn TL'ye yükselmiştir. Yılın ilk çeyreğinde net ve brüt kar marjı ise sırasıyla %60 ve %63 olmuştur. Geçen yılın aynı döneminde net ve brüt kar marjı sırasıyla %38 ve %54 idi.

Şirket'in FAVÖK gelirleri 1Ç2018'de 846mn TL gerçekleşerek bir önceki yılın aynı dönemine göre %111,4 oranında artış göstermiştir. FAVÖK marjı ise %58,9 ile yine bir önceki yılın ilk çeyreğindeki %48'in üzerinde gerçekleşmiştir.

Emlak Konut GYO'nun 2018 yılının ilk çeyreğinde düzeltilmiş net borcu 1.507mn TL olmuştur. Şirket'in 2017 yılı yılsonu düzeltilmiş net borcu 1.873mn TL idi.

Emlak Konut GYO 8 Mayıs 2018 tarihi itibariyle, Net Aktif (Varlık) Değerine göre %56 iskonto ile işlem görmektedir. Şirketin Net Aktif Değeri Mart sonu itibariyle 21,1milyar TL'ye ulaşmıştır. Şirket'in son bir yıllık iskonto ortalaması ise %49'dur.

Şirket tarafından geliştirilen projelerde, 1 Ocak - 31 Mart 2018 tarihleri itibariyle, toplamda 1,05 milyar TL (KDV Hariç) değerinde, satışa esas brüt 151,9bin m2 büyüklüğe ulaşan 983 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirilmiştir. Şirket 2018 yılı 1. Çeyrek için; 1,14 milyar TL toplam satış değeri, 144,7bin m2 satılabilir alan büyüklüğü hedefleri olduğunu duyurmuştu. Geçen yılın aynı döneminde bağımsız bölümün satışı adeti 2.481 iken toplam satış değeri 2,37 milyar TL idi.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 10 May 2018, 17:49 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Emlak Konut GYO Sonuçları (Ziraat Yatırım)Şirket'in 2018 yılının ilk çeyreğindeki net dönem karı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %171 oranında artarak 867,3mn TL'ye yükselmiştir. Bizim beklentimiz 620mn TL iken, piyasa beklentisi 534mn TL yönündeydi. Tahminimizdeki sapmada, satış maliyetlerinin beklentilerimizden düşük gelmesi etkili olmuştur. Kar marjı yüksek gelir paylaşımlı projelerden 1,28milyar TL gelir elde edilirken, bu projelerden brüt kar marjı %67 olarak gerçekleşmiştir. Diğer taraftan, brüt kar da yine aynı dönemler itibariyle %100 oranında artarak 1Ç2018'de 898,3mn TL'ye yükselmiştir. Yılın ilk çeyreğinde net ve brüt kar marjı ise sırasıyla %60 ve %63 olmuştur. Geçen yılın aynı döneminde net ve brüt kar marjı sırasıyla %38 ve %54 idi.

Şirket'in FAVÖK gelirleri 1Ç2018'de 846mn TL gerçekleşerek bir önceki yılın aynı dönemine göre %111,4 oranında artış göstermiştir. FAVÖK marjı ise %58,9 ile yine bir önceki yılın ilk çeyreğindeki %48'in üzerinde gerçekleşmiştir.

Emlak Konut GYO'nun 2018 yılının ilk çeyreğinde düzeltilmiş net borcu 1.507mn TL olmuştur. Şirket'in 2017 yılı yılsonu düzeltilmiş net borcu 1.873mn TL idi.

Emlak Konut GYO 8 Mayıs 2018 tarihi itibariyle, Net Aktif (Varlık) Değerine göre %56 iskonto ile işlem görmektedir. Şirketin Net Aktif Değeri Mart sonu itibariyle 21,1milyar TL'ye ulaşmıştır. Şirket'in son bir yıllık iskonto ortalaması ise %49'dur.

Şirket tarafından geliştirilen projelerde, 1 Ocak - 31 Mart 2018 tarihleri itibariyle, toplamda 1,05 milyar TL (KDV Hariç) değerinde, satışa esas brüt 151,9bin m2 büyüklüğe ulaşan 983 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirilmiştir. Şirket 2018 yılı 1. Çeyrek için; 1,14 milyar TL toplam satış değeri, 144,7bin m2 satılabilir alan büyüklüğü hedefleri olduğunu duyurmuştu. Geçen yılın aynı döneminde bağımsız bölümün satışı adeti 2.481 iken toplam satış değeri 2,37 milyar TL idi.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 29 May 2018, 23:16 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Emlak Konut, Dursunköy'deki 3.639.117 m2 büyüklüğündeki arsasının %50 hissesini, 312,5 milyon TL bedelle THY Havaalanı Gayrimenkul Yatırım'a satmak üzere protokol imzaladı

Emlak Konut, Arnavutköy'deki arsasını Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım'a 312.5 milyon liraya sattı.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

Şirketimiz, sahip olduğu, İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Dursunköy mahallesindeki 3.639.117 m2 büyüklüğündeki arsasının %50 hissesini, 312,5 milyon TL+KDV nakit bedelle Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.'ne satmak üzere protokol imzalamıştır.
Söz konusu protokol çerçevesinde, Şirketimizin arsalar üzerinde Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş. ile birlikte, etaplar halinde geliştireceği projelerden elde edilecek "net kazanç", %50'si Emlak Konut'a, %50'si Türk Hava Yolları Havaalanı Gayrimenkul Yatırım ve İşletme A.Ş.'ne ait olmak üzere paylaşılacaktır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 03 Eyl 2018, 18:12 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Emlak Konut Bilanço Analizi (Ziraat Yatırım)


Emlak Konut GYO'nun 2Ç2018'deki net dönem karı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %13,9 oranında azalarak 263,5mn TL olmuştur. Net kar rakamı piyasa beklentisi olan 267mn TL ve bizim beklentimiz olan 278mn TL'ye yakın gerçekleşmiştir. İkinci çeyrek karı ile birlikte Şirket'in 2018 yılının ilk yarısındaki net dönem karı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %80,7 oranında artarak 1.131mn TL olmuştur.

Şirket'in 2Ç2018'deki satış gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre %62,9 oranında artarak 868,7mn TL'ye yükselirken, bu gelirlerden 458,3mn TL'si arsa satışlarından elde edilmiştir. Gelir paylaşımlı projelerden elde edilen gelir 199,3mn TL olurken, bu projelerden elde edilen gelirlerin brüt kar marjı %13 olmuştur. Konut ve ticari ünite satış gelirleri ise 210,9mn TL olurken, bu gelirlerin brüt kar marjı da %41,9 olmuştur. Diğer yandan, Şirket'in brüt karı 2Ç2018'de 373,4mn TL gerçekleşerek bir önceki yılın aynı dönemine göre %7,4 oranında artış kaydetmiştir. Şirket'in 2Ç2018'deki net ve brüt kar marjı sırasıyla %30,3 ve %43 oranında gerçekleşmiştir. Bir önceki yılın aynı çeyreğinde net ve brüt kar marjı sırasıyla %57,4 ve %65,2 idi. FAVÖK ise 2Ç2018'de 295,7mn TL ile bir önceki yılın aynı dönemine yakın gerçekleşirken, FAVÖK marjı %34 ile geçen yılın aynı döneminin altında kalmıştır.

Emlak Konut GYO 31 Ağustos 2018 tarihi itibariyle, Net Aktif (Varlık) Değerine göre %67 iskonto ile işlem görmektedir. Şirketin Net Aktif Değeri Haziran sonu itibariyle 21,2 milyar TL'ye ulaşmıştır. Şirket'in son bir yıllık iskonto ortalaması ise %55'tir. Diğer taraftan, Şirket aynı tarih itibariyle 0,54x PD/DD ve 3,09x F/K oranıyla işlem görmektedir. Bu çarpanlarla Emlak Konut GYO hisseleri son bir yıllık ortalama F/K'sı olan 5,34x'in ve son bir yıllık ortalama PD/DD'i olan 0,74x'in altında işlem görmektedir.

Emlak Konut GYO'nun 2018 yılının ikinci çeyreğinde düzeltilmiş net borcu bir önceki çeyreğe göre 339mn TL artarak 1.846mn TL'ye yükselmiştir.

Emlak Konut GYO'nun heedef hisse fiyatını, 2018 yılı ilk yarı gerçekleşmelerinin ardından tahminlerde yapmış olduğumuz değişiklikler ve güncellemelere bağlı olarak, 3,08TL'den 2,60TL'ye indiriyoruz. Ancak daha önceki "EKLE" önerimizi koruyoruz

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 24 Ağu 2020, 07:29 
Çevrimdışı

Kayıt: 04 May 2011, 20:07
Mesajlar: 728
Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 123
ZIRAAT YATIRIM EKGYO 2.CEYREK SONUCLARI
Eklenti:
ekgyoziraat.JPG
ekgyoziraat.JPG [ 157.82 KiB | 677 kere görüntülendi ]

_________________
KESINLIKLE YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR....
Twitter @hissetuyolari


Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 70 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.