Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 22 Kas 2017, 22:16

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: AKBYO Ak B. Tipi Yat.Ort.
Gönderilme zamanı: 10 Nis 2012, 09:08 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
MReha yazdı:
melmes yazdı:
Sn Mreha, acaba hissedeki detaylar belli oldumu? Sanirim defter degeri 2.27. Buda benim tahminimce Cagri olusmassa hissenin bekleyecegi yerler gibime geliyor. Eger cagri olusursa bir Netas örnegi görme sansimiz varmi? Eger var ise bunun icin süre senaryomuz varmi Sizce?

Ayriyeten buradaki diger üye arkadaslarimizin Sizin ve benim yorumlarimiza bakarak bu hissede Alim yapmalarini istemem. O yüzden herkes kendi kararini vermeli. Ben riski sevdigim icin girdim. Kazanirsamda kendi cebime, kaybedersemde kendi cebime. Bence yazilarimiza dikkat edelim, ileride kimse Zirlamasin :).

Bilgileriniz icin tesekkür ederim.

Bu işler süre alacaktır. SPK izinleri, hisse devirleri, tic.sic. onayları, GK lar vs derken bir süre gerekir. Ne kadar sürer bilemem ama en az 10-15 gün dür. Çağrı için de ancak ondan sonraki zamana bakmak gerekir. Kesin olmamakla birlikte 1-2 ayı bile bulabilir. Hemen 3-5 güne bir şey beklememek gerekir bence. Ancak speklerin tavrı da önemli, işlemler tamamlanınca 2.20 seviyelerine çekip orada bekletebilirler. Bunların hepsi olasılıklar.

HOCAM iiii guzel diyorsunuzda bu gelismelerin EGCYH ye faydasi olmicak mi sirketi alan egcyh degilmi sanki unutulmaya baslandi sanki egcyh ile isimiz bitti gibi konusulur oldu...egcyh den alcagimizi aldikta sira akbyo ya geldi.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Nis 2012, 09:35 
MReha

Ettiği teşekkür: 281
Aldığı teşekkür: 1771
artun yazdı:
MReha yazdı:
melmes yazdı:
Sn Mreha, acaba hissedeki detaylar belli oldumu? Sanirim defter degeri 2.27. Buda benim tahminimce Cagri olusmassa hissenin bekleyecegi yerler gibime geliyor. Eger cagri olusursa bir Netas örnegi görme sansimiz varmi? Eger var ise bunun icin süre senaryomuz varmi Sizce?

Ayriyeten buradaki diger üye arkadaslarimizin Sizin ve benim yorumlarimiza bakarak bu hissede Alim yapmalarini istemem. O yüzden herkes kendi kararini vermeli. Ben riski sevdigim icin girdim. Kazanirsamda kendi cebime, kaybedersemde kendi cebime. Bence yazilarimiza dikkat edelim, ileride kimse Zirlamasin :).

Bu işler süre alacaktır. SPK izinleri, hisse devirleri, tic.sic. onayları, GK lar vs derken bir süre gerekir. Ne kadar sürer bilemem ama en az 10-15 gün dür. Çağrı için de ancak ondan sonraki zamana bakmak gerekir. Kesin olmamakla birlikte 1-2 ayı bile bulabilir. Hemen 3-5 güne bir şey beklememek gerekir bence. Ancak speklerin tavrı da önemli, işlemler tamamlanınca 2.20 seviyelerine çekip orada bekletebilirler. Bunların hepsi olasılıklar.

HOCAM iiii guzel diyorsunuzda bu gelismelerin EGCYH ye faydasi olmicak mi sirketi alan egcyh degilmi sanki unutulmaya baslandi sanki egcyh ile isimiz bitti gibi konusulur oldu...egcyh den alcagimizi aldikta sira akbyo ya geldi.

Holding'in harekete geçebilmesi için bu işin olmasını bekliyorduk. Şimdi her iki hissede de Tan Egeli'nin atacağı adımlara bakıyoruz. Mantıklı bakarsak AKBYO nun süreci ile, EGCYH nin de yükseliş trendine girmesi gerekir.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Nis 2012, 14:25 

Ettiği teşekkür: 108
Aldığı teşekkür: 18
Merhaba dostlar,
öğleden önce de sonra da talimat verdim fakat bir türlü alamıyorum neden acaba?? Bir kısıtlama mı varki

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Nis 2012, 11:03 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Sayın Hissetuyolari.com
bugün sabah saatlerinde, sayın MReha'nın Akbyo sayfasında
bir mesaj yazıp kendisinden yorum rica etmiştim fakat bir süre sonra
mesajımın silindiğini farkettim nedenini öğrenebilirmiyim lütfen...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 18 Nis 2012, 11:10 

Ettiği teşekkür: 413
Aldığı teşekkür: 173
M_ntş yazdı:
Sayın Hissetuyolari.com
bugün sabah saatlerinde, sayın MReha'nın Akbyo sayfasında
bir mesaj yazıp kendisinden yorum rica etmiştim fakat bir süre sonra
mesajımın silindiğini farkettim nedenini öğrenebilirmiyim lütfen...

Onu kendisi Aciklarsa daha iyi olur. Kendisi tarafindan silinmistir. Ayriyeten o Baslik sürekli kilitlidir. Fakat kendileri acik unutmustur. Normalde sadece kendileri o basligi yazmaktadirlar. Sanirim Size buradan veya basligindan cevap verecektir.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Cvp: AKBYO Ak B. Tipi Yat.Ort.
Gönderilme zamanı: 23 May 2012, 07:01 

Ettiği teşekkür: 64
Aldığı teşekkür: 40
sevgili Mreha kardeş sana egcyo sayfasından ulaşamadığım için buraya yazıyorum. egcyo da sana karşı yazılan gereksiz ve olumsuz yorumlardan dolayı uğramadığını biliyorum egcyo da o kadar zararda olmama rağmen biliyorum birgün güzel günler gelecek senin tabirinle uzun vadede hiç kaybedilecek bir kağıt değil ama en azında ufak bir yorum arkadaşlar sabredin uzunda sıkıntı yok gibi yazılarınız bize bu zor günlerde derman oluyor.bu zor günlerde yazılarına yorumlarına ihtiyacımız var.şimdiden yorumların için teşekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 22 Haz 2012, 10:35 
engelse

Ettiği teşekkür: 98
Aldığı teşekkür: 92
Sn.Üyelerimiz, SOHBET KÖŞE" miz adlı başlığımız açılmıştır.. Siz değerli üyelerimizin bilgisine arz olunur..Ne isterseniz var? En azından bir göz atınız.. Buyrun linki : viewtopic.php?f=44&t=568&start=210
syg

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 03 Tem 2012, 21:05 

Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 574
MReha yazdı:
melmes yazdı:

Bugün elimde olan Netas larimi zararina realize ederek. 2.21 den AKBYO aldim. AKBYO da cagri olusmasi gerektigini düsünerek bir de Sn Mrehanin bu konuda düsüncesini aldiktan sonra bu karari verdim. Netasda duruma göre tekrar pozisyon acarim. Herzaman kar edilmez, bazende benim gibi kol kesilir :). YTD

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2012, 10:28 
MReha

melmes yazdı:
MReha yazdı:
melmes yazdı:

Bugün elimde olan Netas larimi zararina realize ederek. 2.21 den AKBYO aldim. AKBYO da cagri olusmasi gerektigini düsünerek bir de Sn Mrehanin bu konuda düsüncesini aldiktan sonra bu karari verdim. Netasda duruma göre tekrar pozisyon acarim. Herzaman kar edilmez, bazende benim gibi kol kesilir :). YTD

AKBYO'nun devri tamamladı. Egeli 2.26 civarı çağrı fiyatı ile SPK ya başvuracağını açıkladı. SPK ya bu rakamı ya da daha üst bir rakamı çağrı için belirler ve hisse en az o rakam olmak üzere daha üst bir seviyeye taşınır. Ardından Egeli'nin bu şirketi ne için aldığını anlayacağız. Aynı statüde bir YO olarak da kalabilir ama bence bu düşük olasılık. Çünki, Menkul YO ların artık pek bir işlevi kalmadı , herkes elinden çıkartıyor, YKBYO da satışta ve Egeli kendi elindeki MYO yu da geçen yıl GSYO ya çevirdi (EGCYO). Bu durumda AKBYO 'nun da bir girişim sermayesine dönüştürülmesi çok daha akla yatkın ve büyük olasılık olarak görünüyor. Sanırım önümüzdeki 1-2 aylık süreçte AKBYO çok farklı bir konumda olacaktır diye düşünüyorum. Şu aşamada bir süreç başlıyor ve sonucunu hep birlikte göreceğiz. Herkese bol kazançlar.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Cvp: AKBYO Ak B. Tipi Yat.Ort.
Gönderilme zamanı: 11 Tem 2012, 17:19 

11/07/2012 17:46
***EGCYH* *AKBYO***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***EGCYH******AKBYO***EGELİ & CO YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Abdi İpekçi Cad.Azer İş Merkezi No:40 K.6 D:16-17 34367 Harbiye Şişli/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 343 06 26/0 212 343 06 27
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:03.07.2012 tarihli özel durum açıklamamızda belirttiğimiz üzere Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:IV No:44 sayılı "Çağrı Yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliği" kapsamında Ak B Tipi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin borsada işlem gören hisselerin sahibi ortakların paylarıyla ilgili zorunlu çağrıda bulunma izninin alınması için 11.07.2012 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Eyl 2012, 10:16 

Sayın Mreha gecen hafta Portföyüme EGLYO aldım tekrar. Grafikleri Al beni al beni dedi. Bu konuda bir yorumunuz varmı?

Tesekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Eyl 2012, 10:46 
corcparlak

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
SERMAYE PIYASASI KURULU (SPK) HAFTALIK BULTENI`NDE YAYINLANAN TABLODA YER ALAN
BILGILER SOYLE:

ORTAKLIGIN UNVANI: EGELI & CO B TIPI MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIGI A.S.(*)

ONCEKI KAYITLI SERMAYE TAVANI (TL): 40.000.000

TALEP EDILEN SERMAYE TAVANI (TL): 300.000.000

ODENMIS VEYA CIKARILMIS SERMAYESI (TL): 18.000.000

NOT: (*) SIRKET’IN AYNI ZAMANDA MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIGI STATUSUNDEN CIKIP
GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGINA DONUSUM BASVURUSU DA BULUNMAKTADIR.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Eyl 2012, 13:24 
MReha

corcparlak yazdı:
SERMAYE PIYASASI KURULU (SPK) HAFTALIK BULTENI`NDE YAYINLANAN TABLODA YER ALAN
BILGILER SOYLE:

ORTAKLIGIN UNVANI: EGELI & CO B TIPI MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIGI A.S.(*)

ONCEKI KAYITLI SERMAYE TAVANI (TL): 40.000.000

TALEP EDILEN SERMAYE TAVANI (TL): 300.000.000

ODENMIS VEYA CIKARILMIS SERMAYESI (TL): 18.000.000

NOT: (*) SIRKET’IN AYNI ZAMANDA MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIGI STATUSUNDEN CIKIP
GIRISIM SERMAYESI YATIRIM ORTAKLIGINA DONUSUM BASVURUSU DA BULUNMAKTADIR.

Bu çalışmalara paralel olarak EGLYO bir atılım gösterebilir, izlenmesinde fayda var.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 19 Eyl 2012, 13:34 
corcparlak

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
teşekürler mreha bey. ben altına takibe almalımıyız diye sormayı düşünürken bu bildiriyi göndermiş oldum. içimden sizden birşeyler karalamanızı bekliyordum.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 20 Eyl 2012, 13:17 

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 14
Hissetuyolari.com yazdı:
VIP ÜYELİK HAKKINDA
Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.