Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 22 Kas 2017, 22:16

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: AKBYO Ak B. Tipi Yat.Ort.
Gönderilme zamanı: 06 Nis 2012, 18:00 

Ettiği teşekkür: 90
Aldığı teşekkür: 574
MReha yazdı:
Arkadaşlar,
Vallahide billahide "ben şu hisseyi aldım" demeye korkuyorum. Geçen yıl Rheag de olduğu gibi ters köşe olunursa kimsenin zararının müsebbibi olmak istemiyorum. Sanırım hafta sonu daha net yorumlar yapabiliriz. Saygılar, bol kazançlar, :)

Sn Mreha, aslinda hic korkmayiniz. Hisse aldiginizda o Sizin kendi riskinizdir ve sadece Sizi baglar. Mesala ben dün akbyo yu 1.88 den aldigimda, bu hisseyi aldim dedim. Kimseyede Al demedim. Birkac arkadas soru sordu vadesi nedir veya hangi formasyonlar var diye. Kendimce bildigimi söyledim ve tahmin ettigimi dile getirdim. Bunun benim senaryom oldugunu ve tutmayacagini dile getirdim. Bana deselerdeki bizde alalimmi. Beni ilgilendirmez, o Sizin bileceginiz bir is derdim. Ben Sizin iyi bir takipcinizim. Her yazdiginiz yaziyi 10 defa okuyup, oradan kendime özet cikariyorum. Bence her yazinin iyi anlasilmalidir. Bugüne kadar kimseye herhangi bir hisseyi alin veya Satin dediginizi görmedim. Soru soruldugunda Sizin kendi risk katsayiniza göre beklediginizi söylediniz veya beklemediginizi. Bununda Sizin riskiniz oldugunu ilettiniz. Herkesin kendi durumuna göre degerlendirmesi gerektigini defalarca belirttiniz.

Lütfen bundan sonra takip ettiginiz hisseler olursa bizimle paylasiniz.

Tesekkürler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Nis 2012, 18:02 

rhealı yazdı:
sn.Melmes, sn.MReha,

Tek başınıza kazanmak yok. :) Ben de yavaştan giriş yaptım bakalım. Hayırlısı. Hem egcyh de, hem de burada kazanırız umarım.

Sn Rheali, hosgeldin. Seni burada görmek cok güzel. icimden geciriyordum birde bu hissede Grafikci olsaydida, hisse hakkinda Grafiksel bilgi edinsek diyordum. Rica etsem gelismeler göre sürekli grafiksel yorum yaparmisiniz. Bence riskli bir hisse, hem cok karli olabilir, hemde zararli. Benim kanatimce %55 e , %45 gibi. Umarim karli cikariz :)

Sagolun

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Nis 2012, 20:25 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
P.tesi bende almayı dusunuyorum. alım ıcın hala uygun bır sevıyede acaba?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Nis 2012, 23:03 
fzcan

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 23
arkadaşlar bu hisse yi almanıza sevindim...ben almadım ama en azından artık reytingi olan bir topik olur tahminimce...selamlar....

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 06 Nis 2012, 23:19 
Bu hisse hakkında en iyi Melmes cevap verirdi sanirim.fakat netaş topiginde haklı olduğu halde iki dengesizin yüzunden üçgun ceza aldı.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Nis 2012, 10:18 
MReha

Ettiği teşekkür: 281
Aldığı teşekkür: 1771
Son portföy değeri 2.27 görünüyor, demekki 2.14-2.27 arası bir rakam olacak.
Bence cevaplanması gereken soru, Tan Egeli'nin AKBYO yu ne yapacağıdır. 2.20 civarlarında bir çağrı olacaksa ( ki çağrı zorunluluğu var) , çağrıdan almamak için hissenin yeteri kadar güvenli seviyelere (Netaş ve Rheag örneklerinde olduğu gibi) çıkartılması söz konusu olabilir. AKBYO yu da bir GSYO haline getirebilir çünki EGCYO tarım temasıyla çok kısıtlı kaldı . Bu da yeni maceralar anlamına gelebilir. Velhasıl önümüzdeki dönem bu hisseler için hareketli geçecektir diye düşünüyorum. İlk aşamada satış işlemlerinin bitmesini bekleyeceğiz. Haftaya bir çok bilinmeyen aydınlanabilir. Kısa vadede hedefin, şirketin satış fiyatı olabileceğini düşünüyorum. Saygılar.

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Nis 2012, 10:55 
fzcan

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 23
bu akbyo ne iş yapar arkadaşlar....izah edermisiniz....yani iş alanı nelerdir gibi...selamlar...

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Nis 2012, 11:36 
MReha

fzcan yazdı:
bu akbyo ne iş yapar arkadaşlar....izah edermisiniz....yani iş alanı nelerdir gibi...selamlar...

AKBYO, bir MENKUL değer yatırım ortaklığı. Bankaların yatırım fonları gibi çalışır. Hisse alır satar, hazine bonusu, tahvil , repo , vadeli vs gibi yatırım enstrumanları ile parayı değerlendirip , haftalık portföy değer tablosu yayınlayarak kâr durumunu gösterir. Yatırımcı da hisselerde oynamak istemiyorsa ve parasını bankada fonda değil de borsada tutmak istiyorsa bu tip yatırım ortaklıklarının hissesini alır ve şirketin en iyi hisse yatırımları ile endeksi doğru koklayıp en iyi mali yatırımları yapmasına dua ederek bekler. Borsada bir kaç tane B-Tipi Menkul Yatırım Ortaklıkları var ama son 1-2 yıldır konjonktür gereği hiç bir getirileri yok çoğunlukla zarardalar. Bankalar da bu şirketlerini rölantiya aldılar, artık kendilerine de bir yük olan bu şirketlerden kurtulmaya çalışıyorlar. Egeli'nin bir Menkul Yatırım Ortaklığına (MYO) ihtiyacı olduğunu sanmıyorum, sonuçta bir anlamda işlevsiz şirketler. Ancak, hali hazırda borsada kote, halka açık ve bir GSYO ya dönüştürülmeye en uygun durumdalar. Bence Egeli bu şirketi hemen bir Girişim Sermayesi (GSYO) haline getirebilir. Böylece, Rheag, Gözde , vs. gibi bir genel amaçlı GSYO olacaktır. Egcyo tarım temasıyla kısıtlı kaldığından ve tarım konusu uzun vade gerektirdiğinden kısıtlı kaldı. Egeli, bunu bir genel amaçlı GSYO ya dönüştürebilir. Bunun da , Egeli gurubunun önünü açacak bir girişim olması büyük olasılık. Bakalım göreceğiz. Önümüzdeki kısa dönemde oldukça hareketli günler olacağı aşikar. Herkese bol kazançlar. :)

Bu yazılanlar varsayımlara dayalı hayali senaryolardır. Hiç bir kesinlik yoktur ve yatırım tavsiyesi değildir. Bir hissede kâr ettiğiniz anda satmamanın sorumluluğunu bana yüklemeyiniz. Bu yorumlara göre hareket ederseniz zarar edebilirsiniz.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Nis 2012, 14:04 

Ettiği teşekkür: 1
Sn MReha, EGCYO girişim sermayesine geçiş yaparken neden tarım temasını kullanarak kendini kısıtladı? böyle bir zorunluluk mu vardı? En başta genel amaçlı GSYO olarak geçiş yapılmamasını anlayamıyorum. Genel amaçlı bir gsyo nun tarımla uğraşmasına da bir engel yok.
Bu durum biraz kafamı karıştırdı, anlam veremedim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 07 Nis 2012, 14:57 
MReha

assener yazdı:
Sn MReha, EGCYO girişim sermayesine geçiş yaparken neden tarım temasını kullanarak kendini kısıtladı? böyle bir zorunluluk mu vardı? En başta genel amaçlı GSYO olarak geçiş yapılmamasını anlayamıyorum. Genel amaçlı bir gsyo nun tarımla uğraşmasına da bir engel yok.
Bu durum biraz kafamı karıştırdı, anlam veremedim.

Egeli Holding'in web sayfalarını incelerseniz, Tan Egeli'nin çevreci, tarıma öncelik veren ve tarımı çok önemli bulan bir yapıda olduğunu göreceksiniz. Sanırım bu yapısı onu öncelikle tarıma yönelmeye itti. Bir konuda (tarım) uzman bir şirket kurarak o alanda tek büyük olmayı hedeflediği gibi bir durum görünüyor. Bu hedef aslında oldukça mantıklı, tarım ve gıda en az petrol kadar stratejik bir sektör. Ancak , Türkiye'nin tarımdaki en büyük sorunu, on yıllar içinde, neredeyse bütün tarım arazilerinin, miras yoluyla parçalanması ve bölük pörçük , küçün alanlar haline gelmesi. Bir girişim sermayesi olarak, dişe dokunur yatırımlar yapabilmek için büyük arazilere ihtiyacınız var. Derli toplu, bir arada , birleştirilmiş büyük alanlara yatırım yaparsanız ekonomik getiriler elde edebilirsiniz. Ancak, bu bölümüş yapı nedeniyle büyük ve yatırım yapılabilir arazi bulmakta, ya da makul rakamlarla arazi almakta güçlük çekersiniz. Arazi alır ya da kiralarken, beş kişi ile anlaşırsınız, bu duyulur, birden 3 kuruşluk tarlalar altın gibi değerlenir ve çok yüksek rakamlar istenmeye başlanır. Sonuçta hiç kimsenin tarlasını alamazsınız. Türkiye'de , parçalanmış tarım arazilerinin birleştirilmesi yönünde köklü bir tarım reformu olmadan da bu iş zor görünüyor. 1000 dönüm arazi bir yerde, 500 ü, başka yerde, 2000 i farklı bir yerde alarak derli toplu, kazançlı ve ele gelir bir tarım yatırımı yapamazsınız. Bu konuda Tan Egeli belki iyimser düşünerek yola çıkmış olabilir ama hem sermaye-para-iş dünyasının dilinden anlamak, hem de çifçi ve köylünün dilinden anlayarak tarımı bilmek gerekiyor. Bu nitelikte işletmeci, kuruluş ve kişiler bulmak da çok zor. EGCYO ilk etapta bunları hesaplamamış, hesapladıysa da uzun (3-5 yıl) vadeyi göze almış görünüyor. Bu nedenlerle , enerji, bilişim, imalat, sağlık vs. gibi her konuda yatırım yapabilecekleri genel amaçlı bir GSYO ya ihtiyaçları var gibi duruyor. Hayatta her şey para değildir, iş adamları da idealleri yolunda adımlar atarlar. EGCYO nun önümüzdeki dönemlerde çok iyi yerlere gelebileceği de aşikar. Ama bir yandan da yatırım yapılarak büyütüldüğünde çok para kazandırabilecek, değişik sektörlerde çok sayıda şirket var. Bunları kaçırmak istemediklerinden ikinci bir GSYO olabilir. Ayrıca bir GSYO nun yatırımlarda kullanacağı para sadece ortaklardan gelmez. Bu tip GSYO ların kullanabileceği, yurt dışında çok sayıda büyük fonlar var, bu finasman olanakları ve özel teşvikler birden fazla GSYO ile bile kumanızı cazip hale getirir. Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz. >Saygılar.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Nis 2012, 03:34 

2 marttaki yazım. egcyh o gün 1.05 i görüp 1.02i kapamış, akbyo 1.68 imiş bugun 2.06 Malesef bu alım bizi kötü etkileyecektir, neden mi? egeli oyuncalarıyla tek tek oynamayı sever. Daha önceki yükselişlere bakın biri giderken diğeri arkasından bakmış ,egcyo ve egcyh hiçbir zaman birlikte yüksek primler vermemiş.Şimdi yeni bir kardeşimiz oldu , ilgi onun üzerinde olacaktır . Kasadaki tüm nakit zaten satın almaya gidecek, sonra çağrıya nakit kalmayacağı için yükseltmek zorunda kalacak akbyo yu daha önce bu 2 hissede olduğu gibi hikayeler başlayacak, mesela ben akbyo uzaya dayalı girişim sermayesi yapacağım diyecek anlatmaya başlayacak , yakındır dünyada yer kalmadı diyecek oradan toparlayacağız arazileri binalar yapacağız diyecek:) ismini değiştirecek , sonrada asıl yatırımı ky'ye yaptığı ortaya cıkacak ,3-3.5-4 artık ne fiyat düşünüyorsa.egcyo egcyh den sonra akbyo yatırımcıları çıkacak ortaya bugun 2-3 sayfa olan akbyo topiciği 100leri devircek hep aynı serzenişle, 2-3 senedir buradayız nerede yatırım , %70 %50 %80 zarardayız diye...Bana sorarsanız sen niye akbyoda değilsin diye eh kardeşim gel sen sat %80 zararla malını kolay değil...üstadlara bu sefer katılıyorum çağrıdan kaçmak için bırakmaz egeli bu fiyatlarda akbyoyu.3 kardeş arasında hikaye burada kopacak . Egcyhde parada kalmadı zaten bedelli, tahsisli olmazsa yatırım beklemek hayal oldu. Yaparsa yatırımı akbyo üzerinden yapacak, para artık burada ..

ongunnn yazdı:
Sn acemi eleştri almamak için ben en iyi ihtimalleri yazdım, çünkü bu 3 yatırımın(santral,ykbyo,akbyo) yapılabileceğini söylüyorlar, ben bunun imkansız olduğunu düşünüyorum.Ancak tekrar bir bedelli ile kaynak yaratılırsa olabilir. Sizinde dediğiniz gibi %70 lik kısmı 28.5 milyona malolacak, birde bunun çağrı zorunluluğu var. Kasamızdaki para buna bile yetmeyebilir. Zaten 2 yo ortaklığı vardı egelinin birini yatırım holding yapıp yatırım ortaklığına talip olması çok gereksiz...Nedeni çok basit açıp herkes bakabilir aylardır 1.10larda sürünen akbyo ne hikmetse 1 ayda 1.65e geliyor ve bu haber düşüyor, sn egeli başka hesaplardan gizli kapaklı bu hisseyi bir güzel toplayıp %60 kar yaptıktan sonra , görüşmelere başladık haberini yolluyor sonra tahtaya hücüm ve 1.80 civarı tavan, orada topladığı malı dağıtıyor(aynı olay ykbyoda gerçekleşti). Zaten vurgunu yapmış alsada olur bundan sonra almasada. Bu arada satışın gerçekleşeceğini düşünen biri gider akbyo alır 1.68 şimdiki fiyatı çağrı ise en az 2.25 olacak güzel kar.. Bu şirkete bir y.o almak ne katar koskoca bir sıfır....Diyolarki risk sermayesi e kardeşim holdinge dönüştüreceğine o zaman baştan risk sermayesi kursaydın......

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Nis 2012, 22:06 

mreha bey özel olmaz ise akbyo da kı malıyetınız acaba kaçtır?

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Nis 2012, 22:07 

mreha bey özel olmaz ise akbyo da kı malıyetınız acaba kaçtır? soylemezsenız de canınız sağ olsun :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Nis 2012, 08:15 

Sn Mreha, acaba hissedeki detaylar belli oldumu? Sanirim defter degeri 2.27. Buda benim tahminimce Cagri olusmassa hissenin bekleyecegi yerler gibime geliyor. Eger cagri olusursa bir Netas örnegi görme sansimiz varmi? Eger var ise bunun icin süre senaryomuz varmi Sizce?

Ayriyeten buradaki diger üye arkadaslarimizin Sizin ve benim yorumlarimiza bakarak bu hissede Alim yapmalarini istemem. O yüzden herkes kendi kararini vermeli. Ben riski sevdigim icin girdim. Kazanirsamda kendi cebime, kaybedersemde kendi cebime. Bence yazilarimiza dikkat edelim, ileride kimse Zirlamasin :).

Bilgileriniz icin tesekkür ederim.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Nis 2012, 09:01 
MReha

melmes yazdı:
Sn Mreha, acaba hissedeki detaylar belli oldumu? Sanirim defter degeri 2.27. Buda benim tahminimce Cagri olusmassa hissenin bekleyecegi yerler gibime geliyor. Eger cagri olusursa bir Netas örnegi görme sansimiz varmi? Eger var ise bunun icin süre senaryomuz varmi Sizce?

Ayriyeten buradaki diger üye arkadaslarimizin Sizin ve benim yorumlarimiza bakarak bu hissede Alim yapmalarini istemem. O yüzden herkes kendi kararini vermeli. Ben riski sevdigim icin girdim. Kazanirsamda kendi cebime, kaybedersemde kendi cebime. Bence yazilarimiza dikkat edelim, ileride kimse Zirlamasin :).

Bilgileriniz icin tesekkür ederim.

Bu işler süre alacaktır. SPK izinleri, hisse devirleri, tic.sic. onayları, GK lar vs derken bir süre gerekir. Ne kadar sürer bilemem ama en az 10-15 gün dür. Çağrı için de ancak ondan sonraki zamana bakmak gerekir. Kesin olmamakla birlikte 1-2 ayı bile bulabilir. Hemen 3-5 güne bir şey beklememek gerekir bence. Ancak speklerin tavrı da önemli, işlemler tamamlanınca 2.20 seviyelerine çekip orada bekletebilirler. Bunların hepsi olasılıklar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 62 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.