Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 19 Haz 2021, 11:41


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Forum kuralları


Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim


Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 607 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 09 Mar 2016, 11:46 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
EGE ENDÜSTRİ BİLANÇO DEĞERLENDİRMESİ:

Ege Endüstri (EGEEN, Sınırlı Pozitif):

2015 yılının 4. çeyreğinde Şirket'in net dönem karı %50 oranında artarak 18,6mn TL'ye yükselmiş ve iyi bir görüntü sergilemiştir.

Bu kar rakamıyla birlikte Şirket'in 2015 yılı toplam karı 102mn TL'ye yükselmiş ve bir önceki yıla göre %44 oranında artış kaydederek çok iyi bir performans kaydetmiştir.

Şirket ayrıca 25 Nisan 2016'da yapılmak üzere 37,7mn TL brüt kar dağıtımı kararı almıştır.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 04 Haz 2016, 19:33 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
EGE ENDÜSTRİ Başarı Hikayesi:

ABB robotları Ege bölgesinin önde gelen diferansiyel kovan/dingil üreticisinin sağ kolu

Robotlar rekabette süreklilik sağlıyor.


Ege Endüstri, otomotiv sektörü için 40 yıldan fazla bir süredir diferansiyel kovan/dingil ve dingil bileşenleri tasarlayıp üretiyor. Firma, iki ayrı tesiste 565 çalışanıyla İzmir’de faaliyet gösteriyor.

“Bu deneyim sayesinde ürettiğimiz parçaların kalitesini ve sağlamlığını sürekli iyileştiriyor, diferansiyel kovan/dingillerimizin kullanıldığı ağır kamyonlarda ve otobüslerde ağırlık ve maliyet düşüşü sağlıyor, böylece rekabet gücümüzü koruyoruz.”

Ege Endüstri, kara nakil araçlarına dingil ve süspansiyon sistemi parçaları tasarım ve üretimi için 1974 yılında İzmir'de kurulmuş olup Citroën, Subaru, Infiniti ve Yokohama Tires gibi markaların distribütörlüğünü yapan Bayraktar Grubu’nun altı şirketinden birisidir. Ege Endüstri, halka açık bir şirkettir. Bugün, hisselelerinin % 64‘ ü Bayraktar Grubu’na aittir, %34’ü ise BİST’ de işlem görmektedir.

Gerek araştırma ve geliştirme, gerekse tasarım alanında büyük bir deneyime sahip olduklarını belirten Ege Endüstri’nin Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Salih Kesen şöyle sürdürüyor sözlerini: “Bu deneyim sayesinde ürettiğimiz parçaların kalitesini ve sağlamlığını sürekli iyileştiriyor, diferansiyel kovan/dingillerimizin kullanıldığı ağır kamyonlarda ve otobüslerde ağırlık ve maliyet düşüşü sağlıyor, böylece rekabet gücümüzü koruyoruz.”

Robotik otomasyon uzun zamandır firmanın organizasyonel stratejisinin bir parçası. Üretim çevrim sürelerini kısaltan robotlar Ege Endüstri’ye verimlilik ve kârlılık getiriyor. Ege Endüstri, Türkiye’de üretim hatlarında robot kullanan ilk şirket ve ABB S2’ler gibi bazı eski modelleri de hâlâ kullanımda tutuyor.

Ege Endüstri robot kullanmaya başladığında endüstriyel robotlar, modüler üretim sistemleri ve teknolojik inovasyon çözümlerinde dünyanın lider tedarikçisi olan ABB Robotik’i tercih etmişti doğal olarak. Bu konuda da şunları ifade ediyor Salih Kesen: “Ege Endüstri pek çok ABB Robotik ürünü kullandı. Bunlar arasında endüstriyel robotlar, elektrikli araçlar, AC tahrik motorları ve transformatörler sayılabilir.”

“ABB ürünlerini tercih etmemizin nedeni, sağlamlıkları ve ABB Robotik’in sağladığı servis desteği. Ayrıca kullanım ve bakım kolaylığı da göz önünde bulundurduğumuz önemli konular.”

“Kaynak robotlarını üretim hatlarımızda çok sık kullanıyoruz çünkü bu araçlar çelik ve çelik alaşımlı ağır ve kalın parçaların rahatça kaynaklanmasına imkan veriyor. Ark kaynağı uygulamalı dingil gövdesi aksamı üretiminde ABB S2 Robotları tercih ettik. IRB1600 ID IRC 5 robotlarını da kullandık ayrıca, çünkü bunlar IRBK 600 pozisyonerle koordineli çalışıyor. Bu modellerin hepsi birden diferansiyel kovan gövdesi için ark kaynağı işleminde bize yardımcı oluyor.”

ABB Robotik tarafından sunulan çözümler, uygun maliyetlerle verimliliği arttırması, israfı ve operatör sakatlanmalarını azaltması bakımından Ege Endüstri’ye yıllardır yarar sağlıyor.

“İsrafı azaltmak suretiyle maliyetleri düşürerek üretime ivme kazandırmak bizim için pazar başarısında esastır. Bu yol bize, yüksek maliyetli ileri teknolojiler kullanan ülkelerle rekabet ederken esneklik kazandırıyor” diye ifade ediyor Kesen.

Ege Endüstri 1974’de üretime başladığında müşteri portföyü birkaç yerel şirketten ibaretti. Bugünse ABD, Meksika, Avrupa, Güney Amerika, Çin, Hindistan ve Avustralya’ya parça ihraç ediyor.

Firma 2009’da, Alman kuruluşu Man Truck & Bus tarafından Trucknology Supplier of the Year Award ödülünü almıştır. 2011 yılında 5746 sayılı kanun kapsamnında Araştırma-Geliştirme Merkezi statüsü elde etmiştir. 2014 yılında, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) patent kategorisindeki değerlendirmede ikinci oldu. 2015’de ise Daimler Global Anahtar Tedarikçi Ödülü ne layık görüldü.

Salih Kesen, robotik kullanmanın şirketin büyümesinde süreklilik sağlamada temel bir avantaj olduğunu belirtiyor. Ege Endüstri’nin üretimdeki başarısında robotlar böyle önemli bir rol oynadıklarına göre, belli ki robotik teknoloji kuruluşun büyüme sürecindeki esas unsurlardan biri olarak kalacak.

“Robotlar, üretim proseslerimizin verimliliği açısından bizim için vazgeçilmez araçlar haline geldiler. Diyebilirim ki, ileriye dönük planlarımızda daha çok robota yatırım yapmak da yer alacak” diyor Kesen.


Şu sıralar Ege Endüstri, üretim kapasite ve kabiliyetini arttıracak son teknoloji üretim hatlarına yatırım yapıyor ve bu hatlar 2016 Ekim’inde devreye alınmış olacak. Ayrıca firma, robotları daha geniş ölçüde kullanmayı planlıyor; kaynak robotlarının yanısıra malzeme işleme robotları da faaliyete geçecek, böylece robotik uygulamalar üretimin tüm süreçlerine entegre edilmiş olacak. Robotlar hassas ve hızlı kaynaklamada firmaya avantaj sağlamaya devam edecek, el ile çalışmaya kıyasla getirdikleri büyük esneklik sayesinde üretim çevrim sürelerinde dikkate değer bir azalma sağlayacaklar.

Salih Kesen şunların da altını çiziyor: “Kullandığımız robotik teknoloji, işleme ve üretim alanlarında bize pek çok avantaj kazandırıyor. Bu denli rekabetçi bir dünyada robotik teknoloji, ileriye dönük kârlılık için gerçekten de temel bir unsur.”

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 04 Haz 2016, 19:36 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Bayraktar Grubu bünyesinde otomotiv yan sanayi sektörünün öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Ege Endüstri,

Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği TAYSAD'ın 2015 Patent Ödülleri kategorisinde 2. oldu.

13.03.16

Ege Endüstri ikinci kez kazandığı bu ödülle sektöre kattığı değeri, tercih edilirliğini ve rekabetçiliğini bir kez daha kanıtlamış oldu. Türkiye otomotiv yan sanayi sektörünün çatı örgütü Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği TAYSAD’ın 2015 patent ödül töreni, 10 Mart 2016 Çarşamba günü derneğin Gebze’deki merkezinde yapıldı.

Çok sayıda sektör temsilcisinin ve TAYSAD yöneticilerinin katıldığı törende, TAYSAD 2015 Patent Ödülleri’nde ikincilik ödülünü Ege Endüstri kazandı. Ege Endüstri Genel Müdürü Ayhan Özel ödülü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın elinden aldı.

1978 yılından bu yana Türk otomotiv yan sanayinin tek ve en yetkin temsilcisi olarak bugün 343 üye ile faaliyet gösteren, Avrupa Otomotiv Yan Sanayicileri Derneği CLEPA’nın üyesi olan TAYSAD’ın Patent Ödülleri, firmaların ilgili yıl içerisindeki tescil edilen patent sayılarına göre veriliyor.
Başarılı AR-GE projeleri sonucunda elde edilmiş Ege Endüstri’ye ait tesciller sadece Türkiye değil ABD ve Hindistan gibi firmanın iş yaptığı diğer ülkelerde de yürütülüyor. Ege Endüstri; patentlerin yanı sıra ürettiği bilgi ve teknolojiyi, lisans verme, test hizmetleri yolu ile İsveç, Finlandiya, Hindistan ve İran gibi ülkelere satıyor.

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir’de faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil ve dingil parçaları (diferansiyel kovanları, komple arka dingiller, ilave dingiller ve treyler dingilleri, kendinden yönlendirilebilir ilave dingil, ön dingiller ve diğer dingil komponentleri) geliştirerek üretiyor.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 06 Eki 2016, 15:15 
Çevrimdışı

Kayıt: 02 Şub 2013, 12:37
Mesajlar: 66
Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 22
VIP'teki analiz ile 210 dan aldigim EGEEN lerimi, 229 dan ciktim. Sn. Hissetuyolari yönetimine tesekkür ederim. YTD


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 14 Eki 2016, 11:18 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 755
Ettiği teşekkür: 110
Aldığı teşekkür: 671
Bende 50 TL lerden var ama 212,100 den de alarak lot arttirdim. YTD

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 20 Şub 2017, 08:44 
Çevrimdışı
Analizci

Kayıt: 02 Haz 2011, 10:10
Mesajlar: 1373
Ettiği teşekkür: 490
Aldığı teşekkür: 8280
Ege Endüstri (EGEEN, Sınırlı Pozitif):

Ege Endüstri'nin 4Ç2016 net dönem karı 4Ç2015'e göre %89,4 artarak 35,2mn TL olmuş ve olumlu bir görüntü sergilemiştir.

Şirketin karının 4Ç2015'e göre daha yüksek olmasının ana sebebi diğer faaliyet gerilerindeki artış ve finansman geliri olmuştur. Ege Endüstri'nin 4Ç2016 brüt karı %45,7 azalarak 19,5mn TL olurken, diğer faaliyet gelirlerindeki artışa bağlı olarak faaliyet karı %11,9 artışla 25,9mn TL'ye yükselmiştir.

Yatırım faaliyetlerden gelirler ile özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan karlardaki azalmaya bağlı olarak finansman geliri öncesi faaliyet karı %8,1 yükselmiş ve 26,3mn TL olmuştur.

2015 son çeyrekteki finansman giderinin aksine 2016 son çeyrekte finansman geliri yazılması vergi öncesi karın neredeyse 2 katına çıkarak 40mn TL'ye sıçramasına neden olmuştur. Böylelikle Ege Endüstri'nin 4Ç2016 net dönem karı 35,2mn TL olmuştur.

Bu sonuçlarla birlikte şirketin 2016 yılı genelindeki net dönem karı 98,4mn TL olmuş 2015 yılında elde edilen 102mn TL'nin hafif altında gerçekleşmiştir.

_________________
*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** SAYFADA YER ALAN BİLGİLER TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR ve ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.


Başa Dön
 Profil  
 
Gönderilme zamanı: 16 Ara 2020, 01:16 
Çevrimdışı

Kayıt: 18 May 2011, 10:38
Mesajlar: 755
Ettiği teşekkür: 110
Aldığı teşekkür: 671
melmes yazdı:
melmes yazdı:
melmes yazdı:
Dün endeks düserken alim yaptim. Fakat yazmayi unutmusum. Kisa vadeli Hedefim minumum 80 dir. Yarisini emeklilik hesabina attim, en az 15 yil bekleyecegim. INSALLAH iyi olur. YTD kesinlikle degil.


1 haftada al satlarla %35 bereket versin. Halada yükselis trendini bozmadi. Niye yükseliyor sorusuna sadece Grafik diye cevap verilebilir. Fakat arka planda neler oldugu sanirim Sirket sahipleri ve yakin cevreleri bilir. Bakalim önümüzdeki hafta 80 i devirirse 90 yolu acilir. Birde bedelsiz haberi gelirse, ozaman yasadik :).YTD


Evet Senaryolariminda MASAALLAHI var. Nasil atiyorum ve tutuyor. Harbiden attim tuttu ya. :)


Bu Site sayesinde gercekten cok güzel paralar kazandim. EGEEN elimde var ama nasil aldigimi unutmusum. Yukaridaki yazimi görünce hatirladim. Uzun Vade icin Sn. Moderator arkadasimiz Vip Bölümünde yazmisti. Bende emeklilik icin alip unutmustum. Zaman su gibi gecmis ya. Emegi gecenlerden Allah razi olsun.
Asagidaki resim twitterden birinden alintidir.


Eklentiler:
5C50F08C-A0A8-4430-AFC2-09F94D47A9F9.jpeg
5C50F08C-A0A8-4430-AFC2-09F94D47A9F9.jpeg [ 307.09 KiB | 236 kere görüntülendi ]

_________________
YATIRIM TAVSIYESI DEGILDIR. SADECE ATMASYONDUR
Başa Dön
 Profil  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 607 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41


Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 43 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
cron
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.