Hisse senedi Yorumları, Endeks, Forex,Varant, imkb canlı, canlı borsa, Borsa gündem, hisse önerileri, hisse analiz

Zaman: 22 Kas 2017, 22:18

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Forum kuralları

Yeni Üyelik Sistemi V.I.P ÜYELİK HAKKINDA DUYURU:

Sitemizin üyelerine sunduğu yeni bir hizmet başlığıdır. Herkese açık olan ve kurallar çerçevesinde kısıtsız bir forum/tartışma/bilgilenme ortamı sunan sitemizin , isteyen üyelere daha detaylı ve daha rahat bir forum ortamında bilgilenme ve tartışma olanağı sağlamak için hazırladığı, özel olarak gerçek kişi bilgileri ile katılınması gereken, normal üyeye kapalı özel bir forum ortamıdır.

Bilindiği üzere, sitemize isteyen herkes , istediği şekilde ve hiç bir gerçek bilgi verme mecburiyeti olmadan üye olabilmektedir. 2 yılı aşan süredir yapılan uygulamada, serbest forum ortamının getirdiği bir çok sıkıntıyı bütün üyelerimiz bizzat yaşamışlardır. Her türlü konu dışı diyalog, görüş belirten üyelerle polemikler, sitemizde hiçbir çıkar gözetmeden gönüllülük esasında bilgi veren değerli yorumcularımıza hakarete varan sataşmalar en temel sorunlardır. Sırf bu nedenle değerli yorumcularımızın sayfalarda yorum ve bilgilendirmelerinin giderek azaldığı da her kes tarafından görülmektedir

Bu nedenle sitemiz , katılımcıların gerçek kişi bilgileri ile ve çok az bir katılım payı ödeyerek katılabilecekleri özel bir VIP bölümü açmaya karar vermiştir. Katılımcıların kimliği site yönetimi tarafından biliniyor olacağı ve katılımcının kendi istek ve iradesi ile yapacağı maddi katkı nedeniyle de bu bölümün kavgasız, polemiksiz, ne istediğini bilen katılımcılardan oluşacağı, dolayısıylada seçkin ve kaliteli bir ortamın oluşacağı ve bu ortamda değerli yorumcularımızın da her hisse için her türlü soruya çok daha açık ve net yanıtlar verebileceği malumunuzdur.

VIP bölümüne katılmak sözleşmeyi okuyup kabul etmek, ve banka ödeme dekontunu vip@hissetuyolari.com adresine iletmeniz yeterli olacaktir. Sonrasinda kayit olurken sizden VIP UYELERİN BÖLÜMÜ baslikli forumdaki, UYELIK İŞLEMLERİ BASVURU FORM undaki bilgiler KAYIT esnasinda ZORUNLU olarak istenecektir. Daha ayrıntılı bilgi için gerekli duyurular yapılacaktır. Her türlü sorularınıza yanıt vermek için hazırız. VIP bölümünün katılımcılara büyük faydası olacağına inanıyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Son günlerde giderek artan yoğunluk, stres ve polemikler nedeniyle , bütün üyelerimize bazı site kurallarını yeniden hatırlatmak istiyoruz.
1- Her ne şekilde olursa olsun kesinlik içeren, okuyanları yönlendirip yanlış kararlar vermelerine neden olabilecek fiyat vermek,
2- Teknik ve temel analizlere, gerçek verilerle oluşturulmuş matamatiksel çalışmalara dayanmayan her türlü inecek çıkacak yorumları yapmak,
3- Mesnetsiz, asılsız, gerçeğe dayanmayan ve yönlendirmeye dayalı haber, yorum ve açıklamalar yapmak,
4- Kişi ve kuruluşlara hakaret, suçlama ve ithamlarda bulunmak,
5- Verilere ve tekniğe bağlı yorumlar yerine, duygulara bağlı yorum yaparak mesnetsiz sonuçlar çıkartmak,
6- Site içerisinde polemik, kavga, sürtüşme ve hakarete varan kavgalar çıkartmak ve bu kavgalara karışmak,
7- Bilgi paylaşımı yerine yönlendirmelerde bulunmak ve SPK düzenlemelerine aykırı yorumlarda bulunmak
KESİNLİKLE YASAKTIR. Bu tür davranışlara hiç bir zaman izin verilmemiştir , bundan sonra da izin verilmeyecektir.

Burada yazılan her türlü yazının, sadece yazanı bağladığını, doğruluğu konusunda hiç bir garantisinin bulunmadığını ve yazılanların sizi yanlış yönlendirerek hatalı kararlar almanıza ve zarar etmenize neden olabileceğini unutmayınız. Burada yazılan yorumlar sizlere doğru/yanlış çeşitli bilgiler verebilir, ancak hangi yazının doğru, hangi yazının yanlış bilgiler içerdiğini, ne bizim ne sizlerin bilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen yatırımlarınızı burada okuduğunuz yazılara göre değil, yasal yatırım uzmanlarına danışarak yönlendiriniz. Aldığınız her kararın tek sorumlusu sadece kendiniz olacağınızdan, lütfen her kararınızı , araştırarak, öğrenerek, kendi akıl süzgecinizden geçirerek veriniz.
Herkese bol kazançlar diliyoruz.
Saygılarımızla
Yönetim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 612 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sonraki
Yazar Mesaj
Gönderilme zamanı: 07 Mar 2012, 09:41 

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
07/03/2012 - 09:20
RAPOR-SEKTÖR VE ŞİRKET HABERLERİNİN DEĞERLENDİRMESİ(OYAK YATIRIM)

Oyak Yatırım ( http://www.oyakyatirim.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Sektör ve Şirket Haberlerini Değerlendirme Raporu:
"Otomotiv – Şubat Ayı Satış Rakamları
ODD tarafından açıklanan aylık otomobil satış rakamlarına göre
Şubat 2012’de 41bin araç satıldı ve geçen senenin aynı dönemine göre
%30’luk bir düşüş kaydedildi. Ocak Ayında da %34’lük bir düşüş
yaşanmıştı. Şubat ayında binek araç ve hafif ticari araç satışlarında
sırasıyla %25 ve %38’lik düşüşler yaşandı. Veriler 2012 yılının ilk
çeyreği için beklentimiz olan %31 ve 2012 yılı geneli için beklentimiz
olan %19’luk daralmaya paraleldir. Ancak, otomotiv firmalarının
beklentileri daha hafif bir düşüş yönündeydi(%10-15). Şubat ayında
TOASO bir önceki aya göre pazar payını 3.4pp artırırken DOAS ve
FROTO’nun pazar payları sırasıyla -26bps ve 9bps azaldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,
aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen
bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı
sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve
tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine
dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar doğurmayabilir...

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 09 Mar 2012, 10:39 

09/03/2012 - 06:41
OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE ÜRETİM YILIN İKİ AYINDA GERİLEDİ

Yılın Ocak-Şubat döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre
toplam üretim yüzde 6, otomobil üretimi ise yüzde 14 oranında
azaldı. Bu dönemde, toplam üretim 179 bin adete, otomobil üretimi ise 88 bin
adete geriledi.
Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) verilerine göre, 2012 yılı Ocak-Şubat
döneminde üretim minibüste yüzde 35, otobüste yüzde 12, kamyonette yüzde 3
oranında arttı, küçük kamyonda yüzde 11, büyük kamyonda yüzde 7, midibüste yüzde
3 oranında azaldı.
Ticari araçlar ve özellikle ÖTV artışına maruz kalan hafif ticari
araçlarda, 2011 yılı son aylarında başlayan talep azalmasının giderek büyüyen
boyutu, 2012 yılı ilk 2 aylık dönemde de ihracattaki daralma ile birlikte üretimi
olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu dönemde, traktör üretimi ise yüzde 37
oranında artarak 8.198 adet oldu.
2012 Ocak-Şubat döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre toplam
üretim yüzde 6, otomobil üretimi ise yüzde 14 oranında azaldı. Bu dönemde, toplam
üretim 179 bin adete, otomobil üretimi ise 88 bin adete geriledi.

-İhracat-

Yılın Ocak-Şubat döneminde bir önceki yıla göre, toplam otomotiv sanayi
ihracatı yüzde 8, otomobil ihracatı ise yüzde 5 oranında azaldı. 2012 yılı
Ocak-Şubat döneminde toplam ihracat 125 bin adet, otomobil ihracatı ise 54 bin
adet düzeyinde gerçekleşti.
Bu dönemde, ticari araç ihracatı ise yüzde 5 düşüş ile 54 bin adet
düzeyinde gerçekleşti. Traktör ihracatı ise yüzde 254 gibi önemli oranda arttı ve
2 bin 208 adet düzeyine yükseldi.

-Pazar-

Ocak-Şubat döneminde toplam pazar, 2011 yılı aynı dönemine göre yüzde 32
oranında azalarak 75 bin adet düzeyinde gerçekleşti. Aynı dönemde otomobil
pazarındaki düşüş yüzde 27 düzeyinde gerçekleşti ve pazar 50 bin adede
geriledi.
2011 yılı ikinci yarısında olduğu gibi 2012 yılı ilk 2 aylık dönemde de,
kredi hacmini daraltmaya yönelik olarak TCMB'nin ekonomiyi soğutmak amacı ile
kredileri daraltmak üzere almış olduğu kararlar ve Türk Lirasındaki değer kaybı
özellikle otomobil satışları artış hızını olumsuz etkilemeye devam ediyor.
2012 yılı Ocak-Şubat döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre hafif
ticari araç pazarındaki düşüş yüzde 41 gibi önemli bir oranda gerçekleşti ve
pazar 21 adet düzeyinde gerçekleşti.
Hafif ticari araçlardaki ÖTV artışı nedeni ile satışlarda 2011 Ekim
ayında başlayan düşüşün 2012 yılı Şubat ayında da etkisini artırarak devam ettiği
görülüyor. 2012 yılı Ocak-Şubat döneminde 2011 yılı aynı dönemine göre kamyon
pazarı yüzde 41 gibi önemli oranda azaldı ve 3 bin 462 adet düzeyinde
gerçekleşti.
Aynı dönemde otobüs pazarı ise yüzde 24 oranında azaldı ve 207 adet
oldu.
2012 yılı Ocak-Şubat döneminde bir önceki yıla göre ağır ticari araç
pazarı yüzde 36 oranında daraldı ve 4 bin 105 adet düzeyinde gerçekleşti.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 10 Mar 2012, 08:29 
pamuk

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
sayın polaris kardeş sendemi burdamısın bendede egeen var bu yıl bedelsizi alacakmıyız inşallah hürmetlerimi sunarım

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Mar 2012, 11:06 

16.03.2012 07:08:38 - IMKB HISSE SENEDI ENDEKSLERI’NDE 01.04.2012 TARIHLI DEGISIKLIKLER (TABLO)-2

BORSA YONETIM KURULU`NUN 15.03.2012 TARIHLI TOPLANTISINDA,
IMKB 30, IMKB 50, IMKB 100 VE IMKB 10 BANKA ENDEKSLERINDE 2012 YILI IKINCI UC
AYLIK DONEMI ICIN (01.04.2012-30.06.2012) ASAGIDA GOSTERILEN DEGISIKLIKLERIN
YAPILMASINA

KARAR VERILMISTIR.

01.04.2012-30.06.2012 DONEMI YEDEK HISSE SENETLERI
01.04.2012 TARIHLI DEGISIKLIKLER
IMKB 100 ENDEKSINE ALINACAK IMKB 100 ENDEKSINDEN IMKB 100 ENDEKSI
HISSE SENETLERI CIKARILACAK HISSE SENETLERI YEDEK HISSE SENETLERI
--------------------------- -------------------------- ---------------------
1. SAF GMYO 1. DO-CO RESTAURANTS 1. MARSHALL
2. CEMAS DOKUM 2. ADANA CIMENTO (C) 2. YESIL GMYO
3. VESTEL 3. ULKER BISKUVI 3. VAKIF GMYO
4. EGE ENDUSTRI
5. IZOCAM

IMKB 50 ENDEKSINE ALINACAK IMKB 50 ENDEKSINDEN IMKB 50 ENDEKSI
-------------------------- --------------------------- ----------------------
1. IPEK DOGAL ENERJI 1. METRO HOLDING 1. KARTONSAN
2. SAF GMYO 2. AFYON CIMENTO 2. T.S.K.B.
3. TURCAS PETROL

IMKB 30 ENDEKSINE ALINACAK IMKB 30 ENDEKSINDEN CIKARILACAK IMKB 30 ENDEKSI
HISSE SENETLERI HISSE SENETLERI YEDEK HISSE SENETLERI
1. KOZA MADENCILIK 1. AKSA 1. NETAS TELEKOM
2. BAGFAS

IMKB 10 BANKA ENDEKSINE ALINACAK IMKB 10 BANKA ENDEKSINDEN IMKB 10 BANKA ENDEKSI

--- --- 1. TEKSTILBANK
2. FINANSBANK

-MATRIKS-

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Mar 2012, 11:08 

Yukarıdaki tablo kopyalayınca karmakarışık görünüyor ancak EGEEN 01.04.2012 Tarihinde IMKB 100 endeksinden çıkarılacaklar arasında yer almakta.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 16 Mar 2012, 11:38 

Önceki açıklamayı düzeltiyorum.
Çıkarılacaklar arasında değil IMKB 100 endeksi yedek hisse senetleri arasında yer alıyor.
Bu tabloda çok daha net görünmekte.

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 23 Mar 2012, 16:27 

23/03/2012 - 10:05
***EGEEN***EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***EGEEN***EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Kemalpaşa Caddesi No:18 Pınarbaşı-İzmir
Telefon ve Faks No. : Tel: 0 232 491 14 00 / Faks: 0 232 491 15 15
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: 0 232 491 14 00 / Faks: 0 232 491 15 15
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : Olağan Genel Kurul Toplantısı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 22.03.2012
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 2.011,00
Tarihi : 17.04.2012
Saati : 10.30
Adresi : Kemalpaşa Caddesi No:18 Pınarbaşı-İzmir

GÜNDEM:
EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
17.04.2012 GÜNLÜ OLAĞAN GENEL KURUL
TOPLANTI GÜNDEMİ

1) Toplantı Divanı Seçimi,

2) Hazır bulunan paysahipleri adına toplantı tutanağını imzalamak üzere toplantı divanına yetki verilmesi,

3) Bağımsız Denetim Kuruluşu raporunun okunması,

4) Yönetim kurulu faaliyet raporu, denetçi raporu, SPK mevzuatına göre hazırlanmış bilanço, kar ve zarar hesabı ve mali tabloların okunması ve görüşülmesi,

5) Bilanço ve kar/zarar hesabının tasdiki,

6) Hesap dönemine ait faaliyetlerinden dolayı yönetim kurulunun ve denetçilerin ayrı ayrı ibraları,

7) Kar hakkında karar verilmesi,

8) Yönetim kurulu üye sayısının tespiti, seçimi ve ücretlerinin tayini,

9) Denetçi sayısının tespiti, seçimi ve ücretlerinin tayini,

10) Yönetim kurulu üyelerine TTK. 334 ve 335. maddeleri uyarınca izin verilmesi,

11) Ana sözleşme değişikliği konusunun görüşülerek karara bağlanması,

12) Dilekler.

EGE ENDÜSTRİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
ANA SÖZLEŞME TADİL TASARISI

ESKİ ŞEKİL
ŞİRKETİN MAKSAT VE MEVZUU
Madde 3

Şirketin maksat ve mevzuu, kara taşıt araçlarında kullanılan parçaların ve komponentlerin imali, ihracı, ithali, toptan ve perakende ticareti ve kara taşıt araçlarının ihracı, ithali, toptan ve perakende ticareti ve bunların mümessillik dağıtıcılık ve konisyonculuk işleridir.

Şirket bunlardan başka

a) Maksat ve mevzuu ile ilgili olarak bilumum menkul, gayrimenkul malları iktisap edebilir, bunları elden çıkarabilir ve bilumum haklar üzerinde tasarrufi muamelelerde bulunabilir.

b) Muhtelif vadeli teminatlı veya teminatsız istikrazlar akdedebilir ve icabında şirketin menkul ve gayrimenkul mallarını rehin veya ipotek verebilir ve tahvilat çıkarabilir.

c) İş ve taahhütlerin icap ettirdiği hallerde menkul ve gayrimenkuller üzerinde şirket lehine rehin veya ipotek tesis ettirebilir ve kaldırabilir veya bunlar üzerinde her türlü hakları iktisap edebilir.

d) Yeniden sınai tesisat kurmak ve şirket konusu ile ilgili sınai ve ticari işler ile iştigal etmek üzere kurulmuş ve kurulacak olan şirketlere iştirak edebilir ve iştirak ettiği şirketlere kar ve tahvil garantisi verebilir.

e) Şirket personeli için T.T.K. nun 468. Maddesi ve Medeni Kanunun 73. Ve 77. Maddeleri veçhile sosyal vakıf ve/veya kooperatifler veya dernek veya yardım sandıkları kurabilir ve/veya şirket personelinin sosyal yönden yararlanabileceği halen kurulmuş bulunanlara da iştirak edebilir.

Yukarıdaki fıkra gereğince Şirketin iştirak ettiği vakıf veya kooperatif veya derneğin yönetimine de katılabilir. Yukarıda gösterilen muamelelerden başka ileride şirket için faydalı ve lüzumlu görülecek başka işlere girişilmek istenildiği takdirde idare meclisinin teklifi üzerine keyfiyet umumi heyetin tasvibine sunulacak ve bu yolda karar alındıktan sonra Şirket dilediği işleri yapabilecektir. Ancak esas mukavele tadili mahiyetinde olan işbu kararın tatbiki için Sermaye Piyasası Kurulu ve Sanayi ve Ticaret bakanlığı'ndan gerekli izin alınması lazımdır.

YENİ ŞEKİL
ŞİRKETİN MAKSAT ve MEVZUU
Madde 3

Şirketin maksat ve mevzuu, kara taşıt araçlarında kullanılan parçaların ve komponentlerin imali, ihracı, ithali, toptan ve perakende ticareti ve kara taşıt araçlarının ihracı, ithali, toptan ve perakende ticareti ve bunların mümesillik dağıtıcılık ve komisyonculuk işleridir.

Şirket bunlardan başka

a) Maksat ve mevzuu ile ilgili olarak bilumum menkul, gayrimenkul malları iktisap edebilir, bunları elden çıkarabilir ve bilumum haklar üzerinde tasarrufi muamelelerde bulunabilir.

b) Yatırımcıların aydınlatılmasını teminen özel haller kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu'nca aranacak gerekli açıklamaları yapmak ve Sermaye Piyasası mevzuatı çerçevesinde belirlenen esaslara uymak kaydıyla muhtelif vadeli teminatlı veya teminatsız istikrazlar akdedebilir ve icabında şirketin menkul ve gayrimenkul mallarını rehin veya ipotek verebilir ve tahvilat çıkarabilir.

c) Yatırımcıların aydınlatılmasını teminen özel haller kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu'nca aranacak gerekli açıklamaları yapmak ve Sermaye Piyasası mevzuatı çerçevesinde belirlenen esaslara uymak kaydıyla iş ve taahhütlerin icap ettirdiği hallerde menkul ve gayrimenkuller üzerinde şirket lehine rehin veya ipotek tesis ettirebilir ve kaldırabilir veya bunlar üzerinde her türlü hakları iktisap edebilir.

d) Sermaye Piyasası Kanunu 15/son maddesi hükmü saklı kalmak kaydıyla yeniden sınai tesisat kurmak ve şirket konusu ile ilgili sınai ve ticari işler ile iştigal etmek üzere kurulmuş ve kurulacak olan şirketlere iştirak edebilir.

e) Şirket personeli için Sermaye Piyasası Kanunu, T.T.K. ve ilgili diğer yasal düzenlemeler uyarınca kendi çalışanlarına ilişkin olarak sosyal vakıf ve /veya dernek veya yardım sandıkları kurulabilir ve/veya şirket personelinin sosyal yönden yararlanabileceği halen kurulmuş bulunanlara da iştirak edebilir.

Yukarıdaki işlemler Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine göre gerçekleştirilir. Yukarıdaki fıkra gereğince Şirketin iştirak ettiği vakıf veya derneğin yönetimine de katılabilir. Yukarıda gösterilen muamelelerden başka ileride şirket için faydalı ve lüzumlu görülecek başka işlere girişilmek istenildiği takdirde yönetim kurulunun teklifi üzerine keyfiyet genel kurulun tasvibine sunulacak ve bu yolda karar alındıktan sonra Şirket dilediği işleri yapabilecektir.Ancak esas sözleşme tadili mahiyetinde olan işbu kararın tatbiki için Sermaye Piyasası Kurulu ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli iznin alınması lazımdır.

Kurumsal Yönetim İlkelerinin uygulanması bakımından önemli nitelikte sayılan işlemlerde ve şirketin her türlü ilişkili taraf işlemlerinde ve üçüncü kişiler lehine teminat, rehin ve ipotek verilmesine ilişkin işlemlerinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemelerine uyulur.

ESKİ ŞEKİL
İDARE MECLİSİ
Madde 7

Şirketin işleri, umumi heyet tarafından T.T.K. hükümleri dairesinde pay sahipleri arasından seçilecek 5 veya 7 azadan teşkil olunacak idare meclisi tarafından idare olunur.

İdare meclisinin kaç kişiden teşekkül edeceği her yıl umumi heyet tarafından kararlaştırılır.

İdare meclisi 5 kişiden teşekkül ettiği takdirde 3 aza ve 7 kişiden teşekkül ettiği takdirde 4 aza A grubu hisse senedi sahiplerinin göstereceği adaylar arasından ve yine 5 kişiden teşekkül ettiği takdirde 2 aza ve 7 kişiden teşekkül ettiği takdirde 3 aza B grubu hisse senedi sahiplerinin göstereceği adaylar arasından umumi heyet tarafından seçilir.

YENİ ŞEKİL
YÖNETİM KURULU
Madde 7

Şirketin işleri, Genel Kurul tarafından T.T.K., Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine göre pay sahipleri arasından seçılecek 5 veya 7 üyeden oluşan Yönetim Kurulu tarafından idare olunur.

Yönetim Kurulunun kaç kişiden oluşacağı her yıl genel kurul tarafından kararlaştırılır. Yönetim Kurulu bağımsız üye kriterleri, seçimi, görev süreleri, çalışma esasları, görev alanları ve benzeri konular Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemeleri ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine göre tespit edilir.

Yönetim Kurulu 5 kişiden oluştuğu takdirde 3 üye ve 7 kişiden oluştuğu takdirde 4 üye, A Grubu hisse senedi sahiplerinin göstereceği adaylar arasından ve yine 5 kişiden oluştuğu takdirde 2 üye ve 7 kişiden oluştuğu takdirde 3 üye B Grubu hisse senedi sahiplerinin göstereceği adaylar arasından Genel Kurul tarafından seçilir.

ESKİ ŞEKİL
İDARE MECLİSİNİN TOPLANTILARI
Madde 9

İdare meclisi, Şirket işleri ve muameleleri lüzum gösterdikçe toplanır. Ancak 3 ayda en az bir defa toplanma mecburidir. YÖNETİM

YENİ ŞEKİL
KURULU TOPLANTILARI
Madde 9

Yönetim Kurulu, şirket işleri ve muameleleri lüzum gösterdikçe toplanır. Ancak, 3 ayda bir defa toplanması zorunludur . Yönetim Kurulu toplantı ve karar nisabı ile yönetim kurulu üyelerinin şirket dışında başka görev veya görevler alması hususunda Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemeleri ve diğer ilgili mevzuat hükümleri gözetilir. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygulaması zorunlu tutulan Kurumsal Yönetim İlkelerine uyulmaksızın yapılan işlemler ve alınan yönetim kurulu kararları geçersiz olup esas sözleşmeye aykırı sayılır.

ESKİ ŞEKİL
TEŞKİLAT VE VAZİFELERİN AZALAR ARASINDA TAKSİMİ
Madde 11

İdare meclisi her yıl azaları arasından bir reis, bulunmadığı zamanlar ona vekalet edecek bir reis vekili seçer. Teşkilata ve hususi ile azalardan komisyon ve komite kurmaya dair Türk Ticaret Kanunun 319. Maddesinde yazılı yetkiler İdare Meclisine bırakılmıştır.

İdare Meclisi yalnız kendi kararıyla reis, reis vekiline ve gerektikçe tayin edebileceği murahhas azalarla pay sahibi olmayan müdürlere vazife tayin ve taksim edebileceği gibi temsil selahiyetlerini de tespit eder.

YENİ ŞEKİL
TEŞKİLAT VE VAZİFELERİN AZALAR ARASINDA TAKSİMİ
Madde 11

Yönetim Kurulu her yıl üyeleri arasından bir başkan, bulunmadığı zamanlar ona vekalet edecek bir başkan vekili seçer.Teşkilata ve hususi ile üyelerden komisyon ve komite kurmaya dair Türk Ticaret Kanunu'nun 318. maddesinde yazılı yetkiler Yönetim Kuruluna bırakılmıştır. Yönetim Kurulu bünyesinde komitelerin oluşturulması, komitelerin görev alanları, çalışma esasları Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemeleri ve diğer mevzuat hükümlerine göre gerçekleştirilir.

Yönetim Kurulu yalnız kendi kararıyla başkan, başkan vekiline ve gerektikçe tayin edebileceği murahhas üyelerle pay sahibi olmayan müdürlere vazife tayin ve taksim edebileceği gibi, Yönetim Kurulunun en az bir üyesine şirketi temsil yetkisi verilmesi şartıyla temsil selahiyetlerini de tespit eder.

ESKİ ŞEKİL
İLAN
Madde 21

Şirkete ait ilanlar TTK' nun 37. Maddesi saklı kalmak kaydıyla şirket merkezinin bulunduğu yerde çıkan bir gazete ile en az 15 gün evvel yapılır. Genel kurul toplantılarına çağrı ilanlarının ilan ve toplantı günleri hariç olmak üzere en az iki hafta önce yapılması lazımdır. TTK' nun 370. Maddesi hükmü mahfuzdur. Sermayenin azaltılması ve tasfiyeye ait ilanlar için Kanunun 397 ve 498. Maddeleri hükmü mahfuzdur.

Sermaye piyasası kanunu uyarınca yapılacak ilanlar, bu kanunda belirtilen esaslara göre yapılır.

YENİ ŞEKİL
İLAN
Madde 21

Şirkete ait ilanlar ile Genel Kurul toplantı ilanları, mevzuat ile öngörülen usullerin yanısıra, mümkün olan en fazla sayıda pay sahibine ulaşmayı sağlayacak, elektronik haberleşme dahil, her türlü iletişim vasıtasıyla Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümlerinde belirtilen asgari süreler dikkate alınarak ilan edilir. Ayrıca şirketin internet sitesinde genel kurul toplantı ilanı ile birlikte, yönetim kurulu adayları ile ilgili bilgiler Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri doğrultusunda kamuya açıklanır.

Sermayenin azaltılmasına ve tasfiyeye ait ilanlar için Türk Ticaret Kanununu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine uyulur.
Yeni bir maddedir.

YENİ MADDE
KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM
Madde 31

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygulaması zorunlu tutulan Kurumsal Yönetim İlkelerine uyulur. Zorunlu ilkelere uyulmaksızın yapılan işlemler ve alınan yönetim kurulu kararları geçersiz olup, esas sözleşmeye aykırı sayılır.

Kurumsal Yönetim İlkelerinin uygulanması bakımından önemli nitelikte sayılan işlemlerde ve şirketin her türlü ilişkili taraf işlemlerinde ve üçüncü kişiler lehine teminat, rehin ve ipotek verilmesine ilişkin işlemlerinde Sermaye Piyasası Kurulu' nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemelerine uyulur.

Yönetim kurulunda görev alacak bağımsız üyelerin sayısı ve nitelikleri Sermaye Piyasası Kurulu' nun kurumsal yönetime ilişkin düzenlemelerine göre tespit edilir.
EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin 2011 yılı hesap ve faaliyet dönemine ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı ekli gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere, 17 Nisan 2012 tarihinde saat 10.30'da Kemalpaşa Caddesi No:18 Pınarbaşı - İZMİR adresindeki şirket merkezimizde yapılacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 25 Mar 2012, 00:12 

Aldığı teşekkür: 0
selam mrb arkadaşlar egeen yedek arasında bu ne demek oluyo daha yeniyim kusura bakmayın :)

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 26 Mar 2012, 09:47 

ahmettt78 yazdı:
selam mrb arkadaşlar egeen yedek arasında bu ne demek oluyo daha yeniyim kusura bakmayın :)

• Endeks dönemleri içinde, endekslerin kapsamında olabilecek değişikliklerde kullanılmak üzere, İMKB 30 için 2, İMKB 50 için 3, İMKB 100 için 5, İMKB 10 Banka için 2 ve İMKB Temettü 25 için 5 hisse senedi yedek olarak seçilir ve dönemsel değişikliklerle birlikte ilan edilir.

http://www.imkb.gov.tr/indexes/StockInd ... iodic.aspx

==============================================================

ENDEKSLERİN KAPSAMINDAKİ HİSSE SENETLERİNDE DÖNEMSEL DEĞİŞİKLİKLER

• İMKB 30, İMKB 50, İMKB 100 ve İMKB 10 Banka Endeksleri kapsamındaki hisse senetlerinde aşağıdaki esaslara göre dönemsel değişiklikler yapılmaktadır:

Endeks kapsamında olmayan bir hisse senedinin endekse girebilmesi için, değerleme dönemi verileri ile bir sonraki endeks dönemi için yapılan çalışma sonucunda oluşturulan nihai sıralamada belirli bir üst sıraya veya üzerine çıkması, endeks kapsamındaki bir hisse senedinin endeksten çıkarılabilmesi için ise nihai sıralamada belirli bir alt sıranın altına düşmesi gerekmektedir.

Belirlenmiş üst ve alt sıralar: İMKB 30 Endeksi için 25. ve 35. sıralar, İMKB 50 Endeksi için 45. ve 55. sıralar, İMKB 100 Endeksi için 90. ve 110. sıralar, İMKB 10 Banka Endeksi için 8. ve 12. sıralardır.

Yapılan nihai sıralamada;

Belirlenmiş üst sıraya veya daha yukarıya çıkan ve endekste olmayan hisse senetleri kapsama alınır.

Belirlenmiş alt sıradan daha aşağıya inen ve endekste olan hisse senetleri endeks kapsamından çıkarılır.

Belirlenmiş üst sıraya veya daha yukarıya çıkan hisse senedi sayısının, belirlenmiş alt sıradan daha aşağıya inen hisse senedi sayısından fazla olması halinde, belirlenmiş alt sıradaki hisse senedinden başlanarak giren-çıkan hisse senedi sayısının eşitliği sağlanıncaya kadar daha üst sıralarda yer alan gerekli sayıda hisse senedi endeks kapsamından çıkarılır.

Belirlenmiş alt sıradan daha aşağıya inen hisse senedi sayısının, belirlenmiş üst sıraya veya daha yukarıya çıkan hisse senedi sayısından fazla olması halinde, belirlenmiş üst sıranın bir altındaki sırada yer alan hisse senedinden başlanarak giren-çıkan hisse senedi sayısının eşitliği sağlanıncaya kadar daha alt sıralarda yer alan gerekli sayıda hisse senedi endeks kapsamına alınır.

• Endeks dönemleri içinde, endekslerin kapsamında olabilecek değişikliklerde kullanılmak üzere, İMKB 30 için 2, İMKB 50 için 3, İMKB 100 için 5, İMKB 10 Banka için 2 ve İMKB Temettü 25 için 5 hisse senedi yedek olarak seçilir ve dönemsel değişikliklerle birlikte ilan edilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 28 Mar 2012, 18:52 

Aldığı teşekkür: 0
selam arkadaşlar egeenin son durumu nedir daha yükselirmi bu kağıt

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Mar 2012, 08:26 

ahmettt78 yazdı:
selam arkadaşlar egeenin son durumu nedir daha yükselirmi bu kağıt

17.04.2012 Tarihinde yapılacak genel kurul toplantısına ilişkin 23.03.2012 tarihli yönetim kurulu toplantısında 7 No.lu maddede *kar hakkında karar verilmesi* şeklinde bir açıklama var.

Bu madde bedelsiz olasılığı şeklinde bir beklenti yaratılarak fiyatın yukarı çekilmesini sağlamış görünüyor.
Bu tarihe yada yakın bir tarihe kadar beklenti kullanılarak fiyatın daha yukarı çekilmesi olasıdır. Ancak bir bedelsiz açıklaması gelmez ve yalnızca kar payı / temettü açıklaması gelirse önceden alınan beklentinin satılması olasıdır.
Genel kuruldan yüksek oranda bir bedelsiz çıkarsa o tarihteki fiyat düzeyine bağlı olarak hareket bir miktar daha devam edebilir.

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Mar 2012, 09:31 

13.01.2012 Tarihinde RSI 35 değeri görülmesi ardından yukarı dönmesi ile başlayan ve 20.01.2012 Tarihinde MACD kısa vadeli ortalamanın yukarı kesmesi ile 44,50 TL seviyesinde AL sinyali görülmüş.
Trend ortalamasının üzerini test eden ve üzerinde kalmayı başaran hisse 01.02.2012'de MACD endeks değerini yukarı keserek ayı piyasasından boğa piyasası geçişi başlamış ve bu tarihten sonra hisse boğa piyasasındaki hareketini sürdürmekte.

Yukarı hareketlerde kanal üst bandı 68,30 TL.
Bollinger kanalı alt bandı 54,45 TL.
Trend ortalaması 61,41 TL

Önceki yorumlarda olasılık olarak öngörüldüğü gibi hissenin son üç aydaki fiyat seyri Enver Çevik'in bulunduğu tarihler arasındaki döneme göre daha kararlı ve sağlıklı görünmekte.
68 TL üzeri ve civarında dirence yaklaşılması ve RSI 70 seviyesine ulaşılması deniyle kar satışları görülmesi olasıdır.
Mevcut durumda RSI 67,39
RSI değerinin 70 üzeri aşırı alış, 30 değeri ve altı aşırı satış bölgeleri olarak değerlendirilir.
Bu değerlerden ters yöndeki dönüşler öncü AL ve öncü SAT sinyali olarak algılanmaktadır.
Tek başına değil ancak diğer indikatörler ile birlikte değerlendirilmesi gerekir.

Trend ortalaması altına inilmediği sürece yükseliş potansiyeli korunması olasıdır.

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 29 Mar 2012, 22:20 

Resim

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 31 Mar 2012, 06:35 
pamuk

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
sayın polaris dün haberler gelmiş fakat bedelsiz haberi malesef yok sabırla bekliyoruz. hürmetler

Başa Dön

Gönderilme zamanı: 02 Nis 2012, 09:46 

pamuk yazdı:
sayın polaris dün haberler gelmiş fakat bedelsiz haberi malesef yok sabırla bekliyoruz. hürmetler

30.03.2012 'de yapılan KAP açıklamaları şirket sermaye, ortaklık yapısı ve bilgilerini içeren dönemsel rutin açıklamalar. 17.04.2012'de yapılacak genel kurul ve 7 No.lu *kar hakkında karar verilmesi* ile ilgili açıklama için ilgili tarihe dek beklenmesi gerekecek.

http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBi ... ketTipi=-2

EGEEN 21.08.2000'de 350.000 TLden 3.150.000 TL'ye % 800 oranında bedelsiz
sermaye artışı sonrası bir değişiklik bulunmadığını anımsatma notu olarak ekleyelim.

http://finans.mynet.com/Sermaye-artirim/EGEEN

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 612 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 1 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
iletisim@hissetuyolari.com

YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.